PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 3


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14

hatred
9th April 2009, 20:51
Аник какво му е на хляба Мастермахер? :?

Аааа, ми нищо му няма, много е вкусен и полезен. Просто не трябва да се прекалява с него, мислейки си, че е диетичен. Калориите му са в стабилно количетсво, просто зърната/фибрите/семките го правят полезен и по-засищащ от белия (т.е. ядеш по-малкко от него). Отнася се не само за Мастермахер, но за всички истниски черни и пълнозърнести.

aniK, де да беше вкусен :lol:
Всъщност, може би това, че не е вкусен, е добре, защото ми позволява да го контролирам до 20 - 25 грама на ден.

И аз ще си запиша менюто за днес, обещавам да изтърпя кротко градивните ви критики :)

овесени ядки със стафиди, канела и прясно мляко
две зелени ябълки и 10 сурови бадема
половин доза протеин
350 грама ягоди и около 100 грама извара
лъжичка овесени трици с малко кисело мляко
120 грама варена сьомга с голяма зелена салата ( като казвам голяма, не се шегувам, едва ли някой друг си прави една салата от една марула :oops: ) и 20 грама от гореспоменатото подобие на хляб :lol:
не ми стигна този зеленчук, от лакомия си направих на пара и броколи и ги изядох с два домата и малко горчица
накрая, две - три лъжици кисело мляко

Ох, като си чета поста, наистина съм голямо прасе :roll:

aniK
9th April 2009, 20:57
Как ги смятате тия грамажи :shock: Това не мога да го правя :D
hatred, в салатите те конкурирам- 1 голяма маруля с 1/4 зелка, 1 домат и 1/2 краставица, стрък лук и стрък чесън . Мъж ми и детето обират на дъното на купата доматите и краставиците, аз изяждам зеленото :oops: :P
Днес и мен ме гони постоянен глад :shock: ПМС 10 дена по рано :mrgreen:
На мен този хляб ми беше изключително вкусен едно време :D

hatred
9th April 2009, 21:05
Как ги смятате тия грамажи :shock: Това не мога да го правя :D
hatred, в салатите те конкурирам- 1 голяма маруля с 1/4 зелка, 1 домат и 1/2 краставица, стрък лук и стрък чесън . Мъж ми и детето обират на дъното на купата доматите и краставиците, аз изяждам зеленото :oops: :P
Днес и мен ме гони постоянен глад :shock: ПМС 10 дена по рано :mrgreen:
На мен този хляб ми беше изключително вкусен едно време :D

С грамажите е просто :lol: На опаковката на сьомгата пише, че е 250 грама, деля я на две части :) Пет грама си ги спестявам в отчета :girl_haha:

За изварата - когато си купя, мерейки на око я разпределям на равни порцийки по около 100 гр., за да не прекалявам.

За мен един домат е все едно да си изцапам зъбита - хапвам поне два. Днес си сложих в салатата връзка и половина репички. По отношение на лука, аз го меря на връзки, а не на стръкове :(

А като казваш, че теб те гони глад ... При мен меню като днешното не е инцидентно, по принцип се храня по този начин :oops: Мислите ли, че е прекалено много ? Като го сравнявам с всички останали менюта, публикувани във форума, изглежда като продоволствието на една казарма :) :lol: :roll:

didk@t@
9th April 2009, 21:11
На мен ми е много вкусен този хляб ама препечен. :shock: Hatred така като те гледам на снимката не знам какво се притесняваш. :)

hatred
9th April 2009, 21:13
На мен ми е много вкусен този хляб ама препечен. :shock: Hatred така като те гледам на снимката не знам какво се притесняваш. :)

Да, препечен ми е вкусен. Дотолкова, доколкото ако не е препечен, изобщо не може да се яде :lol:

didk@t@
9th April 2009, 21:20
Ооо ако така трябва да го ям без да е препечен не знам после дали ще го погледна. :lol:

hatred
9th April 2009, 21:31
Нали :lol:
Ти от кой вид си купуваш :)

marie_claire
9th April 2009, 22:06
:shock: Hatred така като те гледам на снимката не знам какво се притесняваш. :)

А ако я видиш наживо- слаба, висока, перфектна е!
Какво не му харесвате на Местемахерчето? На мен ми е страшно вкусен- и препечен и суров. Мога да го ям без нищо.
hatredнаправих си тофу на тефлонов тиган по твоя рецепта. Страшно вкусно е!

Ето днешното ми меню:
закуска- 1 ябълка
обяд- карфиол на пара, 50гр. тофу, протеинова вафла /60гр./
вечеря- броколи на пара със сос синьо сирене, 50гр. тофу, 2 белтъка
фитнес- 2ч.

didk@t@
9th April 2009, 22:10
Аз купувам от този с пшеничените кълнове.Marie_claire вие на среща ли сте ходили,че си я виждала? :D А менюто ми за днес е 2 филийки от прословутия хляб :) 350 гр ягоди,2 варени яйца,2домата,една зелена чушка прясна и 3 пилешки бон филета печени.

marie_claire
9th April 2009, 22:13
Да, тричките с hatred и goldish скоро се запознахме :)

didk@t@
9th April 2009, 22:18
Ее супер,блазе ви. :)

hatred
10th April 2009, 05:36
marie_claire, радвам се, че тофуто ти е допаднало по този начин. Като го приготвя така, човек поне се уверява, че в него няма грам мазнини :lol:

Аз в последно време обикновено си купувам от диабетичния Мастермахер :) Разфасовката е най - малка и така не ми се налага да изхвърлям от него.

aniK
10th April 2009, 07:53
Hatred, аз не мисля, че ядеш много. Всичко, което е е в менюто ти е НЕзасищащо, затова може би през 2 часа си гладна. И аз се храня горе-долу така, но когато имам месо или млечни към зеленчука, съм много по-сита, а стомахът ми остава неподут. С голямата салата вечер се набухаме яко, пък малко калории :P . Освен това всичките тези храни предполагам, че както при мен, водят до бързо отделяне ;)

Nirvana
10th April 2009, 09:40
Здравейте,

не си мислете, че само вие си правите големи салати :lol: , аз всяка вечер от около 2-3 седмици ям само зелена салата+ лук+репички + краставица и то сам сама :oops: , с по една-две лъжици кисело мляко. Нали не е много, верно, че е ниско калорично, ама си е доста като количество. :?: Ама все се утешавам, че все пак е само салата и нищо друго.
Я, кажете, към зеленчуците на пара какви сосчета си правите, че на мен ми писва само така натурално да си ги хапвам?

bibi_82
10th April 2009, 09:51
Салатата хич не я мисля аз....само туй оставаше и на нея грамажа да й изчислявам :D Изяждам по купа зелена салата ако ми се яде с всичкото му там - краставица репички пресен лук, понякога и 1-2 яйца слагам и толкова...Засища много и в момента в който я изям се чувствам като преял кон :D но след 2 часа все едно не съм яла....така че хич не ме притеснвява количеството. А мисля че точно теб hatred най-малко трябва да те притеснява - аник е права, напълно съм съгласна :D

Ох, нямам търпение да излязат черешите, а после и дините :1246: Вчера ядох ягодки и парче ананас на закуска ама тия ягоди не ми харесаха изобщо, вида им е по-привлекателен отколкото са вкусни :evil:

hatred
10th April 2009, 17:55
bibi_82, и аз ежедневно се набутвам с по 250 - 300 грама ягоди, които са много повече привлекателни, отколкото вкусни :roll:

Kraska_Praska
10th April 2009, 18:37
Аз от пластмсовите ягоди не мога да ям, много са ми гадни, обаче донякъде ви разбирам, защото си ям цяла зима пластмасови домати. Знам, че не са домати наистина, усещам, че вкуса няма много общо, ама си ям :)

hatred
10th April 2009, 18:53
Като стана дума, в последно време има наистина страхотни и не много скъпи домати. Разпознавам ги по това, че са дребнички и със сравнително правилна сферична ( а не сплескана ) форма :wink:

Kraska_Praska
10th April 2009, 19:10
Аз още не съм попадала май на хубави домати тази година :( Пазарувам или от 345 в Младост 4 или в разни квартални магазинчета в Дианабад. Я сподели къде намери хубавите домати, че много ми се яде една истинска салатка от домати, босилек, чесън и зехтин. С тия пластмасовите просто не се получава :(

hatred
10th April 2009, 20:00
Аз още не съм попадала май на хубави домати тази година :( Пазарувам или от 345 в Младост 4 или в разни квартални магазинчета в Дианабад. Я сподели къде намери хубавите домати, че много ми се яде една истинска салатка от домати, босилек, чесън и зехтин. С тия пластмасовите просто не се получава :(

Преди седмица бяха заредили с тях във Фантастико, но сякаш вече ги няма. В момента си ги купувам от пазара "Иван Вазов" или "Борово" - те най - близки до нас. Предполагам ги има и по другите пазари.

bibi_82
10th April 2009, 20:45
За мен е странно че за пръв път тази зима намирах вкусни и сочни домати едва сега почнах да попадам на "дървени"
Освен това искам да се оплача(макар че ква ли полза) че по правило на зеленчуците по Великден им вдигат цените :evil:

marie_claire
10th April 2009, 21:05
Добър вечер, момичета!

Ето днешното ми меню:
фреш от грейпфрут; 1 ябълка
1 протеинова вафла
маруля със сос "Цезар"; 80 гр риба тон; 1/2 филийка Местемахер с извара; 2 сушени кайсии
фитнес- 2ч.

goldish
10th April 2009, 21:37
дравейте, момичета!
Искам да се оплача, че днес цял ден ядох един бейк ролс и съвсем малко вода. и вечерята- познайте- шоколад и бисквити. Обявявам си лично предизвикателство до 6 май 54кг. Ужасни са тези спадове при мен.

marie_claire
10th April 2009, 21:40
goldish, тъкмо се чудих къде се губиш! Как върви фитнеса? Току-що и аз се олях- изядох 2 лъжици мед и още 2 кайсии.

hatred
10th April 2009, 21:45
И на мен ми се завъртя неблагоразумната мисъл да се разходя до хладилника за малко кисело мляко, но успях да я туширам :? Ще си лягам, за да ми е мирна главата :lol:

goldish, колкото и да е тривиално: ти си по - силна от лошата храна. Не се тревожи прекалено много, доколкото разбирам, количествата не са фатални. Може би това е реакция на организма ти срещу продължителния въглехидратен глад. :2020:

Наистина, как върви фитнесът ?

goldish
10th April 2009, 21:53
Днес не съм ходила на фитнес и ми беше много гузно за това. И може би не са фатални наистина количествата, но ми стана доста тежко и направо се чувствам като прасе.

Роня
11th April 2009, 01:18
Аз само наминавам да ви кажа как не се прави:
Закуска - липсваше, обяснявах подробно в темата за предизвикателството
Обяд - кофичка ягоди (мда, цяла - 600 грама) и 1 шоколадова вафла
Вечеря - зелена салата (от къдравата, цяла), 1 краставица, 1 с.л. зехтин, луканка (нямам идея колко, ама не беше много малко) и 10 гр. масло.

Само 2 хранения, много голямо количество (макар и нискокалорична) храна - ягодите и салатата; малко калории през деня и много - вечерта. Съмнителна луканка (имаше вкус на месо, ама вече в нищо не можеш да си сигурен), а вафлата няма и да я коментирам.

Извод - момичета, не правете като мен. :wink:

miss_beauty
11th April 2009, 12:49
Не ви бях писала,че пак се бях освинила здраво и ми беше гузно. Днеска закуската ми беше по обилна от всякога:
1 активия с канела, щепа орехи и банан, ще видим как ще протече менюто ми по нататък.....

marie_claire
11th April 2009, 14:28
miss_beauty, ако смяташ, че твоята закуска е обилна, виж моята: 250 гр Местемахер с мед и 10 сушени кайсии. Всичко това го изядох от лакомия, т.к. и без това нямам навик да закусвам. До довечера няма да ям, а след 2 часа отивам да тичам. Довечера ще се отчета.

Engel
11th April 2009, 15:20
Стягайте се ей! Цари пълен безпорядък в менютата ни, вече взех да се отчайвам.
Черпа едно следобедно кафенце за повдигане на настроението
http://hranite.files.wordpress.com/2008/12/3.jpg

marie_claire
11th April 2009, 15:58
Engel,дай по някоя бисквита към кафенцето, така и така се тъпчем...

Engel
11th April 2009, 16:03
по-хубаво .. http://bohemi.org/images/9.JPG

tonita
11th April 2009, 16:11
Хайде и аз се вкючвам, за да не остана по назад. Тази сутрин след като съобщих в другата тема, че не закусвам, а пия само кафенце изядох два топли сандвича (поне филийките бяха тънки :lol: ) със салам, кашкавал и отгоре 2 резанчета домат :shock: има такива дни, какво да се прави и ние сме хора :roll: направих си една дълга разходчица и малко поуспокоих съвестта. Тази вечер съм на зелена салата със скаридки :roll:

tonita
11th April 2009, 16:13
Engel това ще е супер допълнение към скаридките :lol: Хората са казали: като е гарга, да е рошава! :lol:

goldish
11th April 2009, 16:21
омичета, определено и аз като почна да се освинвам не спирам. Снощи ядох още и около 2 шепи орехи. Такива моменти до скоро бяха рядкост за моето меню, но сега какво почнах да се освинвам- просто не знам. Днес закусих кексчето на Дюкан и после ходих на разходка и фитнес. Какво е най-подходящо и след колко време след фитнес да не ям? Знам, че преди това не е много подходящо да има въглехидратно ядене.
Много усмивки и слънчево настроение и по-бързо отслабване!!! :1259:

Engel
11th April 2009, 16:27
Аз знам, че преди фитнес се ядат въглехидрати, а 1 час след фитнес може протеини и след 2 часа въглехидрати.

miss_beauty
11th April 2009, 16:31
Engel мисля,че си права. Менютата са ни в безпорядък. Време е да се стегнем малко и да си пооправим менютата. :ole:

Disaster
11th April 2009, 17:36
Хайде и аз да се включа.За днес:
зак:2 пълноз.филийки+извара+крас авица
межд:1 малък банан
обяд:таратор+100 гр.сьомга
межд:1 малка ябълка
веч:голяма салата(айсберг,кълнове,пил. месо,карфион,морков)
1.30 мин фитнес

Иначе през другите дни от седмицата си се хранех горе-долу така,просто нямах време да пиша менютата :wink:
Момичета да се стягаме,защото малко остана до лятото!!

marie_claire
11th April 2009, 19:58
Engel мисля,че си права. Менютата са ни в безпорядък. Време е да се стегнем малко и да си пооправим менютата. :ole:

Така е, призовавам всички от утре да са стриктни! И аз нещо много се отпуснах. Шоколад не съм яла доста отдавна, преборих се и с корнфлейкса, сега трябва да елиминирам комбинацията филийки хляб и мед. Просто ми е много вкусно и след първата филийка ми е трудно да спра. :( Днес дори не ходих да тичам и това ми е първият ден без физическа активност от доста време насам. Утре, обаче като се събудя, това е първото нещо, което ще направя. Менюто ми за днес хич не е за пример:
закуска- 250 гр Местемахер с мед; 10 сушени кайсии
вечеря- 4 сухара с извара; 1 консерва риба тон; 30-40 гр кедрови ядки
физическа активност- малко :wild_sex:

goldish
12th April 2009, 09:09
Значи решихме, че се стягаме и никакви повече издънки!!!
Менюто ми за вчера е:
закуска- Дюкански кекс и 1/2 кофичка кисело мляко
коприва с яйца
зелена салата с риба тон и голяма бира
Сега призовавам всички да се активизираме и слънцето само да ни зарежда, без да ни подтиква към ненужни издънки.
Усмихнат ден!!!

