IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 17th July 2011, 22:06
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lullaby Виж мнението
...което също е една от основните причини за развод. Много двойки, сключили брак прекалено рано, на средна вързаст осъзнават какво са пропуснали с ранното си задомяване и от там започва изживяването на една неизживяна младост...
мхм, ама това изживяване така или иначе рано или късно води до изневяра, за това аз го слагам в тази графа
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th July 2011, 09:01
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ще доразвия теорията на Lullaby, защото една от причините е обвързване с брак и деца на възраст, в която още не знаеш какво искаш. Когато сме на 20 все още се лутаме и нямаме конкретни представи за партньор в по-широк смисъл на думата. Събуждаме се на 30 и виждаме до себе си човек, който не би ни заинтересувал ако го срещнем сега. В една връзка трябва да има взаимност във всяко едно отношение. Не бива да разглеждаме нещата едностранно (само с пропилите се мъже). По-скоро пропиването е следствие от някакъв проблем/и (не винаги разбира се).

Друго мое наблюдение е, че самата институция брак може да развали отношенията. Има някакъв момент на ниво психика след като се подпишеш и зае*аваш всичко, защото ти е един вид в кърпа вързано.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th July 2011, 09:32
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Формално погледнато си 99 процента там,където са и моите виждания.Съществуват и други аспекти все пак.Някой хора виждат себеосъществяването си в брака.Търсят неща да постигнат там и тези неща са им важни.Но дори и такива хора се нуждаят от взаимност за да изградят хармония.А бракът се прави от двама.Поне в Европа.
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th July 2011, 09:56
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

О, да. Аз умишлено не конкретизирах. субективни причини за разпадането на един брак, колкото щеш. Простичките неща са много важни, а ние ги забравяме.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th July 2011, 11:10
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране


Когато си на 20- 22 и си омаян от перспективата /в положителния смисъл/ да се обвържеш и споделиш живота си с друг човек,често живееш в бъдеще време.Струва ти се че имаш достатъчно сили,би приел всякакви промени у другия и би живял с тях просто защото го обичаш.Тогава си казваш- е ще поема този риск,искам точно това.
Някак си човек вижда пред себе си едно ново поле на изява ,свят на възрастни самостоятелни хора,авторитети, където да изяви себе си.
Но нещата в брака са предимно отговорности и взаимност.Личните амбиции и желания не се припокриват напълно с възможностите ,които има при едно обвързване.В този смисъл исках да кажа че е драматичен момента в който осъзнаеш това твърде късно.
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18th July 2011, 18:20
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Основната причина е, желанието у всеки човек да бъде ЩАСТЛИВ!

Човекът е процес, не е завършено същество, било то на 20, 40 или 60. Всички ние се променяме непрекъснато, през целия си живот, половинките ни също. И тези промени често водят до чувството за неудовлетвореност, за празнота. Хората започват да се чудят защо бракът им не върви? защо не е вече същото? да се питат къде грашат? какво се е променило? Отговорът е - ние, ние сме се променили, и оттам и взаимоотношенията, и връзката ни.

И тъй като съвременният човек все по-рядко е склонен на компромиси, към настъпилите промени, идва разводът. И добре, че разведените вече не се смятат за безпътни и пропаднали хора, защото това всъщност е била основната причина за редките разводи преди - страхът да не бъдеш дамгосан, отхвърлен от обществото. А иначе всеки ако се замисли, със сигурност ще се сети за не една или две брачни двойки, било то роднини, близки или просто съседи, които са имали ужасни взаимоотношения, но са останали заедно докато смъртта ги раздели, заради този страх.

Ужасно ми звучи тази фраза "Докато смъртта ни раздели!"
Би трябвало да бъде "Докато сме щастливи заедно!"

Защото аз знам, че се променям всеки ден, всеки час дори, и на никого не мога да обещая вечност, вечност в любовта, вечност в чувствата, или да съм вечно Аз, една и съща. Както и никой не може (и не трябва) на мен да обещава нещо подобно. А между брака и вечността се слага равенство. Но нищо не е вечно....

Раждаме се сами, умираме сами, а дали ще изживеем живота си по двойки и колко двойки ще са това, зависи единствено от желанието у всеки да търси и намери своето Щастие. И то така, че да не наранява хората около себе си.

Ще си позволя да перифразирам една мисъл на Фриц Пърлс, използвана от Х. Букай в една от книгите му: " Аз съм Аз. Ти си Ти. И ако случайно Ти и Аз се срещнем, и бъдем щастливи заедно, ще е прекрасно. А ако се разминем, нищо не може да се направи."

А изневерите, алкохола........те са следствие от промените, които настъпват във всеки от нас. И тези промени са непредвидими и често неуправляеми.

Много ми е смешно, като чуя, че еди-кой-си не бил се наживял и затова бракът му се разпаднал. Как може човек да се наживее, по дяволите???? освен ако не е жив труп! Просто на една определена възраст промените настъпващи у нас, забавят ритъма си, но коя е тази възраст? За едни е на 30, за други на 40, за трети 50, а за четвърти - НИКОГА. Значи ли че те трябва да живеят в самота, защото не спират да се променят, или не са се "наживяли"?!

За дълъг брачен живот е необходимо (според мен):
1. и двамата да се променят с едно и също темпо, и в една и съща посока
или
2. много компромиси и от двете страни
а в най-лошия вариант
3. безкрайни компромиси поне от едната страна, но това ще бъде една много нещастна двойка.

Лично аз не виждам нищо драматично в развода, стига той да е цивилизован. За мен драма е, двама души да бъдат заедно нещастни, или нещастни заедно...

Стана дълго, но просто доразвих тезата на Лили и Добро момче
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18th July 2011, 18:30
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

емико, удоволствие ми беше да ти прочета становището по въпросТа
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th July 2011, 18:56
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

С удоволствие ви прочетох всичките, но не мога да изкажа мнение по въпроса, защото не съм сключвала брак и нямам желание за момента, не мисля, че ще ме направи по-щастлива
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie

Последно редактирано от Decu : 18th July 2011 на 19:04
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th July 2011, 19:17
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Еми, Браво! Много хубаво си защити мнението.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th July 2011, 19:36
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
И добре, че разведените вече не се смятат за безпътни и пропаднали хора, защото това всъщност е била основната причина за редките разводи преди - страхът да не бъдеш дамгосан, отхвърлен от обществото.
Тука за това не се бях сетил,макар че мен обществото не ме е отхвърлило,може би защото наистина познатите ми хора са доста интелигентни и човечни.
Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
А изневерите, алкохола........те са следствие от промените, които настъпват във всеки от нас. И тези промени са непредвидими и често неуправляеми.
То аз така си пиех и преди...
Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Стана дълго, но просто доразвих тезата на Лили и Добро момче
радвам се че някой ме цитира в положителна светлина!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коянайчестатапричиназаразвод
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:33.