IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th July 2007, 12:44
Gery_sam Gery_sam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до Gery_sam
По подразбиране СПЕШНО СЕ НУЖДАЯ ОТ СЪВЕТ ...

Здравейте!
Имам да свалям мазнинки около 5 кила , разположени основно на корема, задника и бедрата. На 40 години съм и понеже съм миньонче (155 см), за мен това е сериозна цифра за сваляне. Аз никога не изпитвам глад. Ям, защото изпитвам удоволствие от самото ядене. Мога да ям непрестанно. Ако не съм ангажирана с нещо и не съм с цигара, значи прото това е момент в който полагам усилие да не ям. Работата ми не е свързана с движение, но смятам, че мускулите ми са в сравнително добра форма. Почти винаги се чувствам здрава и енергична. До преди 2-3 години, думите спорт и движение ми бяха непознати. Последните години обаче започнах да спортувам – на периоди в спортни клубове ( основно спининг), а напоследък – предимно в домашни условия. Не бих казала, че тренирам редовно, но примерно 2 месеца поне по минимум три пъти седмично за по около 2 часа на ден и период на около месец с тренировки само от време на време. Прекъсванията обикновенно са продиктувани или от някакъв ангажимент или от болки в коляното или от това, че съм на диета. Забелязала съм, че след по-сериозно физическо натоварване ме гони неистов глад, а и в следствие на физическото натоварване кантарът показва или застой или качване на 1-2 кила, което ми действа демотовиращо. За да не се обезсърчавам се старая да не тренирам когато съм на по-строга диета и едва когато смъкна 1-2 кила започвам да включвам и спорт. Резултатът обаче е никакъв. Съмквам 3 кила за около месец, включвам спорт и до месец след това отново съм си ги качила. Вместо да се пооформям, след като най-после все пак мускулите ми не са в обичайното за мен бездействие, сякъж все повече се обезформям и напомпвам. Чета доста по темата отстлабване и спорт, опитвам се да се убедя, че е добре да спортувам, а в същ6ото време като, че ефекта от спорта при мен е обратен. Трупам мускул, но не намалявам мазнините.
Тези дни реших да щурмувам. Все пак става въпрос за 5 кила, да му се невиди. Поднових приема на Редуктил (15 мг). По принцип съм доволна от употребата му. Когато го приемам, не изпитвам потребност да се храня. Същевременно се опитах, да се храня предимно с месо и яйца и то в минимални количества. Извън тях – диня. Опитах да пия повечко вода и наистина я увеличих ( по принцип много рядко изпитвам потребност да пия вода ). Стремих се да намаля и солта. В момента приемам като добавка бирена мая ( на опаковката е отбелязано, че съдържа комбинация от витамини). Ежедневно отделям минимум 2 часа за спортуване – 20 минути сутрин и 1
__________________
Винаги може да бъде и по-добре!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th July 2007, 19:44
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Който цели стегнат корем да прочете темата най-отгоре за коремните мускули, Льофи много добре е обяснил. (темата е в Женски Фитнес).
Коремните преси нито са единственото, нито най-ефикасното средство, и по 100 на ден съчетано с други упражнения е напълно достатъчно.
Л-карнитина е натурална съставка, прозивеждана от организма, няма как да ти навреди. Единствения му недостатък е, че тялото привиква към дозировката и е ефекта се губи-затова се правят почивки от по месец.

За Гери, щом принципно не изпитваш глад, няма нужда да пиеш Редуктил, просто тренирай малко волята си. Избягвай бързите въглехидрати, прочети това онова за НВД и движение му е майката.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd August 2007, 21:41
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Нормалните и здравословни резултати показват, че при едночасова интензивна тренировка, може да се загуби около 38 гр. мазнини, около 6 кг на година.
Така че първо “таке it easy”, успокой се и си създай нови и полезни навици, започни правилен режим на хранене съчетан със спорт.

1.Изчисли колко калории са ти необходими за да поддържаш сегашното си тегло.
2. От тях извади – 300 до 500 кал, но не по-малко от
1200 за деня.
Така ще постигнеш отрицателен калориен режим който съчетан с тренировки ще ти помогне да отслабнеш.
За здрави хора, подчертавам здрави, НВД дава много добри резултати за сваляне на мазнини.Аз я правя отскоро, но вече свалих няколко % мазнини.

За успемваемост най- важно е храненето- 60%.
20% - са гените, ако си на 30 и си 155 см, няма как да станеш 180 см нали?
20%- тренировки

Програма за трениране:

1. ден кардио+ упражнения с тежести
2. ден кардио+ упражнения с тежести
3. ден почивка
4. ден кардио+ упражнения с тежести
5. ден кардио+ упражнения с тежести
6. ден почивка
7. ден почивка

Кардио 45 мин с 65-75 % интензивност,
т.е. изчисляваш 220 - годините= от полученото число изчисли да речем 70% ,числото което получиш е пулса които трябва да подържаш за да можеш максимално да извлечеш полза от тренировката.
Например: 220-20=200X70%=140

Упражнения с тежести прави с по- леки тежести, незнам колко да ти кажа, прецени ти, предполагам че гири от 3-4 кг ще ти е ок, прави 2 серии X 30 повторения /отначало ще ти са много, но прави толкова колкото усещаш, че се натоварва мускула ти, но не по-малко от 15 повторения, между сетовете с малки почивки, не повече от 10 секунди и 45 сек. между упражненията.
Отначало прави базови упражнения за големите мускулни групи и се зареди с търпение и положително настроение, че ти контролираш нещата и правиш нещо готино за себе си.
И не забравяй да разнообразяваш упражненията /като например да увеличиш повторевията/ на всеки 6 седмици.Мускулите много бързо “запомнят” и ако тренираш еднообразно няма да можеш да извлечеш максимален ефект.

Успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th August 2007, 13:50
mibuu mibuu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 59
По подразбиране

Аз лично при едно такова намаляване на калориите в продължение на 3 дни зимата миналата година само дет не пукнах стана ми ужаснолошо посред нощ явно кръвното ми беше паднало и беше ужас. Според ментрябва диетолог да ти състави програмата според здравословното ти състояние и физически статус
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th August 2007, 15:32
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mibuu
Аз лично при едно такова намаляване на калориите в продължение на 3 дни зимата миналата година само дет не пукнах
Много относително изказване, ако дневният ти прием на калории е бил 2000 и си намалила рязко за 3 дни на 1000, разбира се че така ще реагира тялото ти, но ако намалиш на 1700 или 1600 е друго нещо, всичко е много индивидуално, човек трябва да подхожда преди всичко с разум към каквито и да е промени и да наблюдава тялото си и как то реагира, което означава промените да се правят постепенно до постигане на желаните резултати, а след това се изисква постоянство и ето това е проблема, не всеки е достатъчно търпелив да го прави.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th August 2007, 10:04
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Аз от 3500 свалям на към 2500 плавно за 1 седмица и проблеми нямам.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СПЕШНОСЕНУЖДАЯОТСЪВЕТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:39.