За малко да забравя :2014:
Честит имен ден на всички цветя! Да сте красиви, мили и благородни както към другитет, така и към себе си! Пожелавам на всички прекрасно настроение в този празник на красотата. :2020: :2020: :2020: :2020: :2020:

marie_claire
12th April 2009, 14:28
Благодаря, goldish, аз се чувствам поздравена, т.к. съм именничка. Честит имен ден и на всички останали, които носят име на цвете!
Аз вече хапнах 1 бонбон и 1 бисквитка, но до довечера няма да ям нищо друго. Ще ходя на ресторант, вероятно ще консумирам риба и салата. Хубавото е, че тази сутрин тичах 8 км. Пълният отет- довечера :)

miss_beauty
12th April 2009, 18:16
marie_claire Честит имен ден миличка ! Както и на всички именнички . :2020:
Момичета, както се разбрахме от днеска съм стриктна.
08:30 - кафе 2в1 + банан
13:00 - грейфрут
15:30 - 100г пилечко филе + салата от домати и краставици
17:00 - ябълка
И смятам към 8 да хапна една салатка от марули и краставици
+2часа фитнес.

monita_g
12th April 2009, 18:33
Честит имен ден на всички цветя :) Да са винаги красиви, здрави и щастливи :) :2020: :2020: :2020: :2020: На този хубав празник ви пожелавам много празнично настроение :)

aniK
12th April 2009, 20:22
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!!! Специални поздрави на Marie_claire :2020:

Да се спазва режим в празничен уикенд е изключително изпитание за волята :mrgreen: От утре наново :2043:

goldish
12th April 2009, 20:28
Eто го и моето меню за днес:
закуска- Дюкански кекс с 1/2 кофичка кисело мляко
обяд- 1 ябълка, 1 портокал и половин грейпфрут с 1/2 кофичка кисело мляко ( става много вкусна плодова салата)
по-късно пилешка супа и роладина от кайма
1 морков и 1 ябълка
вечеря- риба и зелева салата
И сега пак мисля какво да ям. Ще си пусна филмче да не се изкушавам само.
Лека вечер!!!

hatred
12th April 2009, 20:45
marie_claire, честит имен ден, мила :2020: От него остана само вечерта, но ти желая искрено тя да бъде прекрасна :) Както и всяка друга.

Аз последните четири дни бях подложена на активен маратон в работата, в резултат на който се чувствам като парцал. На всичкото отгоре, вчера вечерях в Уго. Хапнах салата айсберг - беше вкусна, но крайно недостатъчна за моите критерии :) Нападнах и салатата на мъжа ми :lol: Но въпреки това се чувствах изтормозена от глад.

aniK
13th April 2009, 08:24
В "Уго" много развалиха храната (не, че някога е била добра де, но последните 2-3 пъти съм супер разочарована :? ).
И аз да се оплача - ние през уикенда бяхме при родителите на моя човек и там всичко, което се яде е на тиган :( Хората много се притесняват от мен и се стараят - салатите бяха в огромно количество, имаше пилешки карета, риба и лападени кюфтета и ... всичко оваляно в брашно и запържено :( Хайде, аз съм лесна, от един път и само с чопване нищо няма да ми стане, но те цял живот се хранят така :(

MILI
13th April 2009, 12:23
В "Уго" много развалиха храната (не, че някога е била добра де, но последните 2-3 пъти съм супер разочарована :? ).

Това и Аз го забелязах, мислех, че си внушавам за Уго!И друго нещо ми прави впечатление напоследък, че в повечето ресторанти ти сервират дори салатата овкусена :? Сега ми се налага изрично да споменавам и за това.....
А пък за Хепи, нямам думи(всичко е :roll: задушени зеленчуци, на пара с 1 кг.олио вътре)-ама и Аз с кой акъл сядам там.... :2014:

miss_beauty
13th April 2009, 16:06
Аз на Happy само салата смея да си поръчам...
Ето го и менюто ми до момента:
07:00 - кафе 2в1 + банан
10:30 - ябълка
15:30 - елда с морков (бчх си направила една чудесна салатка от домати и краставици, ама колкото съм саката, взех че обърнах чинията, а пък бяха последните. Разплаках се от яд даже :1246: :girl_haha: )
17:00 - грейфрут
и смятам към 19:00 да хапна една салатка от марулки. :)
+1 час спорт

goldish
13th April 2009, 19:27
Здравейте, момичета сладки!
Ето го и моето меню:
закуска- Дюканско кексче и 1/2 кофичка кисело мляко
обяд- кофичка кисело мляко
вечеря- пилешко печено и роладина от кайма и зелева салата
Определено забелязвам, че когато съм заета имам по-малко ядене и на всичкото отгоре не се чувствам гладна. Когато обаче съм вкъщи хем ям доста, хем постоянно съм гладна. И да се похваля днес пак бях на фитнес. За сега правя само кардио, защото искам да свикна още повече с атмосферата, но скоро ще включа и специални други упражнения.
miss_beauty, имаш много хубаво меню. Браво! Ако аз ядях толкова сигурно щях да умирам от глад. :girl_hysteric:
Обаче нещо ми се губят менютата на другите момичета. Хайде споделяйте, та да можем и идейки да черпим. :girl_eat:

didk@t@
13th April 2009, 19:37
Ако може и аз да се включа. :roll:
закуска-половин кисело мляко с 1 лъжица овесени ядки
обяд-една пилешка пържола с варен картоф
вечеря-зелена салата

Айде лека и отслабваща вечер и от мен! :2020:

Engel
13th April 2009, 20:26
Аз пък си купих по-малък панталон за да имам стимул да сваля 2-3кг. Панталона е просто уникален - черен, прав с ръб отпред :cool: и не се сдържах пък и нямаше по-голям размер.
Менюто ми е под всякаква критика така че викам да ви го спестя :?

aniK
13th April 2009, 21:06
1/2 л зелен чай
2 ч нескафе с мляко :oops:
обяд: 2 яйца със 100гр обезмаслена извара + зеле директно от зелката, 4 ореха
фреш грейпфрут
17ч: 1 грейпфрут, 1 киви, 1 ябълка, 4 ореха :oops: (голям глад ме гони по това време на деня, едва изкарвам до вечеря )
вечеря: зеленчукова салата с преобладаващо зеле и магданоз + пил.филе

около 2 л вода

hatred
13th April 2009, 21:37
Аз Happy го заобикалям отдалече. Подозирам, че там може да се напълнее дори само от мазните изпарения във въздуха.

Наистина положението в повечето заведения е трагично - дори изрично да подчертаеш, че искаш салатата ти да не е овкусена, винаги успяват да изцвъкат някакъв мазен сос отгоре. Ако пък случайно си поръчам зелена салата с риба тон, консервата задължително е била с олио. На всичкото отгоре, обикновено след като отцедят рибата от олиото се объркват и в салатата слагат олиото :lol: В такива случаи съм безцеремонна - не хапвам от салатата, връщам я с остра забележка и не плащам :) Вече на две места са ме запомнили :1259: :2005:

Engel, прекрасно е това за панталона. Но за къде с това меню, което даже не е за споделяне :roll: Ще се бием май :evil: :2047: :1302:

goldish , желая ти приятни емоции и хубави резултати във фитнеса :2020: Предполагам се отразява страхотно на тонуса и енергията ти през целия ден.

hatred
13th April 2009, 21:42
И аз се вдъхнових да публикувам днешното си меню:

овесени ядки с прясно мляко, канела и стафиди
две зелени ябълки и 10 сурови бадема
половин доза протеин и 300 грама ягоди
лъжица овесени трици с малко ленено брашно и кисело мляко
два - три големи моркова
за вечеря си спретнах една разкошна салата от спанак, зелен фасул и грах на пара, с репички, краставичка, зелен лук, магданоз, няколко маслини, белтъците на две варени яйца, заливка от малко кисело мляко и соев сос; освен това хапнах около 300 грама извара ( много ли е :roll: :?: )
накрая си нарязах и два домата - бяха престъпно вкусни :evil:

aniK
14th April 2009, 05:57
Хи-хи.... и мен ме мразят в доста заведения, а като поръчвам строго инструктирам сервитьорката и повтарям, докато съм сигурна, че е запомнила :P [/i]

Engel
14th April 2009, 08:08
http://www.boncafe.co.th/recipes/images/viennese.jpg
Аз започвам тайно отслабване, за което няма да ви разкажа, защото винаги се провалям. Вече от суеверие :lol:
Искам като сваля до 58кг. да си кръстим новата темичка
:Дневник на отслабналите отслабващи 4 :2014:
нали само мен чакате да отслабна за да отворим новата? :roll:

bibi_82
14th April 2009, 08:37
Здравейте,
напоследък ми е нервно и изобщо не ми се яде. Направо се насилвам да хапна нещо за да не умра от глад - гледам обаче да е поне здравословно и засищащо независимо от малкото количество. На всичко отгоре май се разболявам но стискам зъби засега...
Абе ще се нормализират нещата...идва любимият ми празник и с възскресението поставям начало на нов етап в живота си - вярвам че е за хубаво кокото и да ми е напрегнато в момента :D

goldish
14th April 2009, 09:44
Здравейте!!!
Engel, определено не чакаме само теб :wink: Има и други ощр пухкави какички, но ще гледаме и ние да се актвизираме. Успех в начинанието. Сигурна съм, че ще успееш. :good_luck:
bibi_82, аз вярвам, че промяната идва, когато сме готови за нея и когато я искаме. Убедена съм, че проблемите ти са временни и съвсем скоро ще си пак във върхова форма. :2020:
Успешен ден, момичета, въпреки че навън е студено, а аз съм си прибрала всички по-топли дрехи. :1228:

miss_beauty
14th April 2009, 13:09
момичета, 100-150г. сирене много ли е на ден?

Danito:)
14th April 2009, 13:22
Да споделя и аз какво съм хапнала засега:
Закуска:1 Кофичка мляко Верея 0,1%
Обяд:2 варени яйца и 2 червени чушки

natalei
14th April 2009, 15:16
Днес реших, че няма да спазвам режим и ще ям нездравословни неща, колкото ми се яде и ..... не можах, толкова съм свикнала с този режим, че просто не мога да се върна към предишния начин на хранене. Дори да се изкуша с нещо забранено основните принципи си ги спазвам.

Disaster
14th April 2009, 16:22
Май винаги идва моментът,когато даже една хапка от нещо "непозволено" ни се струва ужасно прегрешение.Поне при мен е така.Менюто ми за днес:
2 фил-ки с извара и краставица
1 ябълка
таратор
голяма салата(месо,царевица,айсбе г,малко сиренце и краставица)
Днес нещо не ми се яде,мн е горещо и нямам апетит,но ще си изям и салатата.

brumbrum
14th April 2009, 16:25
:1201: Здравейте дами.. след кратка липса (през, която не спирах да ви чета) се завръщам... а менюто ми за днес включваше само ябълки и малко грозде :wink: Приятна вечер ви пожелавам :)

miss_beauty
14th April 2009, 18:48
само на ябълки и грозде няма да мога, чесно :D
Ето и моето меню, кото въпреки въглехидратния ми глад днес (стигна се до там че гледах едни бисквити 5мин и дори ги помирисах :lachen: ), отсана стриктна:
07:00 - кафе 2в1 и банан
10:30 - грейфрут
13:30 - салата шопска голяма
15:30 - чай с мед
16:30 - ябълка
19:00 - салата от моркови, зеле и краставица

hatred
14th April 2009, 18:48
Днес нещо не ми се яде,мн е горещо и нямам апетит,но ще си изям и салатата.

Само аз ли не съм забелязала, че е било горещо :2045:

Mena
14th April 2009, 18:59
hatred, Disaster не живее в България :lol:
При нея сигурно е било горещо :lol:

hatred
14th April 2009, 19:23
hatred, Disaster не живее в България :lol:
При нея сигурно е било горещо :lol:

И аз си го помислих, но като не е написала къде е ... :lol: Да специфицира, ако е достатъчно топло и аз искам там :girl_cry2: :girl_hysteric: Писна ми да студувам тук :cry:

goldish
14th April 2009, 20:02
Нека да си напиша менюто, въпреки че сигурно ще решите, че е много:
закуска- Дюкански кекс с 1/2 кофичка кисело мляко
5 ореха, ябълка
обяд- пилешка супа с фиде и малко макарони със сирене
2 големи бири
вечеря- пилешка пържола, малко зеле, роладина от кайма и лютеница
Може би съм по-лакома, но наистина се чувствах гладна. Просто не мога да си представя как може да сте сити с толкова малко храна. Лека вечер.

aniK
14th April 2009, 20:39
И мен ме гони въгл.глад днес :twisted: Това е от суда :shooting:

hatred
14th April 2009, 20:44
И аз ще впиша менюто си.

овесени ядки със стафиди, канела и мляко
две зелени ябълки и 10 сурови бадема, няколко лъжици извара
доза протеин и 300 грама ягоди
лъжичка овесени трици с мляко и малко сусамово брашно, няколко моркова
за вечеря: 120 гр. варена сьомга и салатката на tonita от карфиол на пара ( сложих цяло пакетче ), пресен лук, краставичка, магданоз и домати; аз добавих и маслини за разкош
накрая, докато доглеждах Music idol, следвайки примера на aniK, хрупах зеле директно от зелката :) :3000:

miss_beauty
14th April 2009, 22:17
момичета, 100-150г. сирене много ли е на ден? :roll:

Disaster
15th April 2009, 01:20
hatred, определено не искаш тук :lol: Това е изключение от правилото.Живея в Берлин,тук вали супер често и няма обособено лято.Винаги е една безкрайна есен, което е предпоставка за по-лошото настоение на хората и вечно навъсените физиономии.Когато при вас е горещо и ходите на плаж, тук ще е мрачно,влажно и студено :cry:

hatred
15th April 2009, 06:36
момичета, 100-150г. сирене много ли е на ден? :roll:

Много зависи каква е останалата ти храна за деня, знаеш.

aniK
15th April 2009, 07:08
момичета, 100-150г. сирене много ли е на ден? :roll:

Не е :D По-добре 100 .
Даже ако сиренето в магазините беше истинско, щеше да бъде много полезно, дори и в по-голямо количество, но с оглед на съмнителния му състав, опитай се да не прекаляваш без се лишаваш !!!

hatred
15th April 2009, 07:21
Щ е се конкретизирам. Мисля, че 100 - 150 грама сирене са ок, ако са основният компонент в едно от храненията. Тоест, останалото в съответното хранене е треволяк, евентуално яйце или извара. Но 100 - 150 грама сирене дневно са много, ако както някои хора ( например моя милост в далечното минало :lol: ), ги хапваш като десерт след основното хранене :)

Kraska_Praska
15th April 2009, 08:50
Аз по принцип много обичам сирене, но от почти месец не съм яла, защото много се психирах от всички неща дето се изписаха и изговориха по въпроса. Направо не знам вече какво да си купувам за ядене, то като се замисли човек във всичко има някакви отрови :( От няколко дни си мисля колко е вкусна елдата със сирене, обаче не мога и не мога да се престраша да си купя, и без това последните няколко пъти преди окончателно да го махна от менюто си попадах само на някакви тебеширени :(

miss_beauty
15th April 2009, 09:26
ясно, благодаря, че много обичам сирене, мога и килограм да изям :lol: Ама и стотина грама ме задоволяват, ама така или иначе най-често го хапвам с "тряволяци" както каза hatred значи няма проблем.

