IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2041  
Стар 3rd June 2011, 08:54
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Лъки, когато има нужда - слага, аз съм такъв пример
  #2042  
Стар 3rd June 2011, 08:57
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Според моята докторка ВИНАГИ има нужда
__________________
Ordnung muss sein!
  #2043  
Стар 3rd June 2011, 11:22
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Лъке? Помниш лЕ, че ти обещах да те бия ако пак почнеш с дренажите...НАДУПИ се за пошляпване
  #2044  
Стар 3rd June 2011, 12:13
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ше започна и още как Ти защо мислиш се умълчах? Затишие пред буря....
__________________
Ordnung muss sein!
  #2045  
Стар 3rd June 2011, 13:53
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ей сега взимам гьостерицата!
  #2046  
Стар 3rd June 2011, 17:32
rosito_m_m rosito_m_m не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna/California
Мнения: 15
Изпратете съобщение чрез ICQ до rosito_m_m
По подразбиране

Благодаря ви отново за окуражителните думи!

te_dda, аз всъщност следя форума от много отдавна, просто не пишех защото нямах намерение за скорошна операция. По-скоро събирах информация и впечатления. В хода на всичкото четене съм се натъквала на снимки от д-р Заякова и съм харесвала резултатите, разбира се разгледала съм и всички други налични както тук, така и в галериите на justbreastimplants.com и къде ли още не. Ценя мнението ти и няма да скрия, че твоят избор беше показателен за мен.

LUCKY*, не е вярно, че не слага, прави го по нейна преценка, когато е необходимо. Знам, че темата за дренажите те вълнува много. Не съм я обсъждала в детайли с д-р Заякова, но на консултацията ми с д-р Янков той ми обясни какъв е подхода, който е възприел от миналата година след неколкократни семинали в Европа. След приключване на операцията провежда тест за кървене, нарича се чисто операционно поле или нещо подобно, т.е. преди зашиване пациентката се оставя за 10мин и ако след това няма кървене отникъде, не се поставя дренаж. Междудругото докато бях в Щатите следях една поредица по Дискавъри Хелт- Пластичната хирургия- преди и след това. Именно там за пръв път видях, че със съвременните методи операцията може да бъде извършена почти безкръвно. В България знам, че д-р Ники Георгиев използва ултразвуков нож и при него е именно такава. Друг доктор пък ми каза, че съм слаба и няма да кървя много (не знам каква е логиката на това).

Така че методи на операция има много, съответно и следоперативните грижи са различни. Знам, че си много доволна от доц. Тепавичарова и искрено ти желая никога да нямаш проблеми с гърдите си!


te_dda, знаеш ли с какъв нож/скалпел (не съм сигурна) оперира д-р Заякова?

Последно редактирано от rosito_m_m : 3rd June 2011 на 17:35
  #2047  
Стар 3rd June 2011, 17:50
rosito_m_m rosito_m_m не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna/California
Мнения: 15
Изпратете съобщение чрез ICQ до rosito_m_m
По подразбиране

Току що ми дойде на ум един въпрос- слага ли се катетър по време на операцията?
  #2048  
Стар 3rd June 2011, 20:50
qna_T qna_T не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 141
По подразбиране

На мен не са ми слагали. Някъде около 3ч. след операцията ме изправиха и си отидох до тоалетната.
  #2049  
Стар 3rd June 2011, 22:01
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

лъки, наистина вече става леко глупаво това намесване на дренажите щом стане въпрос за каквото и да е....уточнихме нещата неколкократно....по темата аз специално съм писала фермани не един път......никъде никога не е ставало въпрос,че заякова някога е поставяла винаги дренажи,а сега не....въпрос на стил в работата....общо взето - при каквато и да е операция, ако сложиш дренаж и той се окаже излишен - няма лошо- не може да навреди, това е и теорията, на която заляга тепавичарова....застрахова се за случаите, в които ако не слага всеки път дренажи, може да се окаже, че в определен случай е имало нужда от такъв....това обаче съвсем не значи, че на всяка цена правилната техника е ВИНАГИ да се поставят дренажи !! За пациентките това е доста неудобно, и повечето работят по друг начин - когато могат и са сигурни - го спестяват....мога да ти кажа,че аз също исках да имам дренажи - за всеки случай, защото мамопластиката си е предпоставка за отделяне на повече сукървица, и даже кръв, и не мога да си изкривя душата,че тук има не малко случаи на неправилна преценка - непоставени дренажи - в резултат на което лилави гърди или огромни отоци, стигащи до коремната област( което обикновенно е определяно от съфорумките като подут корем в следствиое на упойката, но истината е друга !), но това значи НЕПРАВИЛНА ПРЕЦЕНКА, А НЕ НЕПРЕМЕННА ПРАКТИКА НА ДРЕНАЖИТЕ !!!! Факт е и обаче, че джобовете са ми напълно с равни и гладки граници и няма следи от сраствания и неравности, което всъщност се получава от това да оставиш течностите да се резорбират от тялото, а не да бъдат изхвърлени и показва,че при мен преценката е била правилна и дренажите биха били излишна мъка , която ми е спестена за сметка на това" за всеки случай" !!

Мисля да си ме разбрала и вече да престанем с това обсъждане на темата и обожествяване на тепавичарова заради тази нейна практика- глупаво е, както вече казах, и виждам,че и на другите им е досадно вече ....моля те, наистина, спри ...!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #2050  
Стар 3rd June 2011, 22:03
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Роси,
и заякова, и другите, оперират с електроножове, което значително намалява кръвозагубата и я свежда до 60-100 мл максимум , да не кажа и по-малко, няма хирург, арзчитащ само на скалпела ....всеки ползва електроножове на различни марки, но принципът и действието им е един и същ..естесвено, по -скъпите такива имат по-добри вълни , по-скъпи консумативи, по-сигурни вериги и по-сигурна коагулация( обгарянето при рязане)...специално радионожа на НГ е по-висок клас тип електронож, но с радиоовълни, с отлична коагулация...и все пак- зависи кой работи ! Добра работа може да се свърши и с не толкова скъп електронож !! важното е хирургът да може да преценява добре тъканите и да има добра техника в това отношение ! На мърлявия или некадърния хирург и 5 радионожа да му дадеш - все тая...! Так че не се притеснявай ! И да го мислиш- няма да го измислиш))..успех за операцията и чакаме похвали и снимки !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:01.