IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 18th February 2011, 16:05
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

[quote="not_sweety"]

Биологично погледнато... вие сте машини за бебета. Репродуцирането- е основната цел на Живота.


Не е точно така. Има нещо, което се нарича еволюция Защото според биологична гледна точка на жената целта е размножаването. Но фактически погледнато, много малко жени имат за главна цел в живота именно това.
Отговори с цитат
  #272  
Стар 18th February 2011, 16:33
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

[quote="chaoslady"]
Цитирай:
Първоначално написано от not_sweety

Биологично погледнато... вие сте машини за бебета. Репродуцирането- е основната цел на Живота.


Не е точно така. Има нещо, което се нарича еволюция Защото според биологична гледна точка на жената целта е размножаването. Но фактически погледнато, много малко жени имат за главна цел в живота именно това.
Ами... да. Но това е... последните години (няколко хиляди). Но е като всички модели на поведение, неприсъщи на... природните заложености.
Някакъв опит, да избягаме от животинското в нас. Което е смешно, защото повечето от нещата в поведението ни, се определят точно от тези първични дадености. Дори и тези, свързани с Новото време. И новите порядки.
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #273  
Стар 19th February 2011, 05:01
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Само да добавя, че ако някоя жена не е привързана към децата по принцип, не се разтапя от тяхното присъствие и не им се радва, не намира общ език, това съвсем не означава че от нея не може да стане добра майка. Тези майчински инстинкти при много жени се проявяват едва по време на бременността, а за някои дори след като се роди детето. Имам доста познати които не са особено привързани към децата по принцип, но станат ли родители, за тях детето им е всичко, най милото и най святото. Занимавала съм се с деца 1 година. Радвах им се разбира се, но не ми идваше отвътре, не ми беше истинско удоволствие да играя с тях, а чувствах отношенията си с тях като задължение. Но със сигурност, един ден като стана майка, детето ми ще е всичко на света! Моето, а не чужди деца.
Това ми е до болка познато.Бях точно същата,когато бях бременна казвах на една моя приятелка:Оле,Теди,какво ще ги правя тези деца/имах близнаци/.След като родих,за мен няма по-хубаво дете от моето момченце,по-умно,по-забавно и всичко по-по.И сега когато не е до мен ,много плача и ако 2 дни не го чуя на скайпа,му звъня,без да ме интересува ,че е скъпо,но аз трябва да му чуя гласчето и да го питам:Как си ,пиленце?
Отговори с цитат
  #274  
Стар 19th February 2011, 06:55
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

С мъжа на майка ми се разбираме добре. В началото никак не го харесвахме(аз и брат ми), не го и познавахме даже, но се усещаше напрежение. От тогава съм го виждала само веднъж като им бяхме за 3 седмици на гости(живеем на различни континенти) и имам добри чувства към него, но не мисля че някога ще го приема като втори баща. Аз баща си имам, друг не ми трябва. Приемам го просто като мъжа на майка ми.Не знам дали е заради разстоянието или заради това че вече не съм дете.Той мисля ни заобича още повече когато им се роди детенце(няма други деца) и сякаш започна да разбира колко силни може да чувствата на родител. Но аз лично не бих поискала помощ-финансова или каквато и да е от тях.
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #275  
Стар 20th February 2011, 13:03
Аватара на mirella_79
mirella_79 mirella_79 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 215
По подразбиране

Не бих се загаджила с някого,който има дете/деца!Още по-малко да се стигне до нещо повече,има достатъчно свободни мъже!
__________________
Погледнеш ли ме в очите-времето спира!
Отговори с цитат
  #276  
Стар 20th February 2011, 15:10
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mirella_79
Не бих се загаджила с някого,който има дете/деца!Още по-малко да се стигне до нещо повече,има достатъчно свободни мъже!
Никога... не казвай "никога". Защото, понякога...
Знае ли човек?
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #277  
Стар 20th February 2011, 15:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Че той и моя мъж беше свободен кат го зех Децата кво общо имат със свободни/несвободни? Иначе за протокола, и аз виках никога
Отговори с цитат
  #278  
Стар 20th February 2011, 15:35
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от not_sweety

Друго имах предвид. В началото... когато всичко едва започва, когато всичко е розово... И, когато... искаш да прекарваш с този човек, възможно повече време- искаш да си с него, през цялото време, както и той с теб...
И когато, още не си осъзнал, не си почувствал, това дете... просто, защото всичко е толкова ново, все още. А и не знаеш- какво ще стане, как ще се развият нещата...
Не разбрах че имаш предвид точно това - много зависи от самата жена и отношението и към детето, това би го разбрал в един момент.

Може да си остави детето на някой за 2 часа, за да сте само двамата и да се отдадете изцяло един на друг,..... но за да го направи за 2-3 дни...Няма майка, която да не се притеснява за детето си, а това притеснение има ли го няма как да е отдадена само на теб.

От опит мога да кажа, че колкото по-малко е детето (бебе) толкова по-лесно е да го оставиш на някой за известно време, то самото не осъзнава какво се случва.
Има възраст в която е много трудно да го оставиш - самото дете непозволява и не приема това!
Отговори с цитат
  #279  
Стар 20th February 2011, 15:37
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Мммм....не точно, Суити.
При много жени майчиния инстинкт също се появява със закъснение. При някои дори въобще...но това са много тежки случаи, нежелана бременност, изоставена жена и т.н.
При бременност много от жените още не осъзнават какво точно става и не влагат някакви чувства към нещото в тях.
Така е, да, при някои идва по-късно, някои го имат още преди да са забременяли, а някои...... не че не се появява, а по-скоро не му дават възможност да се прояви защото искат да запазят начина на живот, който са имали.

А относно мъжете - отнема повече време, да не кажа че изобщо не е като при жените, въпреки че познавам страшно отдадени и грижовни бащи! повече от майката дори.
Отговори с цитат
  #280  
Стар 20th February 2011, 15:39
Аватара на Caroline-Caro
Caroline-Caro Caroline-Caro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: алтернативната вселена
Мнения: 1 220
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mirella_79
Не бих се загаджила с някого,който има дете/деца!Още по-малко да се стигне до нещо повече,има достатъчно свободни мъже!
Малко крайно ми звучи това.Ако го обичаш,ако си силно влюбена?Ще го оставиш,само заради това,че има дете?
Но...разни хора,разни мнения.
Аз например много уважавам хора,които осиновяват деца,защото го смятам за благородна постъпка,дават шанс на детето да израсне в нормално семейство,да получи добро образование,да стане човек.Защото резултатите от домовете за деца в неравностойно положение са ни ясни на всички.
А когато обичам някого и ми е приятно с него,последното,което ще ме спре да бъда с него,ще е детето.
Това е моето мнение,не натоварвам никого с него!
__________________
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Чуждидеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:40.