IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 3rd December 2008, 09:06
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Сам за себе си си купувам подаръци и така не се сдухвам.
ха-ха
И аз така, ама после се "сдухвам", че съм похарчила парите само за себе си и не съм купила и един подарък.
Почна ли за себе си, нямам спирачки...
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #62  
Стар 3rd December 2008, 11:43
Persefona Persefona не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 131
По подразбиране

зависи
Принципно винаги съм готова за празник, защото това означава иху0аху, хапване, пийване, веселба с една дума.
ако обаче съм с родителите си на празника малко се сдухвам, защото винаги винаги се караме. нямаме пропуск. мого обичам Коледа и Великден! чакам ги с нетърпение, но само като си представя някой гранде скандале и ми настръхва косата. лошото е, че аз самата се чувствам отговорна да направя така, че всичко да мине по мед и масло и да предотвратявам евентуални дрезги между членовете на рода и така не мога да се отпусна и да се веселя. това е нещото, което може да ме накара да съм неспокойна преди празник. не ми пука особено за някое и друго трупнато килце - много важно. ще ги сваля. харесва ми, че има неща които се приготвят един път в годината - така усещам деня особено специален и мога да мечтая за него. нали се сещата - когато всичко стане лесно достъпно губи чара си. например тези шоколадовите яйца - киндер не знам си какво ...как се казваха .. като знам едно време как им се радвах..а сега по всяко време мога да си ги купя от магазина.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 3rd December 2008, 12:51
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цялата шантавиня почва от рано. Разни приятели още август месец (?!) ме ръчкат - къде ще си по празниците, как, какво, защо ...
Аааа, ама аз отде да знам. Това е безумие от лятото да се залетя да си планувам НГ-та.

Иначе като наближи Коледа и вече ме радва суетнята, пазаруването на подаръци, кеф да харчиш пари за куп глупости, дато после се чудиш как да запълваш дупките в бюджета. Ама не се сдухвам, дори и да си остана у дома, пак ще си го направя весело. Например миналата НГ бяхме в къщи с едни приятели, скромно парти, ама като сложиш отрупаната маса с кво ли не, приятната компания и настроение - после 3 дена ме болеше корема от смях. И още толкова дни не може да се дояде каквото е останало, бахти разхищението.


Всъщност, най-якото е, че някакси по тези празници хората се отпускат, забравят за малко за ежедневните проблеми и се появяват повече усмивки по лицата .. и махмурлук на другия ден.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #64  
Стар 3rd December 2008, 14:39
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto
Всъщност, най-якото е, че някакси по тези празници хората се отпускат, забравят за малко за ежедневните проблеми.....
Точно това е което ме дразни, но не заради идеята че се отпускат хората, а че се оливат в повечето случаи. Да има изобилие на масата поне на тия празници - ок....ама ние българите доста прекаляваме и в това отношение, което лично за мен е излишно.Така или иначе да се изяде всичко е невъзможно, а и хич не ми е кеф после 1 седмица да дояждам престоели манджи и салати. Или казано иначе мразя да живея на принципа - аху иху и после тихУ
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 3rd December 2008, 15:09
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Аз пък страшно много харесвам празниците, които се почиват от всички. Цял живот съм работила здраво и дори като си взема отпуска-работя на друго място. За нещо голямо (като обем работа), което трябва да свърша, пак си вземам отпуска. Имам чувството, че от 24 години не съм почивала нормално и.... почивам точно по тия празници, които са всеобща почивка. Никога не са ми пречили "нормите", винаги съм си ги гласяла както са ми харесвали. Обичам да готвя и да посрещам гости. Даже по тази причина приятелите са ме кръстили Салатката - винаги имам по няколко готови салати в петък, събота и неделя, ако намине някой-да метна покривката и да сервирам.
Винаги украсявам къщата за съответния празник и макар детето да е голямо вече, винаги приготвям много подаръци (в зависимост от настоящия финансов момент) - може да са малки, но от сърце.
Желая Ви Весели Коледни Празници!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 3rd December 2008, 16:07
Аватара на marimari777
marimari777 marimari777 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: НЕА ПЕРАМОС, ГЪРЦИЯ
Мнения: 95
По подразбиране

Мен нещо празничната треска ме хваща в последния момент. Преди не бях такава! Започвах с плановете и подготовките поне с месец по-рано от съответния празник. А напоследък нещо ..... остарях ли, помъдрях ли !?
И забелязвам, че като че ли самата подготовка ми е по-приятна и ми е по-празнична от самия празник! Другото е-хапване, пийване...като всеки друг ден. Ей, да не се окаже че на мен всеки ден ми е празник!?
И още нещо по темата. Много обичам да подарявам подаръци / е, да получавам малко повече! /, но самото им измисляне просто ме....сасипва! Но пък като подариш подаръка и видиш радостта в очите на обичните ти хора...
НЕКА ИМА ПРАЗНИЦИ!
ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ВСИЧКИ!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 7th December 2008, 12:24
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Вече съм в предпразнична треска, много ми е гот
Следобяд смятам пак да обикалям магазините
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #68  
Стар 7th December 2008, 13:15
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Вече съм в предпразнична треска, много ми е гот
Следобяд смятам пак да обикалям магазините
Хихиххи и аз съм в предпразнична треска, но мойта се изразява в предпразнично хапване 1 месец по- рано! Тъкмо за Коледа ще се угоя
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #69  
Стар 7th December 2008, 14:28
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Вече съм в предпразнична треска, много ми е гот
Следобяд смятам пак да обикалям магазините
Блазе ти...
Отговори с цитат
  #70  
Стар 7th December 2008, 16:47
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Аз съм си сдухана по принцип Не сам сантиментална личност и тези празници ме карат да се чуствам зле,понеже не мога да раздам като другите на 100%
__________________
Искам да ме обичат така,както аз се обичам!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Самоазлисесдухвампредпразнично
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:06.