IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th March 2008, 16:36
obsessi0n obsessi0n не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3
По подразбиране Диабет

Здравейте!
От 30 години съм пушач, наскоро отказах цигарите. Малко след това започнах да имам здравословни проблеми - често уриниране, постоянна жажда. Откриха ми начален стадий на дибет. Въпросът ми е, дали е възможно отказването на цигарите да е причинило някакъв вид стрес в организма и това да е довело до повишаване нивото на кръвната ми захар?
Благодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th March 2008, 16:38
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Питай лекаря си. Не виждам какво компетентно мнение ще ти дадем ние тук, освен ако няма лекар сред нас.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th March 2008, 17:47
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

За кой тип диабет става дума - първи или втори тип?
Имаш ли близки в семейството, които страдат от диабет?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th March 2008, 18:05
obsessi0n obsessi0n не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Не нямам роднини диабетици. Захарта ми е малко над нормата, когато ходих при лекаря ми не сме обсъждали този въпрос за връзката на проблема ми с отказването на тютюнопушенето. Другата седмица ще ходя на консултация, помислих си, че може някой да е запознат от личен опит с такова нещо или поне да е чувал. И докато чакам някои изледвания да събера повече инфо по въпроса. Не съм молил да ми отговарят само лекари специалисти Всяко мнение ми е от полза.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th March 2008, 19:08
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Това, че захарта ти е малко над нормата, не значи че имаш диабет.
Предполагам доктора ти е назначил изследвания и тестове, които да потвърдят диагнозата.
Определено стреса, повишава кръвната захар. Преди години мой близък почина и моята захар беше скочила до небесата. Това е нормална физиологична реакция при стрес. Понякога стреса може да отключи диабет, но трябва да е системен и интензивен.
А що се отнася до цигарите, защо не поискаш да ти изпишат лепенки, тъй че организма ти да се справи по-леко с новата ситуация.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th March 2008, 19:46
obsessi0n obsessi0n не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Благодаря за отговора, ще пробвам с лепенките, ако има промяна в захарта, значи съм бил прав в предположението си. Взех си и машинка с която да си я меря, тъй че ще знам скоро резултата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th March 2008, 21:41
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

до колкото знам диабета,който не е заложен генетично може да се контролира чрез диета,един познат така си свали кръвната захар и не употребява никакви хапчета.ако желаеш,ще го попитам за диетата
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th March 2008, 21:53
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Диабет от първи тип не може да се контролира с диета, само инсулин за съжаление.

А що се отнася до машинката, надявам се са ти казали кога да се боцкаш, на гладно или 2-3 часа след ядене.
Успех, дано е нещо временно, защото диабета е сериозно заболяване.
Стискам палци всичко да е наред и да се обадиш с добри новини.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th March 2008, 00:31
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Не.Не е възможно.Цигарите нямат нищо общо с диабете .
Освен че е хубаво че сте спрели цигарите.Диабет се получава и от неправилно хранене ,застоял начин на живот ,наднормено тегло .Може и генетично да се появи след години ,получава се отключващ момент и се разболявате дори и да няма съществена причина.Спазвайте си разумен хранителен режим ,малко спорт и без ядове и по малко сладкиши и тлъсто.
Ако нямате глюкомер е хубаво от сега нататък да си вземете ,в Метро ги имаше преди 5 месеца даже бяха намалени около 50 лева с лентички отделно.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th March 2008, 17:21
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hubavelka
Диабет от първи тип не може да се контролира с диета, само инсулин за съжалениe
познатия ми е с втори тип.възможно е това лечение да не е много разпространено,въпросният ми познат е англичанин и диетата му е съставена от лондонски лекари.Свалил е около 20 килограма с нея и не приема медикаменти
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диабет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:38.