IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 19th March 2008, 08:40
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Един познат преди 2 години си направи такава корекция,но след това диоптъра му пак почна да расте и сега е с очила.

Ето защо аз не се решавам на такава операция,защото не съм убедена,че след години няма пак да ми порасне диоптъра!
Отговори с цитат
  #222  
Стар 19th March 2008, 15:01
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Един познат преди 2 години си направи такава корекция,но след това диоптъра му пак почна да расте и сега е с очила.

Ето защо аз не се решавам на такава операция,защото не съм убедена,че след години няма пак да ми порасне диоптъра!
Абсолютно вярно! И аз не се решавам, защото самите лекари ти казват, че има вероятност след това да качиш пак диоптри...

Lollipop, стига да го сменяш 1 път на ден... 2 вече е тъпо...
ако искаш да не ти се "замърсяват" очите по-добре не носи никакъв грим...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #223  
Стар 19th March 2008, 17:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Много е важно добре да се почиства спиралата,защото ако останат частички от нея,попадат в окото и могат да замърсят лещата.

Достатъчно е един път на ден да се сменя разтвора и да се измива контейнерчето!
Отговори с цитат
  #224  
Стар 19th March 2008, 17:27
Аватара на maeva
maeva maeva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: ВАРНА
Мнения: 348
По подразбиране

А с какво се мие контейнерчето и колко често.Аз от 4 г. съм с лещи,един път на ден си сменям разтвора но не съм си мила контейнерчето никога.
__________________
НЕ ГОВОРИ НАВСЯКЪДЕ ТОВА,КОЕТО ЗНАЕШ,НО ВИНАГИ ЗНАЙ КАКВО ГОВОРИШ!
Отговори с цитат
  #225  
Стар 19th March 2008, 18:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Контейнерчето го измивам с разтвора,така пише в упътването!
Отговори с цитат
  #226  
Стар 19th March 2008, 22:42
Аватара на ashanti
ashanti ashanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 34
По подразбиране

valhalla
1-во за срока на годност може и аз да съм си виновна ,НО мисля че споменах че преди въпросните лещи на Bausch & Lomb си взех само диоптрични за ПЪРВИ ПЪТ в живота което предполага че не съм се сблъсквала с подобен тип и вид проблеми с лещи и се очаква продавачката в оптиката да ме оведоми .Е..... аз все пак още на същия ден погледнах годността , но беше късно и за това на следващия ден бях в оптиката с рекламацията.
2-ро КЪДЕ точно съм споменала че не съм знаела че очите ми са с различен диоптър .... та нали се минава преглед и с рецептата се купуват..поръчват (както казах нали преди тези на Bausch & Lomb си купих обикновени диоптрични )
3-то Относно това дали може или не може да ми се паднат дефектни лещи от друга марка - да може НО аз мисля ( а и хората тук го потвърждават) че на всяка друга марка това не се е случвало толкова често колкото на Bausch & Lomb ... Много станаха оплакванията от тях (включително и за разтвора им RENU )
4-то ти сама каза че си прочела колко много недоволни има от лещите на Bausch & Lomb


нямаше да имам толкова претенции ако не ставаше въпрос за очите ми ами например за колата ми...наистина може и да е чист късмет че на мен не ми паснаха лещите им
Пожелавам ти от все сърце да не ти се случва това което се случи на мен - ползвай си лещите със здраве
С най-добри чувства ashanti
Отговори с цитат
  #227  
Стар 25th March 2008, 20:11
papi_nerol papi_nerol не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 7
По подразбиране

здр нося лещи от около 5 години какви ли не изживявания съм имал с тях носил съм и 2 пъти цветни лещи но не бях доволен от тях бяха супер гадни в смисъл такъв че мн ми дразнеха и постоянно се местеха незнам явно са ми били по големи та въпросът ми е някой знае ли размерите на цветните лещи в какви размери се предлагат и точно от коя марка сте най - доволни защото не струват малко и неискам да се прецакам пак с гадни лещи!Иначе с обикновените диоптрични лещи нямам никакви проблеми слава богу нито им сменям разтвора редовно - може би на 2-3 седмици един път,нито нещо по специално но цветните са ми кошмарни затова моля ви някой ако знае нещо ми пише т.к тук в свищов никой от нищо не разбира пък за в момента нямам възможност да отида някъде другаде
Отговори с цитат
  #228  
Стар 26th March 2008, 14:07
Аватара на ashanti
ashanti ashanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 34
По подразбиране

papi_nerol ...хубаво щеше да е да знаеш от кои марки лещи точно си изпатил ...Вероятно си прочел моя пост за лещите от които аз се разочаровах (на Bausch & Lomb цветни и диоптрични и ги върнах за дефектни бяха ми малки и с почти изтекъл срок на годност)... мога само да ти кажа че лещите имат размери ....да .Тези от които не бях доволна бяха с диаметър 14.Доволна съм от диоптричните ми (на Avizor-испански) които са с диаметър 14,2 и са перфектни . Но сега си взех на FRESHLOOK -сиви с диаметър 14,5 ,,мекички с 55% водно съдържание и съм много доволна - промяната е поразяваща .....Друго от което може и да не са ти паснали лещите може да е ниско водно съдържание (например 38.6% не ти ги препоръчвам) друга причина може да е че просто може да са дефектни като моя случай и последната причина може да е че са със изтичащ или вече изтекъл срок на годност ...Просто те съветвам да си отваряш очите на "6" защото никой няма да те светне за тези подробности за по сигурно като си избираш цветни лещи казвай да са меки,с поне 55% водно съдържание и да са с поне 14,2 диаметър
Отговори с цитат
  #229  
Стар 27th March 2008, 17:10
papi_nerol papi_nerol не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 7
По подразбиране

благодаря ти като си взема лещи и ще пиша кво е станало
Отговори с цитат
  #230  
Стар 28th March 2008, 22:50
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ashanti
Просто те съветвам да си отваряш очите на "6" защото никой няма да те светне за тези подробности
така си е... за огромно мое съжаление... sad but true... на никого не му пука в тая държава за здравето на хората, всеки гледа само да те прекара и да си пробута "стоката"

как така в други държави хората ще се скъсат да ти обясняват какви са ти най-изгодните варианти, а тук ще ти пробутват лещи с изтекъл срок (както в случая с ashanti) или ще те лъжат че едногодишните лещи са тригодишни (както в моя случай) ... направо нямам думи...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Информациязалещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:38.