IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 15th March 2007, 14:54
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Клек и напади са достатъчни. Не повече от 20 повторения клек/напади на тренировка. Например 3 серии по 5 повторения с тежест за 6 повторения. Тежкото ще стегне ставите и мускулите и ще ти даде и сила. Малките повторения ще те пазят от хипертрофия.


Клекове с лост,но без тежест на него или със тежест?Благодаря,Reminder!Мака да ми е мн.трудно с тежестите ще започвам щом това ще ми помогне на бягането
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th March 2007, 12:39
deja_vu deja_vu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 16
По подразбиране

И аз имам проблем със ставите. От около година тичам абсолютно всеки ден и започнаха силни болки в ставите, предимно глезени и колене. Тичам в парка, а асвалтът не е особено добра настилка, мисля, че това е една от причините, както и слабите ми костички Обаче си взех анатомични стелки на Sholl, мисля, че се казваха Active sport или нещо такова. Те са за продължително ходене и спорт. Нося ги постоянно и ги слагам в маратонките по време на джогинг. Сега оптределено почти не се оплаквам. По принцип е добре стелките да са съобразени със стапалото. В аптеката, от която ги купих (на Дондуков до първа английска) правят безплатен преглед на стапалото, ако си закупиш продукт. Докторката е там всеки вторник и четвъртък след 16,30 (ако не се лъжа). Важно е и маратонките, с които тренираш да са специално за джогинг (или за спорта, който практикуваш), а не просто гуменки, защото имат специални прожиниращи системи и омекотяват удара.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th March 2007, 13:00
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз вече писах , че също имам проблеми с краката като бягам.
Не отидох на лекар, но мъжа ми има един приятел, който е ортопед.... Та му се обадих и той ми каза, че е от претоварване(не се бях мърдала към 10-тина години и изведнъж 10 км. на ден ) и от твърдата настилка.
Каза ми да се мажа с Reparil- Gel N, да си почина малко и да тръгвам с нова сила , по възможност на стадион...

deja_vu, благодаря за съвета...
Веднага тръгвам да търся стелките на доктор ШОЛ.... а иначе си бягам със специални за това маратонки...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26th March 2007, 08:10
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Милена077,колко време ти каза ортопедът да почиваш?А каза ли,че след това могат да останат последствия за цял живот върху ставите?Моят съвет е да загряваш добре и да приемаш повече калций за костите,поне аз това правя на този етап...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26th March 2007, 11:01
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sarni4ka3
Милена077,колко време ти каза ортопедът да почиваш?А каза ли,че след това могат да останат последствия за цял живот върху ставите?Моят съвет е да загряваш добре и да приемаш повече калций за костите,поне аз това правя на този етап...
Ами мен не ме болят ставите, а коста около глезена и то само когато бягам. 3 седмици си почивах и от утре тръгвам и ще видя дали ми е минало.
Не ми каза за последствия, а каза, че е съвсем нормално да ме боли щом преди това не съм се мърдала....
А за калция, даже май го приемам в прекалено големи дози... основната ми храна е извара и кис. мляко...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th March 2007, 13:15
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Ясно,и мен ме боли тази кост,но дано е смао в началото,както ви е казал ортопедът.Успех и добри резултати!!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27th March 2007, 18:41
mamabuba mamabuba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 17
Изпратете съобщение чрез ICQ до mamabuba
По подразбиране хидролизиран колаген

пробвай хидролизиран колаген. ще ти се отрази добре. аз лично пия артивит спин, испански и съм много доволна. нямам болка и скърцане в коленете.
ето ти и един линк от бгтренер по темата:
http://www.bgtrener.info/hr/hr/h025.htm
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28th March 2007, 08:29
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

mamabuba,много ти благодаря за тази информация-това е точно от което се нуждая и най-странното е ,че хората във форума дават съвети за гелове и други неща ,но досега не бях попадала на нещо такова!А как точно се казва-има ли определено име,предпочитана марка или просто отивам в аптеката и искам хидролизиран колаген(желатинов хидролизат)?Колко пари струва и колко време трябва да се пие,за да има траен ефект?
Благодаря още веднъж!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28th March 2007, 11:23
Аватара на bgtrener
bgtrener bgtrener не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Навсякъде
Мнения: 28
Изпратете съобщение чрез ICQ до bgtrener
По подразбиране

Здравей,
преди време писах това за хидролизата, защото с него си излекувах коленете. Искам само да добавя към темата, че ефекта е значителен когато се добави и калции. Трябва да се ползва минимум 3 месеца (това го пише и в статията).
След като качих матеряла , научих от хора които са го ползвали по време на бременност , че помага преванитивно и против стрии. Съпругата ми ,която е бременна, се консултира с нейния лекар и той също и разреши да го ползва. Това не означава , че бременните не трябва да се консултират с лекар преди да го ползват.
Не работя все още с хидролизат, което сега смятам за минус. Когато заредя , ще пусна мнение за цената. Последно си го купувах на цена около 25-30 лева за кило. Много зависи , кой е производителя, колко процента е хидролизата вътре,дали има добавки на витамини и минерали, особено на калции - в такъв случей може и до 50-60 лева за кило да стигне.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28th March 2007, 11:28
Sarni4ka3 Sarni4ka3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Ясно,значи е на кило и се пие от 3 до 9 месеца(така пише в статията).Аз си пия калций като хранителна добавка,да .Ще питам в аптеката дали имат,но имам предчувствие, че може и трудно да го намеря.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемнистави
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:49.