Engel
15th April 2009, 09:43
Добро утро
http://leifi.physik.uni-muenchen.de/web_ph08_g8/musteraufgaben/03inn_phasen/capuccino/capuccino.jpg

goldish
15th April 2009, 10:19
Добро утро! Дано днес да е по-слънчево. и на мен от няколко дни ми се яде елда със сирене... :girl_eat:
Довечера сигурно ще и се насладя.

tonita
15th April 2009, 10:21
Добро утро и от мен! :computer_coffee:

Engel как си? Как върви тайното отслабване? :)

brumbrum
15th April 2009, 15:53
Здравейте! Как сте? Моят организъм тотално отказа... След вчерашното ядене (1 кг ябълки и 200 гр грозде) днес бях +300гр :shock: Гони ме ужасен глад.. 55 килограма съм и ми иде да си прережда вените.. :evil: на 29ти ми е пробата за роклята и ако не сваля 3 кг няма да мога да я облека.. не знам какво да правя.. мисля утре да изкарам на грейпфрути и от петък пак Дюкан ... мнения?

П.С. Пропуснах да отбележа, че смятам да си зема и карта за тае бо..

miss_beauty
15th April 2009, 17:10
според мен няма нужда от такива драстични мерки като цял ден само на ябълки или грейфрути. Като цяло имаш малко да свалиш, НВД звучи добре, ама аз лично съм на балансирано хранене и мисля,че това е най-доброто решение, поне за мен Недей да се мъчиш с глад, то няма как да се чувстваш сита, ако през целия ден си само на плодове. :good_luck:
А да, нека и тука да попитам :lol: , малко offtopic, за 18:15 какво е по добре да се изяде: ябълка, киви или морков...

brumbrum
15th April 2009, 17:30
сгънах малко пица и 2 малки питки :evil: ужас.. не знам... покрай това учене се застоявам вкъщи и не мога да се контролирам.. явно от утре ще си почна дюкан.. с плодове няма да стане.. ами другата година като почна да влизам в сесии какво ще правя не знам.. а някоя от вас ходила ли е(ходи ли) на тае бо?

hatred
15th April 2009, 18:29
brumbrum, вземи се в ръце :evil: Никак не ми харесват тези твои крайности. :buttslap:

brumbrum
15th April 2009, 18:49
И на мен, повярвай ми... но вече се уморих и волята ми е изчерпана до краен предел.. и то точно сега когато ми остава толкова малко до бала :cry:

bibi_82
15th April 2009, 19:09
Бръм, моя съвет е да се храниш правилно и да не мислиш толкова за килограмите...Така и резултатите ще дойдат по-бързо - понякога нещата са и на психическа основа -убедила съм се. Колкото повече мислиш че искаш да свалиш толкова по-трудно сваляш. Просто не си обременявай съзнанието с кг. Аз поради тази причина и в предизвикателствата не участвам и ми е много добре :D

miss_beauty
15th April 2009, 19:24
Ето и днескашното ми меню:
07:00 - кафе 2в1 и банан
10:30 - грейфрут
16:00 - 100г пилешко филе + домат
17:00 - чай с мед
18:30 - морков
20:30 - салата от марули, репички и краставици
+ 1ч.30мин. спорт

goldish
15th April 2009, 19:52
Ето го и моето меню:
закуска- Дюкански кекс с 1/2 кофичка кисело мляко
ябълка
елда със сирене и кашкавал
ябълка
пилешка супа с фиде
таратор с орехи
И аз поспортувах днес :lol:
brumbrum, искам да те попитам нещо и да ми отговориш искрено. Наистина ли мислиш, че 3 килограми ще личат по някакъв начин на балната ти рокля? Аз на моя бал си бях доста по-пълничка, но мисля, че роклята ми стоеше прекрасно и бях много красива.

brumbrum
15th April 2009, 20:40
ами дънките ми опъват за роклята не знам.... но и да не личат важното е, че ги чуствам :(

hatred
15th April 2009, 20:43
brumbrum, престани да изтезаваш организма си, моля те. Вразуми се - няма как да си напълняла от един килограм ябълки и 200 грама грозде - това са пряко сили около 600 ккал :shock: Но такова меню е проява на престъпна безотговорност към тялото ти. :cry:

Не ти трябва нито Дюкан, нито плодова диета, необходимо ти е да си изградиш умението да се храниш нормално ! Което е много трудно !

За роклята се съгласявам с goldish. Необходимо ли е да ти стои по начина, по който би стояла на закачалка ? :roll:

Да споделя за своя бал: един ден преди него роклята ми трябваше да бъде спешно стеснявана и въпреки това се вееше около мен като перде. Предизвиках пълен шок, когато като безумна отказах да приема залъка питка с шарена сол ( не беше повече от 5 грама примерно ), който класната се опита да пъхне в устата ми за здраве и късмет. Но най - лошото беше, че си легнах в 11 вечерта, защото нямах сили да стоя с отворени очи... Има и продължение, но няма да отегчавам всички с него ... Не прави моята грешка, моля те :?

Engel
15th April 2009, 21:11
Нека разведря малко обстановката, като ви издразня, че днес бях на кафе с tirra и ледено сърце :1259: Сега ще сложа и снимки да ни видите какви сме ... каквито искате :lol:
brumbrum: Ти се стягай ей, и аз съм в такова положение, но вече съм на свободна консумация и си ям каквото искам и ми прави впечатление, че не държа вече всичко в чинията да е изядено, а като се нахраня - приключвам.
Ето снимките:
http://n958gb.hit.bg/SL743069.JPG
http://n958gb.hit.bg/SL743072.JPG
Ето още една моя, за да поправя представите на хората за мен /защото на горните снимки приличам на "мита чиния"/, а аз държа на вашето мнение :lol:
http://hair-styles.hit.bg/SL743060.JPG
На втората незнам, че ме снимат и си оправям блузата /много е забавна/ :D
http://hair-styles.hit.bg/SL743061.JPG
http://ot-miloto-za-miloto.hit.bg/SL743066.JPG
Лека и отслабваща вечер от мен, аз отивам да си правя марулки на салатка :P

hatred
15th April 2009, 21:20
Нека разведря малко обстановката, като ви издразня, че днес бях на кафе с tirra и ледено сърце :1259: Сега ще сложа и снимки да ни видите какви сме ... каквито искате :lol:
brumbrum: Ти се стягай ей, и аз съм в такова положение, но вече съм на свободна консумация и си ям каквото искам и ми прави впечатление, че не държа вече всичко в чинията да е изядено, а като се нахраня - приключвам.
Ето снимките:
http://n958gb.hit.bg/SL743069.JPG
http://n958gb.hit.bg/SL743072.JPG
Ето още една моя, за да поправя представите на хората за мен /защото на горните снимки приличам на "мита чиния"/, а аз държа на вашето мнение :lol:
http://hair-styles.hit.bg/SL743060.JPG
На втората незнам, че ме снимат и си оправям блузата /много е забавна/ :D
http://hair-styles.hit.bg/SL743061.JPG
http://ot-miloto-za-miloto.hit.bg/SL743066.JPG
Лека и отслабваща вечер от мен, аз отивам да си правя марулки на салатка :P

Engel, много сте хубави. Може би ще прозвучи малко глупаво, сервилно и лигаво да ти правя комплименти, но просто не мога да се сдържа. Имаш излъчване, което просто приковава погледа върху теб. Много пролетно, много нежно, много фино, но и малко дяволито :twisted: И тези розови нюанси в грима ти пасват идеално.

Engel
15th April 2009, 21:37
Благодаря много :twisted:

hatred
15th April 2009, 21:46
Не чак толкова дяволито :wink:

goldish
16th April 2009, 07:05
Добро утро!
Engel, много си сладка. Ние вече те познаваме и от предишни снимки, но наистина озари за сетен път форума. Разбирам защо обичаш да се снимаш- просто си много хубава и лъчезарна. Между другото- страхотен тен!!! Създаваш условия за въздишки и усмивки у околните. И аз вече си карам моя си режим и ми е мнооооооого по-добре. Не можело да ям ябълки вечерта?! Аз си ям- не ме интересува! :1259: Отнася се и за други неща.



brumbrum, престани да изтезаваш организма си, моля те. Вразуми се - няма как да си напълняла от един килограм ябълки и 200 грама грозде - това са пряко сили около 600 ккал :shock: Но такова меню е проява на престъпна безотговорност към тялото ти. :cry:

Не ти трябва нито Дюкан, нито плодова диета, необходимо ти е да си изградиш умението да се храниш нормално ! Което е много трудно !

Цитирам, защото hatred го е казала пределно ясно и вчрно. Според мен просто са те обвзели някакви временни лощи и натрапчиви мисли, които бързо трябва да се разкарат от хубавата ти главица. :girl_kiss2:

aniK
16th April 2009, 07:09
Ей, сладурки, много сте разголени в тоз Пловдив. Аз с надежда гледам небето цяла сутрин и ми се струва, че май пролетта се позавърна и в Сф.
Engel, много си женствена... Радвам се да видя и други форумски лица, които познавах само по ник и изказвания :D

brumbrum
16th April 2009, 08:17
Добро утро! :)

http://i.timeinc.net/recipes/i/recipes/sl/02/11/spiced-coffee-sl-364817-l.jpg

Engel
16th April 2009, 09:04
Благодаря ви много за комплиментите :girl_dance: Имах нужда от тях !
Добро утро на всички и най-вече на brumbrum, Благодаря ти за кафенцето. Страхотно е! :computer_coffee:
Как се чувстваш днес brumbrum? Давай го по-спокойно и всичко ще си дойде на мястото,.. и аз по едно време си мислих, че ми трябва някакво успокойтелно :roll:
goldish: И аз ям ябълка вечер :2043: Снощи изядох само 2/3 :lol: А това за тена базик ли беше или просто ни обърка с Ледено сърце, защото тя е тази с тена :lol: Аз имам само 3-4 солариума все още и не ми личи.. :roll:

goldish
16th April 2009, 09:42
Engel, определено не съм сбъркала. Пак гледах снимките. :girl_haha:
Аз не харесвам момичета със силен тен- ама никак. Дано няма обидили се, но ги наричам "заспали в солариума". Точно затова казах, че имаш много хубав тен. Идеалът ми за цвят на кожа.... :looking_at_mirror:
Леко погалена от слънчицето.

brumbrum
16th April 2009, 09:44
Аз винаги сутрин се чуствам чудесно.. заредена с воля и оптимизъм, но като дойдат следобедните часове... Наистина трябва да се поуспокоя, защото иначе нищо няма да се получи... :roll:

А за тена - аз бях супер бяла понеже миналата година си направих татус в началото на лятото и слънцето не ме е виждало отдавна и тръгнах на солариум преди 2-3 седмици и в момента съм тоооолкова черна, че нямам думи.. :D но ми трябва още малко :) тази седмица си дадох почивка, че съм в МЦ, но от понеделник тръгвам пак :)

Едит: Не, че някой е питал за моя тен, ама аз да си кажа по повод на темата за тена.. :D

bibi_82
16th April 2009, 09:45
Много сте сладки и трите ама Engel, ти май пак пушиш, ще има бой по дупето :buttslap:

MILI
16th April 2009, 09:59
стане.. ами другата година като почна да влизам в сесии какво ще правя не знам.. а някоя от вас ходила ли е(ходи ли) на тае бо?
Бръм, в продължение на 1 год., 4 пъти в седмицата ходих на тае бо......хама една лятна какво прави.. :shooting:
Стегнах си коремчето,свалих 3 кг. и се чувствах прекрасно, от другия Петък пак тръгвам,пък да видим :roll:
Ако ти е скучен фитнеса (както на мен :cry: ), това може би е добър вариант.
Много е важно обаче да попаднеш да добър треньор, в началото натоварването е доста, но когато свикнеш,ще искаш още :lol:

brumbrum
16th April 2009, 10:15
Супер, мерси за отговора :)

tonita
16th April 2009, 11:14
Супер, мерси за отговора :)

Брумбръм сега да ти се накарам и аз :treaten: :buttslap: Да не си посмяла повече, да изтезаваш така организма си! Това НЕЯДЕНЕ до нищо хубаво няма да доведе! Казвам ти го от личен опит- колко пъти съм си патила....

