IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec

Мария Бакалова с номинация за „Оскар“

15 март 2021 14 33

Тя ще се бори в категория „Най-добра поддържаща роля“

Снимка: Getty

Номинациите за тазгодишните награди "Оскар" вече са ясни. 

Ние сме изключително щастливи да видим и името на Мария Бакалова сред тях. Българката сътвори история, като влезе в категорията за "Най-добра поддържаща женска роля" за играта си във филма "Борат 2". За превъплащението си на Тутар - дъщерята на Борат - Бакалова вече спечели няколко престижни награди, като беше номинирана и за "Златен глобус", който обаче попадна в ръцете на Розамунд Пайк. 

Сега всичко е в ръцете на Академията, която ще трябва да реши дали Мария Бакалова е по-добра от Глен Клоуз (Елегия Хилбили), Оливия Колман (Бащата), Аманда Сайфред (Манк) и Юн Ю-джуни (Минари), които са нейни конкурентки в категорията "Най-добра поддържаща женска роля". 

Наградите "Оскар" бяха отменени с близо два месеца заради пандемията от коронавирус. Все пак от Академията обявиха, че церемонията ще бъде присъствена, макар да не уточняват как ще създадат безопасност и социална дистанция. Досега наградния сезон се провеждаше онлайн, като на сцената се качваха само някои от звездите, а статуетките бяха връчвани по пощата и речите се произнасяха от вкъщи. 

Приянка Чопра-Джонас и Ник Джонас обявиха номинираните за тазгодишните награди "Оскар", които ще бъдат връчени на 25 април.

Вижте пълния списък с претендентите

Актриса в поддържаща роля:

Мария Бакалова - "Борат: Последващ филм"

Глен Клоуз - "Елегия Хилбили"

Оливия Колман - "Бащата"

Аманда Сайфред - "Манк"

Юн Ю-джунг "Минари"

Най-добри костюми:

"Ема"

"Черното дъно на Ма"

"Манк"

"Мулан"

"Пинокио"

Най-добър саунтрак

"Da 5 Bloods"

"Манк"

"Минари"

"Новини от света"

"За душата"

Най-добър адаптиран сценарий:

"Борат: Последващ филм"

Кристофър Хамптън и Флориан Целер за "Бащата"

Клоуи Джао за "Nomadland"

Кемп Пауърс за "Една вечер в Маями"

Рамин Бахрани за "Белият Тигър"

Най-добър оригинален сценарий:

"Юда и Черният Месия"

Лий Айзък Чънг за "Минари"

Емералд Фенел за "Обещаваща млада жена"

"Sound of Metal"

Арън Соркин за "Делото за Чикаго 7"

Най-добър късометражен анимационен филм:

"Burrow"

"Genius Loci"

"If Anything Happens I Love You"

"Opera"

"Yes-People"

Най-добър късометражен игрален филм:

"Feeling Through"

"The Letter Room"

"The Present"

"Two Distant Strangers"

"White Eye"

Най-добър актьор в поддържаща роля:

Саша Барън Коен за "Делото за Чикаго 7"

Даниел Калуя за "Юда и черния Месия"

Лесли Одъм-джуниър за "Една нощ в Маями"

Пол Раджи за "Звукът на метала"

Кийт Станфилд за "Юда и черният Месия"

Най-добър документален филм:

"Collective"

"Crip Camp"

"The Mole Agent"

"My Octopus Teacher"

"Time"

Най-добър късометражен документален филм:

"Colette"

"A concerto is a conversation"

"Do Not Split"

"Hunger Ward"

"A Love Song for Latasha"

Най-добър чуждестранен филм:

"Another Round" - Дания

"Better Days"- Хонгконг

"Collective"- Румъния

"The Man Who Sold His Skin"- Тунис

"Quo Vadis, Aida?"- Босна и Херцеговина

Най-добра музика:

"Greyhound"

"Mank"

"News of the World"

"Soul"

"Sound of Metal"

Най-добър декор:

"The Father"

"Ma Rainey's Black Bottom"

"Mank"

"News of the World"

"Tenet"

Най-добър монтаж:

"The Father"

"Nomadland"

"Promising Yong Woman"

"Sound of Metal"

"The Trial of the Chicago 7"

Най-добра кинематография:

"Judas and the Black Messiah"

"Mank"

"News of the World"

"Nomadland"

"The Trial of the Chicago 7"

Най-добри визуални ефекти:

"Love and Monsters"

"The Midnight Sky"

"Mulan"

"The One and Only Ivan"

"Tenet"

Грим и прически:

"Emma."

"Hillbilly Elegy"

"Ma Rainey's Black Bottom"

"Mank"

"Pinocchio"

Най-добра анимация:

"Onward"

"Over the Moon"

"A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon"

"Soul"

"Wolfwalkers"

Най-добра песен:

"Fight For You" от "Judas and the Black Messiah"

"Hear My Voice" от "The Trial of the Chicago 7"

"Husavik" от "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga"

"lo Sì (Seen)" от "The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)"

"Speak Now" от "One Night in Miami..."

Най-добър актьор в главна роля:

Риз Ахмед за "Звукът на метала"

Чадуик Боузман за "Черното дъно на Ма"

Антъни Хопкинс за "Бащата"

Гари Олдман за "Манк"

Стивън Ян за "Минари"

Най-добра актриса в главна роля:

Виола Дейвис за "Черното дъно на Ма"

Андра Рей за "Америка срещу Били Холидей"

Ванеса Кърби за "Парчета от жена"

Франсис Макдорманд за "Nomadland"

Кери Мълиган за "Обещаваща млада жена"

Най-добър режисьор:

Томас Винтерберг за "Още един рунд"

Дейвид Финчър за "Манк"

Лий Айзък Чънг за "Минари"

Клоуи Джао за "Nomadland"

Емералд Фенели за "Обещаваща млада жена"

Най-добър филм:

"The Father"

"Judas and the Black Messiah"

"Mank"

"Minari"

"Nomadland"

"Promising Young Woman"

"Sound of Metal"

"The Trial of the Chicago 7"

Наградите "Оскар" ще бъдат раздадени на 25 април. 

Автор - снимка
Автор на статията:
Дарена Найденова

КоментариКоментари