IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1531  
Стар 9th October 2013, 13:23
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Аз заставам твърдо зад думите си, моето калциране се махна, 4 месеца след ринопластиката ми го нямаше.
Отговори с цитат
  #1532  
Стар 9th October 2013, 13:56
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Понякога самото образование, което е твърдо на пипане не винаги е костно натрупване и за това трябва да се изчака и то ще си покаже ако не изчезне. Преди бях постнал едно инфо и в тази тема, което го намерих от друга тема във форума, в което добре се обясняваше за тези натрупвания и образования. Има натрупвания от съединителна (епителна) тъкан, която се образува и тази тъкан не остава за постоянно и при всеки е различно, при някой ще изчезне за по кратко време, а при други може да си остане с години. По късно ще го потърся това мнение и ще го постна отново !
Отговори с цитат
  #1533  
Стар 9th October 2013, 14:18
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Ето го:


Цитирай:
"Лично аз не съм виждала след ринопластика да се образува допълнително кост като ръбче в областта на счупването, но това е просто лично мнение. На какво могат да се дължат ръбчетата след ринопластика? Може би на костен ръб в линията на счупване, или на реакция на периоста, за което вече споменах. Тук ще добавя малко обяснения. Всяка кост е обвита от плътна ципа, наречена периост (както бананът е обвит в кора). Дълбокият слой на периоста е богат на клетки, които при счупване на костта се активират и произвеждат костно вещество, за да споят счупеното. При активиране клетките на периоста се размножават, увеличава се броят на съдовете в това място, което води до това, че периостът се удебелява. Може би това е нещото, което се напипва. Ако е така, след окончателното моделиране на костта подуването трябва да спадне (а това става за около 1 година). "

"Само да допълня: според Тепавичарова моята "бабунка" се дължи на реакция на периоста (нещо, което и Диастема споменава някъде в темата). Три месеца и не е спаднала. Каза, че понякога такива подутини се превръщат в кост, друг път - не; не каза кое от двете колко често става. Ако се образува нова гърбица от кост, се пиляло, преценявало се след 6-я месец."

"Аз да кажа за калцирането, че на мен доктор ми каза, че при всеки 1 от 5 случая се образува нови гърбици в следствие на калциране, но се оправят лесно с малка корекция, която нямала този травматичен ефект на ОП"
Отговори с цитат
  #1534  
Стар 9th October 2013, 15:34
wooly wooly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 19
По подразбиране

как ако е натрупване на кост - "калциране" от само себе си ще се стопи. Това няма да коментирам. Ако калцирането се махаше без интервенция , много хора няма да правят ревизии, включително и аз. При теб тити не е било калциране ...
Отговори с цитат
  #1535  
Стар 9th October 2013, 20:57
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от wooly Виж мнението
как ако е натрупване на кост - "калциране" от само себе си ще се стопи. Това няма да коментирам.
Ще ти отговоря с нещо подобно, което се случва при човека.
Вероятно си чувала за дегенериране на трета сливица например, как си го обясняваш това!?
Ако си го изясниш, ще разбереш как може да изчезне калцирането с времето
Отговори с цитат
  #1536  
Стар 11th October 2013, 18:44
Elly Stefanov Elly Stefanov не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 204
По подразбиране

Аз предполагам, че е калциране, понеже е твърдо на пипане, не си спомням на консултацията какво каза доктора, май потвърди, но наистина направо ми е мъгла.. Не мисля за корекция де, нито се вижда, нито ми пречи на дишането, просто споделям
Отговори с цитат
  #1537  
Стар 13th October 2013, 23:10
extatic79 extatic79 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 37
По подразбиране

эдравейте интресувам се дали някой е чувал за Назим Черкес в сайта му има много добри резултати....как ви се струва?
Отговори с цитат
  #1538  
Стар 13th October 2013, 23:16
extatic79 extatic79 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 37
По подразбиране

дали има хора които са се оперирали при него? Важно ми е, тъйкато имам среща с него за 4-та рино.
Отговори с цитат
  #1539  
Стар 13th October 2013, 23:22
extatic79 extatic79 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 37
По подразбиране

води се един от водещите в Турция...
Отговори с цитат
  #1540  
Стар 14th October 2013, 08:54
ai6erasimova ai6erasimova не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 175
По подразбиране

4uvalasim za nego li4no ne go poznavam i kato nesim rabotila s nego nemoga da kaja nisto
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:22.