IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th September 2007, 11:18
фифито фифито не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 3
По подразбиране Имам нужда от съвет

Наскоро започнах да се занимавам с фитнес. Първоначално започнах с 40 минути бягаща пътечка, 3 по 15 вътрешна и външна част на бедрата, 4 по 30 коремни преси. В началото бях много доволна, но сега ( след около 10-12 тренировки) почвам леко да се съмнавам, че тренировките вече не са ефективни - не съм се занимавала с други уреди, а и натоварването е без промяна. Но така трябвало да бъде според моя инструктор. Аз не съм много нясно и реших да се допитам до друго мнение. 172 см съм 77кг ( вече , преди бях 85) и заедно с това спазвам и диета.
8 часа - 200мл обезмаслено прясно мляко +3 с.л.мюсли
11часа - 3 оризови житенки( с вкус и вид на стиропор ) +3 белтъка
14часа - риба с варени картофи
17часа - пилешко +салата
По принцип нямам никакъв проблем с диетата, но се притеснявам, че в нея няма достатъчно витамини ( трябвало това да го ям 2 месеца), а след като я свърша в какво състояние ще са ми зъбите, косата,ноктите и т.н.
Широко отворена съм за всякакви идеи, препоръки, съвети за всичко. Дано да ми помогнете....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th September 2007, 12:12
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Здравей,
Първо поздравления за резултатите!
Мисля, че тренировките ти са съобразени с това, че първо имаш да сваляш килограми, а после вероятно ще преминеш към стягане и оформяне на всички мускули по отделно. Това, което правиш сега е предимно кардио и е предназначено да стопиш мазнините. Ако на този етап започнеш да вдигаш за рамо примерно е възможно да натрупаш излишна маса, а това вероятно не е търсен ефект. Относно диетата, това което ти ядеш под формата на диета за мен е нормално хранене ( 162/48кг.). Дъня се средно един път в седмицата с KFC или нещо подобно. Относно витамините, това което ядеш сега е качествена храна, която съдържа всичко необходимо за организма ти, виждам, че присъстват балансирано въглехидрати (и то от добрите), фибри, мазнини и преобладават протеини. Хубаво е да приемаш и комбинирани витамини на таблетки, ще имаш повече тонус.
Поздрави и успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th September 2007, 12:19
фифито фифито не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Рабирам... А какви витамини трябва да приемам? Ако можеш да ми препоръчаш нещичко. Зъбите ме болят, а косата ми изгуби обема си и стана като метла. И още един въпрос. До колко кг ( горе-долу, знам че е и индивидуално) трябва да продължавам с тази тренировка?
Имах огоромно желание да си стегна ръцете и гърдите, а след загубата на тези кг кожата в тези области се е отпуснала доста и мога ли да използвам още някакви фитнес уреди или трябва да се огранича до тези задължително? Забравих да кажа, че съм на 19 г
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th September 2007, 12:30
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Витамини има в аптеките, Центрум са много добри, ако са ти скъпи може Суправит Спорт. Аз пия и витамин С допълнително по половин грам на ден, ако има грипна епидемия примерно . За косата и зъбите..съмнявам се, че е от режима, ако действително ядеш каквото казваш, то няма какво да ти липсва, от сладко, пържено и тесто косата не става по-хубава .
За упражненията трябва да каже инструктор, който те е виждал на живо и е преценил кои зони са проблемни и как точно. Във всеки случай, ако искаш да сваляш още килограми, а решиш да ползваш вече и уреди за други мускулни групи, най-добре прави серии с по 15-20 повторения с малки тежести, за да не се трупа маса, а да има стягане. Говори с инструктора ти, кажи му, че искаш вече да стягаш всичко и той ще ти обясни какво точно да правиш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th September 2007, 15:03
фифито фифито не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Ясно... Благодаря много! Ако има нещо пак ще питам тук,няма да отварям нова тема. Относно Центрума - ще го тествам, пък ще видим...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имамнуждаотсъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:47.