IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1301  
Стар 7th September 2010, 16:22
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

не ям солено, не пия и газирано, провериха ми всичко- дори и бъбреците. наистина не съм много редовна във вц, но аз по принцип съм си така. даже от известно време понамалих и млечните- пия по около 200-250 мл. прясно мляко, рядко ям кисело. независимо как се храня, все съм подута...благодаря все пак
Отговори с цитат
  #1302  
Стар 7th September 2010, 18:22
wanja wanja не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 99
По подразбиране

Ако похапваш зелеви салатки също може да ти се подуе корема.
Бих те посъветвала да изключиш прясното мляко за няколко дни и да видиш дали има ефект.
Моя приятелка със "стегнат" стомах взимаше Хуск за ходене по голяма. Взимала съм преди години и на баба ми лека й пръст и беше много доволна от него. Може да пробваш. Продава се в аптеките.

Успех!

Зозе, браво на теб за свалените килограми! Продължавай все така да ни радваш погледа с цифричките и минуса пред тях.
Отговори с цитат
  #1303  
Стар 7th September 2010, 18:25
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Miss_Murderer а защо смени киселото мляко с прясно? Според мен трябва да е точно обратното.
Отговори с цитат
  #1304  
Стар 8th September 2010, 10:13
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Мерси Ваня, днес регистрирах 10-тия свален килограм, откакто започнах преди 3 месеца със здравословното ми хранене ))) До целта остават още около 25кг, но ако даде господ да си направим бебче, хич няма да му мисля )))
Хубав ден на всички!
Отговори с цитат
  #1305  
Стар 8th September 2010, 12:27
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
Miss_Murderer а защо смени киселото мляко с прясно? Според мен трябва да е точно обратното.
установих че когато ям кисело мляко ми става тежко и дискомфортно. а с прясното е точно обратното- даже когато сутрин пия ми е по-добре(е, не винаги, но в повечето случаи). а зелева салата отдавна не съм яла.
Отговори с цитат
  #1306  
Стар 8th September 2010, 13:26
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Miss_Murderer извинявай, разбирам, че имаш проблем, на който търсиш разрешение, но ми стана смешно, защото за миг се почувствах като Д-р Хаус и екипа му .... стреляме тука някакви евентуални причини за дискомфортното ти усещане. Ще ми се да сме ти полезни ... затова хващам фулмастер и продължавам ... стомаха може да се раздразни от веществата, които се съдържат в храната, която консумираш ежедневно - тестени изделия, хляб, захарни изделия, мляко и т.н. Опитай се за ден-два или по-добре три, да не хапваш нито тестено, нито млечни храни. Може да не ти понася лактозата или пък глутена в пшеницата и изобщо зърнените храни. Просто на принципа на изключването редувай храни, за да видиш кога ще ти е най-добре .... даже защо не пробваш метода на 90-дневната диета ... там поне храните се разделят на групи. Успех! Номер 13 - ти си на ред
Отговори с цитат
  #1307  
Стар 8th September 2010, 16:22
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

и аз се извинявам, че ви занимавам с моите проблеми. преди да попитам съм пробвала какво ли не- и млечните съм спирала, и тестените, и ензими съм пила...благодаря на всички, които се отзоваха
Отговори с цитат
  #1308  
Стар 8th September 2010, 17:03
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
Miss_Murderer а защо смени киселото мляко с прясно? Според мен трябва да е точно обратното.
установих че когато ям кисело мляко ми става тежко и дискомфортно. а с прясното е точно обратното- даже когато сутрин пия ми е по-добре(е, не винаги, но в повечето случаи). а зелева салата отдавна не съм яла.
Грешка! Прясното мляко е трудно смилаемо и човек на практика не е пригоден да го консумира. Затова има и толкова хранителни алергии към ПРЯСНОТО мляко. Естествено, че няма да ти се появи дискомфортът 5 минути след пиенето, а доста по-късно, когато вече даже и не правиш връзката с него. Махни всякакво мляко и вземи пробиотици. Не бой се от зелето. То надува само докато го ядеш. На практика действа като метла за червата. Казал го е дядо Пол Брек. Даже го препоръчва след гладуване като първо нещо за захранване.
Отговори с цитат
  #1309  
Стар 10th September 2010, 17:13
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

днес от чисто любопитство си сметнах калориите за деня(приблизително, незнам колко е достоверно) и се получиха 1400. според вас колко е нормално да приемам при положение че искам да задържам тегло. имайте предвид че покрай болестта, метаболизмът ми със сигурност се е попрецакал и действа по-бавничко. иначе съм висока около 170 и нещо(незнам точно), а за килограми в момента незнам, но със сигурност не повече от 55-56. благодаря ви!
Отговори с цитат
  #1310  
Стар 10th September 2010, 17:43
Аватара на smile_angell
smile_angell smile_angell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
днес от чисто любопитство си сметнах калориите за деня(приблизително, незнам колко е достоверно) и се получиха 1400. според вас колко е нормално да приемам при положение че искам да задържам тегло. имайте предвид че покрай болестта, метаболизмът ми със сигурност се е попрецакал и действа по-бавничко. иначе съм висока около 170 и нещо(незнам точно), а за килограми в момента незнам, но със сигурност не повече от 55-56. благодаря ви!
Има разни формули и таблици из интернет, аз на няколко съм си пресмятала и при пълен покой на тялото (никаква активност) ми трябват 1400калории, при условие, че аз съм 166см./51-52кг.
Демек калорииния ти прием е отрицателен, за задържане на теглото трябва да хапваш повече. Мисля, че с по-малко от 1800кал/ дневно няма да си задържиш теглото.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:17.