IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd March 2008, 20:21
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране Коя диета не ви понесе и защо?

Тъй като напоследък се появяват диети, режими и добавки от тип "100% гаранция", вълшебни, диети-чудо и т.н., ми се иска в тази тема да споделим това, което не ни е помогнало. Кой как го е изпробвал, колко време, защо се отказал, как е разбрал, че не действа и т.н.


Ето моя опит:


1. Редуктил - преди две години за 4 месеца (по-слабия и по-силния) никакво виляние.
2. Ксеникал - нула свалени колограми за два месеца
3. Лечебен глад - изключително краткотрайни резултати, постигнати с невероятна мъка и загубени с още по-голяма.
4. НВД - това го правих около 9-10 месеца + плуване три пъти седмично и други упражнения. Свалих няколко килограма, но се чувствах зле психически. Първите 4-5 месеца беше добре, но после постоянно мислех за храна, изпитвах непреодолима нужда за въглехидрати. Стигна се до преяждания с храни и боклуци, които никога преди не съм яла, последвано от чувство за вина. Когато спирах да се храня НВД, веднага връщах килограмите и после все по-трудно минавах на НВД отново. Омагьосан кръг.

Изводът, който направих за себе си е, че всякакви лишения осъкатяват организма и/или психиката, които после си отмъщават.

Трябва да се храня разумно, балансирано. Свеждане на боклучавата храна до минимум. Да няма преяждане, нито глад.
Спорт и много вода. Както винаги балансът...

Най-важното - да премахна важността на проблема (никакво втурачване и вманиачаване).
Да се харесвам повече.
Да се всулшвам повече в душата си, а не да я мъча.

Аз съм успяла. Резултатът идва сам.
__________________
The road to success is lined with too many tempting parking places
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th March 2008, 08:02
beware.of.angels beware.of.angels не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 9
По подразбиране

значи, аз също бих добавила емилова към моите неуспешни опити (дали заради малкото кг които имах излишни, и аз незнам, но буквално качвах 1 кг от един домат след захранването)..както и да е..

колкото до НВД...също не бях доволна въпреки че сега се старая да си ям храни според НВД. но, преди ядях много повече (уж така трябвало), свалях много бавно но най-лошото беше че през цялото време се чувствах преяла и подута (не стига това ами пак ми повтаряха че ям недостатъчно)..

друга неуспешна диета беше японското чудо...изкарах си я много лесно но от свалените 6 кг бързо си върнах 4.. тъпо...

май това са горе-долу...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th March 2008, 09:29
Кукувица Кукувица не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 13
По подразбиране Неуспешните опитили.. хм...

Мисля си, че всеки влязъл в този раздел е претърпявал неуспехи и за това пак е тук търсейки поредното разковниче на своето тяло...

За мен е валидно правилото... няма нищо по-лесно от свалянето на килограми, безброй пъти съм го правила...

До сега съм спазвала режими, които нямат нищо общо с ... днес толкова калории утре това и това яж. При мен нещата уж винаги са били глобални - разделно хранене и гладолечение...

След всички години борба с наднорменото тегло резултатът: от 4 кг в повече стигнах до 22 излишни кг.

Днес е поредният ден, в който си казвам:
Това, което виждам в огледалото не е зле, но не е това, което мозъкът ми иска да види в отражението... и ето ме пак на линия.

Не съм спазвала режим на хранене поне от година, защото бях изчерпала цялата си воля, мислих, че това ще се отрази пагубно, но въпреки всичко не се ограничавах - резултат - за тази година без режим: + 2 кг., а във всички останали години, когато уж съм спазвала балансиран режим тялото ми се е гърчило на горе, на долу... дори съм стигала от - 15 до + 20 за по-малко от 4 месеца...

Мисля си, че вече съм научила кое е най-добро за мен... и смятам да го приложа
За пореден път

Всички казват яж сутрин така се отслабва най-бързо ... е не мога - противоестествено ми е, значи няма да го правя...
Яж протеини и забрави плодовете ?!? - направо само от мисълта ми става лошо - и това няма да е...

Ще продължа това, което правих през тази година - ще ям всичко, но ще се движа повече и ще правя разтоварващи дни.., когато мога ще ям разделно, но както каза svinski_slon "Най-важното - да премахна важността на проблема (никакво втурачване и вманиачаване). " и дано ще-тата стават все по-малко.., както и килограмите

Надявам се това да е моето ключе към стройната фигура
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th March 2008, 13:19
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране Re: Неуспешните опитили.. хм...

Цитирай:
Първоначално написано от Кукувица
дано ще-тата стават все по-малко.., както и килограмите
Много е важно да се говори в сегашно време за неща, които искаш да постигнеш.

Аз съм слаба и красива!
Аз се харесвам!
Аз успях!

Добре действа, ако си го повтаряш от време на време и ако успяваш да визулизираш себе си по начина, по който искаш да изглеждаш. Предсавяй си се в оптимална форма и много скоро ЩЕ си

__________________
The road to success is lined with too many tempting parking places
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th March 2008, 14:37
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране Re: Неуспешните опитили.. хм...

