Определено работата на човек заема важна част от живота му. Нашата професия до голяма степен ни помага да се самоопределим, да не говорим, че има хора, които просто живеят, за да работят.
И все пак, разграничение между прекараните в офиса часове и същинския живот трябва да се правят. Иначе рискуваме да станем работохолици и да изгубим представа за истински важните неща в живота. Да не говорим за големия стрес, с който често е свързана работата.
Близо три четвърти от британците имат проблеми със съня, като най-често те са в резултат на тревоги, свързани с работата, пише в. "Дейли мейл", позовавайки се на резултатите от
проучване, направено по поръчка на компания "Слъмбърленд".
В онлайн анкетата са участвали 3000 души. Внушителните 69 процента от тях са споделили, че служебните притеснения им пречат да спят добре.
Основната причина за безсънните нощи е тежката работа. Половината от анкетираните обвиняват за проблемите си със съня рецесията и мрачните прогнози за следващите 12 месеца.
Един на всеки петима участници в допитването казва, че трудните задачи, които им предстоят в службата, не им позволяват да затворят очи за така необходимата почивка през нощта.
Близо 40 процента от тези, които все пак успяват да заспят, се будят в ранните сутрешни часове, измъчвани от професионални тревоги.
Една трета от анкетираните споделят, че нощем се мятат в леглото и смущават съня и на партньорите си. Същият процент хора поне два пъти седмично сънуват службата си, като най-често това се случва в неделя.
"Разбираемо е, че хората имат сънища, свързани с работата, тъй като тя е ключова част от нашия живот. Важно е обаче да не позволяваме стресът да пречи на съня ни. Достатъчната почивка през нощта влияе върху работоспособността. Иронията е, че именно работният стрес е пречка за добрия сън, необходим за доброто представяне в службата", заключават специалистите.