През последните няколко месеца Меган Маркъл и принц Хари дадоха редица откровени интервюта, в които публично споделяха за трудностите в живота в Бъкингамския дворец, безразличието на кралските роднини и многократно намекнаха за расистките настроения, присъщи на членовете на кралското семейство.
През цялото това време Елизабет II се въздържа от всякакви подробни коментари и само веднъж си позволи официален сух коментар, в който пише, че „изявленията на херцога и херцогинята на Съсекс се приемат много сериозно и ще бъдат разгледани от семейството насаме“.
„Хари, Меган и Арчи винаги ще бъдат любимите членове на семейството“, подчерта кралицата тогава, но зад външното дипломатическо спокойствие и щедрост Елизабет II крие гняв и разочарование.
След излизането на скандалното интервю, което принц Хари и Меган Маркъл дадоха на Опра Уинфри, кралицата проведе спешна среща в Бъкингамския дворец и изглежда оттогава в главата ѝ се заражда план за умиротворяване на разговорливите ѝ роднини.
След последващите разкрития на Хари за детството и методите на възпитание на принц Чарлз, които му нанесоха значителна психологическа травма, Елизабет II премина към решителни действия.
В интервю за Daily Mail кралският експерт Ребека Инглиш предупреди, че херцогът и херцогинята на Съсекс скоро ще бъдат изправени пред опустошителни „последици“ за тях, ако продължат да „разбъркват кошера“ и да обсъждат високопоставени членове на кралското семейство навсякъде.
„Дворецът винаги се е придържал към принципа„ никога не се оплаквайте и никога не обяснявайте “. Колко време ще продължи? Ще дойде ли повратният момент?“, казва Ребека Инглиш. „Кралицата не иска да започне публична разправа с Хари и Меган. Но изглежда търпението приключва.“
Заслужава да се отбележи, че служителите на Бъкингамския дворец нападнаха с критики Меган Маркъл и принц Хари и дори поискаха да им бъдат отнети високите титли. По-късно инициативата беше подкрепена от обикновени британци. Срещу херцога и херцогинята на Съсекс е създадена петиция, наречена „Правото дело“ – за две седмици тя е подписана от над 43 хиляди британци. Според Daily Star инициатор е била лейди Колин Кембъл, автор на книги за кралското семейство.














Напитките, които съсипват кожата ни
"Черно море" спря "Лудогорец" за радост на "Левски"
Ремонт унищожи известната резиденция на Доган (СНИМКИ)
„Космически океан“ край черна дупка: Откриха най-големия воден резервоар във Вселената
Магнитни бури през ноември 2025 г.: Кои са най-опасните дати
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
Еуфория на "Герена": Лудогорец с нова издънка
Карлос Насар с първи думи от Бахрейн
Съдия контузи звездата на Лудогорец
Шоу в Търново: Вратар вкара гол от собственото си наказателно поле
Дневен хороскоп за 3 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 3 – 9 ноември
Седмична нумерологична прогноза за 3 – 9 ноември
Любовен хороскоп за ноември
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Остави коментар