55кг си!!! :shock: Наистина не вярвам, че имаш хужда да отслабваш кой знае колко :roll: Ако трябва да съм честна по скоро мисля, че с тези килограми ИЗОБЩО нямаш нужда да отлабваш (това го казвам съвсем добронамерено :) )

Това че си решила да спортуваш е похвално и те поздравявам! :bravo:

И ще чакам снимки от бала :D :photo:

Engel
16th April 2009, 14:24
goldish: Аз мисля, че имам нужда от още 3-4 солариума, защото Аз си викам "бяла като сирене" :lol: Благодаря отново за комплимента!
Bibi: Благодаря и на теб! :) Позна за... :roll:
brumbrum: Внимавай с кожата си.. :wink:

aniK
16th April 2009, 14:37
... но от понеделник тръгвам пак :D

Ох, това прозвуча много... плашещо... Не прекалявай със солариума! И аз съм фен на тена, но все повече се въздържам :?

brumbrum
16th April 2009, 15:03
Ами аз не, че съм чак толкова запалена по солариума, но роклята за бала ми е светлобежова и ако нямам тен ми седи като на болна... след бала едва ли ще продължавам да ходя, т.к. усещам как кожата ми изсъхва супер много..

allie
16th April 2009, 16:18
Момичета, как сте? Надявам се да си прекарвате добре този хубав, слънчев ден.
Аз най-сетне достигнах 50те кила и наистина не искам да отслабвам повече, чувствам се много добре. Проблемът е, че безкрайно се уморих да внимавам какво ям, да планирам, да се съобразявам и дори да броя калории.
Дали мога да престана и просто да правя един ден в седмицата на плодове или нещо такова за прочистване, като разбира се през останалото време няма да се тъпча с баници и торти, просто ще си хапвам без да му мисля, колкото ми се яде и пак не по-късно от 7-7.30.
Ще се радвам да чуя предложения за задържане на тегло.

brumbrum
16th April 2009, 16:50
allie, недей! 2 пъти стигах до така мечтаните от мен 49 кг и и двата пъти си казвах, че вече ще хапвам каквото искам и ако видя, че тръгна да качвам ще направя ден на плодове или ще спра да ям разни боклуци, но не стана така и сега си патя.. вече си си изградила режим на хранене и те съветвам да продължиш да си го спазваш като примерно увеличиш нещо от храните, който обичаш - повече плодове или пък ядки.. ти си знаеш кое ти е любимо.. но недей да се отпускаш.. или ако го направиш нека да е след месец-два, когато си затвърдиш сегашните килограми... казвам ти го с най-добри чуства и от личен опит :roll: Успех и браво за резултатите :)

miss_beauty
16th April 2009, 18:44
Съгласна съм с brumbrum, макар че може да си пазиш фигурата със спорт. Тогава не мисля че ще имаш проблеми.
Ето моето меню днес:
07:00 - кафе 2в1 + банан
11:40 - ябълка
14:00 - 100г пилешко филе + салата от домати и краставици
16:00 - за да съм напълно точна : сирене към 10г + кашкавал 10г + 1 маслина :lol:
17:00 - грейфрут
19:30 - салата от марули, краставици и репички + морков + 1 маслина

Engel
16th April 2009, 20:10
miss: Аз ако съм на твоето меню ще си умра от глад. НО все пак това го казва едно 66кг. момиче, а не 49кг. :roll:

didk@t@
16th April 2009, 20:24
Хах Engel заинтригува ме! :lol: Утре ще пробвам като нея. :Friday:

miss_beauty
16th April 2009, 21:50
Engel : да знаеш аз какво добро прасенце бях до преди 1 година. Много обичах да похапвам, не че не обичам вече. Ама постепенно намалих храната. И някак си си свикнах, с това меню никога не се чувствам напълно сита, ама и не умирам от глад. Пък и вече , ако мого ми се дояде нещо освен това което съм запланувала, започва "Великото тъпчене", че много ме е страх да прегрешавам. Нчкаде 2 седмици не съм се натъпквала и съм много доволна от себе си. Дано оцелея и този уикенд. Ако искаш съвет как да намалиш храната, направи го постепенно.

miss_beauty
16th April 2009, 21:55
П.С: някой път обаче се чудя дали тази храна е достатъчна за организма ми. Да си призная малко съм се вмниачила в това нискокалорично хранене... :roll:

hatred
16th April 2009, 22:06
П.С: някой път обаче се чудя дали тази храна е достатъчна за организма ми. Да си призная малко съм се вмниачила в това нискокалорично хранене... :roll:

Мнение от дистанция: крайно недостаъчна е .

miss_beauty
16th April 2009, 22:11
хм... дори да не чувствам глад? ... и какви резултати може да окаже това върху мен?

hatred
16th April 2009, 22:26
хм... дори да не чувствам глад? ... и какви резултати може да окаже това върху мен?

miss_beauty, далеч не съм специалист. Може би греша и храната ти е достатъчна, а просто моето мнение е деформирано от собствените ми навици да ям много :lol:

За това не приемай думите ми за безвъпросна истина, те са просто мнение на лаик, който изхожда преди всичко от личен опит и впечатления. В последното меню, което си публикувала "сериозната" храна се състои в един банан, 100 гр. пилешко филе, 20 грама млечни и две маслини. Останалото е трева и не се брои, поне в моите сметки :lol: На пръв прочит, мазнините са крайно недостатъчни - тези две маслини по - скоро са ти се размазали по зъбите, отколкото да задоволят необходимостта на тялото ти от мазнини. Чела съм, че при жените ограничаването на мазнините е изключително опасно ( за яйчниците най - вече ), дори да е в кратки срокове. Протеинът също е малко - на практика, само в пилешкото, количествата му в сиренето и кашкавала не са кой знае какви.

Подозирам, че такова меню забавя метаболизма.

Ще ти бъде трудно да се върнеш към по - пълноценно хранене, защото има опасност да започнеш да качваш от нищото.

Не знам, може би греша, нека се изкажат и други :2020:

miss_beauty
16th April 2009, 22:33
Благодаря за мнението. Ще се радвам наистина ако и други споделят своето. :girl_in_love:

brumbrum
17th April 2009, 07:10
Добро утро :) Пожелавам на всички ви слънчев и мнооого усмихнат ден :wink: А ето го и кафенцето:
http://en.mbphoto.ru/photo/s5.jpg

hatred
17th April 2009, 07:47
Изглежда наистина ще е прекрасен ден. Сега бях навън да потичам, беше невероятно зареждащо в такова ведро утро :girl_in_love:

Engel
17th April 2009, 09:16
Добро утро :computer_coffee:
Искам да се извиня, че последната седмица не съм си постнала нито едно меню. За да ви обедя, че няма нужда да го пиша... ще си напиша вчеращното :lol: :
1. Банан + 4-5 солети
2. Порция Леща
3. 1 тиквичка пълнена с яйце и сирене, марулена салата
4. 1/2 Парче печена скумрия
5. 6-7 курабийки :roll:
25 мин. колело :x

goldish
17th April 2009, 14:13
Минавам само да си постна вчерашното меню:
Дюканско кексче с 1/2 кофичка кисело мляко
обяд- елда със сирене и кашкавал
вечеря- омлет (беше пържен :cry: ) и салата от домати краставици

monita_g
17th April 2009, 21:20
Мале...днес ... ми е толкова тежко...ужасТ, бре...а не съм яла чак ТОЛКОВА много, че да се хвана за главата.... най-много 1200 ккал да съм погълнала :roll: ...но проблема може би е в това, че повечето са въглехидрати, нали още съм на пости.... Още един ден остава, така че съм спокойна...започвам да си набавям малко по малко белтъчини....и да хапвам кисело млекце, тараторчета, сиренце....УРА....но издържах геройски де...да споделя с вас :)

Отслабваща вечер ви желая :)

monita_g
17th April 2009, 21:30
Engel, аз пак назад с инфото и като не влизам често да пиша, така е :) ...пак изпуснах срещата :) все един хубав слънчев ден може да се запозная с вас :) ....Иначе и аз да отбележа за протокола...много си лъчезарна и подкрепям мнението на hatred :)



Искам на всички да пожелая весели празници, бъдете мили, засмени, добри!!!! Вярвайте в чудесата и сбъдването на мечтите :) Прегръщам ви всички :) :2020: :2020: :good_luck: :good_luck:

Engel
18th April 2009, 09:33
monita_g: Завиждаме ти .. благородно за постигнатите успехи :D
Благодаря ти за комплиментите и пожеланията, нека всичко ти се връща тъпкано и изкараш едни незабравими празници :P
brumbrum: Къде ми е кафето?

http://www.mma-bulgaria.com/files/image/articles/nutrition/kiselo-mlqko.jpg
Ето закуската :)
http://3.bp.blogspot.com/_A3oFfKDC2E4/SaF7-y8shEI/AAAAAAAAAFE/EFrONb14mHk/s200/FC_IrishCoffee.jpg
Днес кафето ще е Irish :cool: [/img]

Engel
18th April 2009, 09:37
Ето и следобедното кафе,.. просто е невероятно :P
http://media.snimka.bg/2614/011482912.jpg

goldish
18th April 2009, 16:14
Момичета, весели празници. И погледнете темичката за великденското преяждане. :wink:
Мен ми се изпотрошиха много от яйцата, но важно е желанието. Иначе и козунак си похапнах. Обаче ми е някак доста весело и не ме притеснява прегрешението.

brumbrum
18th April 2009, 16:47
Хах обещавам утре да се реванширам с кафето.. днес нямах време да го приготвя :wink: Приятна вечер на всички :)

brumbrum
19th April 2009, 07:10
Добро утро! Честит празник на всички, които го празнуват :) Пожелавам ви щастие и късмет. Ето го и обещаното кафенце:
http://www.public-republic.com/wp-content/uploads/2007/09/kafe7.jpg

aniK
19th April 2009, 07:43
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
http://djekova.info/blog/wp-content/uploads/2008/04/p4270373-2.JPG

Момичета, бъдете много щастливи !!!

monita_g
19th April 2009, 19:40
Христос Възкресе, милички :) Пожелавам ви да бъдете, здрави, красиви, много окъсметлени :) и да вярвате в чудеса :) гушкам ви !!!!

sweety_
19th April 2009, 20:33
И аз стартирам от днес.. :wink: :wink: :oops:
Тежа 55 кг и съм висока 165 см искам да сваля 6 кг .. :roll: до 01.06.09 :wink: :oops: :P надявам се на минусчета :P :oops: :oops:

Engel
19th April 2009, 20:47
Христос Воскресе момичета и приятно прекарване на празниците :D

Engel
20th April 2009, 10:07
Менюто ми за вчера:
1. 1/2 ябълка + 1/2 кисело мляко
2. Салата /домати, краставици, печени чушки и сирене/ + чеснов сос + 1 пилешко крилце на скара
3. Марулена салата с яйце + малка свинска пържола
4. 4-5 курабийки

Днес:
10км. на колелото, за да изгоря снощните курабийки, за сега съм на кафенце и чаша вода. После планувам да повторя снощната вечеря за обяд :wink:
Искам да попитам какво мислите за агнешкото? Колко диетично ви се струва и в какви количества може да се хапва? Аз по принцип не съм яла агнешко, но искам да пробвам, защото имам доверие на майка в готвенето :)

Пожелавам на всички весел и усмихнат ден, най-вече отслабващ :)
П.П. Който има проблеми с 00, да хапне един агнешки косъм и ще се прочисти. Ефекта, който чух че има е около 3-4 пъти ходене до 00 :P

aniK
20th April 2009, 12:03
Аз лично спокойно си хапвам агнешко и ярешко, но гледам да е чисто месо. Има едни застаряващи агнета, дето имат повече мазно от прасе :mrgreen: По принцип не е от калоричните меса :2003: Косми не съм яла :mrgreen: , но самото месо има леко слабително действие :D Хапни си спокойно, Engel, сега е момента :!: Предполагам, че не готвите всеки ден агнешко в къщи :lol: Тия курабийки ги разкарай да не те изкушават :1301:

Dandulina
20th April 2009, 15:33
Здравейте :)
От извесно време ви чета ...научих много полезни неща от тук за което благодаря...
Да се представя ...Казвам се Теодора на 22години с 1 детенце на 1.8м...сериозните проблеми с кг-мите започнаха когато спрях цигарите и непосредствено след това забременях..
Висока съм 174 ..когато отказах цигарите бях 65кг ..станах 75(преместих се в друг град ..никои не познавах,не работех и цял ден пред компа...)...забременях и в края на 9-тия бях около 97-8...
Допреди 3 дни бях 62-3 кг ама след тея празници се освиних и качих около 2 кг ...
На 2 етапа свалих излишните килограми...първия като спрях да кърмя моята госпожица(преди 1,2м) и втория сега ...от 3 месеца и половина я карам на режими ,диети и т.н ...(бях 74)
Бях на плодове и чай , монодиети и 2 месеца на 90-дневната ...но в последно време започнах да качвам от нея(е и да ям повече де)..
Дадох си почивка по празниците(и качих кг-ми :oops: )...и от днес отново борбата продължава ...цел -60кг...може и 58
Надявам се на ви отегчих...ще споделя и снимки с вас после..
Най-хубавото е че си споделяте менюто...много ми е полезно..

monita_g
20th April 2009, 16:40
:wellcome: ...искам да ти пожелая много успех ...не се отчайвай - до сега си постигнала много и искам само да те поздравя :) Пиши и кой с каквото може, ще помага ... Все пак напълняването ти е било заради една доста основателна причина - малката принцеса :) така че ... сега само се амбицираш и ще успееш :) Дерзай!!!

Dandulina
20th April 2009, 17:00
monita_g , Благодаря за "посрещането" :D
Бих искала да споделя менюто си за днес и моля ако нещо не е "както трябва" да дадете съвет...приемам
Закуска-ябълка
нес с сметана
Обяд - салата - маруля,около100гр краставица,домат,1 яйце и около30гр.сирене и зехтин
нес с сметана
За вечеря съм направила - лапад с сирене на фурна с заливка кисело мляко и яйца и зехтин ...може би ще добавя 1-2л.к.мляко и салатка
Водата ми е 1.5-2л
Подслаждам си кафето с подсладител ...знам вредно е ,но ....така ми харесва.

sweety_
20th April 2009, 19:46
Абе момичета на мен нищичко не ми се яде по цял ден не хапвам нищо :( :( :( вчера хапнах само 2 ягодки и едно блокче шоколад а днес само малко мляко с мюсли .. :roll: :cry: :( :roll: :cry: :( :( :( :x :oops: :(

Engel
20th April 2009, 20:38
sweety_: На нас и да не ни се яде пак ядем.. незнам какво да ти кажа :roll:
Dandulina: Менюто ти ми харесва, аз лично нямам никакви забележки. Успех и добре дошла :good_luck: :2020:
Ето и моето меню:
1. Марулена салата + 2 варени яйца + 1/2 свинска пържола /врат/
2. 3 курабийки /Ех, този Великден/
3. Банан + шепа фъстъци
4. Една голяма купа марулена салата + 1/2 варен картоф и пилешко филе

Поне си играя на открий грешките :lol:
aniK: Как се изхвърля една торба курабийки? Добре, че козунака не ме изкушава, че него като го почнеш на големи филий и няма спиране, а с курабийките се усещам :wink:

Dandulina
20th April 2009, 21:05
Engel ...мен точно козунаците ме изкушиха...обилно намазани с течен шоколад.. :lol:
Като се замисля менюто ми е ок ...може би обяда с вечерята можеха да се сменят ...само че вечерях късничко :oops: ..надявам се да не повторя..
За утре съм си подготвила банан за закуска...
Като си пиша менюто ..някак не ми дава сърце да прегреша :lol:

hatred
20th April 2009, 21:14
Абе момичета на мен нищичко не ми се яде по цял ден не хапвам нищо :( :( :( вчера хапнах само 2 ягодки и едно блокче шоколад а днес само малко мляко с мюсли .. :roll: :cry: :( :roll: :cry: :( :( :( :x :oops: :(

sweety_, ако това е преднамерена стратегия, да знаеш, че е много лоша :lol: Ако е неволно, положи усилия да сложиш поне малко пълноценност и ред в режима си на хранене :2020:

Dandulina, постижценията ти след раждането ми звучат доста добре :) Поздравления.

Engel, ако курабийките са цяла торба, най - добре наистина да ги изхвърлиш :lol: Но, от друга страна, поздравления, че ги контролираш количествено и хапваш само по трички.

