IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1531  
Стар 10th April 2011, 18:19
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от М.И.К Виж мнението
Ти защо бъркаш качеството със собствениците и от къде си толкова сигурна,че не си сбъркала?
За мен марка, която непрекъснато си променя името, не заслужава доверието ми. А и в Щатите Ментор е Nr 1. Те непрекъснато следят дефектите на конкуренцията и в своите продукти правят промени точно в тези насоки, но без да променят името си...Въпрос на избор. Ти какво се засягаш?
__________________
Ordnung muss sein!
  #1532  
Стар 10th April 2011, 18:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky Виж мнението
За мен марка, която непрекъснато си променя името, не заслужава доверието ми. А и в Щатите Ментор е Nr 1. Те непрекъснато следят дефектите на конкуренцията и в своите продукти правят промени точно в тези насоки, но без да променят името си...Въпрос на избор. Ти какво се засягаш?
Моля,кой се засяга?Ти въпросите така ли ги възприемаш?хахахаха.
За мен няма номер 1,а това че ти си толкова сигурна в нещо говори само за наивност
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1533  
Стар 10th April 2011, 19:39
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
Smile

А до преди половин година се питахме ПИП или Евросиликон...

http://translate.google.bg/translate...reast-Implants

и от континента мненията са :50 на 50 !!!!

http://translate.google.bg/translate...-implants-best

но аз ако имах възможност да си избирам надали бих си сложила имплантант който е удобрен през ноември 2006г.например този:
http://www.fda.gov/MedicalDevices/Pr.../ucm077303.htm

http://www.accessdata.fda.gov/cdrh_d...2/p020056a.pdf

Аз също съм за Ментор,въпреки ,че има пациентки които държат на Алерган(Макган,Натрелле,Ин мед ...)и как ли там се казват ,и постигат предполагам ефекта който желаят с тази марка.
("...разрешени през ноември 2006 г.с изричното изискване,пациентите да бъдат надблюдавани и регистрирани статически за 10 години до окончателното решение на FDA....."

Всеки има право на избор...

Последно редактирано от pimcidinci : 10th April 2011 на 20:50
  #1534  
Стар 10th April 2011, 21:07
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Изобщо не ми пука кое кога е одобрено и кое колко години стаж на пазара има,защото няма нищо сигурно в тоя живот.И изобщо не е важно кое какво име носи,името е вид принадлежност и нищо повече.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1535  
Стар 10th April 2011, 21:08
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
Момичета, от къде мога да получа информация за видовете модели Макган? разглеждам разни сайтове , но така и не откривам инфо каква е разликата точно между Макган Инспира и другия? От едно интервю на д-р Стоянов разбрах , че има модел , който е с нещо като власинки отвън, кой е този модел?
Аз защо ли съм останала с впечатлението от прочетенето тук във форума и от интернет ,че текстурираните имплантанти се поставят само надмускула под железата.При поставяне под мускула предизвиквали дразнене на тъканта и кървене .Тези с "власинките" не са ли текстурирани или май ги бъркам?
  #1536  
Стар 11th April 2011, 11:04
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pimcidinci Виж мнението
Аз защо ли съм останала с впечатлението от прочетенето тук във форума и от интернет ,че текстурираните имплантанти се поставят само надмускула под железата.При поставяне под мускула предизвиквали дразнене на тъканта и кървене .Тези с "власинките" не са ли текстурирани или май ги бъркам?
При текстурираните импланти ужким има по-малка вероятност за КК. Относно дразнене и кървене не бих могла да коментирам. Моите импланти са текстурирани и под мускула....за момента няма дразнене.
  #1537  
Стар 11th April 2011, 17:20
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дафни Виж мнението
Това пък защо?
Аз вече 2 вечери подред слагам, защото излизах и спортния си личи иначе много през дрехите. В останалото време си го нося.
Уточни го с доктора си, преди да се учудваш...

