IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 27th January 2009, 18:29
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Ох, да ви кажа, тук в Италия всички бременни ходят на плаж, даже в деветия месец.
Не знам защо в Бг не е възприето това
за плаж е възприето,но за солариум се питам още повече тука няма ли някоя която е била бременна и да е ходила на солариум
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th January 2009, 18:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е то за имането има, моя приятелка си ходи на солариум, въпреки всичките предупреждения. Ама това не значи, че е хубаво. Както и печенето не го намирам за много нормално- все пак всеки лекар ще ти каже, че не е хубаво да се грееш много, докато си бременна- било то в топла вода, солариум или на плаж. Аз поне като знам как ставам като факла топла на слънце, не бих рискувала, остай я ти Бимбата дет се е плажосвала у най- големите жеги
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th January 2009, 23:08
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

момичета, плажът няма общо със солариума, който има 5 пъти по интензивни и силни лъчи. не мисля,че това да имаш тен за тези месеци е по-важно от вашето здраве и здравето на бебето. защото със сигурност не е безвредно. това ,че някой ходил и му нямало нищо не значи,че е безвредно колкото до плажа - там е друга работата, защото усещаш топлината, т.е щеш нещеш сам се прибираш на сянка, като ти стане усилно от жегата, което при бременност става много по-бързо,отколкото при липса на такава. освен това както казах, лъчите с асъвсем различни - по проста логика за 20 мин в солариума можеш да изгориш така, както на слънце за това време- никога.
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28th January 2009, 10:39
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

На солариум не съм ходила по време на ... , но последният път ходих на плаж до 7 месец и в осмият ми извадиха преждевременно бебчето , защото спряло да расте...
Професора ми се накара едно хубаво , че съм влизала в морето .... В морската вода имало някаква бактерия , която била вредна за бъдещите майчета ... Е да , но аз това не го знаех
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28th January 2009, 11:01
Katrin_K Katrin_K не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

Аз и с двете съм ходила на солариум
За по 10 мин макс, защото съм много светла, а и действително повече би било прекалено. Нищо страшно няма ако бременноста протича нормално Дори е полезна краткото излагане заради вит. Д и усвояването на калция.
Не съм имала нито проблеми с кожата, нито с бебчовците.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28th January 2009, 11:36
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Аз НЕ съм ходила........ няма и да отида на солариум когато съм бременна И не мога да ги разбера тия жени които ходят...... Ей .......голям зор.......голяма чудо....... и какво ще им стане няколко месеца ако нямат шоколадов тен........ -наште баби-все на солариум са ходили като са били бременни........ Ама май тогава приоритет е било-здраво износеното бебе........а сега-суетата...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 28th January 2009, 11:47
Katrin_K Katrin_K не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

Искам да добавя, заради някои коментари - на мен ми беше препоръчано от ЛЕКАР ендокринолог и след консултация с гинекологът ми, разбира се!
Преди години имах проблеми с костната плътност и както споменах по-горе умерената му употреба в комбинация с продукти точно за тоз период помага, а не вреди ако всичко ви е наред!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28th January 2009, 12:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
В морската вода имало някаква бактерия , която била вредна за бъдещите майчета ... Е да , но аз това не го знаех
То да беше само една бактерия... като знам колко е мръсна напоследък водата... излиза ве какво ли не вътре
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th January 2009, 15:36
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от doroteia01
Ама май тогава приоритет е било-здраво износеното бебе........а сега-суетата...
Ам само ако наитина знаеш колко си правааа проблемът е,че не могат да се видят в очите на другите...прекалено са заслепени от манията по красотата си....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th January 2009, 15:39
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
Цитирай:
Първоначално написано от doroteia01
Ама май тогава приоритет е било-здраво износеното бебе........а сега-суетата...
Ам само ако наитина знаеш колко си правааа проблемът е,че не могат да се видят в очите на другите...прекалено са заслепени от манията по красотата си....
То в България все е така........една трябва да изпищи(не дай си Боже ).....и тогава да си седнат и спокойно да си износят децата.....
Ей......голям егоизъм.......
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: бременнасолариум
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:15.