IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th July 2011, 22:35
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Чувала съм обаче, че децата на разведени родители копират тяхното поведение. т.е. и те се развеждат. Какво мислите за това?
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19th July 2011, 22:54
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Чувала съм обаче, че децата на разведени родители копират тяхното поведение. т.е. и те се развеждат. Какво мислите за това?
Чувала съм че циците ти били като круши , та същата работа ...
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th July 2011, 07:51
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Лъки, това с децата вече беше прекалено!!! При тооолкова разведени хора. Да, развода (за повечето хора) е голяма рана. Много кофти нещо. Ноо... възможно е да е по-добрия вариант понякога.

А кФо ше кайш, чувала ли си децата на не-разведени родители да се развеждат? Избягвайки кой знае чий грешки..

Ще цитирам за кой ли път (по памет) любимия ми детски автор Ерих Кестнер: "Много деца страдат от това, че родителите им са се развели. Но много деца страдат от това, че родителите им не са се развели"..
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th July 2011, 09:15
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Нормално е децата да копират поведението на родителите си. Нали ние сме тези, които ги възпитаваме и създаваме навици у тях. Не случайно има приказка "крушата не пада по-далече от дървото". Децата ни носят гените ни и разбира се подражават поведението ни. В зависимост от индивидуалностите на всяко дете ако всичко е поднесено по разбираем за него начин - нито детството нито развитието му страда. Не би следвало разводът на родителите да е фактор за един/много разводи на след време порастналото дете. Това за мен е плоско оправдание - дай все някой друг да ни е виновен за всичко.

По-скоро това, което каза Еми по-горе е валидно... преди години не е имало разводи, не защото всичко е вървяло по мед и масло, а защото обществото е налагало ограничения и е заплювало разведени двойки. Днес слава Богу се опитваме да излезем от рамките на "общоприетото". Има повече разводи, не защото родителите ни едно време са се развели. Като се замисля има и все повече двойки, които живеят без брак. Не е ли по-важно да се разбираме, отколкото да се подписваме и да се кълнем във вярност - нещо в което никой не може да бъде сигурен.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 20th July 2011, 12:21
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Като се замисля има и все повече двойки, които живеят без брак. Не е ли по-важно да се разбираме, отколкото да се подписваме и да се кълнем във вярност - нещо в което никой не може да бъде сигурен.

Да, така е, но докато сме само двамата, появи ли се дете обаче, смятам че трябва да има подпис/не защото ще му се подиграват в училище, че нямало баща и тн, понеже това отдавна не се случва/, а защото след като си решил да създаваш живот, трябва да поемеш и отговорност за това. А сключването на брак си е поета отговорност към другия човек.Доста ми е противоречиво мнението за брака, общо взето съм 50 на 50, защото до сега не съм срещнала човек, който да ме убеди в неговия смисъл.Мнението ми не е точно по темата, но бяха споменати тези, които живеят без подпис, както съм и аз Но не се знае, всичко се променя постоянно, може след 2-3 години да пиша пак тук, бракувана с две деца )))
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie

Последно редактирано от Decu : 20th July 2011 на 12:25
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th July 2011, 12:39
Аватара на brooklyn
brooklyn brooklyn не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 63
По подразбиране

Спред мен финансите имат голяма значение за една връзка.Ако едно семейство има възможност да разнообразява живота си ( по какъвто и да е начин - екскурзии, вечери навън, кино и т.н) нещатат ще вървят мнпгп по-гладко.Когато няма пари положението страшно се изнервя и започват едни битовизмииии - то няма как да се изтърпи такова нещо!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 20th July 2011, 13:49
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Когато имаш желание и без пари можеш да си разнообразиш живота. Скуката не идва от липса на пари. Като имаш пари и можеш да си развяваш задника напред-назад, а нямаш желание да го развяваш със съпруга/съпругата си кое му е по-хубавото? Със или без пари като сте ДВАМА всичко е постижимо, ако обаче единия тегли на едната страна, а другия на другата естествено, че ще се стигне до битовизми. Това пък винаги ми е било адски нелепо да оправдаваш неуспеха на връзката си с липсата на пари!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 20th July 2011, 14:10
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Когато имаш желание и без пари можеш да си разнообразиш живота. Скуката не идва от липса на пари. Като имаш пари и можеш да си развяваш задника напред-назад, а нямаш желание да го развяваш със съпруга/съпругата си кое му е по-хубавото? Със или без пари като сте ДВАМА всичко е постижимо, ако обаче единия тегли на едната страна, а другия на другата естествено, че ще се стигне до битовизми. Това пък винаги ми е било адски нелепо да оправдаваш неуспеха на връзката си с липсата на пари!
абсолютно съм на същото мнение
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #29  
Стар 20th July 2011, 14:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева Виж мнението
Лъки, това с децата вече беше прекалено!!! При тооолкова разведени хора.
Ти пак псевдо-философстваш. Може би не е валидно за всички, но статистиически е в полза на горе-казаното от мен. Такива деца или се страхуват въобще да създадат семейство, или ако създадат такова - след време копират/ пресъздават поведението или развода на родителите си.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 20th July 2011, 14:46
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не е така бе Лъке. Ти говориш за някакви травмирани деца, със сигурност има и такива, но не мисля, че са повече от децата травмирани от:

-скандали между родителите

-негативно отношение предавано върху детето, поради неразбирателство между родителите

-децата биват свидетели не само на скандали, но и на побой
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коянайчестатапричиназаразвод
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:56.