IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Валенсианска паеля с чуден морски аромат

10 март 2008 10 52

Испанското ястие е традиционно и има хиляди варианти. Ето един от най-вкусните

Валенсианска паеля с чуден морски аромат

Необходими продукти:

1 килограм ориз

2 литра рибен бульон

400 грама бейби калмари

200 грама белени скариди

300 грама бяло пилешко месо

2 супени лъжици доматен сос

7-8 скилидки чесън

10 грама шафран

половин връзка магданоз

зехтин и сол на вкус

Начин на приготвяне:

Обикновено ястието се приготвя в специален тиган, но вие можете да използвате просто голям съд. Първо задушете чесъна с малко зехтин, а след това добавете ориза. След като стане златист на цвят, добавете шафрана и залейте с рибения бульон.

Оставете да заври. Сложете и пилешкото месо (предварително сварено), нарязано на дребни кубчета. Накрая прибавете морските дарове и доматения сос и оставете на средно горещ котлон да поизври водата. Преди да дръпнете от огъня, овкусете със сол и с нарязания на дребно магданоз.

Изсипете цялата смес в голяма тава и запечете за около 10 минути. Достатъчна е за 6 порции с вълшебен морски аромат. и не пропускайте бялото вино към нея, задължително е.

Рецептата е предоставена от Хосе Комино, главен готвач в ресторант "Опера".

КоментариКоментари