IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4051  
Стар 5th March 2010, 19:58
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Така...цял ден ме гризе съвестта,
що за дюканка съм аз

Да ви призная какви ги свърших-
в трета съм от днес и то с гала- полуден ,
(не съм обядвала с Гала,както казваше Изабото)
Така,утре го карам чисти протеини и ...
в трета фаза!
Осъзнах,че от тук нататък всичко ще се решава
с едно многоцветно меню + спорт,та било то и каланетика или йога
Бях си наумила да достигна анорексичното тегло от 45 кг.,
което...ама какъв е смисъла-Дюкан го казва-няма да го задържа.
Пожелайте ми късмет,цели 140 дена ме делят от ...
доживотната четвърта фаза.
  #4052  
Стар 5th March 2010, 20:04
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Сисенце,
на теб бих казала-
не се стресирай:всички диети са опасни и вредни!
Опасно е ,ако не си напълно здрава
(черен дроб,бъбреци,...)
Дюкан си е доста драстичен режим,
но аз лично не бих ги смъкнала тези килограми,ако не бях започнала режима.
Прецени си сама и не се панирай
  #4053  
Стар 5th March 2010, 20:07
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Сисенце,
на теб бих казала-
не се стресирай:всички диети са опасни и вредни!
Опасно е ,ако не си напълно здрава
(черен дроб,бъбреци,...)
Дюкан си е доста драстичен режим,
но аз лично не бих ги смъкнала тези килограми,ако не бях започнала режима.
Прецени си сама и не се панирай
Изобщо не се панирам, даже се забавлявах - самото описание на режима е толкова смешно, че няма какво да се впрягам за която и да е буква от останалата част от статията
  #4054  
Стар 5th March 2010, 20:40
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

дундарина, пожелавам ти късмет в трета фаза и повечко воля да устояваш на съблазните (за храни говоря ).

Аз днес:
Закуска: 3 лъжици трици с кисело мляко + 2 суп. лъжици извара
Обяд: 4 парченца суши, салата от настъргани броколи с моркови, и отделно още броколи.
Следобедна: за сега не знам, не съм още гладна, ако нещо пригладнея - пакетче (40 грама) ядки
Вечеря: печена сьомга + салата маруля+Крacтавица
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
  #4055  
Стар 6th March 2010, 08:29
nedaneda123 nedaneda123 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 450
По подразбиране

Здравейте сладурани

Прочитам ви от време -на време, но за писане не остава възможност.

Дундаринке, честита 3 фаза, успех!

Искрено се забавлявах като четох:" тук май никой не е на дюкан", щото и аз съм го подкарала по диагонал режима и незнам какъв ми е случая
Колкото да спазвам принципа-Вечно гладна и дебела!

Дундич къде се изгуби с нейната 90 дневна диета, доволна ли е от нея?
Даниски, браво за постиженията!

Пини, и на мен напоследък ми се яде варено жито, но с орехчета и смлени бисквитки вътре Но тази дета май беше с накиснато жито и после други"накиснати зрънца", ако не греша. Въпросната с накиснатото жито съм я правила( да не повярваш :P без успех), и у дома ме бъзичкаха: "Пиле, пиле, аз те знам искаш житце да ти дам "

Неличка, добре дошла в БГ! Ти си страхотна кулинарка, как успяваш, незная преди дали съм те питала, но ти с кулинария ли се занимаваш или това си учила?

Гардже, поздрави за теб!

МамаМиа, бих искала да видя снимките ти! Ако прецениш изпрати ми паролата на лични и на мен, ще съм ти благодарна!

Момичета, при вас е много забавно, но не разбраах кой спечели цвичките Когато успея и ви чета искрено си се смея и сама! Тя, Дундаринка сигурно ме помни, че съм склонна (правех си монолози по едно време, като нямаше никой във форума )

