IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4521  
Стар 28th March 2012, 23:46
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Ели, аз за сега съм само с разрези под гънката, но ми предстои Т-образен лифтинг... Може да си представиш колко кърпене ще има. Тогава със сигурност ще мажа, но с какво е големия въпрос?

Това CICOPLAST за пръв път го чувам, кой док го препоръчва? Продава ли се в Бг?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #4522  
Стар 29th March 2012, 00:09
Аватара на Елисавета
Елисавета Елисавета не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Ели, аз за сега съм само с разрези под гънката, но ми предстои Т-образен лифтинг... Може да си представиш колко кърпене ще има. Тогава със сигурност ще мажа, но с какво е големия въпрос?

Това CICOPLAST за пръв път го чувам, кой док го препоръчва? Продава ли се в Бг?
Ще обираш кожичка ли?Не може ли докторът да избегне белегът от ареолата надолу?От опит знам,че може..Иначе за крема,Асенов ми го препоръча и да,има го по аптеките и струва 20 лв..Евтин ми се вижда,нали сме свикнали все на скъпо да се хвърляме,щото уж по-качествено,но определено не това трябва да е водещо..Ако имаш пресни белези,много го хвалят този мадански мехлем..Той пък е свръх евтин,но...мажа се от вчера и омекоти повечето от коричките ми и нещо доста ми розовеят белегчетата..Незнам,може и да си въобразявам,но за 1 ден виждам разлика към добро...Като мине повече време,ще ти докладвам резултати.. Кога смяташ да режеш кожички?
  #4523  
Стар 29th March 2012, 00:39
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Елисавета Виж мнението
Ще обираш кожичка ли?
Не може да се избегне... Имам доста за обиране и искам да стане добре и да избегна плисирането около ареолата..

И аз съм чувала, че кремчетата за белези не се степенуват по цена, пък и може на всеки различно да действат... Чакам отзиви!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #4524  
Стар 29th March 2012, 00:45
Аватара на Елисавета
Елисавета Елисавета не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 40
По подразбиране

ХММММ....Този CICAPLAST го дават за по-повърхностни рани..,но съдържа съставка,която я няма в другите подобни CENTELLA ASIATICA..Кликни в гугъл и на CYTOL NAT,френска козметична фирма,която предлага подобен крем..Докторът каза,че точно тази съставка е най-лечебна за рани и белези
  #4525  
Стар 29th March 2012, 06:19
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Гелдам, че рекламират някакви силиконови лепенки по тв-то и се чудя действат ли? Имате ли опит?
Силоконовите лепенки са за релефни белези Нелка.
  #4526  
Стар 29th March 2012, 06:26
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Елисавета, коричките би ти омекотил и най-обикновен крем. Това не би следвало да е показателно за действието на маданското чудо , но в дългосрочен план може би ще има резултат. Четох съставките и виждам екстракт от невен, което ме подсеща за отвара от невен.

Нелка, разтърси се малко и ще намериш разни рецепти с невен, които би трябвало да са много добри при пресни белези (това за предстоящите ти белези след втората операция)
  #4527  
Стар 29th March 2012, 07:53
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Абе хора, мен в клиниката изрично ме предупредиха да започна с кремовете за белези чак като ми паднат коричките от разрезите. Да не вземете да си навредите ако ги мажете от толкова рано.
  #4528  
Стар 29th March 2012, 08:28
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Абе хора, мен в клиниката изрично ме предупредиха да започна с кремовете за белези чак като ми паднат коричките от разрезите. Да не вземете да си навредите ако ги мажете от толкова рано.
Да, белезите се мажат след падане на коричките задължително!
Определено всички мазила, които сме коменатирали тука (Дерматикс, Зерадерм,лепенките Цикакеър, Цикалпласт, Контратубекс и т.н.) имат някакъв подобряващ ефект върху белезите, никой не може да каже кое е по-добро от друго, разликата според мен е минимална...най-голямо влияние оказва генът, всеки прави различни белези, има хора които и да не се мажат, са с по-хубави белези от други, които се мажат, толкова е индивидуално. От всички тези мазила има и доволни и недоволни, така че трудно да се прецени. Важното е да се маже и да има постоянство
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
  #4529  
Стар 29th March 2012, 08:32
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Абе хора, мен в клиниката изрично ме предупредиха да започна с кремовете за белези чак като ми паднат коричките от разрезите. Да не вземете да си навредите ако ги мажете от толкова рано.
А така, и аз на това исках да натъртя - след падане на коричките (и сами да паднат, не да им помагаме).
Nells, лепенките (плаки) са Цика Кеър. Като съдържание са едни и същи с Дерматикс, но се прилагат върху релефни белези, за да притискат. На времето много ги коментирахме (http://www.tialoto.bg/forum/archive/...hp/t-5905.html) te_dda описа как се ползват(за да не го търсиш):
"тея лепенки ( не са лепенки,ама карай) си ги купувах преди 10 години по 80 лв опаковката, сега не вярвам да са същата цена, а сигурно са доста над това. не са лепенки, а СИЛИКОНОВИ плаки, на които долната повърхност е лепкава и с опъванесе залепват в/ху кожата. когато тази лепкава повърхност се износи така,че че да не може в разпънато състояние да се залепи в/ху кожата,така,че кожата отдолу да побелее, то трябва да се вземе ново парче. а това,че едно парче. горе долу това ена 5-6 дена. при мамопластиката обаче не е толкова страшно (като цена) защото площтта на белега е малка и плаката се разрязва на доста повече парчета. затова си вземете най-голямата плака като размери, за да има за повече парчета и ще ви излезе по-евтино"
Доколкото още помня, залепването им в гънката под гърдата е доста трудно и май нетрайно.

Едно време се правеше някакъв домашен крем с невен, но не помня какво беше. Мисля, че този Витасин, за който писах е на същата основа.
  #4530  
Стар 29th March 2012, 09:46
Аватара на Елисавета
Елисавета Елисавета не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Да,мазане се препоръчва след падане на корички,но маданският Витасин е ок да мажеш и на отворена рана и белези.Незнам какво толкова се вманиачих в този крем,може би отзивите за него,и незнам дали си въобразявам,може наистина и с обикновено олио пак да ми паднат коричките,но добре ми действа..Само миризмата му ми е проблематична,доста си лъха на аки
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:37.