Цитирай:
Първоначално написано от svinski_slon

Добре действа, ако си го повтаряш от време на време и ако успяваш да визулизираш себе си по начина, по който искаш да изглеждаш. Предсавяй си се в оптимална форма и много скоро ЩЕ си

това ми звучи като Джон Кехоу страхотна книга силно я препоръчвам на всеки
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th March 2008, 14:38
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране Re: Неуспешните опитили.. хм...

Цитирай:
Първоначално написано от svinski_slon
Много е важно да се говори в сегашно време за неща, които искаш да постигнеш.

Аз съм слаба и красива!
Аз се харесвам!
Аз успях!

Добре действа, ако си го повтаряш от време на време и ако успяваш да визулизираш себе си по начина, по който искаш да изглеждаш. Предсавяй си се в оптимална форма и много скоро ЩЕ си
така е, но не винаги е възможно... представи си, че като ти свърши серията отслабващи процедури, например, не си мръднала и с 1 кг и с 1 см... няма да си в толкова себеутвърдително положително настроение, нали? или пък точно когато си влязла в правилен хранително-тренировъчен ритъм и се чувстваш прекрасно изведнъж ти се обади някоя болежка - я, хемороиди, я травма на крака или просто добрия стар грип - направо ти пр****ва положителната нагласа...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th March 2008, 00:02
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране Re: Неуспешните опитили.. хм...

Цитирай:
Първоначално написано от valhalla
така е, но не винаги е възможно... представи си, че като ти свърши серията отслабващи процедури, например, не си мръднала и с 1 кг и с 1 см... няма да си в толкова себеутвърдително положително настроение, нали? или пък точно когато си влязла в правилен хранително-тренировъчен ритъм и се чувстваш прекрасно изведнъж ти се обади някоя болежка - я, хемороиди, я травма на крака или просто добрия стар грип - направо ти пр****ва положителната нагласа...
Така ще стане, ако си го мисля така или ако се съмнявам.
И понеже не смятам да се съмнявам в успеха, той ми е в кърпа вързан
__________________
The road to success is lined with too many tempting parking places
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th March 2008, 05:23
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Aбсолютно съм съгласна !
Позитивното мислене му е майката!
Ако сме негативно настроени и си представяме лоши неща, в един момент те започват да ни се случват.

п.п. Свинско слонче, не съм първата, няма и да съм последната, която ти го казва. Промени си ника, в противен случай не можеш да ме убедиш че си позитивно настроена. Ника ти е в разрез с позицията която защитаваш..
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th March 2008, 08:06
Кукувица Кукувица не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 13
По подразбиране Re: Неуспешните опитили.. хм...

Цитирай:
Първоначално написано от svinski_slon
Цитирай:
Първоначално написано от Кукувица
дано ще-тата стават все по-малко.., както и килограмите
Много е важно да се говори в сегашно време за неща, които искаш да постигнеш.

Аз съм слаба и красива!
Аз се харесвам!
Аз успях!

Добре действа, ако си го повтаряш от време на време и ако успяваш да визулизираш себе си по начина, по който искаш да изглеждаш. Предсавяй си се в оптимална форма и много скоро ЩЕ си

Мисля си, че това е доста инфантилното... :P

Правилата в граматиката не е седнал някой чичко с костюм да ги твори за месец, два... Те са се наслагвали с векове и постоянно се видоизменят дори и сега, защото винаги са били в полза на ползващите ги - сиреч на нас. Когато говорим за предстоящи събития в сегашно време можем единствено и само да объркаме още повече себе си - това е личното ми мнение.

По-горе писах, че аз харесвам себе си, такава каквато съм в момента, но точно, защото си се спомням каква съм била продължавам да търся вратичката към здравото си и стройно тяло
Правилната самооценка и оценка въобще, за мен са най-важните неща за успеха, на което и да е начинание (все пак тук все не успели сме се събрали ама айде ), самозаблудата в каквато и да е форма (положителна или отрицателна) винаги има един край и той е негативен, но за да завърша позитивно.., макар че вчера се храних доста, се раздвижих малко повече и резултатът е половин килограм надолу )

Успех момичета!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th March 2008, 09:19
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране Re: Неуспешните опитили.. хм...

Цитирай:
Първоначално написано от Кукувица
[
Мисля си, че това е доста инфантилното... :P

Правилата в граматиката не е седнал някой чичко с костюм да ги твори за месец, два... Те са се наслагвали с векове и постоянно се видоизменят дори и сега, защото винаги са били в полза на ползващите ги - сиреч на нас. Когато говорим за предстоящи събития в сегашно време можем единствено и само да объркаме още повече себе си - това е личното ми мнение.
Когато започнеш да правиш разлика между граматика и бъдеще време като понятие, а не като граматична форма, горенаписаното няма да ти се струва инфантилно. За съжаление, няма как да стане с прочитането на само една книга.

Няма да задълбавам повече в този въпрос, защото се отклоняваме от темата с излишни полемики.
__________________
The road to success is lined with too many tempting parking places
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коядиетаневипонесезащо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:40.