Желая ви да сте здрави, красиви и много щастливи!
  #4056  
Стар 6th March 2010, 10:20
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундаринкова, много се радвам че влизаш в трета фаза.
Аз не вярвам диетата да е била конципрана втора фаза да продължи толкова дълго. Тази статия дето я постна Сисето не е съвсем неправдоподобна, що се отнася до рисковете от високобелтъчното хранене. За определен период от време тялото със сигурност може да се справи с това и диеата дава резултати. Но продължителното стоене във втора фаза наистина крие рискове.
Аз дори ще ти препоръчам да направиш и ти някакъв очистителен режим за няколко дни ( не непременно житен, но нещо на базата на алкални храни) за да ижвърлиш тези киселинни остатъци от животинските храни, които си приемала в продължение на толкова дълго време.
45kg - а после ми разправяй че аз съм дебелата кратуна
  #4057  
Стар 6th March 2010, 11:22
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ей ма тук, Недич. Компът беше на ремонт. Пък и вдругиден ни е годишното събрание, такава истерия е, че... Междувременно минаха вътрешните събрания по отдели, зор, зор, и нямаше как да се разхождам по чужди компютри. Еднъж-дваж попрочетох, но не можех да следя редовно, камо ли да пиша. Днес е събота, пък аз съм дежурна и е спокойно сравнително. И компът се е завърнал в мое отсъствие (вчера не бях на работа). Ами 90-дневната - диета като диета. Много предразполага към нарушения и в последно време я окъсах с дисциплината. Съгласна съм с Доволна. В един пост пише, че не се сеща за зеленчуци, ама в четвъртък баш.... И аз съм така. Все ми се яде това, което е за някой друг ден. Пък и вече толкова месеци съм на диета, че не спира да ми се яде нещо най-забранено в момента. Иначе вече посвикнах да не съм толкова гладна вечер. Но... не отслабвам усилено. Че се отпускам на моменти и плюскам каквото трябва и каквото не трябва си е моя вина. Но и възрастта си казва думата. Момичета, не се запускайте, овреме се оправяйте, че с годините все по-бавно и по-трудно става. Ей го вече 9-ти месец карам. Хората за толкова време свалят по 40-50 кила, аз до 20 не мога да ги закръгля. Ама не се предавам.Насъбрала съм куп диети, ще ги сменям, за да си надхитрям метаболизма. Обаче първо ще си изкарам 90-дневната. Тя има и втори етап. След 90 дена почивка се повтарят 90 дена диета. През почивката мога да експериментирам с нещо друго. Ще видим, нищо не се знае, не мога да го мисля толкова отдалеч. Първо да видим резултатите. Решила съм да се меря след водния ден, но няма да устискам. Прави ми впечатление нещо. Мисля, че Даниски беше се похвалила, че е влязля в стари дрехи, пък не е свалила все още толкова кила и питаше как става. Случи ми се същото. Не бях паднала на кила, че и сантиметрите не бяха се свили от последния път, а се наврях в един зимен костюм, който ми е на сърце, а цяля зима не успях да облека. Ха де? Почнах да се изследвам и ми се струва, че причината е във вида на сланините ми. Преди бяха твърди и стегнати, сега са мекички и гъвкави. Вероятно това е стъпка към топенето им. Поне така се надявам. На 8-ми март за събранието и купона след него, ще се издокарам. Между другото, това е страхотен стимул.
  #4058  
Стар 6th March 2010, 11:46
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундьо, радвам се да те "видя" тук. Винаги си ме впечатлявала колко логично мислиш, но тук ще те опонирам. 20кг за 9 месеца са изключително много. Не подценявай, това което си постигнала.
Какво смяташ за моите разсъждения относно очистителния режим? Има ли логика в това, което мисля ( и правя ) в момента?
Току що си поръчах нов дигитален кантар, който мери мазнините, мускулите, водата и кокалите в тялото. Така по-добре ще контролирам дали отслабвам защото изхвърлям вода, дали трупам мускули за сметка на сланина и затова теглото ми не се променя и дали задържам вода преди цикъл
  #4059  
Стар 6th March 2010, 11:51
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Сега да ви кажа нещо за житен режим, който навремето видях как действа при други и затвърдих мнение и на собствен г-з. Съвсем различен от този. По-възрастните си спомнят невероятния актьор Иван Тонев - светла му памет. Той с тази диета влизаше във форма до края на живота си, той ми я каза. На ден се яде 2/3-ти чаена чаша жито (то май си е 100 грама) и 1 и1/2 л прясно мляко. Прави се две седмици. Житото се вари не повече от 10 минути, за да остане твърдо. Слага се в малко вода, колкото да го покрие, за да си я поеме. Това количество се разделя на 3 - за закуска, обяд и вечеря. Слагаш го в купичка и заливаш с прясно мляко. Ядеш бавно и дъвчеш хубаво (то и не може по друг начин) Останалото мляко пиеш между храненията. Всичко до капка и до зрънце трябва да се изяде! Разрешава се вода колкото искаш. Аз си позволявах кафе. Никакви такива ябълка, мед, ядки и дрън-дрън. След 3-4 дена акото става като на бебе, потта ти спира да мирише, ходиш редовно в 00. Когато свършат 2-те седмици, започваш един път на ден да се храниш с каквото искаш, а другите две хранения са купичка жито с мляко. И така една седмица. После 1 седмица включваш още едно нормално хранене, а само едно е жито с мляко. След първите две седмици няма изисквания за количеството на млякото, но е препоръчително да го пиеш между храненията, ако си гладен, до самия край. Никаква друга междинна храна. Резултатите са удивителни. Но най-странното е, че като приключиш с тази диета, продължаваш да слабееш. Явно сръчква метаболизма. Пък аз си признавам, че след първите две седимици много-много не спазих номера с едно, пък после 2 нормални хранения. Ами я подкарах като за световно наваксване. Ама бях младаааа. И скоро не бях пазила никакви диети. Чудя си се на акъла, как не бях се сетила за този житен режим! В интерес на истината, предполагам, че диетата е още по-ефикасна, ако вместо да се вари, житото се оставя да покълне. Обаче иска голямо слугуване, защото не става за една нощ, а пък ти трябва всеки ден. Добре, че ме подсетихте. Това е нещо, което със сигурност ще опитам, когато свърша с 90-дневната. Точно този вариант - жито с прясно мляко.
  #4060  
Стар 6th March 2010, 11:56
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундьо мерси!
Оставям тогава ябълките настрана- те и без това само ме карат да се чувствам по- гладна. Изпратих мъжо да търси жито.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РЕЖИМЪТНАПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:23.