Това с чая в пликчета обаче е прекалено скучновато, не мислите ли. Загряваш вода, наливаш в чашата, пликчето се подува смешно, изпуска полезни иначе съставки, водата се оцветява, готово.
Няма тръпка, няма идилия, нищо няма.
Друго си е да се престори човек на първоразрядна добра вещица, да се въоръжи с блестящ поглед и няколко пакетчета насипни билки и да започне сам-самичък да бърка отвари.
Впрочем, хич не сме съгласни с образите на грозните вещици. Не е възможно от стоенето над билкови отвари човек да погрознява.
Ние лично сме обяснявали колко е полезна парната баня с билки и как благотворно се отразява на кожата на лицето, но да не се отклоняваме от чая.
По това време на годината най-добри билкови магии за здраве се правят с вечната класика липа и лайка, но допълнени с ехинацея, на която само името й звучи страшно, иначе е супер.
Ехинацеята е едно лилаво цвете, но не се оглеждайте сега за него, защото обичайно расте между май и октомври, в снега не му е хубаво.
Съдържа редица сложни за произнасяне съставки, като ехинацен, ехинолон, ехинакозид, ехинацин B, ехинацеин.
Те подобряват имунната система и се препоръчват дори на хора, преминаващи през химиотерапия за подсилване на организма.
Американски учени твърдят, че при редовна употреба, чаят от ехинацея може да намали продължителността на настинката с ден и половина, а от това по-добра новина едва ли има.
Тинктура от ехинацея или таблетки можете да намерите в почти всяка аптека,но собственоръчното правене на чай действа и успокояващо на нервите, без значение какви билки слагате вътре.
Не забравяйте да добавите мед на топлия чай и поне един човек за компания. Така неразболяването е абсолютно гарантирано.