IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #231  
Стар 22nd June 2008, 13:24
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Да, наистина трябва да се храним и трябва всеки ден да се изхождаме, защото става по лошо ако прескочиш - казвам го от опит, а и лекарят ме предупреди, да не прескачам ден, но пусто от страх и от болка един ден прескочих и не отидох - почуствах се по добре, почти не усещах болка, но на другия ден....само не полазих по стената. То родилните болки са направо нищо работа в сравнение с тези. Не знам дали е нормално вече цял месец да ме боли, но мисля че операцията ми е голяма и затова, не съм питала лекаря който ме оперира
Отговори с цитат
  #232  
Стар 23rd June 2008, 00:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

И аз не знам, ама щом имаш болки нямай грам безпокойство да му се обадиш по телефона.
Не разбрах тази голямата операция сега ли е била или преди 5 години, но цял месец си е доста време, колкото и да чувствително мястото (а то наистина е!). Звъниш на лекаря, контолните прегледи са задължителни поне отначалото - все пак всичко става. Може да си е нормален оздравителен процес, но ми се вижда доста време това за силни болки, редно е да те проследи лекаря, който те е лекувал.
Успех, бабо Гицке и скорошно оздравяване!!
Отговори с цитат
  #233  
Стар 23rd June 2008, 18:37
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

операцията ми е скорошна, преди месец се оперирах. Е....не са чак такива силни болките, но до обяд си ме боли, следобяд вече не усещам нищо. Дори сега трябва да ида на контролен преглед, но се страхувам, защото ще трябва да ме преглежда с ....абе не знам точно как се казва апарата, но ми мушка някаква тръбичка с камера, а то си е направо болезнено. Още не съм готова да ме подлагат на такива болки. Ще изчакам ако трябва още един месец, докато окончателно не преминат болките
Отговори с цитат
  #234  
Стар 25th June 2008, 14:05
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Яжте трици с кисело мляко - Пшенични а може и ръжени
Те при тези проблеми минават
Четох
В смисъл решават проблема с тоалетната и омекотяват

ПРОФИЛАКТИКА
Свалете излишните килограми. Хранете се балансирано, наблягайте на влакнините за да се предпазите от запек и поддържате венозните съдове в добро състояние. Пийте поне по 6 чаши вода на ден, за да бъдат по-меки изпражненията ви. Редовно спортувайте, за да се гарантира доброто кръвообращение. Не четете в тоалетната - продължителното седене върху тоалетната чиния повишава налягането върху ректума.

ЛЕЧЕНИЕ
В случай на болки почивайте всекидневно.Не стойте неподвижно дълго
време и за да подобрите кръвообращението, се занимавайте с енергични физически упражнения поне по 20 минута дневно.

Хранителен режим: Консумирайте пресни плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни, ядки и семена. Те съдържат влакнини, конто въз-препятстват запека, както и витамин С, силициев двуокис и флавоноиди, конто укрепват стените на вените и ги правят по-еластични. Дребните костилкови и семкови плодове, черешите и елдата са богати на флавоноиди.

От аптеката: Заздравете стените на вените чрез прием на витамин С, проантоцианидини, рутин и силициев двуокис.

Билколечение: Внимателно измийте и подсушете ануса, след което с едно от изброените средства облекчете засегнатите вени и им помогнете да се свият:
• Студен адстрингентен разтвор от 1 сулена лъжица дестилат от хамамелис и 4 капки тинктура от невен, разтворени в чаша вода.
• Охладен чай от 1 чаена лъжичка настърган корен от обикновено кървавиче, който е врял 10 минути в покрит съд.
• Мехлем от жълтурче: нанасяйте сутрин, вечер преди лягане и след измиване.
• Препарат с екстракти от див кестен и червена калина. Или нанасяйте през нощта смес от 2 чаени лъжички от едната или двете билки, стрити на прах, и 1-2 чаени лъжички масло от орех. Отстранете на сутринта, като се измиете със студена вода.

Хомеопатия
• За успокоение на възпалението прилагайте хомеопатичен крем, който съдържа Aesculus и Hamamelis.
• Редувайте през ден Sulphur и Nux vomica, които също помагат.

