Не спира сагата в съда между Джони Деп и Амбър Хърд, а развоят на ситуацията заприличва на сапунена опера. В последно време поддръжниците на актьора обвиняват бившата му съпруга, че е драматизирала показанията си в продължаващия процес за клевета, като е заимствала реплики от известни филми.
Зрителите, гледащи срещата на живо, бяха разделени в мненията си на два лагера: Първите твърдят, че Амбър използва „фрази“ от филмите, превръщайки изпълненията си в „сърцераздирателно изпълнение“, други са сигурни, че това не е напълно вярно, въпреки че актрисата все още „ определено прави шоу.“
Репортерът на Breitbart News, Алана Мастранджело, публикува видео с цитати на Хърд в социалните медии заедно със сцени от филма от 1999 г. „Талантливият мистър Рипли“. „Когато бях до Джони, се чувствах като най-красивата жена на света. Но след това той изчезваше и това чувство също изчезна.“ Тези думи на Мастранджело напомниха фразата на героинята Гуинет Полтроу във филма „Талантливият мистър Рипли“: „Това е нещото с Дики... когато той е наоколо, изглежда, че слънцето грее точно върху теб и е страхотно. Но тогава той те напуска и става много студено“.
„Изглежда като разтягане… но определено прави шоу“, коментира един потребител. „Не са същите думи... но точно това прави една актриса, когато адаптира герой за себе си“, добави друг. „Разбирате ли, че буквално всеки, който е имал връзка като нейната, вероятно би описал партньора си по този начин?“ – не се съгласи трети потребител.
Междувременно подкастърът NotSkinnyButNotFat отбеляза, че например Дженифър Гарнър използва подобен цитат, когато си спомня за бившия си съпруг Бен Афлек през 2016 г.: „Винаги казвам: „Когато слънцето грее върху теб, ти го усещаш“. Но когато слънцето грее другаде, става студено. В крайна сметка може да хвърли и сянка.“ (“В този момент си помислих: как изобщо се озовах тук? Защо седя на този мръсен килим? За първи път забелязах колко е мръсен“) е като сцената с дискусия за мръсния килим в сериала на Netflix „The Cleaner: The Story of a Single Mother“.
Също така думите, които Хърд приписва на Деп (че предпочита да му отреже ръката, отколкото да ти я сложа) напомнят на думите на героинята на Кейт Уинслет в минисериала „Милдред Пиърс“, в която героят казва: „По-скоро бих си отрязал ръката“.
Мастранджело е убеден, че Хърд е черпила вдъхновение от няколко филма наведнъж.
Представителите на Амбър Хърд отказаха да коментират спора за цитатите от филма. В същото време екипът на Джони Деп е убеден, че звездата на „Аквамен“ определено играе поредната драматична роля в съда.
След обвиненията на Хърд към Деп, той загуби много в областта на киното и остана без роли като в продължението на „Карибски пирати“ и др. Стана така, че и актрисата е с отрязано участие в „Аквамен“ и в продължението се появява едва за 10 минути.