Пимчи, всъщност Алерган са от доста повече време на пазара - просто тук точно цитираш времето, когато Макган прие името "Алерган"...а сега е Natrelle.... а всъщност става дума за една и съща марка с утъпкана традиция на пазара....
  #1538  
Стар 12th April 2011, 14:26
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
Smile

Спор няма и двете са утвърдени марки на пазара.Недоверието което буди у мен е именно това,че със всеки нов съсобственик при сливането и закупуването на акциите, удобрението е за определенен период от време.Този богат асортимент на имплантанти ,което е разбира се в голяма полза на пациентките,дори и за най-трудните реконструкции е добре ,и спасение за пълноценен живот на всяка от нас както и самочувствие.Точно това да не забравяме се случи и с ПИП(фирма с напълно коравосърдечни,безкрупулн собственици),те бяха пуснати на пазара през 2001г и изтеглени през март 2010Г.също срок на действие 10 г.
http://www.google.com/hostednews/afp..._xpiq3EJMC7ZPA
Като и поговорката:"Във всяко стадо има по една черна овца".Но френския министър Roselyne Bachelot казва че всички разходи ще се поемат от здравната им каса ,за необходимите прегледи и анализи на всеки 6м,и при всички пациентки с рекунструктивна хирургия с рак на гърдата които са около 20% ,протезите ще им бъдат заменени безплатно,както и при всички пациентки които подадат искове за подмяна при появил се проблем.
Но,естественно нашето здравнно министерсво е както виняги във ваканция и мерки не се предприемат срещу тази измисленна компания oт 100 заети работни места,която вече е осъдена.А пък за плащане на прегледите на всеки 6м.,все едно от умрял писмо.
Същото и с хидрогела,който се рекламираше по онова време във всяко едно списание.На колко жени се наложи спешна ампутация на гърдите.."Видите ли девойките са си виновни."
Да гаранция 100% няма,съгласна съм,но аз не искам да бъда цял живот опитно зайче,на мене ми стигат близо 15 год,направо съм си късметлиика...хахахахаха
Ето от каде се бъди недоверието ми Гуени.Аз откъде да съм сигурна ,че новият собственик не е решил да натрупа покрай името (вече утвърдено)с нов вид имплантанти бързи дивиденти.Въпреки ,че пак казвам гаранция няма и при Ментор,но там за мене % за клас е по висок.Това си е мое мнение,но се опитвам да не повтарям грешките си.А относно повторна операция ако ми се наложи недай си боже, има само да си мечтая във моето финансово състояние.Въпреки че.....никога не се знае.

Последно редактирано от pimcidinci : 12th April 2011 на 15:06
  #1539  
Стар 12th April 2011, 16:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Kъде си тръгнала да сраваняваш пип с алерган?Що за глупост.....
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1540  
Стар 12th April 2011, 18:27
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

[ QUOTE=pimcidinci;732493]Спор няма и двете са утвърдени марки на пазара.Недоверието което буди у мен е именно това,че със всеки нов съсобственик при сливането и закупуването на акциите, удобрението е за определенен период от време.[/QUOTE]


Пимчи, разбирам съмненията ти...Аз не съм обвързана с тази марка, фен съм си на Евросиликон Но може да звучи парадоксално, но именно това, че собствеността се сменя налага нови регистрации на марата, нови здравни проверки и сертификати. Респективно на тези импланти им се прави да не казвам колко пъти по-често проверка от здравните министерства и съответно са десет пъти по-сигурни от всичи останали търговски марки, на които не им се спускат проверки с години, а разчитат предимно на "традицията си". Та...без значение, просто исках да вметна, че тези доводи не са достатъчно основателни и страшно субективни, макар за теб, мен или друг да са - още повече, когато се обвържем с определан марка, някак сами (и с лека манипулацийка от страна на хиурзите) се опитваме по подобни на твоя начин да си докажем колко е номер едно нашата марка импланти, а истината...е някъде по средата, нали знаеш...
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:35.