IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #11  
Стар 8th December 2009, 15:34
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Из "Вашите слаби места" на Уейн Дайър

СПИСЪК НА ВАШИТЕ БЕЗПОКОЙСТВА
Безпокоя се:
1. За децата си („Всеки се безпокои за децата си, та нали няма да съм добър родител, ако не се безпокоя?")
2. За здравето си („Ако не се безпокоиш за здравето си, можеш да умреш по всяко време)")
3. Че ще умра („Никой не иска да умре. Всеки се безпокои от смъртта.")
4. За работата си („Ако не се безпокоиш, можеш да я изгубиш.")
5. За икономиката („Все някой би трябвало да се безпокои, тъй като президентът, изглежда, не го е грижа.")
6. Че може да получа сърдечен инфаркт („Всеки се безпокои, нали? Сърцето ти всеки миг може да спре.")
7. За финансовата си сигурност („Ако човек не се безпокои за това, може да се намери в приюта за бедни или да започне да получава помощ от държавата.' )
8. За щастието на мъжа си/жена си („Бог ми е свидетел колко много се безпокоя дали той/тя е щастлив/а и въпреки това никой не ми го признава.")
9. Дали правя каквото трябва („Винаги се безпокоя дали правя всичко както трябва, така разбирам, че всичко е наред.")
10. Дали ще родя здраво дете, ако съм бременна („Всяка бъдеща майка се безпокои за това.")
11. За цените („Редно е някой да се безпокои за цените, преди да са скочили твърде нагоре.")
12. Да не стане катастрофа („Винаги се безпокоя, че мъжът/жена ми или децата може да катастрофират. Това е съвсем естествено, нали?")
13. Какво ще си помислят хората („Безпокоя се, че приятелите ми може да не ме харесат.")
14. За теглото си („Никой не желае да бъде пълен, затова е съвсем естествено, че се безпокоя да не напълнея отново, след като съм отслабнал/а.")
15. За пари („Парите никога не ни стигат и се безпокоя, че някой ден може да се разорим и да се наложи да получаваме помощ от държавата.")
16. Да не се развали колата ми („Тя е стара бричка и понеже я карам по магистралата, естествено е да се безпокоя какво би станало, ако се развали.")
17. За сметките си („Всеки се безпокои, когато трябва да плаща сметките си. Човекът не е човек, ако не се безпокои за сметките си.")
18. Че родителите ми ще умрат („Не знам какво ще правя, ако те умрат, толкова се безпокоя, че чак ми призлява. Безпокоя се, че ще остана сам/а — мисля, че няма да го понеса.")
19. Дали ще отида в рая или какво ще стане, ако няма бог („Не мога да понеса мисълта, че след смъртта няма нищо.")
20. За времето („Правя планове за излет, а може да завали дъжд. Безпокоя се дали ще падне сняг, за да мога да отида на ски.")
21. Че ще остарея („Никой не иска да остарява и никой не може да ме убеди, че не е така. Всеки се безпокои за това." „Не знам какво ще правя, когато се пенсионирам. Наистина се безпокоя за това.")
22. При мисълта, че трябва да летя със самолет („Чуваме за толкова много катастрофи със самолети.")
23. За девствеността на дъщеря си („ Всеки баща, който обича дъщеря си, се безпокои да не би някой да я нарани или да я вкара в беля.")
24. Ако трябва да говоря пред много хора („Вцепенявам се, когато застана пред множество хора, и преди да заговоря, се безпокоя безумно.")
2 5. Когато мъжът/жена ми не ми се обажда („Струва ми се нормално да се безпокоиш, когато не знаеш къде е любимият ти човек и дали не е в беда.")
26. Когато трябва да отида в големия град („ В джунглата всичко може да се случи. Безпокоя се при всяко отиване в града." „Винаги се безпокоя дали ще намеря къде да паркирам колата си") А най-невротичното безпокойство може би е...
27. Когато няма за какво да се безпокоите („Не съм спокоен, когато уж всичко изглежда наред. Тогава се безпокоя, че не зная какво ще се случи в следващия миг.")
Това е списък на безпокойствата на хората в западното общество. Всяка от тревогите можете да оцените с определен брой точки по своя преценка и да съберете точките. Какъвто и да е техният сбор, той остава нула. Следният откъс илюстрира разпространението на безпокойството в нашия свят. Той е взет от статия, поместена в „Нюсдей" (3 май 1975 г.). Тя обсъжда въпроса за застраховането срещу небрежно отношение на лекарите към пациентите в болниците:
„Уест Айслип — Вчера двама служители от Съвета на болницата „Насау-Съфък" изказаха предупреждението, че онези, които се безпокоят за трудностите, които може да породи кризата в застраховането срещу небрежно отношение на лекарите към пациентите — ако лекарите изобщо престанат да лекуват пациентите или ако лекуват само спешни случаи, — не се безпокоят достатъчно."
Действително това е призив към хората да се безпокоят повече по даден проблем. Защо подобна статия изобщо е била публикувана? Защото принудата на културата натежава в посока към безпокойството, а не към вземането на конкретни мерки. Ако всички засегнати се безпокоят много повече, проблемът може от само себе си да изчезне.За да се изкорени безпокойството, трябва да се разберат причините, които го пораждат. За да заема голяма част от живота ви, тревогата сигурно има здрави исторически корени. Какви са печалбите обаче? Те са сходни с невротичните печалби от чувството на вина, тъй като и безпокойството, и вината са форми на самоподценяващо поведение, които се различават само във времево отношение. Вината се отнася за миналото, а безпокойството — за бъдещето.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Приказкизаразмисъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:48.