IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th October 2008, 14:20
elf_ina elf_ina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 4
По подразбиране До знаещите!Въпроси за електрическа пътечка!

Здравейте на всички,които спортуват активно и на тези,които не чак толкова! Купихме си със съпруга електрическа пътечка за тренировки у дома.Както се сещате, време за тренировка в зала няма,та решихме, че това е някакв вариант.Естествено, че става дума за отслабване и след това за поддържане на форма,но ми се иска да използваме максимално полезно уреда.Ако някой знае, да каже например как най-добре се тренира ,каква скорост е подходяща, в какво темпо,пулс, така ,че да се горят най-много калории,ходенето- колко бързо, или да се тича в някакво темпо,изобщо всичко, което трябва да знаем, за да имаме максимални резултати от уреда,всеки ден ли се тренира, един път,два пъти ли дневно.Занимавали сме се с фитнес през годините,не много сериозно,но от 2-3 години напълно занемарихме това,забременях,родих,гриж за детето,все не стига време! Тези от вас, които са в това положение,ще ме разберат,макар че не искам да се оправдавам,ама....Та, общо взето това се сещам на пръв поглед да ви питам.Много ще се радвам на отзовалите се и безкрайно благодаря на тези, които ще си кажат тежката дума по въпроса.Имайте впредвид, че аз в момента съм 60-62кг,висока около 164см ,а съпругът ми около е 114кг,височина 187 см, не сме в мускули,както се сещате,по-скоро тлъстинки си отгледахме .А, още нещо се сетих-всъщност,кое е по-важно да следя-колко километра съм избягала,колко минути съм тичала,скоростта ли е водеща?Чела съм някъде,че е важно да следиш пулса си, ако е повече от еди колко си не гориш калории,и е по-добре да ходиш бързо,отколкото да тичаш? Или съм чела -недоразбрала?Май станаха много въпроси,но въпреки това благодаря на тези, които имаха търпение да ме изчетат! Аз ще чакам и се надявам някой знаещ да удари едно рамо в така трудното начинание!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th October 2008, 23:22
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, трябва да следиш пулса си, има таблички в интернет със стойностите според килограми, години и т.н. в какви граници трябва да е пулсът ти. Всъщност има формула, но забравих точно числото, което се изважда и ще ви оставя сами да я намерите

Ползвайте я по 6 пъти седмично, давайте си 1 ден почивка. Естествено отначало започнете с 2 пъти, тъй като ще има силна мускулна треска, 2-рата седмица 3-4 пъти и така до 6. Следи се скоростта, тя трябва да се поддържа (в основната част). Попринцип отначало задаваш най-ниската скорост, тя си е зададена, обикновено 2 км/ч, ходиш 1-2 минути, увеличаваш на 4, после на 6 и в зависимост от опита ти, възможностите, а и желанието вече правиш основната част на 6, 8, 10 км/ч... И т.н. като стойности не звучат много, но ще усетиш колко е натоварващо на пътечката, не е като да ходиш/тичаш по земята

Като време не е лесно да постигнеш големи резултати, всичко идва с постоянните тренировки, започнете по 15-20 и увеличавайте минутите, като съобразявате и скоростта. Важно е натоварването в основната част да е постоянно, без спиране и с едно и също темпо. Първите минути са загрявка, а последните минути пък по обратния път намаляйте скоростта - 6,4,2... И завършете бягането с ходене. Е, за бягане ще са нужни повече от 6км/ч, но вие ще си ги усетите

Общо взето отделете 4-5 минути на загрявката, докато достигнете желаната скорост и на нея тичайте толкова, колкото да имате сили на края да отделите още 4-5 минути за достигането на минималната скорост равномерно. Постепенно ще увеличавате времето и ще можете да тичате по 25,30,40 минути...

Има различни схеми със съчетани спринтове и ходене, но те са от една страна за напреднали, от друга за хора, които имат специфични цели - например запазването на мускулата наса или нещо подобно. За вас - просто тичайте
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st October 2008, 00:29
elf_ina elf_ina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря за включването! Ще потърся табличките и ще действаме!Всъщност започнахме вече,ентусиазмът е голям! Мисля ,че постепенно сами ще открием оптималното за нас,все пак всичко е до организъм!Хубава вечер на теб!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st October 2008, 12:41
rogi rogi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 166
По подразбиране

еее,дайте някакъв линк за тези таблици,моля
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st October 2008, 13:52
elf_ina elf_ina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 4
По подразбиране

http://www.xercises.avto-shkola.com/.../body.html#220

Ето това намерих аз!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st October 2008, 20:02
Daneto Daneto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia-City
Мнения: 49
По подразбиране

elf_ina интересно ми е каква ви е пътеката, защото и аз се замислям да си купя пътека или кростренажор. Колко паричики я взехте и от къде
__________________
Винаги може и по-добре...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st October 2008, 21:52
elf_ina elf_ina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Ами,всъщност да ти кажа спонтанно решихме да си купим уред,единственото за което бяхме сигурни, че искаме да е пътечка,като дори си нямах представа колко струват,като проверих тук -там, ми тоооо хубавите марки скъпички и минахме на вариант втора употреба. И така пуснах се в търсене и открих за 700 лева, електрическа VISTAFIT. В гаранция е даже, хората са си я купили през август и казаха, че са се качили не повече от 20 пъти. Така че, честно да си кажа дори нямам представа дали е хубава или не, но е нова, много прилична с размери 150/70. Знаещите да кажат що за марка е това. Мери пулс,колко метра си изминал,времето.А иначе ентусиазмът е голям, намерих и една табличка, както ме посъветваха по-горе, изчислих си това, онова Засега действме.Еми, това е!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДознаещитеВъпросизаелектрическапътечка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:16.