Няма съмнение, че когато човек се чувства щастлив в личен план, той има сили и желание да се пребори с всички други проблеми. По тази причина е изключително важно хората да намерят търсения баланс, да хармонизират любовните си взаимоотношения и да укрепят своите връзки.
Дори да имате дълготрайни отношения със своя партньор, това не означава, че вие не може да бъдете по-щастливи и по-страстни, точно както в началото или дори повече от тогава. Ето и как може да заздравите своята връзка, правейки я още по-прекрасна:
1. Отпуснете се. Това важи и за двамата партньори. Щастливите партньори се отнасят с лекота един към друг. Те не се сърдят за малки неща един на друг, не издребняват, винаги се шегуват, усмихват се и се опитват да приемат човека отсреща както с неговите плюсове, така и с неговите недостатъци. Излезте със своя приятел на вечеря и си разказвайте истории за началото на вашата връзка, някои от любимите ви моменти. Споделете какво харесвате у него, кое ви прави щастливи. Грешката на много двойки е, че се съсредоточават върху грешките на другия и забравят за нещата, в които са се влюбили.
2. Бъдете вдъхновение и се вдъхновявайте от любимия си човек. Забравете за критиката и започнете да се вглеждате в нещата, които ви харесват. Качествата, на които се възхищавате и които бихте искали да притежавате. Гледайте на вашия партньор като на вдъхновение – за това да имате по-голяма мотивация в работата, да експериментирате с готвенето и т. н. не забравяйте също така да поемате отговорност за собствените си думи и действия.
3. Съсредоточете се върху положителното. Ако успеете да го направите, със сигурност ще видите, че ще се чувствате много по-щастливи и удовлетворени. Помагайте си взаимно, показвайте си, че все още се обичате, интересувайте се, подкрепяйте се и оценявайте. Не забравяйте и комплиментите, които мъжете обичат точно толкова, колкото и жените. Понякога изненадвайте своя приятел и го карайте да се чувства специален.
4. Винаги обсъждайте проблемите. Щастливите партньори също имат проблеми, но те ги разрешават още докато са малки. Те осъждат разногласията и ги разрешават още в зародиш. В противен случай натрупването на много малки проблеми води до големи проблеми. Не се притеснявайте да споделяте нещата, които ви притесняват и с които не сте съгласни. Важното е да го правите по много разбран и интелигентен начин – без крясъци, заплахи и други агресивни действия.
5. Бъдете по-съпричастни. Едно от най-трудните неща, но не и невъзможни, е да се поставите на мястото на своя партньор. Да се опитате да разберете неговата гледна точка, това как се чувства той, защо се държи по определен начин с вас. Опитайте се да намалите чувството на критичност и не бъдете прекалено осъдителни. Повечето конфликти между партньорите могат да бъдат избегнати, ако те са по-съпричастни един към друг.