IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st December 2008, 11:25
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Само аз ли се сдухвам предпразнично...?

Чудя се цялата тази суматоха около празниците не ви ли изтощава още преди да са дошли...?Празниците са хубаво нещо, но честно казано забелязвам, че аз лично се товаря емоционално (че и физически), повече отколкото ако случайно изникне повод за празнуване... Признавам си, макар някои да ме линчуват, че често ги чакам със свито сърце и изпадам понякога в стрес... Лично за мен по-сладки са моментите, които сами чувстваме като празници - тогава някак всичко ми идва отвътре - и подготовка, и желание, и настроение и...всичко... Тук не става въпрос дали почитате празниците - това за мен не подлежи на дискусия...Особено тези, в които децата ни с трепет очакват подаръци или рождените дни - в никакъв случай не бих си позволила да проваля нечие настроение, нечий ден... Но цялото това съобразяване покрай именни дни... покрай др. разни традиции - винаги ли се придържате към нормата...? И смятате ли, че е обида ако се подари подарък преди или непосредствено след празника...?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st December 2008, 11:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Не, не си само ти. Вчера една позната се оплака от същото, и от други съм го чувала.
Аз само покрай някои празници се сдухвам, покрай други не.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st December 2008, 11:38
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

За подаръците не знам, но като цяло Коледните празници са най-комерсиализирани. Цялото това суетене и изкуствено повдигане на настроение и веселба и на мен ми идва в повечко. В момента сао като се сетя за цялата тая лудница и се уморявам, наистина. Иска ми се да съм на село в затънтено място, където наистина можеш да усетиш духа на празника. Тук ако не си по нечии стандарти за украса, подаръци и усмихнатост сякаш не празнуваш качествено, а то не е така.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st December 2008, 11:41
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Аз си падам малко традиционалистка и гледам максимално да спазвам изискванията за празника. Най-приятно ми е когато на семейните празници , като Коледа, Нова година, Великден.... празнувам само с най-близките с всичките обреди и обичаи които изисква самия празник.
Но за празници като именни дни, бих предпочела да отида на ресторант. Да си кажа честно, само мисълта по няколкодневните приготовления за самия празникме карат да се чувствам вече уморена и ми скапват настроението. Освен това - цяла нощ да сервираш... нищо празнично няма в това. Неможеш да обърнеш внимание на гостите, нито да се израдваш на присъствието им. Това е още по-неприятно когато имения/рождения ден е твой. Да не говорим, че насладата така и не е пълна защото след това имаш да миеш купища чинии, тенджери и прочее... основно почистване на помещението и .... За мен това е като да робуваш на празника , а не да го изживееш пълноценно. Обикновено, помощта на мъжете се изразява в пазаруване на напитки и храни и оттам нататък се чудят кво толкова и тежи на жената да организира един празник в домашна обстановка. Някои естествено правят изключение - за щастие моят е такъв!
Подаракът - ако е от сърце, е без значение за мен кога ще ми бъде поднесен. Жестът винаги е по-важен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st December 2008, 11:59
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Някои естествено правят изключение - за щастие моят е такъв!
Подаракът - ако е от сърце, е без значение за мен кога ще ми бъде поднесен. Жестът винаги е по-важен.
Абсолютно вярно! За мъжа - все така да е!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st December 2008, 12:00
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Няма нещо което да ме депресира така както коледните и новогодишни празници.Ккато дойде това време на годината ми идва да легна да спя и да се събудя средата на Януари ,когато всичко е свършило.Цялата тази суетна и насаждане на стереотипи както точно трябва да посрещнеш и изкараш празниците ме подлудява.
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st December 2008, 12:05
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

аз па не ги виждам тея стереотипи. може би защото ние си решаваме как, кога, какво да правим. Трапезата винаги я спазваме.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st December 2008, 12:06
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
Няма нещо което да ме депресира така както коледните и новогодишни празници.Ккато дойде това време на годината ми идва да легна да спя и да се събудя средата на Януари ,когато всичко е свършило.Цялата тази суетна и насаждане на стереотипи както точно трябва да посрещнеш и изкараш празниците ме подлудява.
И при мен е точно така Аз като цяло цяло не обичам празниците понеже са нагласени и от мен се очаква да бъда с определени хора,които не са ми приятни и да се съобразявам с тях.И затова тази година съм отсвирила всички роднини и заминавам за Виена,за да си прекарам така както на мен ми харесва.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st December 2008, 12:08
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
.И затова тази година съм отсвирила всички роднини и заминавам за Виена,за да си прекарам така както на мен ми харесва.
Искрено ти завиждам и мога само да ти пожелая да изкараш приказно.Аз понеже пак няма да ходя никъде и да празнувам се хванах да правя ремонти че поне да има с какво да се занимавам вместо да издивявам
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st December 2008, 12:09
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

И аз не виждам стереотипи... Много обичам празниците и особено тази част с подаръците
Подарявала съм подарък със закъснение, какво да се прави, не винаги има възможност да се поднесе баш на датата. На мен лично хич не ми харесва, като ми го дадат със закъснение, очаквам си го на празника
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Самоазлисесдухвампредпразнично
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:41.