Отдавна се говори, че бракът между принц Албер и принцеса Шарлийн от Монако е само на хартия и отношенията между съпрузите изобщо не вървят добре. Все пак Шарлийн вече е извън клиниката и е отново със семейството си, а ето че и тя се появи до съпруга си на събитие.
Двамата присъстваха на погребението на архиепископа, който ги ожени през 2011 г. Двойката каза, че монсеньор Бернард Барси „е придружавал суверенното семейство на духовно и пасторално ниво, в най-значимите моменти от най-новата история на княжеството“.
Кралската двойка бе облечена в черно за тържествената служба. По-голямата сестра на принц Албер, принцеса Каролина от Хановер, също беше заснета как влиза в катедралата на Монако. Подобно на Шарлийн, Каролайн носеше традиционен черен мантелен воал на косата си в знак на благоговение в църквата.
Барси починал на 80-годишна възраст миналата седмица след инфаркт на Бъдни вечер. Той е ръкоположен в Ница, Франция през 1969 г. и става глава на католическата църква в Монако през 2000 г. Ключовата позиция го поставя в непосредствена близост до кралското семейство на Монако, което е католическо, и той ръководи най-личните им тайнства.
Архиепископът отслужи погребението на бащата на Албер и Каролин, принц Рение III през 2005 г., сватбата на Албер и Шарлийн през 2011 г. и по-късно кръсти техните близнаци, престолонаследника принц Жак и принцеса Габриела през 2015 г. Барси се пенсионира през 2020 г.
След като смъртта на архиепископа беше обявена миналата седмица, 64-годишният принц Албер и 44-годишната принцеса Шарлийн пуснаха прочувствено изявление, в което споменават, че го помнят с любов.
„Принц Албер II и принцеса Шарлийн научиха с дълбока тъга и силна емоция за внезапната смърт на монсеньор Бернар Барси, почетен архиепископ на Монако“, се казва в изявлението, в което се споделя част от неговата биография и че той е назначен за архиепископ на Монако от Папа Йоан Павел II.
„Също така те отправят, от свое име и от това на населението на Монако, своите молитви и своите най-искрени съболезнования към семейството на монсеньор Бернар Барси, както и към всички хора, духовници и миряни, които са били скъпи за него“, се заключава в изявлението на двойката.














Времето в събота: Слънчево и с температури до 24°
Продължителните разходки удължават живота
Как са свързани бракът и дълголетието
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
В Китай се готвят да изстрелят ракетата Long March 2F с пилотирана мисия Shenzhou 21
SpaceX разработва „опростен“ подход към лунната мисия Starship
Във Ферари са решили бъдещето на Люис Хамилтън
Как един защитник се превърна в голмайстора на Тотнъм
Одобриха продажбата на ЛА Лейкърс в НБА
Само един мач ще се изиграе на Боксинг Дей от Висшата лига
1 ноември – ден на народните будители
Нумерологична прогноза за 1 ноември
Таро карта за 1 ноември, събота
Днес е Архангелова задушница
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Остави коментар
...
( преди 2 години )