IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Салата с праскови, орехи и синьо сирене

12 юли 2013 14 20

Праскови на грил са новото лятно изкушение

Снимка: thepioneerwoman.com

Снимка: thepioneerwoman.com

Ако обичате смесването на сладък и солен вкус, то няма начин тази рецепта за салата да не ви допадне. Трябва ви само малка електрическа скара (а може и истинско барбекю), върху която да изпечете три сочни праскови с масло.

В случай, че досега никога не сте приготвяли този плод на скара, то задължително трябва да опитате следващия път, когато подготвяте грила. Само го направете преди да сложите месата и лука, за да не се умирише плодът.

Ето и повече за самата рецепта:
Необходими продукти:

Пресни праскови, нарязани наполовина без костилки;
Кленов/карамелен сироп;
Масло;
Орехи, нарязани;

Спанак/зелена салата; синьо сирене.

Инструкции за приготвяне:

Намажете прасковите с кленов/карамелен сироп, като използвате четка.

Снимка: thepioneerwoman.com

След това ги намажете с разтопеното масло и ги сложете на скарата, на слаб огън, за да се изпекат и от двете страни. Следете температурата – трябва да е достатъчно ниска, за да не прегори кленовият/карамеленият сироп.

Снимка: thepioneerwoman.com

Махнете прасковите от скарата, когато омекнат леко. Намажете ги с още кленов/карамелен сироп.

Снимка: thepioneerwoman.com

За салата: Нарежете любимите си зелени зеленчуци – зелена салата, бейби спанак, рукола, радичио и т.н. и натрошете върху тях синьото сирене (Горгонзола, например).

Снимка: thepioneerwoman.com

После поръсете салатата с натрошените орехи. Идва моментът да я полеете с любимия си дресинг (или със зехтин, сол и балсамов оцет).

Снимка: thepioneerwoman.com

Накрая добавете опечените вече праскови, като преди това ги нарежете на по-малки парчета, ако желаете. Разбъркайте салатата и я сервирайте на своите гости веднага!

Снимка: thepioneerwoman.com

Автор - снимка
Автор на статията:
Teodora Dragoeva

КоментариКоментари