Ароматерапия: За укрепване на стените на вените добавете към водата за вана шест капки етерични масла от лимон, лавандула, розмарин, кипарис или хвойна (последното не се препоръчва през цялата бременност, а маслата от розмарин и кипарис - през първите 20 седмици на бременността).

Акупресура при хемороиди
За облекчаване на състоянието при хемороиди натиснете с палец точка ПМ 57 в средата на задната част на прасеца, където мускулът и сухожилието се свързват. Не използвайте точката по време на бременност

Водни процедури
• При сърбежи се мийте с неароматизиран сапун и изплаквайте със студена вода.
• Редувайте всекидневно горещи и студени седящи бани за подобряване на кръвообращението
• При болезнени хемороиди поставете натрошен лед върху участъка за няколко секунди или го облейте с леденостудена вода.

КОГА ДА ПОТЬРСИТЕ МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ
• Ако забележите кръв в изпражненията или се появи кървене от ректума.
• Ако имате безпричинна диария или запек повече от 2 седмици
• Симптомите не се влияят от лечението.
• Чувствате се зле или отслабвате.
• При продължителна болка или неразположение при изхождане.

Незабавно потърсете лекар, ако:
• Имате силно кървене от ректума.
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #235  
Стар 25th June 2008, 23:12
100pri4ini 100pri4ini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 1
По подразбиране

oh kato 4eta i se uspokoqvam i ne savsem:S men ne me boli ne karvi sarbi me mnogo rqdko i si hodq normalno do wc-to a i hodq pe6a vseki den...tva li e ili e ne6to drugo spored vas?:S
Отговори с цитат
  #236  
Стар 7th July 2008, 10:11
Styfi Styfi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 4
По подразбиране хемороиди

аз намерих решение на проблема с хемороидите при д-р Юлиянов от Ст.Загора,много е добър и е страшно внимателен.Прави се нещо като прищипване на хемороида,което е напълно безболезнено.
Отговори с цитат
  #237  
Стар 8th July 2008, 22:59
miglenka miglenka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте някой може ли да ми каже как точно протича прегледа при проктолога или хирурга при съмнение за хемороиди? Мисле, че моите са външни. От вчера ми се появи нещо като подутина на входа на ануса(след сърбеж) и сега ме боли като сядам. При изхождане нямам болка.
Мерси предварително
Аа и ако може да ме насочите към лекар в София ще съм ви много благодарна.
Отговори с цитат
  #238  
Стар 9th July 2008, 00:55
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

мен само като белег на ПРЕдменструален синдром ме сърбят и боцкат, иначе все едно нямам
храня се така че да не си създавам излишни болки
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #239  
Стар 15th July 2008, 14:28
AC/DC AC/DC не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: bulgaria
Мнения: 25
По подразбиране за хемороидите

Скъпи страдалци,влизам ви в положението и искам да ви помогна. Ако хемороидите ви мъчат или ви притесняват и искате да знаете за какво точно става въпрос ще ви дам телефон, на който да се обадите:
0 700 140 10 - на цената на един градски разговор е и няма да ви се отрази на сметката за телефона. Това е телефона на ендоскопски център на д-р Матев в Ст. Загора. С хемороидите се занимава от 10 год. и е много добър. Има и страница в нета, където добре е обяснено за какво става въпрос - hemoroidi.bg
Аз разбрах за него от моя приятелка и много съм доволна - ако не ми вярвате, опитайте и вие, да не говорим, че цените му са два пъти по- ниски от софийските. УСПЕХ!
Отговори с цитат
  #240  
Стар 15th July 2008, 14:38
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Ходила съм при д-р Матев на консултация, добър е, но цените му бяха точно както при софийските лекари.Без разлика! Аз се отказах от него, защото ми предлагаше и други операции (спорни и без да съм го питала). Мисля, че е преподавател в СтЗ Мед. Университет. В интерес ва истината имаше много хубаво направена брошурка, която съм използвала и тук във форума (даже по едно време я бях сканирала). До прегледа при него си мислех, че всичко, що е до д..то е хемороиди.. Погледнах и сайта му - добър е.

В началото на раздел "Здраве" има тема за координати на проктолози , който иска може да даде точните на лекаря, от който е доволен. И Styfi може да направи същото за д-р Юлиянов от Ст.Загора. Хубаво е да има повече адреси и дано са все на добри лекари.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:18.