Наследницата на прочутата италианска модна къща Fendi – Паола Фенди се омъжи в старинна катедрала на остров Ибиса и отпразнува сватбата си в компанията на 250 гости.
Модната потомка сключи брак с годеника си Арам Ахмед, с когото са заедно от 2019 година. След това двамата направиха екстравагантен прием в един от най-луксозните хотели на острова – Atzaró Agroturismo.
Въпреки историята на семейството си, Паола избра да не носи тоалет на Fendi, а класическа рокля на Valentino с дълги дантелени ръкави, а Арам носеше бял смокинг.
Булката беше избрала и много семпли аксесоари – само чифт диамантени обеци и носеше косата си, спусната назад.
Събитието на фамилия Фенди беше най-голямото за последните 18 месеца на Ибиса, предвид пандемията от коронавирус.
Интересното е, че Паола Фенди не работи в модната къща на семейството си, а е вицепрезидент в секцията за съвременно изкуство в аукционна къща Christie’s.
„Толкова забавна, толкова елегантна, сдържана и същевременно грандиозна“, коментират в Instagram част от гостите за сватбата.
Историята на голямата модна къща Fendi
Адел Казагранде, отваря малка кожарска работилница през 1918 г. точно до оживения площад в Рим – Венеция.
Адел Казагранде се омъжва за Едуардо Фенди през 1925 г. и двамата отварят малък бутик в съседство и живеят над магазина.
Двамата се сдобиват с пет дъщери като сестрите са родени между 1931 и 1940 г. Като деца те си играят сред кожените парченца на пода в магазина и спят между чантите.
От 1946 г. петте сестри Паола, Анна, Франка, Карла и Алда се присъединяват към компанията във второто ѝ поколение като семейно предприятие и всяка притежава по 20 процента.
С течение на времето логото им от две F, едното от тях обърнато на 180 градуса, се превръща в международно признат символ за лукс.
Едната сестра – Паола Фенди (бабата на булката) започва работа в работилницата на майка си като тийнейджърка.
Тя се омъжва за Чиро Сарачино, управител на правната и административна служба.
Те имат две деца, бащата на булката Паола – Алесандро и Симона, която е починала през 2003 г.
През 60-те години сестрите преместват компанията си в шикозния квартал около испанските стъпала на Рим и по-късно се разширяват в конфекция, обувки, парфюми, стоки за дома и детски дрехи.
Компанията получава голям тласък от творческото си сътрудничество с Карл Лагерфелд, който им помага при проектирането на дрехи, кожи и аксесоари, след като бива назначен на работа от Карла и сестрите ѝ Паола, Анна, Франка и Алда.
Защитниците на правата на животните често протестират срещу продукцията на компанията заради използването на кожи.
Но в разговор с Хелън Уедърс за Daily Mail през 2005 г. Карла Фенди казва: „Във Fendi кожата никога не е излизала от мода. Никога не сме спирали да я използваме и винаги сме се отнасяли към нея като към най-луксозната материя. Хората казват, че кожата се завръща, защото жените искат свободата да носят каквото си искат.“
В по-късните си години Карла Фенди става известна като покровител на изкуствата. Дълбоко отдадена на Рим и неговата култура, нейната фондация финансира възстановяването на известния фонтан „Треви“ в града.
Тя е била и главен покровител на фестивала на изкуствата „Двата свята“ в умбрийския град Сполето.
Петте сестри имат общо 11 деца и над 30 внуци, една от които е булката Паола.