Но поред.
Какво е билкова баня
Температурата вътре е 75 градуса. Не е толкова страшно, в сауната е по-горещо. В средата има горещи камъни, а над тях – няколко малки съдчета с билки.
В зависимост от сезона билките може да са лавандула, лайка, мента, салвия, мащерка.
Над тях има съд, от който на равни интервали се излива по малко вода. Тя пада върху камъните и образувалата се пара преминава през билките.
Ти седиш блажено в твоето си ъгълче, върху затоплените плочи, дишаш колкото се може по-дълбоко, а парата и билките вършат останалото.
За какво помага
Билковата баня прочиства организма от натрупаните токсини. С други думи – потиш се много, но е някак си приятно-отпускащо, а не изнервящо като в горещ летен ден.
Ароматите от билките действат успокояващо и на кожата, и на съзнанието, а тибетската музика прогонва всички товарещи мисли.
Можеш да стоиш вътре и половин час, още от първия път. Това в сауната, знаеш чудесно, няма как да се случи.
„Температурата в билковата баня и влагата на въздуха са такива, че прочистват най-горния слой на кожата и този под него.
Няма противопоказания, но все пак, ако имате проблеми с кръвното или сърцето, не трябва да прекалявате със стоенето вътре“, обясниха за Tialoto.bg spa-специалистите от хотел „Ястребец“ в Боровец.
Още по-хубаво е когато се редува горещата баня с освежаващ по-хладен душ.
Така, само след два часа излизаш абсолютно нов човек със силно желание да полетиш.
А да. Хремата си тръгва поне за половин ден.