Късането на презервативите, случило се на всяка трета двойка във Великобритания, е следствие от използването на неподходящ размер кондом показва изследване на английски сексолози.
43% от запитаните признават, че не знаят за съществуването на различни размери презервативи.
В изследването, проведено от Английската асоциация по семейно планиране, са взели участие 495 души на възраст от 18 до 35 години.
След като резултатите от проучването станали ясни, от асоциацията решили да снабдят личните лекари с различни размери презервативи. Джипитата пък ще ги раздават безплатно на “нуждаещите се” пациенти, след като уточнят нужния размер и дори форма.
“Проблемът с късането на презервативите определено произтича от използването на неподходящ размер, както и неправилното му поставяне”, подчертава Тони Велдфилд от Асоциацията по семейно планиране.
Великобритания е на първо място в света по нежелана бременност вследствие на въпросния инцидент.