IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #991  
Стар 25th March 2010, 12:57
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Ice Cream, отдавна съм отминала годините, в които може да се говори за цикъл
Проблемът ми не е в кантара. Наддала съм и на см. Знам го това за кантар/обиколка. За това съм и притеснена, че нещо става и аз нямам представа какво и какво да променя. 10 дена на риба и салата, после пилешко и салата, после 1 ден на сирене и салата и.....
По таза причина изплаках. Вие определено знаете по въпроса много повече от мен.
Все пак имайте предвид че съм на 57 години и свалянето на килограмите не става както при вас младите.
Какъв е този кантар Piny? Изобщо продават ли се в БГ? И по колко са?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #992  
Стар 25th March 2010, 14:38
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравейте! Как сте в този хубав ден ?

Този кантар, за който говорите, баща ми каза, че е виждал в Практикер за 20 и няколколо и обеща да ми вземе :P

Искам да ви попитам някои неща. Първо, понеже се опитвам да съм на НВД проблем ли е вечер към 8.30 1-2 ябълки? Страшно много ми се прияждат по това време . Второто, за което искам да питам - нашите са взели един невероятен козунак, по-скоро кекс май, с лешников крем и шоколадови парченца . Страшно е вкусен, но никак не е диетичен, а още по-малко нисковъглехидратен. На мен много ми се иска да си хапна 1-2 парченца и не знам по кое време да ги хапна. Може ли примерно сега в 4ч? А и за неделя, имам имен ден, като цяло мама е нагодила менюто да има салатка и пилешко, от които аз ще ям, но ще има и тирамису, което обожавам и искам също да ипитам. По кое време е най-подходящо да си позволявам тези неща?

А това е за днес менюто ми:
7.00 шепа орехи
9.00 2 ябълки
14.00 зелева салата със зехтин и долно пилешко бутче
16.00 кекс с 200г кисело мляко
18.00 зелева салата със зехтин и долно пилешко бутче
8.30 2 ябълки
Отговори с цитат
  #993  
Стар 25th March 2010, 15:05
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

rocksteady, достатъчно добре ли разучи работата с НВД-то? Аз преди няколко години се опитвах да я спазвам, но не ми се получи почти нищо. Както и да е, доста неща научих за това какво и кога трябва да ям. Това нещо два пъти по две ябълки, че при това единия път вечер, няма нищо общо с НВД. Мога да ти предложа да си сметнеш гр. мазнини, въглехидрати и белтъчини, както и какъв % са от калорийния ти прием. Ако искаш, мога да ти дам една проста програмка, която бях правила като курсов проект - с нея можеш да си ги сметнеш тези неща.
За козунака и сама знаеш, че изобщо няма никакво място в нисковъглехидратно меню.
Отговори с цитат
  #994  
Стар 25th March 2010, 19:37
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

siseto90, отделих цял един ден да го разучавам НВД-то . Знам, че 2та комплекта ябълки не се връзват и обещавам вечер да не ям ябълки . Това с изчисляването мисля, че е вманиачаване. Знам че пропорциите за НВД са важни, но това би ме затруднило доста - от към време и от към мозъчна дейност .
Отговори с цитат
  #995  
Стар 25th March 2010, 19:55
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Момичета, днес много кофти ден .. Цял ден имах работа из унито и не ми остана време за нищо. Изкарах го на 2 кафета и парче пица, уж за по-некалорично без майонези разни ...
Сега ям салата от зеле.

Утре пак ми се очертава дълъг ден. Мисля да хапна сутринта, за да не се получава така..


sexylita, не говоря за натуралната, БЕШЕ спомената именно активия закуска.
Цитирай:
Ааа,да ви потам Активия Закуска одобрявате ли я като заместител на вечерята примерно?
Значи коментираме активия закуска. В нея има захар, а последното нещо което трябва да се яде вечер е захар .. А и никога не бих казала, че натуралната активия е вкусна ...
НО понеже многото въпросителни в края на поста са малко гадни ... да поясня - имало е милион спора за тая активия ... На мен лично ми помага на стомаха (както казват и в рекламата), но едно истинско кисело мляко МОЖЕ да се използва да се закваси прясно мляко и да си направиш домашно кисело. Пробвала съм с активия (не веднъж) и не става. Повече нямам какво да кажа ...
Отговори с цитат
  #996  
Стар 25th March 2010, 19:58
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

rocksteady, ябълката трябва да е максимум една и да е преди обяд. Ядките, месото и салатите са добре. За изчисляването ти си решаваш, аз смятах и не ми отнемаше много време - попълвах само нещата в Ексел, бях си въвела стойности и формули и всичко си смяташе само.
Отговори с цитат
  #997  
Стар 25th March 2010, 20:02
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

хубаво е да смятате, защото човек се залъгва- това е диетично, онова е диетично- а като се съберат накрая излизат 1600кал и после се чудим - абе вече 2 месеца ям диетично- пък не отслабвам. Аз и по тази причина не ям междинно- една ябъла в 3 часа няма да ме засити - само ми се трупат излишни калории
Отговори с цитат
  #998  
Стар 25th March 2010, 20:06
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Пини, това "ям малко, пък не отслабвам" и аз си го мислех по едно време, започнах да смятам ккал и се оказа, че не ям чак толкова малко... Направо страшна работа Уж през деня на училище почти нищо не ям, пък едни солети, една-две ябълки, мляко (Активия с някакви плодове - сега не мога да повярвам, че съм я яла) и мюслито от сутринта - и ето, че съм си направила ккал за деня, не трябва да ям повече, за да отслабна, пък аз ядях и на вечеря вкъщи. Добре, че се отучих да ям солети и Активии И добре, че има стол в университета - така поне има от къде да си взема нормална храна (поне в повечето случаи), когато нямам време да ям вкъщи.
Отговори с цитат
  #999  
Стар 25th March 2010, 20:11
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

мда, тези солетки са много коварни - хем не те засищат и ти дават чувството че не си яла нищо- хем като калории са все едно да изядеш пилешка пържола на грил със салата и варен картоф
Отговори с цитат
  #1000  
Стар 25th March 2010, 20:48
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Хей и на мен днес ми беше натоварен ден,ходене напред назад и не ми остана време за хубаво хапване Лекции,разходки,кафета с колежки...
11 часа хапнах 1 ябълка и побягнах към лекции
Една колежка имаше РД и носеше някакви шоколадови бонбони от Швейцария,една бонбона представляваше едно блокче шоколад (правоъгълниче),та от тях 5 такива омотах,но в рамките на 2-3 часа,понеже само ни ги пробутваше..Взимайте взимайте,а аз лакомка :P След лекции на разходка из центрото,минахме през маки Даки-едната да яде,после през КФС другата да яде,та устоях на изкушенията там-само 2 пържени картофчета ядох и 1 солетка
17:45-1 ябълка хапнах (добре,че си носех в чантата)
18:30-капучино с едно пакетче кафява захар (3,5 грама)
Иии прибирам се към 20 часа и нашите ела та ела да се чукнем и ми наляха половин чаша червено вино Иначе през целия ден 500 милилитрая минерална вода,1 литър и 400 мл чай (черен,червеннеподсладен)
Утре ще хапна нещо както си трябва! месце,салатки :P Но не като сноюната салата дето я ядох между 8 и 9 вечерта,6-700 грама домати със 150 грама сирене и 2 зелени чушки+малко крайче хляб
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:49.