IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 14th January 2010, 19:58
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

moly аз елдата не я варя.Накисвам я от вечерта и сутринта е абсолютно мека.Според мен няма нужда от варене
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #112  
Стар 14th January 2010, 20:25
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Abbi, аз също я кисна от вечерта, но не става така хубаво както когато се свари, просто остава неразпъпила се, ако мога така да се изразя Като я сваря 2 мин в микровълновата и я запаря става разкош

Зелен истински чай май трудно се намира А тези за разхлабването не са полезни, така че май от тук никой не пие. Последно си бях взела от Ройбос - ужасна работа, така и си седи в пакета на сипно... Аз пия Утро, Старопланински, Мента, Горски плодове и много харесвам тези на PickWick. По-скъпи са, но са много хубави. Има едни кутии с микс пакетчета плодови или различни видове чай от света, много са хубави и са около 3лв-3.50
Дано съм ти била полезна
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #113  
Стар 14th January 2010, 21:13
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

От популярните марки зелен чай любим ми е на Twinings с жасмин, на Tetley с лайка и горски плод, а Pickwick купувам, като няма друг (отново жасмин ми е любим). Най- много харесвам този на листа (organic grean tea), запарен в каничка. Знам няколко заведения, в които сервират и мисля, че го купуват от някакъв щанд в халите
На мен Ройбос с ванилия ми харесва, но сега всички чайове ми докарват адски киселини и не пия 2-3 пъти пих зелен чай, но и от него не ми е особено добре на стомаха (, който в момента се намира в слънчевия ми сплит )

mindbender, защо сметана не, заради маслеността ли? За другото - ясно. Какви сирене и кашкавал купуваш?

Abbi, и аз яко се отиквих вчера и днес - много тиква с много орехи и канела, дето я залях с мляко и яйца и си направих една част без захар. Имам и утре за закуска
Отговори с цитат
  #114  
Стар 14th January 2010, 21:34
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Hello
Чудих се днес дали да си напиша менюто,защото много ядох и сега коремът ми ме убива... Обаче така или иначе не съм писала меню от цяла вечност,та реших да си го напиша
закуска-купичка прясно мляко с мюсли
обяд-шопска салата
сл. закуска-1 корни
вечеря-шопска салата/маслини(доста маслини)/още около 50 гр. сирене и купичка гъбена супа...още маслини
около час след това-1 портокал
Направо ми се пръска коремът(ужасно подут е и ме боли доста),не знам как я побрах цялата храна за вечеря и този портокал накрая ми разказа играта...Утре ще я карам много внимателно,обаче апетита ми днес беше на макс(нямам си и идея защо...)
swe3tynka,ако и ти се чувстваш като мен като те боли коремчето направо не знам как оцеляваш,че и спортуваш редовно!Ти си направо героиня за мен!Аз не мога да мръдна от стола....
Отговори с цитат
  #115  
Стар 14th January 2010, 22:47
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
mindbender, защо сметана не, заради маслеността ли? За другото - ясно. Какви сирене и кашкавал купуваш?
Точно за това... Дразнеше ми стомаха, за това и я спрях. Майонезата няма да я коментирам даже - добре, че съм жив!!!
Сиренето - козе. От години съм му свикнал. Много рядко купувам краве сирене (гледам да жълтее леко - На баба ми се струва най-добро). Кашкавалът - Маджаров и На баба... Изварата си взимам като ходя на гости при майка ми. Тя от някаква своя приятелка си я набавя и си гепвам и аз за вкъщи.
Отговори с цитат
  #116  
Стар 15th January 2010, 07:31
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Оф, за майонезата няма какво да гооворим - тя, заедно с топени сирена и още много други неща не влизат в къщата ми

И аз обичам козе сирене - свикнала съм от времето, когато баба ми правеше. Няма нищо общо с купешкото Баща ми до скоро правеше, но май не му се занимава и напоследък купувам.
Козето мляко баша ми го прави на извара, но е ултра-мега маслена и гледам да ям по малко от нея.

blin, храната ти на вечеря не е чак толкова много, но сигурно портокалът на края "ти е разказал играта".
Отговори с цитат
  #117  
Стар 15th January 2010, 07:37
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Сори, много мразя, че не мога да променям поста си и трябва да пиша пак.
Исках още да напиша, че не трябва да се смесват много храните - колкото по-простичка комбинация, толкова по-добре (blin, може и затова да тти е било тежко). Дядо, Бог да го прости, доживя до дълбока старост без никога през живота си да е боледувал - той не знаеше какво е преяждане, а когато нашите се грижеха за него и му носеха по 1 купчина манджи, той си ги ядеше цяла седммица - на едно хранене, само от едното, дори това да са домати от буркан !!!!!
Аз пак ще повтроя, не мога да се храня разделно, но за доброто състояние на стомаха и организма като цяло, голям смисъл има да не му създаваме излишна работа.
Предполагам, че след време ще започна да се храня като mindbrender и най-вече майка му - с годините, особено жените, колкото по-малко натоварваме храносмилателната си ситема, толкова повече енергия ще имаме за други дела.
Отговори с цитат
  #118  
Стар 15th January 2010, 07:46
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Мерси,Аник Наистина повече така няма да смесвам храните,защото вчера чак след 3-4 часа ми се оправи стомахът...Добре,че днес всичко е добре.Ще гледам да се храня много семпло днес и да не смесвам много храните.Отивам да си играя тае бо-то и после ще си извадя списъка,който mindbender беше пуснал за храните
Лек ден на всички!
Отговори с цитат
  #119  
Стар 15th January 2010, 09:21
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Abbi, и аз яко се отиквих вчера и днес - много тиква с много орехи и канела, дето я залях с мляко и яйца и си направих една част без захар. Имам и утре за закуска
Аз толкова много я обичам,че имам ли я в къщи ума ми е все там

За козето сирене-виждала съм в магазините,много пъти съм се изкушавала да си взема,но все се притеснявам,че може да не ми хареса,че може да има някакъв дъх,знам ли... :P Ще взема да го пробвам най-накрая ,какво пък толкоз

Днес храната ми ще е умишлено по-малко,защото е новолуние и съм решила да го карам по-леко.

Менюто вече е решено
овесени ядки,ленено семе,ябълка и киви
кис.мляко
салата зеле,морков и цвекло
мандарина
шопска салата с извара

течности около 3л.

Хубав ден от мен!
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #120  
Стар 15th January 2010, 10:21
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Обаче под "козе" имам предвид бяло саламурено, обикновеното, не онова мекото с мухлясала обвивка То и второто е хубаво, но си е деликатес. Другото не мирише, то и колко е козе не е сигурно, но все пак...
За тиквата напълно те разбирам Моята я доядох сутринта Имам друга във фризера, но ще чака.

Лененото семе как го консумирате? Аз съм чела, че трябва да е току-що смляно. Цяло не се усвоявало, но сигурно като се сдъвче става. Бях се засилила да хапвам заради проблемите с гастрита, но пък също прочетох, че съдържа цианид и не е хубаво за бременни и малки деца
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:24.