Engel
20th April 2009, 22:23
Немога да ги изхвърля, не съм само аз в тази къща.

aniK
21st April 2009, 06:37
Dandulina, каква е сметаната в кафето?
Engel, то и да си сама е грях да се изхвърля храна. Ако са 1-2 останали изсъхнали... да ги изхвърлиш, но... Аз по принцип я "пробутвам" на някой от семейството ;) Мен Великденските курабийки никога не са ме изкушавали :? (нали едни такива намазани с яйце отгоре и поръсени със захар), но виж хубав козунак.... :?

goldish
21st April 2009, 06:45
Добро утро!
Честит великден с малко закъснение, момичета!
Engel, съвет от мен- хапвай курабийките веднага след като станеш. Аз по принцип тогава съм адски гладна и си позволявам нещо малко забранено. Например днес мисля да си чопна от едни филийки, които са полу-диетични. Сестра ми си ги прави. Пълнозърнести филийки се заливат с яйце, мляко, канела и бакпулвер и се пекат на тефлонов тиган. Стават ароматни и много вкусни.
Лек и усмихнат ден!!!

hatred
21st April 2009, 07:49
goldish, много се радвам, че сестра ти си прави филийки :wink:

Dandulina
21st April 2009, 08:37
Добро утро
Надявам се не ви досаждам...кантара мръдна надолу ...започнах да си връщам кг-мите..

aniK , сметаната ми е на Nestle....на 100гр има 500 калории някаде

Вече закусих банан и ако времето е хубаво ще излизаме на разходка с малкото...ще си взема извара ,че вкъщи такова животно няма...и салатки..пък ще видим какво ще се яде
По-късно ще пиша менюто си
разгледайте снимките ...малко са объркани но ще разберете кои са от преди и сега..после ще ги изтрия
Лек ден

ледено_sЪrце
21st April 2009, 08:46
Дандулина, страшно много си се вталила :!: Направо се смаях... :shock:
Специално за Engel:
http://honeymoonphase.files.wordpress.com/2008/02/heart-coffee2.jpg

tonita
21st April 2009, 09:29
Добро утро момичета! :)

Dandulina разгледах снимките ти и мога да кажа само едно: RESPECT :cool: ! Както се казва по нашенски ЕВАЛАРКАТА ! Изпитвам див ужас като си помисля как ще се насвиня след една бременост (живот и здраве да е!) и как ще свалям :shock: Най ме е страх от това, че няма да мога да сваля... :?

Engel
21st April 2009, 09:30
Добро утро :girl_dance:
Днес закуската е от мен :2003:
Ето закуската:http://i.actualno.com/club.bg/files/2008/10/16/ec05232a36.jpg
ледено_sЪrце: Благодаря ти за кафенцето :D Как върви фитнеса?
Dandulina: Здравей, найстина успехите са ти невероятни и те поздравявам за това. Със сигурност за да го постигнеш ти е трябвало много воля и борба. Изглеждаш страхотно, но смятам, че ако свалиш още 5кг. и.. няма да си толкова хубава :roll: Така си перфектна, поне според мен :) УСПЕХ!
Надяваме се тайничко да споделиш как си го постигнала :P

monita_g
21st April 2009, 10:01
Engel, тези свежарски плодове дето си ги сложила направо ме накараха да се почувствам гузна, че закусвах кафе и козунак :oops:, но няма как - Великден е веднъж годишно, важно е килцата да се задържат и да не мърдат нагоре (за сега успявам) :) А ти не се притеснявай за курабийките, смятам, че goldish е права - хапвай ги сутрин... и менюто ти е добре...изглежда си се "стегнала" - :)

Dandulina, менюто и резултатите, които видях на снимките са супер...само така...:)

sweety_ и аз имам такива моменти..ще ти мине :) спокойно, мнението ми е да се възползваш от момента :)

Лек и приятен ден :)

bibi_82
21st April 2009, 10:17
Здравейте момичета,
Христос воскресе, здраве и късмет на всички желая
Аз през тези 2 дни си хапнах - няма кво да ви лъжа :D Но нито ми е тежко нито ми е гузно :D Браво на тези от вас които са успели да удържат фронта :D Признавам си, че този празник е един от малкото които не могат да ме оставят безразлична, но не мисля че 1 ден ще ми се отрази кой знае колко. Както и да е - стига оправдания - от днес съм примерна и продължавам с нелеката борба с кг :D

Engel
21st April 2009, 10:17
Ще видим колко съм се стегнала :) Със сигурност съм изритала кантара и се старая да карам всяка сутрин колело. Преди време бях помолила aniK да ми обясни дали найстина се изгаря вечерята, ако правиш кардио на гладно сутрин? Не помня какво стана.. :2016: Аз обаче продължавам да си вярвам.. и си викам тази сутрин "Така е, снощи като изяде курабийките.. днес ще караш колело" :lol:
За храната както виждате, вече минах напълно в НЕдиетична фаза от 3 седмици на сам хапвам каквото ми се хапва и съм доволна, имах леко покачване, но сега смятам, че ще започна да свалям и за първи път в живота си смятам да заложа на разхождане, катерене, каране на колело, а не на недояждане :?

Engel
21st April 2009, 10:22
bibi_82: Супер си! Колко още остана до целта? Много добре изглеждаш :2020: Аз мисля, че ние с теб имаме нужда от малко солариум и спорт :lol:

bibi_82
21st April 2009, 10:31
Благодаря Engel. Има още какво да се желае определено - целта ми е да сваля още 4 кг на този етап и да стана 50 кг. Колкото до спорта определено съм ЗА и миналата година усилено тренирах, с което успях да сваля доста дори без диета, но разтегнах някво мускулно влакно на бедрото и лекарката ми каза да позабравя за спорта известно време. За съжаление още си го имам - седи като подкожно леко продълговато топче и като си натоваря крака си понаболява. Казаха ми че за да мине съвсем трябва да си обездвижа крака иначе години ще минат докато само се оправи :( Все пак гледам поне от движение да не се лишавам и при всяка възможност ходя пеш - не е като тренировките във фитнеса определено, но все е нещо.

Engel
21st April 2009, 10:39
Да, не е като натоварването във фитнеса, но определено и разходките си имат тяхните +-сове. Можеш да видиш различни места и със сигурност разходките помагат да се отпуснеш психически :) Незнам какво да те посъветвам за кракът :?

tonita
21st April 2009, 10:57
Биби само искам да ти кажа, че аз ако имах такова тяло като твоето банкет щях да направя!!!! Браво, супер изглеждаш ! :1203:

Dandulina
21st April 2009, 12:51
Благодаря за комплиментите :D
bibi_82 изглеждаш супер..
Engel , килограмите ги свалям на 2 етапа ...първия преди година ..от 85 станах 70 за 2-3месеца(повече има да се сваля и е по лесно) ..зимата качих ..станах 74 и сега съм около 63 ..Фенка съм на бързите диета(и нездравословните :lol: ) ..плодове и чай,моно,японска ...сега пазих и 90-дневната ,но 2 месеца и така..
Решила съм по здравословно да си сваля оставащите кг-ми..
Обяд- зелена салата с зехтин и няколко лъжици к.мляко 0.1% , около 100гр кашкавалена извара и 1 яйца
нес с сметана
Някои знае ли колко калории има тая изваря...дали е много калорична (по вкусна е)
Вечерята ще е от спаначената измишлотина с кис.мляко и салата..

sweety_
21st April 2009, 13:49
Здравейте милички :girl_kiss2:
Dandulina постигнала си голяма цел.. :wink: БРАВО
bibi_82 мила незнам какво повече искаш,имаш перфектно тяло :wink: :P
Engel не се притеснявай за няколко курабийки :wink: :P
А аз все още не хапвам нищо :cry: :cry: :cry: даже и любимият ми шоколад не искам да погледна каквато и храна да видя ми се повръща от нея :( :( :( ще се опитам да хапна и се надявам да не повърна :cry: :( :girl_cry:
Много целувки на всички :girl_kiss2:

А и забравих да се похваля свалила съм 1 килце но незнам да се радвам или да плача :x :roll: :?

bibi_82
21st April 2009, 14:09
Благодаря ви момичета :2020: Много сте мили всички, но за съжаление имам за какво да се боря още - все пак на снимката съм с дрехи :wink: Имам бричове все още и паласки които на тези кг си стоят, затова ще се постарая да посмъкна още малко :D Не съм почитателка на кльощаво слаби телца но мисля че така или иначе съм доста далеч от такъв вид :D

Engel
21st April 2009, 16:18
Engel , килограмите ги свалям на 2 етапа ...първия преди година ..от 85 станах 70 за 2-3месеца(повече има да се сваля и е по лесно) ..зимата качих ..станах 74 и сега съм около 63 ..Фенка съм на бързите диета(и нездравословните :lol: ) ..плодове и чай,моно,японска ...сега пазих и 90-дневната ,но 2 месеца и така..
Решила съм по здравословно да си сваля оставащите кг-ми..

Имах в предвид, че дори и на 63кг. изглеждаш като 50кг. и, че няма смисъл да се вглъбяваш в числата на кантара. Според мен така си добре, идеално слаба и ако свалиш още ще изглеждаш малко като скелет. Извинявай, не исках да го казвам така, но искам да разбереш какво се опитвам да ти кажа. По-скоро се постарай да си създадеш добри хранителни навици, който няма да откриеш в бързите диети, с който да поддържаш килограмите си. Аз имам позната, която е висока 175 и тежи 68кг., обаче изглежда все едно е 55кг. Зависи от структурата, а твоята мисля, че е точно такава.

Dandulina
21st April 2009, 16:51
Engel , може би на снимките съм излязла така ...знам ли...
Килограмите си ми личат ..даже си давам повече :lol:
Ще се старая да сваля последните килограми без да бързам и по здравословно
ОО колко е хубаво да ти кажат ,че си слаб (тая дума за мен звучи толкова неестествено- наистина)
Стриктурата ...ами тясна в талията ..ханш ГОЛЯМ...дупе сплескано ...

Engel
21st April 2009, 17:13
Слабичка си, започни да се харесваш :P

Kraska_Praska
21st April 2009, 17:25
Dandulina, според мен Engel е напълно права, при тази визия трябва да се харесваш :) Аз лично определено не изглеждах толкова добре като бях 63 килограма (а сега, между 65 и 66, съвсем не ми се говори как изглеждам :? ) Безсмислено е да си поставяме за цел просто някакви си цифри на кантара. Аз например съм си поставила за цел 57 не защото това число ми харесва, а защото миналото лято изглеждах много добре с това тегло. И аз като Engel да дам пример с моя приятелка - на почти същата височина като мен в момента е 61 килограма и изглежда чудесно. Всичко си е индивидуално :)

Dandulina
21st April 2009, 17:43
:oops: Червя се ..
МОмичета аз ще продължа да се храня така ,защото иначе изтървам прасето и става лошо...мога да кача 10кг за 1 месец...трябва ми режим ...трябва ми място където да споделям моите неволи(приятелките ме намразиха :lol: )
Надявам се постепенно да променя мисленето си към храната и да започна да се храня само здравословно..но трябва време и воля..
И все пак приемате ли една бивша дебела ...която обаче си остава потенциално винаги такава :oops: ..дано ме разберете
:2015:

aniK
21st April 2009, 19:14
Добре де, само аз ли не видях снимките на Dandulina :? Не се съмнявам, че на този ръст с 63кг изглеждаш добре, но щом ти искаш по-млако, ти най-добре си знаеш :D Тая сметана да я разкараш от кафето :P Слагай поне мляко :!:
Между другото, момичетата, които пишат тук хич не са дебеланки, а просто "много взискателни" към себе си :D Бibi_82, изглеждаш страхотно!!!

Engel
21st April 2009, 20:15
Dandulina: Разделното хранене може да се окаже точният режим за теб :)

zlatica
21st April 2009, 20:27
Здравеите :) Искам да се включа и аз към общата борба с килограмите :)
Смятам да направя най-накрая нещо отностно моите, защото лято идва :)
Свързано с това да ви попитам- какви хапчета бихте ми препоръчали за подтискане на апетита или така неречените за отслабване? Искам на'що ефикасно защото явно волята не винаги ми стига , а незнам дали ще преживея още едно разочарование от килограмите си :)
Късмет на всички !
За портокола :D 55-56 кг, 160см

zlatica
21st April 2009, 20:48
И да ви попитам :) Препоръчаите ми някой чай, никога не съм пила, а чета из форума , че доста помага при отслабване. Притеснявам се да пия зелен чай, защотое и разхлабително :)

hatred
21st April 2009, 21:01
Dandulina, не успях а видя снимките, но се обзалагам, че успехте ти са забележителни. Беше попитала за изварата - кашкавалената е по - добре да я избягваш, съдържа около 13 - 15 % мазнини, което я прави съизмерима със сиренето. По - добре си купувай суроватъчна - почти чист белтък, а също е дяволски вкусна. Зависи от марката де ...

bibi_82, много добре изглеждаш :2020: А снимките ти ми напомниха за някои места, които толкова много обичам, но са далеч ...

hatred
21st April 2009, 21:04
Здравеите :) Искам да се включа и аз към общата борба с килограмите :)
Смятам да направя най-накрая нещо отностно моите, защото лято идва :)
Свързано с това да ви попитам- какви хапчета бихте ми препоръчали за подтискане на апетита или така неречените за отслабване? Искам на'що ефикасно защото явно волята не винаги ми стига , а незнам дали ще преживея още едно разочарование от килограмите си :)
Късмет на всички !
За портокола :D 55-56 кг, 160см

Много лоша стратегия.

Ако държиш да се убедиш лично в неефективността на хапчетата за отслабване, ще ти отнеме доста време ( а може да ти коства и някой здравословен проблем ). По - добре се постарай да събереш малко воля и оползотвори това време, като предприемеш някакви смислени мерки :lol: Успех !

aniK
22nd April 2009, 06:15
zlatica, сбъркала си темата :roll: Тук отслабваме/поддържаме чрез хранене, а не с химия :evil:

Dandulina
22nd April 2009, 08:34
Добро утро
hatred ...абе аз хубаво си бях тръгнала за нискомаслена извара(никаде не намерих) ....и ми казаха ,че тази е по вкусна и....
ЩЕ си я изям ...но повече няма да купувам от нея..
Издаи коя извара е хубава ..коя марка...
В един магазин разбрах ,че има нискомаслена (дядо либен) ..но четох за нея ,че е кофти и не се натисках да си взема
Закусвам -1/2к.к.мляко 0.1% с л.овесени трици и ленено брашно....(зачудих се дали да сложа мед ,но се отказах)
По късно ще допълвам

swe3tynka
22nd April 2009, 09:33
Здравейте, момичета :1231:
Аз от доста време чета в този форум, но все не се престрашавам да пиша тук, в тази темичка, а толкова много ми се иска.. :oops:
Спира ме това, че темата е "Дневник на отслабващите", а аз май не се числя към тях. Аз се опитвам да се храня здравословно, изградила съм си свой режим на хранене /от около 2 години/ и си го спазвам, тренирам редовно и се старая да поддържам теглото си, без да се лишавам от глезотиики (в ранните часове на деня), но и без да прекалявам. :roll: Мисля, че имам бърз метаболизъм, тъй като, дори и да удвоя/утроя количеството храна, килограмите ми не мърдат..но аз не се чувствам комфортно,ако наруша режима си :?
За протокола-висока съм 1.63 и тежа около 44кг.
Моят режим се състой в това да се храня често, но по малко. Да не ям тестени,мазни,пържени,тлъс и изделия. Нито снаксове,чипсове,fast foods и тнт. Не пия газирано. А след 17.00ч ям само и единствено салата /без мазнина/ и/или някой плод /без банани,сливи,грозде/. Тренирам редовно-5-6 пъти седмично (народни танци,плуване,фитнес, а в къщи карам велоергометър).
И така.. това е общо взето :)
А да, момиче съм, на 17 :)
Ще се радвам, ако ме приемете във вашата темичка, да споделям и аз менютата си, да приемам съветите и критиките ви. Ще ми бъде много интересно, а и полезно!

