По една или друга причина обаче никой от нас не може да си позволи да се излежава в леглото до април, за това сме ви приготвили няколко лесни за изпълнение и много ободряващи съвета за справяне със зимните меланхолични състояния и умора.
Светлина, повече светлина
Липсата на слънце кара организмът ни да превключи на зимен режим, без да се съобразява с това, че ние трябва да сме активни през декември също толкова, колкото и през май.
Когато тялото е в зимен режим, реакциите са забавени, настроението е понижено и наистина единственото, което ви се иска, е да лежите.
За да не изпадате в подобни "мечешки" летаргии, се постарайте да седите на светло възможно най-много.
В някои спа-центрове предлагат и светлотерапия, която се извършва със специални лампи, чиято светлина не вреди на очите.
Разбира се, идеалният вариант би бил да отидете на почивка за две седмици в някой слънчев курорт в онази част на Земята, където в момента е лято, но не за всички това начинание е така лесно.
Зеленчуци който не яде...
.. няма да има никаква енергия. Може и да няма още такава песничка, но пък твърдението ни е съвсем вярно.
Плодовете и зеленчуците през зимата са също толкова необходими, колко и шапката и шалът в мразовит зимен ден.
Липсата на витамини, минерали и най-вече желязо, е причината да чувствате непрестанна умора.
Ябълка за предиобедна закуска, задължителните за сезона цитрусови плодове и всички зеленчуци, които можете да намерите – яжте на воля.
Топли цветове за лятно настроение
Обградете се с оранжево, жълто, светло червено – топлите цветове повишават настроението, защото напомнят за летните слънчеви лъчи.
Само след няколко дни сами ще се убедите колко по-приятно ви е да седите в помещение, в което сякаш грее топло слънце, макар навън температурата да е под нулата.