IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #311  
Стар 10th March 2011, 17:59
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Не съм имала друго животно , като изключим риби , папагали и т.н с доста по различно отглеждане от куче и котка , но вече съм убедена, че няма да прекарам живота с без компанията на някое от тях. Научи ме на много неща , и съм твърдо зад твърдението че лекуват депресии , любовта им е безкрайна , безгранична и безкористна. Ще ви копирам нещо , което мен ме разплака , дано и на вас се хареса:

Aко кучетата можеха да говоря на нашия език, може би биха казали точно това. Нека ги послушаме:
1. Моят живот трае 10-15 години. Всяка раздяла с теб ми причинява тъга. Помисли си за това преди да ме вземеш.
2. Обичай ме такова, каквото съм, защото ти си ме избрал. Аз нямам възможност да си избирам приятелите и господаря.
3. Дай ми време да разбера какво искаш от мен, когато ме възпитаваш. Преди да ми се скараш, изпитай себе си - може би аз не разбирам какво искаш от мен.
4. Обичаш ли ме, аз живея от твоята любов.
5. Недей да ми се сърдиш и наказваш. Ти работиш, имаш приятели и развлечения, а аз имам само теб.
6. Приказвай ми! Може би ще ти се стори, че не те разбирам, но аз зная какво мислиш и чувстваш.
7. Знай, че аз не забравям как се постъпва с мен.
8. Помисли си преди да ме удариш, защото аз мога и да те ухапя, но това аз няма да направя.
9. Не ме взимай като играчка докато съм малък и сладък, а като порасна да ме изхвърлиш, защото моята любов към теб е вечна.
10. Грижи се за мен, когато остарея, остана без зъби, оглушея, ослепея или престана да ходя. И за теб някой ще се грижи - старостта е еднаква за всички.
11. Изпрати ме в моя последен път. Недей да казваш: "Аз не мога да направя това". С теб всичко ми е леко. Нека това бъде отплатата за моята вярност и нашата красива младост.
12. Когато вече ме няма, недей да тъгуваш, а си вземи друго куче и го обичай така, както си обичал мен.
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #312  
Стар 10th March 2011, 18:07
Аватара на bilian4o
bilian4o bilian4o не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 439
По подразбиране

daliq страхотно е това
И мен ме просълзи Но се радвам ,че имам животинка и колкото и да ми е криво и тъжно винаги ме кара да се чувствам щастлива
__________________
не страдам от принцесизъм
Отговори с цитат
  #313  
Стар 10th March 2011, 18:10
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Много добро
Разчувства ме
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #314  
Стар 10th March 2011, 18:13
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

прекрасно казано ( написано). Защо повечето хора не мислят така?
Вчера с мъжа ми пътувахме извън града и на главен междуградски път що да видим - две кутрета много малки сложени на ръба на асвалта където започва шосето. Направо се ужасих да не ги ударим. Спряхме , взехме ги и ги закарахме в първото село което следваше, намерихме центъра на селото, купихме им наденичка, нахранихме ги и ги оставихме в градинката пред читалището на селото.Веднага им се натрупаха хора да им се радват.Спасихме ги от сигурна смърт.И се питам кой по дяволите ги остави там да умрат, кой? Защото няма как да стигнат сами на 5 км от селото.
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #315  
Стар 10th March 2011, 19:37
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Искаш хората да мислят като кучета ли
Относно доброто дело, не знам на кой сте направили добро в случая - всички се радват на малките кутрета, независимо от породата или липсата на такава - само че когато пораснат тия дето са на улицата им се вика улични кучета и никой не им се радва, щото хапят хора, разнасят боклуци, болести и мястото им не е на улицата в населено място. Ако сте искали да направите добро, да ги бяхте закарали в приют, а вие сте ги закарали в центъра на селото, в градинката пред читалището (в градинките дето майките с деца обикалят примерно), супер, невероятно е.

Да вземеш животно от дивата природа и да го закараш в града, за да го спасиш от смърт, ми се струва забавно. Кучетата спокойно могат да оцелеят и в гората, ако там са родени - въпросът е къде ще израснат и дали ще развият способността си да оцеляват в естествена среда или способността си да ровят в контейнерите. Помогнали сте за 2-рото.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #316  
Стар 10th March 2011, 19:44
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

Е какво ме направи ти?Казах че кутретата бяха по една педя големи, бяха на ръба на асвалта на междуградски път където коли и камиони карат със 120 км в час и ние ги спасихме от размазване на пътя. Приюти не знам къде има, но ние направихме най малкото - занесохме ги в населено място, където някой ще ги отгледа в двора си! Какво трябваше да направим-да ги оставим да умрат на шосето ли? А за мисленето пак си ме засекла - искам повече хора да мислят като Далия,защото тъй като го е написала това значи тя мисли така.А не като кучетата.
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #317  
Стар 10th March 2011, 19:53
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

За мисленето се шегувам просто ; )

За другото - казваш го все едно са били на ръба на скала в гранд каньон, дори са се наклонили да падат вече и ти си ги хванала Дали някой ще ги вземе в двора си е нещо, което няма как да разбереш, освен ако ти не ги занесеш в двора си. Щях да кажа, че сте направили мечешка услуга, но то не знам изобщо за кой е услуга по начало. В общи линии сте помогнали популацията на уличните кучета някъде си, нищо повече. Казах ти възможностите - приют или просто ги отместваш от ръба на асфалта на пътя, за да не ги отнесе някой камион със 120 км/ч. Все едно да намеря кучета на магистралата и да ги пусна пред народния театър, за да им се радват децата, налудничево е.

А и между другото стотици кучета умират и в градовете от глад/студ/премазване и прочие... И както и да е, схвана идеята ми.

P.P. Извинявай, ставам с гъза нагоре напоследък ; ) Искали сте да направите нещо добро, което е много повече от бездействието на други.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #318  
Стар 10th March 2011, 20:48
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Solver, не съм съгласна със становището ти.
Постъпката не е еднозначна, а твоето тълкувание е едностранно.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #319  
Стар 10th March 2011, 21:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Нееднозначен може да бъде единствено мотивът, резултатът е ясен и той е важния. Не трябва да се прави така, това е въпроса и затова писах, а че някой не бил съгласен, че не трябва да се прави така, това просто е поредното забавно в забавното ни общество.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #320  
Стар 10th March 2011, 21:40
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Абе хора, що се разграничавате от животните?
Ние какво сме?
Ако беше видяла две бебенца изоставени край пътя - щеше да я обявиш за герой, вестниците щяха да пишат за това, телевизията да я превъзнася. Но щом са кутрета - майната им. Ще вземат да пораснат, ще вземат да хапят хора, ще вземат да разнасят зарази, ще ви бъркат в кофите за боклук - така ли?
А кой е виновен за това?
Кой олигофрен е допуснал кучето му да роди и ги е захвърлил край пътя? Нали е човек Solver? Като теб и мен.
Значи си съгласна, одобряваш постъпката му, така ли?
И порицаваш спасяването им?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Домашнилюбимци
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:08.