IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 6th June 2007, 23:33
Аватара на bonano
bonano bonano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 183
По подразбиране д-р ХАОС

Та значи, никой насила не го карат да купуват, нали? Ясно е, че чрез мода хората се опитват да компенсират нещо. Щом смятат, че така ще успеят, нека го правят. Ако знаеха, че не могат, щеше да е друго. Докато човек не знае и не иска да знае, нека да прави глупости. Това си е негово право, нали? Мен ми е жал за малките, дето тръгват по тоя път, защото до нямат избор. Момичета на 14-15 години се носят така, както преди десетилетие курвите. Разбиват си здравето, а и не се знае кой ще ги срещне по нощите... Вредят и на психиката си, защото са адски повърхностни. Култовото беше завръщането на потурите . Мен ми се струва, че отгоре наистина се забавляват как могат да манипулират хората да обличат нещо дето са им го носили прадядовците на село... Но така е, всяка грешка се заплаща. Голяма част от нещата са набити подсъзнателно. Малките вършат много неща и не знаят защо. Родителите им не са достатъчно знаещи и силни, за да могат да ги предпазят. А и ми се струва, че не са способни и достатъчно да ги обичат. Обвиняват ги за нещо което всъщност са плод на тяхното поколение - телевизия, реклама, комерсиални певци, мода и т.н. Те са изградили този свят и после, малките им виновни. Не пряко разбира се, но всеки един служи в някоя от тези сфери като раб(отник).

Мисълта ми е, че проблемът не е в самата мода, а далеч по-навътре в психиката на хората. Пак се опира до светът навън и кой го изгражда, до бягство от отговорност, от недостатъчно мислене, от недостатъчно чувства... Виждам ги хората как се примиряват, особено в Бг, защото те нямат волята да се обединят. Дори за дребни несправедливости в образованието, в работата. Предпочитат да го карат по течението и всеки да се спасява както може. Еми, какво да кажа, няма как да стане... Децата го отнасят...
ПП. Колко е неприлично и глупаво е да се жертвуваме за модата и да търсим в нея спасението. Аз знам добре , че модните журнали, легкоумните и халосани жени ще се присмеят и охулят моите забележки. Но те ще престанат да се смеят и ще познаят и ще познаят истината, когато видят, че с своето безумство са съсипали здравето си.
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ХАОС
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:46.