Engel
22nd April 2009, 09:59
Днес вместо кафенца, раздавам стимулчета :P
http://www.dietite.bg/userfiles/image/14-11vt.jpg
Та..
zlatica: Разходките навън и тренировките във фитнес залата пълна с мадами с готини тела е добър лек против апетита :2043:
Колко килограма искаш да свалиш? Каква е целта ти? Постави си реална цел, примерно 1-2кг. до края на месеца и разделяй и владей.
Не си тормози организма с хапчета, защото ще е лошо за теб.
Има зелен чай, който не е разхлабващ. Аз лично ти препоръчвам да пиеш чай мента, защото той успокоява. Успех! Пиши редовно! :)
Dandulina: Каква е ролята на лененото БРАШНО в сутрешната ти закуска? Може би имаш в предвид ленено семе? То даже няма май ленено Брашно, а соево брашно ;)
swe3tynka: Радваме се за теб. Поздравления, че си намерила златната среда Razz Все пак имай в предвид, че си млада и хапвай достатъчно, за да не забавиш :) Поздрави!

Engel
22nd April 2009, 10:03
Менюто ми за вчера:
1. Марулена салата + 3 варени яйца
2. Спаначена яхния
3. Спаначена яхния + шепа фъстъци
4. 1/2 Свинска пържола + 1/2 варен картоф + 3-4 курабийки
Дано тези в червеното сутрин ги горя на велоергометъра :D

bibi_82
22nd April 2009, 10:42
Благодаря още веднъж за хубавите думи, момичета :2020: Признавам обаче че толкова хвалби ми действат дестимулиращо :D Продължавам обаче :D Менюто ми за вчера
Закуска - 1 киви и 1/2 банан
Обяд - пилешко месо и 1 краставица
Вечеря - зелена салата с пресен лук, няколко маслинки , 2 яйчица и 2 суп.лъжици зехтин
През деня съм изпила 3 кафета с малко мед и мляко

Engel
22nd April 2009, 10:54
Биби, не се отпускай, защото има какво да се желае. И ти го знаеш и ние го знаем :wink:

tonita
22nd April 2009, 11:07
Engel можеш ли да ми кажеш рецептата за спаначената яхния? Обожавам спанак, а сега има и пресен :) Ако някой знае и други рецепти със спанак, моля да ги сподели! Много благодаря предварително! :girl_eat:

Engel
22nd April 2009, 11:09
tonita: Ами аз си я купувам готова :roll: Бих потърсила в и-нет, но бързам за работа.

Kraska_Praska
22nd April 2009, 11:22
Engel можеш ли да ми кажеш рецептата за спаначената яхния? Обожавам спанак, а сега има и пресен :) Ако някой знае и други рецепти със спанак, моля да ги сподели! Много благодаря предварително! :girl_eat:

Аз също съм на вълна "свежи зелени храни", но вместо спанак хапвам лапад. И понеже съм пристрастена към елдата, реших да ги комбинирам. Първо майка ми ми сготви, а след това се пробвах и аз, оказа се много лесно :) Нарязва се лапада/спанака на не много ситно и се слага в тенджера заедно с малко водичка и съвсем малко мазнина (аз сложих 2 капки зехтин). След като се задуши, се добавя колкото прецениш елда и вода два пъти колкото нея. Оставя се на слаб огън докато елдата се свари и водата се изпари. Това е мой вариант на стандартното "лапад с ориз" понеже елдата е за предпочитане при моите опити да отслабна :)

tonita
22nd April 2009, 11:42
Мммммм да! Това звучи чудесно! Мерси много Краска, съвсем скоро ще пробвам рецептата, най-вероятно още днеска . Какви подправки слагаш на манджичката? Никога не съм опитвала елда :oops:, купува се в нормалните хранителни магазини, или? (извинявам сигурно това е обсъждано 100 пъти)

Kraska_Praska
22nd April 2009, 11:48
tonita, елда има в повечето големи супермаркети на диетичните щандове, със сигурност съм виждала в Пикадили, Хит, 345, в разните магазини за диетични храни също има. Извинявай, че съм забравила да спомена подправките - аз слагам пресен джоджен (много ми харесва аромата му, особено как се комбинира с лапад) и малко сол. За съжаление въпреки, че съм наясно колко е вредна солта, не можа напълно да се откажа от нея :(

hatred
22nd April 2009, 12:17
Добро утро
hatred ...абе аз хубаво си бях тръгнала за нискомаслена извара(никаде не намерих) ....и ми казаха ,че тази е по вкусна и....
ЩЕ си я изям ...но повече няма да купувам от нея..
Издаи коя извара е хубава ..коя марка...
В един магазин разбрах ,че има нискомаслена (дядо либен) ..но четох за нея ,че е кофти и не се натисках да си взема
Закусвам -1/2к.к.мляко 0.1% с л.овесени трици и ленено брашно....(зачудих се дали да сложа мед ,но се отказах)
По късно ще допълвам

По въпроса за изварите съм станала голям спец :girl_dance: От обезмаслените най - вкусни са тези на Мероне и на Пършевица. Изварите "Дядо Либен" и Фитнес всъщност са на една и съща фирма - когато са пресни, са вкусни. Обезмаслената на Олимпус също е приятна на вкус.

Dandulina
22nd April 2009, 12:20
Engel има ленено брашно ...
Използването на брашното от лен понижава нивата на холестерол в кръвта.То е полезно и регулира чревните спазми и предотвратява запек.Носител е на много витамини,минерали,протеини и ензими.Притежава всички компоненти за подържане на нашето тяло.Храни съдържащи ленено брашно са лесно смилаеми и асимилирани
А и ми харесва на вкус..
tonita , за спанак рецепта....ето как правя спанак и лапад - задушавам с много пресен лук и малко зехтих , след като омекне добавям сирене или извара , сипвам в тавичка заливам с кис.мляко и яйца и запичам..сервира се с кисело мляко...имам даже още от тая гозба сега на обяд ще я доизям с салатка - маруля,краставица,яйце и зехтин

hatred
22nd April 2009, 12:31
Лененото брашно на практика е смляно ленено семе. Ако семето не се скълца или стрие, степента на усвояването му е ниска. Ето защо продават готово смляно ленено брашно :) За мързеливците като мен, на които не им се занимава с кафемелачки.

Чела съм, че ако се използва предварително смляно брашно, хранителните му качества са по - ниски в сравнение с тези на прясно смляното. Но се абстрахирам от този факт :)

Изброявайки вкусните извари, пропуснах тази на Хаджийски. Страхотна е, но е направо антикварна рядкост ... :roll:

Както сте се разприказвали на тема спанак, ще споделя как си го приготвих снощи. Запарих го, допълнително приготвих на пара малко грах ( в Кауфланд си намерих един фин замразен, изключителен просто :lol: ) и киселец. Добавих пресен лук, една краставичка, три белтъка от варени яйца, маслини, кисело мляко и соев сос. Беше супер :girl_eat:

Dandulina
22nd April 2009, 12:55
hatred , и аз съм мързеливичка и затова с и взимам ленено брашно(не исках да си признавам :lol: :oops: ) Мерси за изварките ...в нашия град бая ще пообикалям докато намеря..
Обяда го нападнах..
Вечерята ще е риба на скара с богата зелена салата :lol:
А и 2 кафета едното с мляко и вода -50/50 ,другото с сметана

Какво ви е мнението за соевите продукти(кайма,хапки) ..много им се чудя?
ИИИ вкъщи има едно домашно сладко от смокини(само 1 бурканче) ..и ми избожда очите..може ли за закуска поне 1 смокиня с кисело мляко ...или да забравя..

katya_den
22nd April 2009, 13:25
Здравейте отново, момичета! Отсъствах 2-3 месеца, но най накрая приключих данъчно 2008 година на фирмата и сега мога да ви кажа [b]ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! (това е от един виц за счетоводители). А иначе - с няколко дни закъснение - ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
По време на отсъствието ми храненето ми беше под всяка критика - безразборно, минавайки през пълен глад и стигайки до ядене до припадък. И в резултат - 2 качени килограма. :girl_cry2:
Но вече нямам оправдание - годишното приключване е вече зад гърба ми, напрежението, което го съпровожда - също, така че е крайно време да се взема отново в ръце.
Вижте на какво налетях във вторник:
http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8% D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA% D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D 1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0% B5#comment-199
Това е режим на хранене, за който бях чувала - 90-дневна диета, в чиято основа като че ли е разделното хранене (така поне на мен ми се струва). Изглежда ми се изключително разумна, тъй като храненето е разнообразно, не се гладува и от това, което прочетох за нея - действа безотказно при стриктно спазване (което никак няма да е трудно). И се реших - вече втори ден съм на този режим.
И така, менюто ми за вчера:
Закуска: 1 ябълка
Обяд: 3 варени яйца с един домат и филия хляб
Вечеря: 2 варени яйца, половин филия хляб и салата марули
И за днес:
Закуска - 1 портокал
Обяд - порция яхния стар фасул и 1 домат.
За вечеря ще бъде половин порция яхния стар фасул със салата (или марули, или домати и краставици)
Ще се радвам да чуя (или по-скоро прочета) мненията ви.
Лек и успешен ден на всички!

bibi_82
22nd April 2009, 13:30
katya добре дошла отново :D
В една друга тема мисля че писах за диетата. Моя приятелка я пази и свали 15 кг качени в следствие на бременността - сега е дори по-слаба отколкото преди да забременее. Явно има ефект - успех ти желая :D

Dandulina
22nd April 2009, 13:36
katya_den , петък приключих с 90-дневната ...изкарах 2 месеца , но я спрях защото взех да прекалявам с разрешената храна ...дори да преяждам особенно в въглехидратен ден ...аз за 2 месеца свалих около 4кг..но има и момичета свалили по 10 и повече ....Успех ..ако имаш въпроси ...мога да ти бъда полезна , надявам се
Раших да си купя соева кайма и скоро да сготвя ....да видим какви ще ги свърша..

tonita
22nd April 2009, 13:45
И на мен ми се стори доста приемлива тази диета, като се прибера задължително ще я разгледам по-внимателно :) Ако имам въпроси ще се обръщам към Dandulina, мерси за рецептата- още тази вечер ще влезе в употреба :) hatred и ти мерси за рецептата :)
Що се отнася до соевите продукти също нямам никакви наблюдения, никога не съм купувала, нито готвила! Ще ми е интересно да чуя отзивите на другите момичета :roll:

katya_den
22nd April 2009, 14:26
Dandulina, благодаря за предложението за помощ!
Аз също съм на мнение, че този въглехидратен ден е най-големият препъни-камък. А и май не е обяснен както трябва: хем пише, че за вечеря сладкишите трябва да са малко количество, хем като примерно меню предлагат 2 парчета торта?!?!?!... Доста мислих и стигнах до извода, че става въпрос за 2-3 хапки, иначе две парчета, които се предлагат в сладкарница... май е прекалено, говорим за диета все пак. На всичко отгоре - вечер. Но пък от друга страна - само с 2-3 хапки в стомаха за вечеря как ще се заспива :girl_haha: Доста се обърках. Ти какво ядеше през този ден (преди да започнеш да прекаляваш)?
Аз иначе съм планирала менюто си за утре:
Плод
Сварени макарони с кетчуп
За вечеря - 3-4 курабии и 1-2 блокчета шоколад (черен - според препоръките на Ултрамитаболизъм). Пък дано заспя. :D

Dandulina
22nd April 2009, 15:06
katya_den , почти винаги за обяд ядях спагети - от тея полуготовите ,че най-бързо - 2 пакетчета с лютеница...
За вечеря съм яла торта-1 парче (и то веднъж) , разни пастички(от сорта на наполеон ама с по малко крем) , кифлички с шоколад, бисквити...ей такива..после пропусках шоколада , защото ако го набарам отива целия :lol: (пробвах се)
В този ден поглъщам много калории и все гладна стоях ...много кофти..дори имаше момент в които се чудех да го сменя ли с друг(белтъчен или варива)..ама да не прецакам нещо не посмях..

Донесоха ми от Гърция едни маслини ...ама те много малки и солени (че и доста) ..та сега ги кисна в вода да ги обезсоля малко и после в бурканчета с олио и оцет (нали така???)..
И зехтин ми донесоха(незнам похвалих ли се) ..нерафиниран , студено пресован и много вкусен ...та сега не пропускам салата и обед и вечер

tonita
22nd April 2009, 15:18
Момичета и аз се записвам за тази диета! :cool: От утре започвам!!! :cool:

katya_den
22nd April 2009, 15:40
Благодаря, Dandulina! И при мен шоколадът май ще е проблем. :lol: Май по-добре да не рискувам, ами да си хапна курабиите, или един кроасан (отдавна ми се яде).

katya_den
22nd April 2009, 15:42
tonita, радвам се, че реши да се присъединиш. Успех!!!

aniK
22nd April 2009, 15:46
swe3tynka, БРАВО на теб!!! Това, че на 17 се храниш така и спортуваш, ще ти се отблагодари многкратно, след 20-30 години !!!
Момичета, много сте изписали, не мога да изчета :shock: май дъжда е виновен ;)

goldish
22nd April 2009, 17:08
Момичета, здавейте!
На обяд писах доста дълъг пост, но нещо ми се прецака сайтът и явно не го е пратило. :o
Dandulina и bibi_82, страхотни сте. Специални поздравления за хубавите тела. МНого се радвам, че въпреки че изглеждате толкова добре, продължавате да се интересувате какво и как да се храните и да спортувате. Възхищавам ви се. :girl_kiss2:
katya_den, добре дошла отново. Успех в диетката. Чувала съм или по-точно чела съм доста положителни неща за нея. Дръж ни в течение.
Знаете ли кой ми се губи напоследък? marie_claire - мопже би отслабна и вече не влиза във форума :roll: Жалко. Така свикнах с всички ви, че наистина ми липсвате, като не видя някой ваш пост. :2024:
Engel, браво за менюто! Много свежо и пролетно! И аз мислех днес да си взема спанак.
Искам да споделя до каква теория стигнах. Мисля, че в дните, в които пия по-малко вода, имам голям въглехидратен глад. Моето обяснение:
първо (и най-логично) стомахът ти е по-пълен, когато пиеш повечко вода, и съответно не огладняваш толкова
второ (и по-научно) липстата на вода води до подкисляване на стомашното съдържимо и съответно въглехидратен глад. А всички знаем, че почнеш ли с прегрешенията- няма спирачки.
Така че моят съвет, за да се избегнат прегрешенията, пийте повече вода. :drinking_more:

Dandulina
22nd April 2009, 17:50
Спретнах си вечеря
Направих пандасиус/пангасус(как е незнам) на скара , овалян в зехтин,лимон и соев сос ...то голяма мазнотия..даже има вид на свински пържоли ..на вкус става ама има мазнотии дето са за боклука(по принцип обичам блажно ама чак пък толкоз не бива) Повече няма да я готвя , точка
И салатата богата - маруля,домат,краставица,1/2 яйца,каш.извара,зехтин , лимон
За утре сутринта правя половин мляко с смокиня(от сладко) и овес.трици..
Кажете тая смокиня да я махна ли , да я ям ли...офф че така ме блазни :?

