IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st June 2009, 21:18
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране Внимание!Анорексия и булимия

Кой ще си познае мнението http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=133650 (гледай видео материала).Вече и от новините ни гледат какво ядем и ни поставят диагноза по интернет
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st June 2009, 21:40
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Хм ... това, че "по - закръглените хора са по - здрави от слабите" ме разби просто.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st June 2009, 22:02
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Но не споменават, че една част (може би наистина доста по-малка) от тези момичета се оправят и намират верния път точно благодарение на тези форуми, благодарение на по-разумни и компетентни от тях хора, които им обясняват кое е правилно и кое не, как да се хранят балансирано и здравословно. Мисля, че нашият форум е достатъчно показателен за това!
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st June 2009, 22:38
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И те си търсят новини, че няма какво да показват вече Японските изследвания станаха като американските вече. Значи да си допълня мнението от преди няколко месеца :

Ако ядем ябълки + 5 години, яко ядем круши + 3 години, ако не пушим + 6 години, ако сме закръглени + 5 години, вече драстично минаваме стотака, добре дошли в 22 век
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd June 2009, 03:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Да сме коректни с изследването:

"Добре е кльощавите хора да се опитат да се сдобият с нормално тегло,

но се съмняваме, че е добре хората с нормална физика да трупат допълнителни мазнини"


И много на място, swe3tynka - не малко момичета оздравяват с помощта на форумите!! Ама това вече не е такава новина за бтв...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd June 2009, 03:35
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Ясно е, че форума носи много полезна информация, помагаме си и се следим взаимно, но се чудех дали наистина има и момичета/момчета, които в стремежа си да ни подражават, стигат до крайности.Всъщност отговора в ясен, има.Дори може да се каже, че съм била една от тях, чета форума от 4 години и да, научих много, но и доста се бях объркала в началото.Не мислите ли, че трябва да има по-строг контрол върху това което се пише тук?
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd June 2009, 08:13
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма кой да те контролира, това е форум Все едно да има контрол на разговорите в кафенето, в училищата, в сайтовете и т.н. Колкото и да е жалко, не сме в тоталитарен режим
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd June 2009, 09:28
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Точно затова се стремим да се храним често и здравословно. Дори от Дюкановата банда хапват по 6-7 пъти на ден.
Никой в този форум не толерира неяденето.
Дори някое момиче да подражава на хората от форума, който по-често пишат и се интересуват от здравословният начин на хранене, няма да сгреши, защото се храним както трябва. Опитваме се да намерим златната среда
Надявам се да сте ме разбрали.
И съм сигурна, че всички си мерят думите за да не останат грешно разбрани и да не подтикват хората към 'разни работи'.

Приквам всички, който ги е страх/срам да пишат във форума да не се срамуват/страхуват. Ние сме тук да си помагаме и да вървим в правилната посока. Успех на всички и поздрави!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd June 2009, 12:43
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Всъщност отговора в ясен, има.Дори може да се каже, че съм била една от тях, чета форума от 4 години и да, научих много, но и доста се бях объркала в началото.
Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Никой в този форум не толерира неяденето.
Дори някое момиче да подражава на хората от форума, който по-често ....
И съм сигурна, че всички си мерят думите за да не останат грешно разбрани и да не подтикват хората към 'разни работи'.
Не знам каква беше целта на репортажа, ето мнения за поканената от тях психиатърка в подходящ форум.

Не са цитирали специално форума на Тялото, а аз по други подобни не ходя, за това допускам, че нейде из нет-простронството може да има ... какво ли не. И до колкото знам имало такива, в които се поощряват в болестта. Освен това споменаха и чуждестранни форуми.

За контрола - начина е първо сами да си пишем мненията и при нужда на модератора и администратора.

Истината е, че мен ми е неудобно да направя забележка/предположение (дори внимателно и любезно) на едно хубаво момиче от форума, за което имам съмнения... за ХР. Знам поне за две други, които четат тук, но Не пишат в диетите. С тях сме си споделяли малко, но ... не със всички мога. Дори и когато са ми симпатични.
Хората, които могат да направят добронамерена забележка, да светнат лампичката тъй да се каже добре правят.
Които си осъзнаят още по-добре.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd June 2009, 15:24
Аватара на bgtrener
bgtrener bgtrener не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Навсякъде
Мнения: 28
Изпратете съобщение чрез ICQ до bgtrener
По подразбиране


Преди две години стана същото със форумите за културизъм и фитнес. Темата беше БИГОРЕКСИЯ.
http://vbox7.com/play:6347e65b
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВниманиеАнорексиябулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:13.