IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Защо майките, които ругаят са полезни за децата си

21 януари 2016 15 10

6 причини

Снимка: Splash News

Снимка: Splash News

За всички е ясно, че ругаенето пред децата не е много възпитателно. Изпуснатата обидна дума пред малчуганите обикновено се счита за гаф, но всъщност не е точно така.

Ругаенето не трябва да бъде табу, а майките и бащите не трябва да обясняват на децата си, че има „забранени думи“.

Обикновено хората изпускат ругатни, когато са под голямо нервно напрежение, но това не носи чак толкова голяма вреда на наследниците им, както по принцип се счита.

Единствено не трябва никога да използвате ругатните, за да атакувате детето си вербално или емоционално.

А ето и шест причини, защо родителите които ругаят, всъщност са полезни за децата си:

1. Защото обикновено те са директни с децата си

Родителите, които си позволяват да ругаят пред децата си, обикновено не се притесняват да водят с тях неудобни разговори на т. нар. докачливи теми. Например, когато ви се наложи да обясните на наследника си какво е секс и как трябва да се предпазва от нежелана бременност и полово предавани болести, няма да ви се налага да прилагате примера с пчеличките. Ако вие имате по-освободен език, вие ще обясните ясно и директно на детето какво са вагина и пенис и т. н..

2. Те учат децата си да се радват на живота

Родителите, които ругаят често, обикновено са емоционални натури, които обичат живота като цяло и знаят как да му се наслаждават. А какво по-хубаво от това да научите децата си да живеят със страст?

3. Те учат децата си да не се влияят от чуждата оценка

Родителите, които ругаят всъщност не се притесняват от това как са възприемани от другите. Те не мислят чак толкова много за чуждата оценка и именно затова по-рядко стават жертва на дискриминация и по-рядко страдат от ниско самочувствие. Тези родители учат децата си да отстояват правата си.

4. Те не вземат нещата прекалено насериозно

Родителите, които от време на време казват нецензурни думи, често са хора, които имат чувство за хумор и не вземат нещата твърде насериозно. Освен това хората, които ругаят без притеснение, не се страхуват да дават израз на чувствата си, което е много полезно умение. Личностите, които умеят да показват емоциите си, всъщност се отърсват от стреса по-лесно в сравнение с тези, които таят всичко в себе си.

5. Те защитават децата си без страх

Родителите, които имат по-остри езици, винаги намират начин да подкрепят децата си, когато те имат нужда от тях. Тези родители са готови да се изправят срещу всеки, който тормози или се държи несправедливо с наследника им.

6. Те са много свободомислещи

Емоционалните родители, които имат по-нецензурен език са много по-отворени към света. В действителност те са по-толерантни и по-свободомислещи. Те не са превзети сноби, а са обикновени хора, които обичат да нарушават правилата понякога.

Автор - снимка
Автор на статията:
Teodora Dragoeva

КоментариКоментари

bob ( преди 9 години )
Единствено не трябва никога да използвате ругатните, за да атакувате детето си вербално или емоционално.Ако една жена е способна на това то тя е способна да се справи под голямо напрежение без ругатни. Така че не разбирам ползата от ругатните.Ако не е способна то няма избор.Ругатните са начина по които тя знае да се справя с проблемите си и не знае други начини да тушира напрежението .
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
bob ( преди 9 години )
В всеки език съществува думата ""Майчин език", но според всички изследвания правилния термин е "бащин език". Това е защото мъжкото съсловие използва по точно и целенасочено разговорите от жените и за малките деца е по разбираем.След като проговори бащиния език започва да изучава майчиния.Така че БАЩИТЕ ТРЯБВА МНОГО ДА ВНИМАВАТ РУГАТНИТЕ.Защото те са тези които може да объркат живота на наследниците.Като развият способност да не могат да се изразяват и замесват неспособността си с ругатни.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар