Въпреки това човек има нужда малко от припомняне на основните неща, за които са си говорили и Клеопатра и приятелките й, докато са чакали първо Юлий Цезар, а после Марк Антоний да се върнат в Александрия след поредната битка.
Е, те не са имали трайни и безамонячни бои, нито пък каталог с лешников и боровинков цвят, но сто процента са си говорили за боядисване на косата.
Освен основните работи, които и вие знаете чудесно, припомняме ви и няколко за които като че ли не се говори толкова често. Ето ги.
- Ако се колебаете между два тона, изберете по-светлия. Така ще ви е по-лесно да поправите щетите, ако цветът не ви хареса. Можеш да потъмниш косата си лесно, но не можеш да го изсветлиш.
- Не си играйте на млад химик, като се опитвате да смесите два различни цвята в домашни условия. Оставете това на специалистите или си потърсете по-задълбочено желания нюанс, няма начин да го няма.
- Следи от боя по кожата на главата се премахват с памучен тампон с шампоан. В никакъв случай не използвай алкохол, парфюм или спирт. Не помага.
- Косата трябва да се боядисва един път месечно, това си го знаете чудесно. По-често ще увреди косата ви, а по-рядко можете да ползвате само безамонячните бои, които се отмиват.
С тях няма да имате ужасния проблем с издайническите корени.
- Когато избирате нов цвят, в повечето случаи можете да се доверите на опаковката за цвета, който ще се получи.
Както знаете, обикновено има снимки на три различни резултата, в зависимост от изходния цвят.
Малко по-близки до истината са показаните в каталозите за бои кичурчета коса.
Задължително ги разглеждайте на дневна светлина, колкото и странно да ви гледат продавачките в магазина.
- Един път седмично слагайте маска за коса. Не си въобразявайте, че щом косата ви блести, няма нужда от подхранване.
Боите, колкото и да са качествени, все пак увреждат косата и тя има нужда от допълнителни грижи.