IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd April 2009, 21:57
Francoise Francoise не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 28
По подразбиране Тренировки с фитнес инструктор

Днес с една позната си говорихме за тренирането с инструктор.
Преди време бях решила да си търся, но инструктори от други градове ме посъветваха, че няма кой знае какъв смисъл, не се знаело до колко ще е добър човекът, който намеря ит.н.
Моята позната обаче е на мнение, че с инструктор се постигат много много по-бързо резултати.

Някой може ли да ми каже има ли смисъл или не ? И какви са цените на тренировка с професионалист, времетраене. Също и колко тренировки трябва да направя с него и след това мога ли да продължа сама.

Благодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd April 2009, 22:39
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Естествено, че има смисъл, не виждам какво ще правиш сама в залата, след като влезеш, ако си нямаш понятие от фитнес. Все едно - има ли смисъл от учителите в училищата или да дадем учебници и учениците да минат на самостоятелно обучение?

Резултати се постигат, защото получаваш опит, а не защото ще тренираш с инструктор 1 месец, през тоя месец не можеш да очакваш нереалните резултати, те идват след това.

Цени - каквито си поискаш, може да ти вземе 5 лв, може и 10, може и 15, може и 100.

А колко тренировки трябва да направиш с него, за да започнеш сама - по логичния път на нещата, това зависи от самата теб. Ако си схватлива, ще започнеш на 3-тия път, ако не, може никога да не започнеш.

Не разбирам само не си ли задавате сами въпросите и не се ли замисляте, не се ли опитвате да си отговорите или да се досетите, че на някои въпроси просто няма еднозначен отговор.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th April 2009, 09:02
Francoise Francoise не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 28
По подразбиране

Аз имам понятие от фитнес, за първи път ходих преди 6 години. Зная уредите за какво са, зная какво е кардио, какво е силова тренировка, суперсерии и т.н.
Но моята позната ми каза, че инструкторът и правил всеки път различна програма, за да има ефект тренировката и.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th April 2009, 09:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма какво различно да и прави всеки път, било то, за да има ефект тренировката й Може да има 2,3,4,5 различни тренировки, но те се въртят и повтарят, различните тренировки всеки път не биха довели до по-голям ефект. Да не говорим, че основната ви тренировка така или иначе е кардио-тренировката, останалото са формалности, а и повечето жени са несериозни.

Може би твоята приятелка не може да запомни първата тренировка и като се върне на нея си мисли, че всеки път е различна
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th April 2009, 09:58
Francoise Francoise не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 28
По подразбиране

Ужас,не я знам как тренира, може и да не запомня.

Аз правя 10мин загряване на някой кардио уред.
След това горна или долна част - зависи кой ден ми е.
Накрая завършвам с 30мин колело в много бързо темпо,или 20мин бягане /повече не мога засега/.

Как ти се струва?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th April 2009, 14:08
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Супер е, само на края трябва да бъде 30 минути колело И 20 минути пътека, а не "или" Но до тогава, увеличавай малко по малко колелото/пътеката, докато на края стигнеш до ниво, в което имаш енергия и за 2-те. Като направиш общото кардио около 60 минути, ще бъде идеално. На края винаги можеш да завършваш със стречинг упражнения за краката най-вече.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th April 2009, 14:12
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Всичко това в една тренировка... 10мин кардио + тренировка за съотв.мускулна група + 60мин кардио Ако е жива накрая, след тия 2 часа в джима... евалата
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th April 2009, 14:20
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е ти какво искаш? Такива са нормалните тренировки за жена, която е достигнала оптимума. И това "10 минути кардио" не е нещо повече от проста загрявка.

Как ти звучи 5 километра крос, 2 километра плуване, час и половина аеробика... Всеки ден ? Или 2 часа фитнес, 2 часа плуване и сауна... Това са режимите на мои познати (жени) и са живи все още
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th April 2009, 15:07
Butterfly1 Butterfly1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 66
По подразбиране

Това са явно приятели с много свободно време На мен иначе ми звучи суперско. Ако можех и аз да намирам толкова време за да си поддържам тялото, щеше да е страхотно.
На мен ми стига и три пъти седмично тичане в парка. Зимно време съм в залата, но честно казано не я предпочитам
А относно треноровките, всеки може и има нужда от различно време на тренировка..... незнам защо в теб Ivanin наблюдавам едно постоянно спречкване с участници във форумите и сякаш налагаш твойто мислене на другите и всеки, който каже нещо, с което ти не си съгласен бива нападан!!!
И не го казвам за да се заяжам, а защото ми е направило впечатление. Чета този форум от доста време и имам наблюдения
__________________
Не следвай път, върви там, където няма път и остави следи!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th April 2009, 15:26
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Butterfly1
Това са явно приятели с много свободно време На мен иначе ми звучи суперско. Ако можех и аз да намирам толкова време за да си поддържам тялото, щеше да е страхотно.

Butterfly1, такъв му е изказа на Ivanin Аз му свикнах

Сега сериозно - малко са тези от пишещите във форума жени, които:
1. разполагат с толкова време за спорт редовно
2. такава програма няма да им дойде малко "свръх"

Аз имам самочувствието на редовно тренираща и правя дълго кардио 2-3 пъти в седмицата. В останалите дни само загрявам преди тренировката за съответните мускули. Francoise не е писала, че цели сваляне на килограми, за да прави на всяка тренировка по 10 + 50/60 мин кардио. На мен нейното разпределение на времето в тренировката ми се струва супер за поддържане на форма.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тренировкифитнесинструктор
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:20.