monita_g
22nd April 2009, 18:24
swe3tynka, много добре, че от сега разбираш какво е добре за организма ти, за твоята възраст това си е цяло постижение :) :) ;)

Dandulina, хапни си от сладкото от смокини, аз съм на мнение, че една няма да ти бъде в тежест :) ;) ;)

Нещо не успях да видя постиженията на bibi_82....снимки ли си постнала :) :roll: :roll: :roll: аз защо не видях нищооооо ...ама не се съмнявам, че изглеждаш добре :) ;)

katya_den, tonita успех, ако започвате 90 дневната диета :)

monita_g
22nd April 2009, 18:26
Иначе да споделя менюто си за днес - ядки микс (фъстици, сушено грозде - не стафиди, орехи) :shock: :2047: и сега за вечеря хапнах супа от броколи и 4 сухара :shock: мале, мале днес съм в стихията си :cry: няма нищо ... :)

Dandulina
22nd April 2009, 20:36
За утре си приготвих закуска - 1/2 мляко с 2лмюсли и 1 смокина(като ще е гарга да е рошава) , толкова е вкусно..не мога да опиша , а и вече вия за сладко ...та по добре от колкото да нападна шоколади туй онуи
Едвам се сдържам да не го излапам..лека

Engel
22nd April 2009, 21:17
Dandulina: Ти пък хапвай си по една смокиня на ден като толкова ти се яде. Ако си хапнеш сега една смокиня ще предвратиш изяждането на всичките на веднъж :)
monita_g: Ти постигна целта си и се отпусна :2001:
goldish: Да ти кажа, всичко е по-хубаво като пиеш вода, ама аз като се замисля, днес имам изпити 2-3 чаши само :( Ти как си ? Как се справяш? Сигурна съм, че държиш свалените си килограми :2035:
Между другото и на мен ми липсва marie_claire, надявам се да ни чете и да не се е отдала на безразборно хранене, а да е на някаква почивка с нейният приятел и да няма възможност да ни пише :) Така е извинена!
katya_den, tonita: Успех в начинанието, макар, че на tonita режима си вървеше добре и си сваляше нормално и не виждам смисъл да си го сменя.
aniK, hatred: Вие сте постигнали каквото сте желали и сега ни наглеждате като майки орлици, дали си хапваме разумно и давате съвети :) Благодарим ви!
Оле немога да повярвам всички как сме се активизирали, пу пу, дано не е на уроки :wink:
Лека и отслабваща нощ! И да не ровите в хладилника :)

swe3tynka
22nd April 2009, 21:34
Здравейте отново, момичета :girl_kiss2:
Ами и аз се надявам да съм намерила златната среда,макар че.. не знам дали е заради храната,която ям, теглото ми, или нещо друго, имам хормонални проблеми и нямам цикъл :?
Както и да е, да споделя днешното си меню:

Закуска: Тричено хлебче на фурна* с яйчен пастет (нискомаслена извара и варено яйце) + 2 малки домата
Обяд: Филе от слонска риба на скара + саморъчно направена салата от моркови (с малко зехтин).
Междинно: около 200гр кисело мляко 0,1% с ч.л. течен мед
Вечеря: Шопска салата (с извара и без никакви подправки).

Спорт: 1 час велоергометър->изминато разстояние:35км->изгорени калории: 770.

---

*Триченото хлебче на фурна си го правя така: 3с.л кисело мляко 0,1% + 3с.л. овесени трици + 1с.л.извара + 1/2к.л бакпулвер + 1/2к.л. чубрица. Това го правя на каша и го печа в/у хартия за печене от 2те страни. Става мноооого вкусно. А ето и снимка (http://kupon4ee.hit.bg/hleb4e.jpg)

Engel
22nd April 2009, 21:43
http://www.dnes.bg/images/photos/0055/0000055840-article.jpg
Малко стимул за утре :)
swe3tynka: Здравей, много се стараеш, найстина може да са ти малко мазнините, витамини и други елементи и затова още да нямаш цикъл. Моят съвет е да започнеш да ядеш средномаслени кисели, прясни млека, кашкавал, сирене, повече риба и такива неща, който ги знаеш. Другото, което също трябва да направиш е да отидеш на съответният доктор и да видиш дали имаш някакъв проблем с хормоните.
Менюто ти е супер и много ми харесва. Утре сутрин ще пробвам твоето хлебче с чубрица. Успех!

Менюто ми:
1. Ябълка с 1 кисело мляко с 2 с.л. трици
2. Банан
3. 50гр. сурови орехи
4. Домати с яйца 1 порция
5. Леща 1 порция

Kraska_Praska
22nd April 2009, 21:50
Аз също мисля да пробвам хлебчето на swe3tynka при първа възможност :) Иии имам един малко тъп въпрос :oops: Каква е тази слонска риба?

Dandulina
22nd April 2009, 21:54
Преди 90-дневната диета можех да не ям сладко с месеци ...обаче сега така ми се яде понякога..
Та разглеждам дюканските десерти (ма аз не ставам много за готвач) ..кажете нещо лесно и вкусно и разбира се диетично...сещм се за ябълки с извара и канела - пасирани (никога не съм яла де) ..дайте идеи..тея мюсли имат 490калории (нещо такова) на 100гр...2 лъжици колко грама са...дали са добър вариянт за справяне с сладкото newsm78

swe3tynka
22nd April 2009, 22:00
Аз също мисля да пробвам хлебчето на swe3tynka при първа възможност :) Иии имам един малко тъп въпрос :oops: Каква е тази слонска риба?

Ами честно казано и аз не я бях чувала и опитвала до сега. Баща ми ми я купи вчера от халите. Представлява бяло филе, ама е изключително сухичко. На мен много ми хареса, сложих му лимонче :)

А за хлебчето да ви кажа, че го печа във фурната, на 250 градуса, докато не получи златист оттенък, след това го обръщам и го оставям още малко, като внимавам да не изгори,понеже бързо хваща коричка. Става хрупкаво и е много вкусно, особено с яйчен пастет :)
Като го пробвате да кажете какво мислите, много ще се радвам на мненията ви :D


Преди 90-дневната диета можех да не ям сладко с месеци ...обаче сега така ми се яде понякога..
Та разглеждам дюканските десерти (ма аз не ставам много за готвач) ..кажете нещо лесно и вкусно и разбира се диетично...сещм се за ябълки с извара и канела - пасирани (никога не съм яла де) ..дайте идеи..тея мюсли имат 490калории (нещо такова) на 100гр...2 лъжици колко грама са...дали са добър вариянт за справяне с сладкото newsm78

Знаеш ли, аз си правя диетични палачинки, стават изключително вкусни и не се различават много от истинските:
За 2бр:
1 яйце
2с.л. прясно мляко
1с.л. овесени трици
1с.л. извара
щипка бакпулвер
Всичко разбивам с миксер и разделям на 2 равни части-за 2те палачинки.Печа ги в тефлонов тиган без мазнина. Обръщам. После им слагам мед, или домашно сладко от малини (без захар) по избор :)
Стават разкошни. Ето и снимка (http://mismakedonskodevoi4e.hit.bg/24.jpg)

Лека и отслабваща вечер на всички (hug)

Kraska_Praska
22nd April 2009, 22:07
Благодаря ти, ще я пробвам и аз тази риба :)

aniK
23rd April 2009, 07:29
Момичета, хайде да пишем рецептите в другата тема В кухнята на здравословно хранещите се (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10011)

tonita
23rd April 2009, 08:41
Добро утро момичета :)
От днес започвам 90-дневната диета, благодаря ви за подкрепата :girl_haha:
Engel моят режим до сега не беше никакъв режим, в смисъл гледах да се ограничавам, да избягвам сладкото, тестените храни, пържените и т.н. Но нямах никаква система! Тази диета ми се вижда доста разумна, въобще не съм фенка на диети от рода на : 3 месеца без въглехидрати или нещо подобно, защото знам после какво става :? Пък и след като прочетох позитивните отзиви на другите момичета си казах защо да не пробвам и аз :) Даже успях да навия и приятеля ми :oops: Стискайте палци, ще докладвам!

Надявам се с katya_den и други момичета, които са се решили да правят тази диета да обменяме опит и менюта :)

Моето меню за днес е:

Закуска: 1 ябълка + кафенце с мляко
Обяд: 1 сварено яйце + кисело мляко
Вечеря: Зелена салата с няколко парченца синьо сирене и пилешко месо

Dandulina
23rd April 2009, 08:54
Здравейте..
Закусвам и получавам духовен орагазъм :lol: ...много яко
Тонита ако искаш да я спазваш стриктно - протеините не се снесват - комбинация мляко и яйца - недей
Вечерята трябва да е на половината на обяда....
Задължително включвай към обяда и вечерята салата..като вечерята намаляш от основното , а салатата може да е голяма колкото на обяд.
Естествено може да има изключение ..ти сама решаваш . Успех
Аз се оправям и излизам с малкото ...да търся обезмаслена извара :lol:

hatred
23rd April 2009, 09:33
Момичета, хайде да пишем рецептите в другата тема В кухнята на здравословно хранещите се (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10011)

Добра идея, там ще ни е по - лесно да ги намираме :)

tonita, бъди предпазлива с 90 - дневната диета. Днес разпитвах една колежка, която я спазваше. Тя сподели, че първоначалният ефект е изключително добър, но има голям риск човек да се подведе по това, че във въглехидратните дни са позволени сладкиши и да се олее с количествата. Тя отначало е била дисциплинирана, после се е отпуснала и резултатът й е отишъл на кино. Но беше категорична, че ако спазваш много точно препоръките и не се отклоняваш от схемата, ефектът е поразителен. :girl_dance:

Между другото, вчера пак си направих от твоята салатка - страхотна просто, препоръчвам я на всички :girl_eat: :girl_dance:

katya_den
23rd April 2009, 09:36
Здравейте и от мен!
Dandulina любимата ми закуска е 1/2 кисело мляко с две с.л. фини овесени ядки и 1 с.л. овесени трици. Последните са по-малко калорични от ядките, освен това действат много добре на перисталтиката на червата, а аз определено имах проблеми. Но тази закуска за около 2 седмици реши този проблем. А за калориите - вярно, че ядките са много калорични, но са много леки (само си представи един пакет от 1 кг. - ще ти стигне за месец). Мюслите също ми харесват, но ги спрях, защото плодовете наистина сериозно повишават калоричността, освен това плодовете са захаросани (банановия чипс например). Така че ти препоръчвам вместо мюсли само овесени ядки. А ако добавиш и трици, ще е върха. Самият Дюкан е издал книга "Чудото на овесените трици".
tonita, още веднъж те приветствам в "клуба на 90-дневките"! :lol: :lol: :lol: Радвам се, че си навила и гаджето си, аз пък навих сина си. Ще ти помагам с каквото мога, макар че тези примерни менюта в диетата са изключително изчерпателни. Dandulina вече ни предупреди да не смесваме протеините, иначе за плодовете в диетата се споменава няколко пъти. Днес съм на 3-я, въглехидратен ден.
Закуска - портокал
За обяд си сварих спагети и ги гарнирах с кетчуп (това ще ям в офиса)
За вечеря още се чудя - курабии, кроасан, а може да ми хрумне нещо друго.
Трябва много да внимаваме със сосовете, с които гарнираме - в диетата пише, че в тях не трябва да има протеини, така че трябва внимателно да четем съдържанието за наличие на майонеза, яйчен прах или мляко.
И още нещо - споменава се, че първите 10 дни може и да няма ефект. Но ние няма да се отказваме, нали?!!!
Благодаря и на другите момичета за подкрепата!
Засега довиждане.

Engel
23rd April 2009, 09:44
Добро утро :P
Dandulina: Не забравяй, че можеш да хапваш крем карамел без карамела :) Аз си правя един такъв диетичен, ако искаш мога да ти напиша рецептата макар, че е много елементарна.
tonita: Как никакъв не ти е режима? Това е твоят режим и той е нагоден за твойте нужди => той е най-добър, защото ще се храниш по твой избор цял живот :) Някаква си диета може да ти даде основни принципи на храненето, който да ти харесват. Успех :) Колко още останаха?
Ето малко стимул за днес:
http://www.slava.bg/images/content/1515/eva-longoria-2a.jpg

tonita
23rd April 2009, 09:56
Engel мерси за стимулчето :girl_haha:


Остават още 9 :shock: , да видим дали ще успея да ги сваля за тези 90 дни!!! Ще дерзая до край![/quote]

Kraska_Praska
23rd April 2009, 09:56
Engel, твоите "стимули" хем ме вдъхновяват да отслабна, хем ме докарват до депресия и самосъжаление... Старая се обаче вече да не се поддавам на депресиите си и да чувствам единствено мотивираност, когато гледам тези снимки.

tonita
23rd April 2009, 10:05
tonita, бъди предпазлива с 90 - дневната диета. Днес разпитвах една колежка, която я спазваше. Тя сподели, че...

Между другото, вчера пак си направих от твоята салатка - страхотна просто, препоръчвам я на всички :girl_eat: :girl_dance:

hatred много ти благодаря за съветите, имам нужда от тях, да знаеш! Що се отнася до диетата и аз виждам единия проблем във въглехидратния ден, но ще се старая в никакъв случай да не прекалявам и мисля, че ще се справя. По- големият проблем за мен е плодовият ден- 1 ден само на плодове....хммммммм, ще ми е доста трудно! И третият най-голям препани камък е водния ден- 1 ден само течности, добре че са само 3 такива дни за 3те месеца :)

Радвам се за салатката :)

Engel
23rd April 2009, 10:14
Моля, моля :)
Краске: Мисли си само положителни неща и ще ти е много по-лесно и в отслабването и в живота :) И ние ще изглеждаме така!!!

Kraska_Praska
23rd April 2009, 10:19
И ние ще изглеждаме така!!!
Дано, дано :)

goldish
23rd April 2009, 10:41
Момичета, здравейте!
Ами аз напоследък нямам много време да си поствам менютата, но общо-взето само в събота ядох козунак (цял :oops: ). Другото време бях стриктна. Ходя и на фитнес и вече виждам реазултати, което много ме радва. Имам проблем обаче. Миналичт месец изобщо не ми дойде и сега днес трябва да ми дойде. Това ме притеснява и вече почнах да се ровя по форумите за някакви билкови лекарства за регулиране на цикъла. Вие какъв съвет ще ми дадете???

bibi_82
23rd April 2009, 10:44
Имам проблем обаче. Миналичт месец изобщо не ми дойде и сега днес трябва да ми дойде. Това ме притеснява и вече почнах да се ровя по форумите за някакви билкови лекарства за регулиране на цикъла. Вие какъв съвет ще ми дадете???

