Принцеса Амалия не е готова да стане кралица на Холандия. Първородната дъщеря на крал Вилем-Александър и кралица Максима обича да пробва най-различни шапки, като тепърва ще сложи тиара на главата си за първи път. Що се отнася до короната, тя все още не бърза за нея.
Русокосото момиче, което през лятото на 2020 г. бе определено като плюс сайз, ще навърши пълнолетие на 7 декември. А по-малко от месец преди това в нейната родна страна бе пусната книга, посветена на нея. Тя е дело на биографа Клаудия де Брей, пише списание People.
Пред авторката Катарина-Амалия признава, че не се гордее от това, че ще бъде кралица някой ден. Освен това, ако 54-годишният ѝ баща почине внезапно, тя би помолила нейната майка да се намеси.
„Казах на баща си: „Продължавай да се храниш здравословно и да спортуваш много“, казва принцесата.
БГНЕС
Освен за притесненията от заемане на кралския трон, в книгата се разказва и за задълбочените познания на принцесата към тиарите.
„Обичам тиари... Покажи ми една и ще позная от къде идва. Мога да разпозная всички от Европа“, разказва дъщерята на кралица Максима. Тя добавя, че когато била малка, обожавала да си слага тиарите на майка си на главата.
„И без това много обичах да съм с бижутата на майка ми, когато бях съвсем малка. Тя се готвеше за важна вечеря и крещеше из къщата: „Амалия, къде е този пръстен?“, спомня си с усмивка тя.
В холандското кралско семейство има дългогодишна традиция, според която за всеки наследник, който става на 18 години, се издава книга. Подобна биография като тази на Амалия има крал Вилем-Александър.
Принцесата завърши успешно своето образование в Christelijk Gymnasium Sorghvliet в Хага. След това трогна мнозина в страната, избирайки да се откаже от полагащите ѝ се 2 милиона долара, докато не поеме своите кралски задължения.
БГНЕС
„На 7 декември 2021 г. ще навърша 18 години и според закона ще получа надбавка. Намирам това за неудобно, стига да не правя нищо за това в замяна и докато другите студенти имат много по-тежко време, особено в този период на коронавирус“, написа тя в писмо, адресирано до премиера на страната Марк Рюте.
Преди да запише да учи бакалавърска степен, наследничката на холандския кралски двор смята да си отпочине няколко месеца, като през това време не иска да бъде в тежест на държавата.














Сигнали за опасни дървета в цяла София
Райската ябълка е пълна с полезни вещества
От HelpBook: Дупки и повреден асфалт в столичния район "Слатина"
Защо виждаме петна пред очите
Опасна ли е за Земята черната дупка Gaia BH1
Как да пробудим съзнанието си
В САЩ откриха, че човешкото сърце е способно на самовъзстановяване
Най-голямата паяжина в света е открита в пещера между Албания и Гърция
Спортът по телевизията днес, 6 ноември
Мачовете по телевизията днес, 6 ноември
България го закъса: Съдбовно решение за Карлос Насар
Цървена Звезда продължава да гази в Евролигата
Дневен хороскоп за 6 ноември, четвъртък
От хип-хоп клубовете в Харлем до подиумите на Висшата мода – историята на streetwear стила
5 кристала, които ще повишат вибрацията в дома ви
2 зодии с голям напредък до края на 2025
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Остави коментар