IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Хората на средна възраст – най-тревожни и нещастни

3 февруари 2016 16 45

Дори 90-годишните са по-щастливи

Снимка: Outwatch

Снимка: Outwatch

Хората на средна възраст официално са най-нещастните и тревожни хора, пише в. "Дейли експрес", позовавайки се на резултатите от мащабно проучване, направено във Великобритания.

Хората между 40 и 59 години трудно се справят с двойната отговорност за отглеждане на деца и грижи за възрастни родители. Проучването показва, че дори старци над 90-годишна възраст са по-щастливи и доволни от живота, отколкото индивидите на средна възраст.

Информацията за "личното благосъстояние" на 300 000 души е събрана и проучена от Националната статистическа служба на Великобритания.

Проучването разкрива, че хората на възраст между 70 и 74 години са най-доволни от живота, следвани от тези между 65 и 69 години и младежите между 16 и 19 години. Сред всички възрастови групи най-слабо житейско задоволство изпитват хората между 40 и 59 години.

Най-щастливи се оказват тези между 65 и 74 години и между 16 и 19 години.

Като цяло хората между 40 и 59 години са най-нещастни. Усещането за нещастие е най-осезаемо между 50 и 54 години. И макар щастливото чувство да отслабва след навършването на 75 години, дори хората над 90-годишна възраст са по-щастливи и доволни от живота в сравнение с тези между 40 и 59 години.

Оказва се, че въпреки усилията на околните, хората на тази възраст масово смятат, че това, което вършат, "не си струва". Проучването показва още, че освен най-нещастни, индивидите между 40 и 59 години са и най-тревожни в сравнение с представителите на която и да е друга възрастова група. Най-малко тревоги имат прехвърлилите 90-те.

"Причината хората на средна възраст да са най-нещастни и тревожни е, че се борят с двойната отговорност да отглеждат деца, които в наше време се появяват все по-късно, и същевременно да се грижат за възрастни родители. Балансирането между работа и семейни ангажименти, съчетано с липсата на достатъчно свободно време, ги натоварва още повече. От друга страна младежите и пенсионерите разполагат с повече свободно време за занимания, които им помагат да се чувстват по-доволни от живота", казва Глен Евърет от Националната статистическа служба.

Автор - снимка
Автор на статията:
Александър Попов

КоментариКоментари