Да отидеш на лекар...С такива неща - шега не бива :wink:

Dandulina
23rd April 2009, 14:05
Ей сега се завръщам..
Engel , знам я аз рецептата ...търпение нямам като ми се хапва сладко ...искам веднага :lol: ..ще го пробвам де някои ден

Закуска - 1/2 мляко с 2лмюсли и 1 смокиня
Обяд - маруля с зехтин и 2 варени яйца
Вечеря - соеви кюфтета с зелена салата с малко варени картофи и зехтин
Как е??? Казвайте докато е време :mrgreen:

goldish , задължително на лекар!!!

aniK
23rd April 2009, 14:37
Сега прочетох по-внимателно :oops:
swe3tynka, ти изобщо ли не си имала досега М или ти е спряла ???
goldish, лоша работа :? Да не би тоя Дюкан да ти докара някаква беля :? Отиди на лекар на всяка цена (аз как мразя гинеколози, хапчета...)
Marie_Claire наистина се загуби някъде :roll:

Много ме кефите колко сте стриктни всички :D Аз няколко дни си пропускам обяда и ям чак към 15-16ч., което е смъртен грях за мен :? Докарах си стомашни болки :(

Dandulina
23rd April 2009, 14:40
Соевите кюфтета не станаха...разпаднаха се
Бухнах 4 яйца(преди това още 2) , пресен лук , зехтин и на котлона ...не ми харесва ...а така ми се ядяха ...помня ги хрупкави и вкусни..ама ...

katya_den
23rd April 2009, 16:09
hatred, и аз ти благодаря за съветите. Ще се старая да спазвам диетата максимално стриктно. За мен най-проблемен е именно въглехидратния ден (вечер стомахът ми ще протестира от малкото количество храна) :girl_haha: А за плодовете... обожавам ги. Преди се придържах към НВД и там най-много ми липсваха именно плодовете. Така че сега всеки ден плодове и на всичко отгоре всеки четвърти ден само плодове... За мен това е върхът!

swe3tynka
23rd April 2009, 16:17
Anik, имах МЦ 2 години, но като промених режима си на хранене ми спря. В продължение на година и половина не ми идваше изобщо, след това отидох на лекар, който ми гледа корема на някакъв апарат (за кисти,възпаления и тнт), но ми каза, че ми няма нищо. Решиха, че е заради килограмите ми,които са под нормата и ми изписа хормони (противозачатъчни-Логест). Докато ги пих си ми идваше редовно,всеки месец, след това реших да ги спра, за да видим, дали не се е регулирало и да, ама не. Пак не ми дойде. Сега не съм имала цикъл някъде от октомври, а коремът ми на всеки 2 седмици е като футболна топка :? В момента пия някакви хомеопатични капки, но все още не виждам резултат... :?

hatred
23rd April 2009, 17:21
Dandulina, и на мен никога нищо соево не ми се е получавало :lol: Затова зарязах опитите.

aniK, и аз много мразя гинеколози. Все си спестявам профилактичните прегледи и ходя единствено ако има проблем. Знам, че не е редно, но психологически ми действат много потискащо :oops:

goldish, колкото и да е неприятно, трябва да отидеш на лекар. Предполагам, че просто ще те успокои, че всичко се дължи на сезона и резките промени във времето. И аз винаги съм склонна да подозирам Дюкан, когато става дума за проблеми с М, но в случая ми се струва относително невинен. Доколкото си спомням, ти беше по - скоро на протеини със зеленчуци, отколкото на чисти протеини.

swe3tynka, ако по принцип се храниш така, а не е само временна схема за разтоварване, според мен е малко недостатъчно за младо момиче. Като качество на храните е много здравословно, но сякаш трябва да увеличиш количествата. Особено в контекста на проблемите си с М увеличи мазнините - сурови ядки, зехтин, не бягай от пълномаслените млечни продукти като дявол от тамян :) Няма да напълнееш, ако ги консумираш в умерени количества, а ти явно си дисциплиниран човек :wink: Успех !

Engel
23rd April 2009, 17:51
Аз днес не съм за постване на менюто, да знаете, че не се скътавам :)

Dandulina
23rd April 2009, 19:04
Ядоффф от соевото нещо ....абе сега ми хареса ...смятам да си взема и соеви хапки и да ги направя с зеленчуци ..дано се получи
Направих си салата зелена с патладжан от буркан(беше пържен :oops: ) и зехтин - нямаше нужда от него..
Мъжи ми купил насипна извара много е гадна ама ще се изяде де..

hatred
23rd April 2009, 20:05
Dandulina, ако постигнеш успех със соевите гадорийки, сподели опит :lol: И един съвет: никога, ама никога не оставяй на мъж да ти купува здравословна храна. :cool:

Dandulina
23rd April 2009, 20:25
Ако утре си купя хапки и ги направя ..ще кажа какво е станало..надявам се да се получи по добре от каймата
Определено няма да оставям мъжа ми да взима храна ..каквато и да е :?

hatred
23rd April 2009, 21:17
Аз преди време си бях взела соеви хапки и след няколко неуспешни опити да ги овкусявам с черен пипер и кимион и да ги пека, ги изхрупах сухи :? Доколкото знам, стават вкусни най - вече ако се панират. Следователно не са за мен :lol:

Иначе свекърва ми ( тя е вегетарианка ) прави разкошна мусака от соева кайма, при това без никаква мазнина. Но тя борави много умело с подправките ( използва само "естествени" подправки, никакви натриеви глутамати ). Но вече не хапвам от мусаката й заради картофите ...

ледено_sЪrце
23rd April 2009, 21:19
Имаше едни малки соеви хапки (не зная вие за кои точно говорите), които майка ми ги запичаше с доматен сос, кашкавал и подправки на грила- ставаше фантазия!

swe3tynka
23rd April 2009, 21:29
Привет дами :D
Ами, hatred, попринцип се старая да се храня така.В момента се опитвам да се дистанцирам от глупостите, които майка ми купува :? , дори и сутрин, защото се чувствам доста подута, нямам идея защо, може най-накрая да е решило да ми дойде :lol: Коремът ми е ОГРОМЕН! (Попринцип нямам коремче, а сега.. съм като бременна :shock: ). Дори възнамерявам утре да ми е растителен ден :lol: -само плодове и зеленчуци (само утре де :) ). Иначе днешното ми меню:

Закуска: Банан с бяло фрапе
Междинно: Ябълка
Обяд: Боб (готвен) с малко кьополу и 4-5 кисели краставички. За десерт 2 обикновенни бисквитки.
Следобяд (към 17): Портокал и киви

Няма да вечерям, нещо не ми се яде :? Мисля да си направя чай :)

Иначе бях и на танци до преди малко- 1ч и 30, но тренировката не беше много натоварваща :)

Поздрави :*

Kraska_Praska
24th April 2009, 09:09
Добро утро момичета, черпя по един чай :)
http://www.belly-fat.net/obrazky/green_tea.jpg

Dandulina
24th April 2009, 09:25
ЗДравейте..
Закусих с 1/2мляко с 1лмюсли,1овесени трици и 1 ленено брашно
След малко ще излитаме с малкото по улиците ...ще си направим разходка , на кафенце и така...
АКо за обяд съм си вкъщи ще е зелена салата ...ама не знам с какво ....аааа да с извара и 1яйце... , ако съм навън..може и да пропусна ..ще видим ..
ЛЕк ден..губите се нещо..времето хубаво и отлетяхте :lol:

Engel
24th April 2009, 09:55
Аз се губя, защото си имах гости вчера вечерта. Женско парти с бутилка бяло вино, мезета, шоколад :roll: и какво ли още не :lol: И днес резултата е на лице - МЦ :) Знаех си аз, че той ми крой номера и този въглехидратен глад се дължи на нещо :P Радвам се, че съм го изчислила и ще съм готова за 2ри Май, за да се претегля за предизвикателството :D
Лек и отслабващ ден ви желая, аз намерих преведена онлайн една книга, която чакам да излезе на 18 Май и ще заравям глава в лаптопа за да я изчета на един дъх ;)
Ето и кафенцето :)
http://drink-recipe.us/wp-content/uploads/2008/08/latte-sl-701146-l.jpg

Kraska_Praska
24th April 2009, 10:15
Engel, ние с теб сме в някакъв синхрон. И аз съм в МЦ от днес, нали се оплаквах последните дни как се чувствам адски издута от гадното ПМС... Дано когато свърши да отчетем и двете по един голям и хубав "-" и да завършим предизвикателството успешно:)

goldish
24th April 2009, 10:31
Здравейте, момичета!
Снощи и аз като Engel излизах по женски. Аз салатка хапнах, но май пих повечко бира. :oops: Все се поуспокоявам, че не е толкова калорична....
Иначе вчера си взех билковите таблетки на д-р Тошков за регулиране на цикъла. След като изпих две снощи, сутринта ми дойде. Предполагам, че не е от тях, а защото трябваше да си ми дойде на 24, но все пак мисля да ги пия поне няколко дни. Иначе мисля, че сте абсолютно прави за консултацията с лека. Обаче ние кандидат-фармацевтите много се изкушаваме сами да си се диагностицираме и после лекуваме :medicine: . Обаче обмислям преглед при първа възможност. И съм убедена, че Дюкан е изиграл доста лоша работа при мен. Може би просто на мен така се е отразил.
Днес ми е денят за фитнес, но сутринта имах ранна работа и сега ядох Дюканското кексче и чакам малко време да мине.
Приятен и усмихнат ден! Като че ли днес ще е много хубаво времето. :2039:

tonita
24th April 2009, 11:49
goldish миналия месец и на мен ми закъсня. ПМС направо ме изтормози, 2 седмици бях с надут шкембак като балон, болки в гърдите, неприятно и изнервящо чувство на неразположеност- направо много се бях измъчила. Както и да е с 10-тина дена закъснение най-накрая дойде. Смятах да ходя на лекар, да ме прегледат, да ми видят хормоните, ама естествено като ми дойде се отказах. Намам идея на какво се дължи :( сега ще наблюдавам този месец как ще съм, дано да няма мъки :?

aniK
24th April 2009, 14:06
Ехоо, и на мен вчера ми дойде - напълно се изравнихме май :D
goldish, много се радвам, че ти е дошло!!!!!! Обикновено в такива случаи се успокояваме и забравяме за лекаря :? Аз вече 6-ти месец отлагам преглед заради една киста, за която трябваше да ида ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :oops: Аз не тренирам в първите дни на неразположението. Последната седмица и аз лекичко злоупотребявам с бирата, но хич не ми пука - тя е много полезна :roll: оф, много я обичам :oops:
Engel, последните 2-3 дни хапнах банан :oops: :lol: ПМС, какво да го правиш... :lol:

Kraska_Praska
24th April 2009, 14:25
Егати, половината форум сме в цикъл, сега остава масово да изпаднем в истерия :D Иначе и аз много обичаХ биричка, но от около месец и половина, когато взех своето решение да живея здравословно, не съм си и помисляла да пийна. Знам, че 1 малка бира веднъж в седмицата няма да ми навреди, но проблемът е, че аз никога не съм можела да бъда умерена и ако веднъж си позволя бира, ще започна да си позволявам често, затова - "Никаква бира за Красимира" :)

swe3tynka
24th April 2009, 16:57
Anik, какви са тези билки за регулиране на цикъл на Тошков? Не съм ги чувала.. :roll:
Като бях по-малка и когато със сестра ми имахме кашлица, майка ми ни купуваше от билките на Тошков и бяхме много доволни.. :)

бтв:още ми е подут корема, ужасно е :(

didk@t@
24th April 2009, 17:20
Здравейте момичета,аз се покрих напоследък,нещо нямам много време за компютъра. Иначе днешното ми меню е:

Закуска: ягоди (почнаха на пазара да пускат все по-вкусни и по-вкусни май :) )

Обяд: салата от домати,краставици,маслини и едно яйце (не беше подправена с нищо)

Вечеря: салата от маруля.

Лека вечер на всички! :)
P.S. Казвайте ако има нещо нередно в менюто.

goldish
24th April 2009, 17:21
swe3tynka, аз споменах за билковите хапчета. Значи казват се ЦИклонорм. Струват 6.20лв. Май вече не са на др Тошков или просто не го пише. Аз снощи изпих дев след вечеря и сигурно не затова, но на другата сутрин ми дойде. Имам приятелка с нередовен цикъл и казва, че е доволна. А са билкови, така че едва ли ще навредят.
Anik, адски си права, като казваш, че дойде ли ни и ние решаваме, че всичко е ок. Това никак не е добра стратегия. Трябва да се намери време за здравето винаги. Ох, кой го казва..... А иначе въпреки че ми беше първи ден от МЦ, аз си ходих на фитнес. Дали може да има нещо лошо, ако аз се чувствам добре?
Аз много се кефя, че като съм в цикъл изобщо не ми се яде. А и сега като се постопли и още по-малко ми се яде. Само плодчета ми се дояждат. И си мисля, че смъквам толкова бавно именно, защото ми прескочи един месец. А представяте ли си какво е в менопаузата? :girl_cry2:
Приятна петък вечер!
А на Anik казвам специално да внимава с бирите тази вечер. :1241: И за мен внимавай. Мен вече е ме е страх да не ми стане някво бирено коремче. :mama: Добре че жените имаме по-здрава коремна мускулатура.

hatred
24th April 2009, 20:51
Здравейте момичета,аз се покрих напоследък,нещо нямам много време за компютъра. Иначе днешното ми меню е:

Закуска: ягоди (почнаха на пазара да пускат все по-вкусни и по-вкусни май :) )

Обяд: салата от домати,краставици,маслини и едно яйце (не беше подправена с нищо)

Вечеря: салата от маруля.

Лека вечер на всички! :)
P.S. Казвайте ако има нещо нередно в менюто.

Това ли е храната ти за цял ден :?: :!: :?:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

aniK
24th April 2009, 21:05
А на Anik казвам специално да внимава с бирите тази вечер. :1241: И за мен внимавай. Мен вече е ме е страх да не ми стане някво бирено коремче. :mama: Добре че жените имаме по-здрава коремна мускулатура.

СПОКОЙНО!!! Коремът ми е плосък като дъска, а всяка вечер пия по 1 бира :P Ако знаеш в 9-тия месец какъв ми беше :shock: Не знам къде се събра това чудо :roll:
Аз меню няма да пиша (ще отиде една страница) :oops: Миналият месец пих Оргаметрил да си забавя цикъла заради една интервенция и вчера ми дойде с адски болки, подут корем и всякакви екстраси :sick:

didk@t@, много малко :shock:

swe3tynka
25th April 2009, 00:05
Аз ще се отчета малко късничко, защото до сега бяхме на кино с нашите :P Да подчертая, че днес ми е разтоварващ ден:

Закуска: Бяло фрапе + банан и 6-7 ягодки
Междинно: Ябълка
Обяд: Зелена салата с 3-4с.л. кисело мляко + 2 доматчета; Десерт: малко ягоди + 2 кивита
Следобяд: 2 портокала
След около 2 часа: 2 ябълки
Вечеря: Зелена салата

Спорт: 40мин велоергометър-> 520кал.

Обаче коремът ми вече започва да ме притеснява. Ако не се попребере ще ходя да ме гледат на видеозон, той наистина е ненормално огромен :shock: Дори и сутрин, на гладно! От 2 дена ми е така.. кажете някой има ли идея от какво би могло да е? Какво да пия/ям за да "спадне"? Той дори и празен е като плондир, ужасно е :cry: