PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 3


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14

goldish
10th May 2009, 09:35
Добро утро!
Положителният азотен баланс никак не е опасен. Това просто значи, че ядем повече от нужните протеини и остатъка се изхвърлят. Лошо е, ако е отрицателен. Това значи, че имаме дефицит на белтъчини.
А за ябълките :apple: просто са страхотни. Сочни!!!!
Чак малко съм се стреснала и се презапасявам, защото ме е страх да не свършат. :1228:

Soulshine
10th May 2009, 10:54
Днес съм решила да го карам разтоварващо, защото вчера се поулях :mrgreen:
Та, закуската ми беше една кофичка култура с трици, а за после имам и активия с мюсли...
Къде ги намирате тези ябълки? Сигурно от месец не съм попадала на свестни сортове... или все са хлебни, или пък вече стари :cry:

aniK
10th May 2009, 10:58
Аз купих ябълките от Пикадили. Трябва да са различни от сортовете "Златна" или "Червена превъзходна". Има едни тъмно зелени, кислеки и едни червено-зелени, с гладка кора, пак киселки :D Обикновено са по-евтини, защото се смятат за по-невкусни :P
За съжаление обаче грейпфрутите поизчезнаха :( Май им мина времето, пък аз съм леко пристрастена към тях :(

Soulshine
10th May 2009, 11:08
Само от Пикадили не съм си взимала... мерси за информацията :D
Аз пък на грейпфрути случвам по-често, но това е след дълго избиране в Билата... и късмет, явно.

ледено_sЪrце
10th May 2009, 14:07
За съжаление обаче грейпфрутите поизчезнаха :( Май им мина времето, пък аз съм леко пристрастена към тях :(
И с мен е така- аз по едно време си взимах по 2 на ден от пазарчето до апартамента на моя приятел и жените там ми се смееха и викаха "Ето- фенът на грейпфрута" :lol:

aniK
10th May 2009, 14:22
И с мен е така- аз по едно време си взимах по 2 на ден от пазарчето до апартамента на моя приятел и жените там ми се смееха и викаха "Ето- фенът на грейпфрута" :lol:

:2003: А ти чете ли в една друга тема, че неутрализирали действието на противозачатъчните ;) :lol:

ледено_sЪrце
10th May 2009, 14:24
Може да ми разреши проблема с чуденето за обвързване :mama: :2055:
Ани, четох да- то аз какво ли не прочетох относно хормоналния баланс ,рака , противозачатъчните и грейпфрута.
Аз говорих с един гинеколог- той каза, че ако не пиеш дълги години без прекъсване хапчета- няма проблем да си ядеш.

aniK
10th May 2009, 14:31
Аз хапове не взимам, освен ако не съм на умиране :mrgreen: Освен това искам да имам и второ детенце, но така се офлянквам и хич не ми се минава по този път отново, че една "изненада" може и да ми е добре дошла. Иначе не знам кога ще се почувствам "готова" :mrgreen:
Ще ям грейпфрути :2043: Стига да има на пазара де :1246:

ледено_sЪrце
10th May 2009, 15:10
А и аз хапчетата ги взимам за регулиране на цикъла, не толкова за предпазване- а си има редовно :roll: , явно не се губи ефектът.
Хубаво си се решила, а то на мен и веднъж не ми се минава през това, въпреки че искам след време детенце.

swe3tynka
10th May 2009, 15:53
Здравейте, момичета :*
Ама какво е хубаво временцето на вън.. само за море :cool:
Така ми се ходи вече...

Днес, пак бях на фитнес и плуване, и тренировката ми беше като вчерашната :) Ето какво хапнах:

Закуска (9.30): Парченце дюканско кексче ( :lol: ) + 3 обикновенни бисквитки
След тренировка (14.30): шоколадово корни (50гр)
Обяд (към 16.00): Гювече (с пилешко филе,кисели краставички,домат,пушено сирене,лук) + 2 филийки "Зърнена мозайка".
Edit: Вечеря: ягоди с малко извара



Днес по-добре ли е? :roll:

hatred
10th May 2009, 17:34
aniK, какво лошо има в комбинацията НВД + ябълки ? Aз бях чела, че те са сред подходящите плодове за нея ...

aniK
10th May 2009, 21:13
aniK, какво лошо има в комбинацията НВД + ябълки ? Aз бях чела, че те са сред подходящите плодове за нея ...

Ами аз хапвах само цитруси и малини, къпини...трънинки :mrgreen: Ябълките ги избягвах и заради запичащото действие на пектина. Имайки предвид обаче, че аз нямам подобни проблеми (да чукна на дърво) и полезните свойства на същия този пектин, днес си купих 2 кг от гореспоменатите ябълки, които в Била се казват сорт "Гала" :D Намерих си и грейпфрути :1211: Дано не са презрели и кухи :1246:

swe3tynka, днес ми се струва доста малко твоето хапване и в много отложени часове :?

hatred
10th May 2009, 21:32
Действително ябълките в Пикадили са страхотни. Но специално тези, за които говориш, ги има само в магазина в Mall Of Sofia, а на мен доста по - удобен за пазаруване ми е този в CCS. Или вече са заредили от тях и в него ?

Като цяло, плодовете и зеленчуците в Пикадили не са особено изгодни от гледна точка на съотношение цена/качество, приличат на музейни експонати :lol:

Но ябълките им го признавам, грейпфрутите също.

hatred
10th May 2009, 21:41
swe3tynka, храната ти е повечко от вчера, но според мен пак е недостатъчна. Влез в spider sport или bb team - дори там повечето жени тренират много по - малко от теб ( поне като време, качеството на тренировката трудно може да се съпостави, особено от такъв като мен :lol: ), а менютата им са ... на мен ми действат като средство за потискане на апетита - като ги прочета и ми призлява, става ми тежко :lol:

Моята храна за днес:

овесени ядки с канела, стафиди, прясно мляко и 5 бадема + 1/2 доза протеин + лъжица ленено брашно
300 гр ягоди ( бяха кисели :cry: )
10 бадема + една зелена ябълка
доза протеин
200 гр извара
кисело мляко, лъжица трици
180 гр сьомга и около 300 гр кладница на пара + 3 маслини
зелена салата с много домати, зехтин и 1/3 филийка "Мастермахер"
лъжица ленено, лъжица сусамено брашно и около 100 гр извара

Знам, че е малко и най - вече неравномерно разпределена, но днес тичах по работа плътно от 7 до към 8 вечерта ( станах в 5:30, за да си направя упражненията ). В такива дни повече храна мога да поемам само вечер, което все пак е крайно нежелателно ... За това и акцентирам на протеина, той поне може да се приготви бързо и дискретно :roll:

marie_claire
10th May 2009, 21:58
Добър вечер момичета! Тези дни ви чета, но не съм писала тук, т.к...просто нямаше смисъл. Незнам какво ми става, но вече цяла седмица се тъпча със сладки неща и нямам апетит за нищо друго. Страшно съм надебеляла и си личи, не си въобразявам. На фитнес от седмица не съм стъпвала, защото не съм си в София. Тичам по 7-8 км горе-долу през ден, но имайки впредвид какво ям, това е без особено значение. Всичко си вървеше добре, какво ми става сега, не мога да разбера! Чувствам се ужасно. Дори ме е срам да се появя в залата. Днес бях решила да си направя плодов ден, но отново провал. Започнах с ябълка, после кедрови ядки, тиквени семки, няколко бонбончета и вечерята- салата и пържено яйце. Мразя се!

dazzling_girl
10th May 2009, 22:00
Добър вечер момичета! Тези дни ви чета, но не съм писала тук, т.к...просто нямаше смисъл. Незнам какво ми става, но вече цяла седмица се тъпча със сладки неща и нямам апетит за нищо друго. Страшно съм надебеляла и си личи, не си въобразявам. На фитнес от седмица не съм стъпвала, защото не съм си в София. Тичам по 7-8 км горе-долу през ден, но имайки впредвид какво ям, това е без особено значение. Всичко си вървеше добре, какво ми става сега, не мога да разбера! Чувствам се ужасно. Дори ме е срам да се появя в залата. Днес бях решила да си направя плодов ден, но отново провал. Започнах с ябълка, после кедрови ядки, тиквени семки, няколко бонбончета и вечерята- салата и пържено яйце. Мразя се!
По-спокойно-успокой се,настрой се на оптимистична вълна и продължавай смело напред!!

hatred
10th May 2009, 22:10
marie_claire, все ми се струва, че виновникът в случая е инсулинът. И аз дълго време не желаех да го възприема, но наистина да контролираш храната си от гликемична гледна точка е задължителен компонент от диетата. Иначе нищо друго не се получава, освен въртене в порочен кръг :cry:

Стига с тези плодови дни - от тях се отслабва само ако никога не ги прекратиш :lol: Ако не беше започнала деня с ябълка, а с нещо по - солидно и преобладаващо белтъчно, нямаше да изпитваш такъв глад след това.

А храната, която описваш, като калории не е нещо особено, просто е нерационална.

swe3tynka
10th May 2009, 22:17
:shock: В крайна сметка по-добре или по-зле е? :?
Ох ужас..
Това храната е...цяла философия :shock:

marie_claire
10th May 2009, 22:42
hatred, знам че след плодовите дни, апетита се увеличава, но когато се почувствам натежала това е най-бързия начин да си върна самочувствието. Не искам да правя планове за утрешното си меню, просто се надявам да се събудя в добро настроение и да съумея да се контролирам с храната.

daliq
10th May 2009, 22:52
здравете мацки ,
не съм писала скоро , защото няма какво ...... пожелавам ви и при вас да стане така :girl_in_love:
стигнах заветните 50 килограма , като се поотпусна с яденето стигам до 52 ....... но малко тичане на стадиона след пицата за вечеря и всичко се оправя , просто не бива да се изпуска контрола това е
успех в начинанието и много женски инат ви пожелавам

goldish
10th May 2009, 22:54
При мрн провал- ужассссссссс!
Ще цитирам. Както винаги началото е добро, но краят е ........
Смяних закуската. 2 пълнозърнест палачинки- едната с мед, а другата с лютеница.
плодова салата от ябълка и портокал и кисело мляко. Ябълката е точно зелено-червена. Не от тези македонските. Всъщност май не съм наясно много със сортовете.
фрапе ванилия без захар. Но все пак е доста гъстичко.
сладолед
омлет от две яйца, сирене и пилешко филе; 4 мариновани чушки
Последното беше в десет!!!
Знаете ли какво се чудех. Дали не беше по-добре да изям една ябълка вместо тази вечеря? Като че ли повече ми се ядеше, но ме беше страх, че ако я изям и после ще продължа с ядки. За мен тези две неща напоследък се оказаха тоно неочаквано добра комбинация. Или както hatred много правилно се изрази инсулин, а аз бих добавила, че сме и жени, което допълва и никак не олеснява хормоналните ни несгоди.

marie_claire, звучиш ми много познато. Помниш ли какво стана след моя експеримент с Дюкан? Не искам да звуча като развалено радио, което повтаря едно, и също и предварително ви се извинявам. Явно има някакъв глад самото ни тяло към това, от което сме го лишавали. В такива моменти човек не мисли какво яде, но се опитай да е по-голяма зелена салата или мляко, или нещо друго любимо диетично. Мила, ти изглеждаш страхотно. Наиситна нямаш нужда от отслабване. Не го казвам ей така, повярвай ми. Аз, която видимо имам нужда, обмислям да си махна тая линийка, която само ме депресира!!! Сега се уча да се храня здравословно, без да търгувам по този начин по-малкото килограми. Уча се да се възприема такава, каквато съм! Надявам се, че правилно ме разбирате.

marie_claire
10th May 2009, 23:04
goldish, благодаря ти за хубавите думи. Чувствам се по-добре. Като каза "хормонални несгоди", цикълът ми закъснява страшно много, вече около 12-13 дни. Правих си тест, не съм бременна. На какво ли се дължи, от години не съм имала такова закъснение?! Май ще се наложи да посетя гинеклог.
hatred, какво означава това за инсулина? Че колкото повече сладко ям, толкова повече ще ми се яде ли?

За ябълките- много харесвам сорта Грейни Смит, които са зелени и кисели. Всъщност сладки ябълки не обичам.[/b]

Disaster
10th May 2009, 23:26
Ще си позволя да отговоря вместо hatred.Да,колкото повече сладко ядеш ,толкова повече ще ти се яде.
Аз също съм пример за провал.Последните дни само се тъпча като прасе.Започвам деня с добра нагласа и някъде към 4-5 следобед забравям какво съм мислила на предния ден.Днес чух такива злобни изказвания относно дебеличките жени(стана ми ужасно неприятно).Не се имам за дебела,но за пълничка-Да и тези коментари...почувствах се като 100 килограма.От утре спирам с това безразборно тъпкане :cry:

aniK
11th May 2009, 07:28
[За ябълките- много харесвам сорта Грейни Смит, които са зелени и кисели. Всъщност сладки ябълки не обичам.[/b]


:2043:
А за плодовете/зеленчуците във всички супермаректи съм съгласна с hatred - рядко има нещо добро :?
Marie_Claire, :buttslap: я се успокой!!! Знаеш, че тази вълна ще премине и пак ще влезеш в ритъм :2003: Изхвърли от къщи всичко, което не искаш да ядеш (бонбони, ядки...) отиди хубаво до WC , пий много вода и на следващото хранене хапни точно премерено количество и вид полезна храна!!! Това, че не си си в къщи (в София) също оказва влияние върху храненето и изисква време за нагласа.
Просто се успокой!!!!! :girl_kiss2:

Engel
11th May 2009, 10:21
marie_claire: Тези плодове само те провалят! Ако обърнеш внимание на месото повече ще ти е много по-добре! Хващай по 1 приятелка, която иска да смъкне малко и си делете едно печено пиле или на грил за един ден. Вярвам на MILI, когато каза, че от 1 протеинов ден седмично се отслабва повече от един плодов ден седмично. Явно найстина нещо куца както при мен, така и при теб и goldish. При goldish, явно е стреса около сестра й и постоянно мислене за храна и говорене за това, а при теб са плодовете, който ти дигат инсулина. Мисля, че беше добра комбинация ябълка с чаша мляко, за да се нормализират работите. Успех!
goldish: Най-голямата грешка в живота ти беше да започнеш диета, сега виждаш как навлезе в омагьосаният кръг. Според мен трябва да отидеш някъде да си починеш и да не мислиш за храна поне една седмица и да се наслаждаваш на малките неща, примерно шума от вълните, вятъра, изгрева, залеза и т.н. После да се върнеш и да се вземеш с ръце, ти трябва да си силна не само заради теб, но и заради сестра ти! Престани да ядеш неща, който не ти харесват. Успех!

hatred
11th May 2009, 12:13
marie_claire, мисля че тук (http://www.bb-team.org/articles/1015/) въпросът с гликемичния индекс е изяснен досъпно и изчерпателно.
Не помня дали точно в тази статия беше споменато, но някои хора са дори по - чувствителни на инсулин от други. Аз лично започнах да ям плодове само през деня, най - късно към 2 - 3 следобед и мога да кажа, че действително апетитът ми за тях е драстично намалял.

ледено_sЪrце
11th May 2009, 12:41
Да се оплача- махайте рекламата на Неделя!!! :lol: :lol: :lol:

swe3tynka
11th May 2009, 13:04
о.О Г.И. на шоколада е по-нисък от този на сок от портокал :shock:

А за динята.. :1246: не е честно, а аз се чудя, защо лятото мога да изям и цяла диня..а после пак се чувствам гладна, въпреки че ми е лошо и съм с огромен корем :lol:

Но консумирането на плодове с висок Г.И. (по-специално динята) води ли до покачване на теглото? :roll: Понеже аз не съм забелязала.. лятото не спирам да се тъпча с плодове по цял ден и вечер (дори по-скоро вечер) и не мърдам и с грам /всъщност дори тогава съм по-лека поне на кг/...Странно е.

goldish
11th May 2009, 13:56
С диня трудно можеш да качиш килограм дори, че ако ще и цяла да изяждаш. А мен дори не ми обостря апетита. Като че ли ябълките повече ме карат да огладнявам.
Engel, много си права. Аз затова си и взех сладоледа. Знаех, че е на гадната Делта и ще е отврат, но си мисля какво пък. Другият път ще си взема някой по-хубав поне!!!

MILI
11th May 2009, 14:13
Какво значи, динята води ли до покачване на килограми? :shock: :roll: :lachen: готин въпрос, някой път се забавлявам много,в тези теми

Отговор: В сравнение с някои други плодове динята е с висок ГИ, и въпреки високото % съдържание на вода, тя не се препоръчва за диети, а така също и други плодове като ......грозде, банан, череша (макар,че черешата е с нисък ГИ :roll: ).....
Това мисля, че е излишно да се пише..........понеже е дъвкано,дъвкано.......

Но въпроса с покачването на килограми (така зададен :wink: ), си го биваше :2004:

И Аз имам един въпрос : Мога ли да покача килограми, ако изяждам по 3 праскови да ден , през цялото лято?! Моля за съвет

П.С. Не ми обръщайте внимание днес, съм в добро настроение , и правя само глупости :girl_haha:

ледено_sЪrце
11th May 2009, 14:14
Хайде, да се отчета за пръв път от много време... :lol: :lol: :lol:
Сутринта (към 7:30)- една ябълка
По-късно, преди фитнес (към 11) - една Активия
Обяд (преди малко)- омлет от 2 яйца+ кашкавал +сирене (на тефлонов тиган, без мазнина) и салатка от марулки

За вечерта не знам- дано изнамеря някаква мръвка и ще си направя 1 кисело мляко на айран.

Учудващо малко храна за мен, дори на диета. :roll: :lol:

Edit: За вечеря към 6:30 хапнах 2 домата със сирене.

hatred
11th May 2009, 21:10
MILI, аз да си защитя черешките: последните сведения са, че не са сред "опасните" плодове. Ама че словосъчетание :lol:

Апропо, много се бавят тази година ...

По темата за гликемичния индекс на храните и "пълнеенето от диня": при последната си среща с един познат, който е доста напред в материала и се изказва по темите за храненето само ако е информиран, а не говори празни приказки ( като мен :lol: ), издевателствах над него доста дълго, за да ми разясни мъглата около тези въпроси ( оф, толкова дълго изречение се получи, че едва ли някой още си спомня за кои въпроси става дума ... ). По същество, гликемичният индекс оказва влияние в две насоки: първо, увеличава апетита ( най - вече за сладко, но и въобще ) и второ, настройва клетките на вълна "запасяване". Така по - голяма част от погълнатата храна ще се складира. Можем да си позволяваме и храни с по - висок гликемичен индекс, но да внимаваме много какво ядем след тях. Може и да ги комбинираме с нещо нискогликемично.

Момичета, ужас, дупето ми е станало странно ръбесто и ми се наложи да си сложа възглавничка на стола :shock: :shock: :shock:

swe3tynka
11th May 2009, 21:53
Ето ми отчета за днес:

Закуска: Елда с кашкавал и сирене (1/2 кафена чашка)
Междинно: Шепа сурови ядки (лешник,кашу,бадем-около 20-30гр)
Обяд: Омлет с извара,пуешко филе,лютеница и една кисела краставичка и за десерт йогурт с горски плодове (150гр)
Вечеря: Голяма зелена салата с доматче, извара и 1ч.л. горчица

Не съм спортувала, разтоварващ ден ми е :roll:

Обаче нещо.. се чувствам много.. подута и дебела :? :2016:

hatred
11th May 2009, 22:46
swe3tynka, днес храната ти ми се струва доста по - подходяща. Подута ? В какъв смисъл ?

Ето и моето меню ( вече тотално съм объркала понятията много и малко, когато става дума за собствената ми храна ):

овесени ядки с прясно мляко, канела, стафиди + 1/2 доза протеин + 5 бадема + лъжица ленено брашно
300 гр ягоди
зелена ябълка + 10 бадема
доза протеин
200 гр извара
3 моркова + лъжица трици с кисело мляко
омлет от едно цяло яйце, два белтъка, 200 - 250 гр извара ( половината от която ометох, докато приготвях омлета :lol: ), пресен лук и спанак + домати + 2 маслини
голяма зелена салата с 50 гр сирене light, много домати, две сурови тиквички и зехтин + 1/3 филия Мастермахер
кисело мляко, ленено и сусамово брашно

Знам, че еднообразието в менюто ми е убийствено. Но като се прибера от работа в 7:30 - 8 нямам време да импровизирам, а се старая да приготвя нещо сравнително бързичко, за да не се стига до късна вечеря.

hatred
12th May 2009, 07:05
brumbrum, сподели с нас как са абитуриенските емоции :wink:

marie_claire, как беше вчера ?

monita_g, а с теб какво се случва ? :roll:

Поименно ли трябва да изброявам :lol:

monita_g
12th May 2009, 07:09
Здравейте!...отдавна не съм писала..само от няколко дена, де, но тук всичко се развива със страшна скорост :) Много полезна тема за ГИ сте започнали...аз взех да се замислям преди няколко дена точно за това и наистина са доста навързани нещата...Поне моят организъм така реагира :) :) ;)
В тази връзка, разглеждайки таблицата за ГИ, искам да задам ВЪПРОС - при положение, че фъстъците не са с висок ГИ, а дори с доста нисък, защо не се препоръчват, а се набляга повече на консумацията на бадеми (напр.)... :?:

Иначе аз още не съм ходила да бягам, а единствено правя упражнения у дома и тае-бо...доста добре се отразяват на тонуса ми :) Скоро и стадиона ме очаква :) Хайде лек, усмихнат и слънчев ден :)

monita_g
12th May 2009, 07:10
:offtopic: Ххахаха, hatred, ние с теб телепатия сме развили вече ;) :girl_dance:

MILI
12th May 2009, 10:51
MILI, аз да си защитя черешките: последните сведения са, че не са сред "опасните" плодове. Ама че словосъчетание :lol:
Ами защити и другите плодове. :lol:
Трябва да си луд, ако си на такава диета при която не хапваш нито един банан или грозденце :medicine:
Толкова са вкусни, а "опасен" плод няма......
И Аз съм чела такова нещо за черешките, а също и за пъпеша и за прасковката :2004:

hatred
12th May 2009, 21:38
Храната за днес:

овесени ядки с канела, мляко и стафиди + 1/2 доза протеин + 5 бадема + лъжица ленено брашно
300 гр ягоди ( пак налетях на кисели :( )
една зелена ябълка
10 бадема + доза протеин
200 гр извара
лъжица трици с кисело мляко, един морков
180 гр филе от сьомга с две сурови тиквички и домати
салата от карфиол с малко зелен фасул и грах на пара, домати, краставици, лук, репички, маслини и 1/3 филийка Мастермахер
кисело мляко, ленено и сусамено брашно

marie_claire
12th May 2009, 23:22
Добър вечер, момичета :2020: Вчера нямах възможност да се отчета, затова не съм го направила. Общо взето и вчера ядох малко повече отколкото трябва, обаче от днес "влизам в час". Знам, че ще търпя критики, обаче твърдо съм решила поне 3 дни да изкарам на плодове. Така и така ми се ядат. А ягодите, които си купих вчера бяха ммм...страшно сладки!
Ето менюто ми за вчера:
бягане-6 км
1 печен картоф :roll: ; салата- спанак, домати, гъби, яйце
500 гр ягоди; 5 нектарини
2 цели яйца; маруля със сос "Цезар"; 1 филийка хляб

Ето и днешното ми меню/гордея се със себе си/

бягане-8 км
10:00: 2 ябълки
17:00: 3 нектарини
фитнес- кардио и силова тренировка
22:30: 2 круши

Първия плодов ден-издържан. Запасила съм се с портокали, ананас, грейпфрут, ягоди. Ако много ми се прияде нещо друго, ще хапна зеленчук.
hatred, менюто ти е перфектно, както винаги. Доста се припокрива с моя вкус. С тази разлика, че си позволявам и някои неща, които ти напълно си изключила /любимия ми шоколад ,естествено/, както и контрола върху бадемите и Местемахер-а. На мен това ми е много трудно.
Като заключение ще кажа, че след днешната тренировка се чувствам заредена с положителна енергия, което при мен е много важно, когато съм на диета.Приключвам, че утре и аз ще трябва да ставам раничко. Поздрави на всички!

hatred
13th May 2009, 06:54
marie_claire, твоето меню ми събуди заспалият въглехидратен глад :lol: :girl_haha: Много вкусно ! ( Не толкова самото меню, колкото запасите. )

hatred
13th May 2009, 07:18
По въпроса с излишния протеин, който коментирахме, вчера поразпитах братовчед ми ( който е лекар ). След като направи някакви справки, той ми даде отговор, който ми се струва смислен и мога да кажа, че ми допада, за това го приемам за истинен :lol:

Накртатко ( а аз и да искам не мога да изпадна в подробности :lol: ), произвеждането на глюкоза от белтъка, приет с храната, е възможно: процесът се нарича глюконеогенеза (http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%B3%D0%BB%D1%8E%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BE %D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=). До извличането на енергия от постъпилия в тялото протеин обаче се стига само при пълна липса на други енергоизточници, т.е. при отсъствие на въглехидрати и мазнини в храната и изчерпани мазнинни запаси. Ако организмът има алтернативи, той не използва протеина за енергия и въпросният протеин заминава в тоалетната, като обаче по пътя си натоварва бъбреците.

С други думи, ако не сме на крайна протеинова диета, а в храната ни са включени други източници на енергия, протеинът няма да се пипа за такива цели :wink:

А иначе от медицинска гледна точка най - големите спорове били какви точно са дневните нужди от протеин - мненията били разнопосочни. :roll:

Engel
13th May 2009, 09:51
Добро утро момичета.
marie_claire: Мила, обещай ми, че после ще се захраниш много стабилно! Няма да му изпуснеш края този път, първо ще се захраниш със зеленчуци, после и млечни и накрая и месни! Обещай ми, че ще постигнеш резултата ти и ще направиш всичко по силите да го запазиш! Пожелавам ти го от все сърце, това да е последната ти диета и всичко да върви по вода. Създай си приятен режим за хранене, който да си поддържаш цял живот без проблем. Но запомни, че не трябва да изключваш напълно въглехидратите и да се мръщиш на онзи варен картоф. За здравословният режим, трябва да има едно въглехидратно хранене, едно протеиново и едно неутрално от плодове и зеленчуци. Ако усетиш, че няма да успееш да издържиш третият ден на плодове, хапни си зеленчуци, може даже ефекта да е по-добър с отслабването. Пожелавам ти успех и чакам с нетърпение довечера да се отчетеш :) Поздрави!
hatred: Много поучителна информация - благодаря ти. Значи Дюкан затова действа само, ако напълно се отпишат въглехидратите и затова, ако хапнеш нещо въглехидратно задържаш свалянето по 2 седмици. Явно организма очаква още въглехидрати и съвсем забавя темпото за изгаряне на тези, който са му предоставени преди това => забавя цялото отслабване, защото не черпи енергия почти никаква и от никъде.

monita_g
13th May 2009, 19:19
Ей, Engel, ти се появи...много се радвам ...липсваше ми ...и съм сигурна, че не само на мен :) Надявам се да ти е минало и да имаш само положителни мисли в главата :)...

Защо никой не ми отговори на въпроса за фъстъците....сигурно изглеждам некомпетентна, но...исках да ви питам... :(

Иначе аз от два дни ям зелева салата с моркови, маслини, сирене и много хубаво крехко месце...общо взето това ми е като за първо, второ и трето :) :) Като ми се дояде нещо и мога само от него да консумирам...Освен това попаднах на страхотно зеле....ммм...

kokona_mila
13th May 2009, 20:37
Фъстъците не са ядки, а бобови, както и кашуто. Затова предполагам се препоръчват бадеми :lol:

hatred
13th May 2009, 20:42
monita_g, аз още преди няколко седмици констатирах, че пролетното зеле този сезон е супер. И аз хапнах зелева салата с вечерята. Ммммм ... :girl_eat:

Прочетох въпроса ти за фъстъците ... Доколкото знам, ако се консумират в сурово състояние, съдържат нещо токсично ( не съм запомнила какво точно ). Ако пък се обработят термично, всички знаем какво им се случва с полезността :lol: Бадемите, лешниците, кашуто, макадамията, орехите се препоръчват и заради богатството на микроелементи, които съдържат.

Engel, и на мен тази информация ми беше доста полезна. Братовчед ми сподели, че един негов колега, който специализира диетология, е на мнение, че от диетата на Дюкан има ефект за отслабване ( очевиден ), но от продължителното отсъствие на двата основни енергоизточника: мазнини и въглехидрати, тялото "свиква" да произвежда глюкоза от белтъците. Което е вреден процес, а и е ужасно да "научиш" организма си да трупа мазнини даже от протеина в храната. Но това била една от теориите, нямало нищо напълно категорично. Сложна работа :lol:

hatred
13th May 2009, 21:35
Ох, меню за днес няма да пиша, защото спокойно бих могла да мина с copy - paste на това от вчера. Само трябва да заместя "карфиол" със "зеле". Което не знам дали е точно заместване ... :lol:

Зациклям ... утре ще си направя яйца с чушки, домати, извара, лук и може би малко сирене. Нещо такова ми се хапва :wink:

marie_claire
13th May 2009, 22:15
Engel, благодаря ти за съветите и за хубавите пожелания. Незнам дали скоро ще стигна заветната цел-47кг. По принцип мога лесно да ги сваля тези 3-4 кг, но проблема, е че трябва и да ги задържа. А както знаете, от време на време нещо изкрейзвам и започвам да се тъпча със сладки неща.
Днешното меню
09:00- 2 нектарини
14:30- 400 гр ягоди
16:30- 3 мини-портокала
фитнес- 2ч.
22:30ч: 5 мини-портокала

maika
13th May 2009, 23:27
Здравейте, момичета :*
Ама какво е хубаво временцето на вън.. само за море :cool:
Така ми се ходи вече...

Днес, пак бях на фитнес и плуване, и тренировката ми беше като вчерашната :) Ето какво хапнах:

Закуска (9.30): Парченце дюканско кексче ( :lol: ) + 3 обикновенни бисквитки
След тренировка (14.30): шоколадово корни (50гр)
Обяд (към 16.00): Гювече (с пилешко филе,кисели краставички,домат,пушено сирене,лук) + 2 филийки "Зърнена мозайка".
Edit: Вечеря: ягоди с малко извара



Днес по-добре ли е? :roll:
Ти определено си решила да се самоунищожиш и съм сигурна , че го осъзнаваш. Живота си е твой все пак.

Хатред, използвам поста да не разводнявам. Имаш напредък, видях цяло яйце, повечко сирене и т.н. Престрашавяй се да включваш повечко от така наречените "забранени храни". От изварата нищо няма да ти стане споко.
Излишният белтък наистина става на захар, но трябва да е в огромни количества, което не вярмам да ви се случи с тази оскъдна храна.

Динята е ниско калорична, но много захарна и вдига инсулина. Ако минеш с 2 парченца е поносимо, ама аз такъв човек не познавам.

Engel
13th May 2009, 23:33
monita_g: Радвам се, че съм ти липсвала :)
marie_claire: Ти си винаги в двете крайности затова се получава така :? Приемай по 1 чаша прясно мляко с тези плодове ;)

hatred
14th May 2009, 05:33
maika, отново много благодаря за съветите, опитвам се да се придържам към тях. Напредвам бавничко, защото изкривената ми психика изисква когато въведа нова храна ( или увелича нещо ) да изчакам един ден, за да се уверя, че няма да напълнея от него.

marie_claire, мисля, че Engel е много права: от едната крайност лесно се преминава към другата. Сигурна ли си обаче, че в дните с толкова интензивни тренировки е разумно да караш само на плодове ? :roll: Не те ли е страх от катаболитна реакция ?

monita_g
14th May 2009, 06:44
kokona_mila, hatred, благодаря ви за отговорите :) :2020: явно ще трябва да кажа чао на фъстъците :(

aniK
14th May 2009, 07:21
Ако минеш с 2 парченца е поносимо, ама аз такъв човек не познавам.

:1259: Моя милост :1259: След като дългогодишно съм изяждала диня до пръсване и я обожавах, като минах на НВД, я спрях :mrgreen: Сега хапвам "с мярка" и дори не ме съблазнява :D Всичко е въпрос на психическа нагласа :P

hatred
14th May 2009, 07:52
И мен динята не ме съблазнява особено много като плод. Опасна е в две ситуации: ако съм гладна или съм пред телевизора :cool:

Пъпеш възнамерявам да хапвам общо взето спокойно, кайсиите също не са болка за умиране. Малинките са си идеален плод, дори при въглехидратна рестрикция. Но смокините и гроздето ... :1246: :1252: Не знам как ще се справям с тях. До сега никога не съм успявала.

marie_claire
14th May 2009, 08:14
hatred,какво е това катаболитна реакция? Чувала съм, но не съм компетентна.
Еngel, права си, че съм малко на двете крайности, но такъв ми е характера. Сега смятам да си продължа с плодовете докато имам воля, а след това вероятно ще започна диетата, която написах в друга тема.
Да се оплача- вчера бях на гинеколог заради голямото закъснение на цикъла. Даде ми едни хапченца за предизвикване на цикъла, които имат страничен ефект повишаване на телесното тегло и задържане на течности. Точно това ми трябва! :evil: Няма начин, трябва да ги пия. А после 3 месеца противозачатъчни.

aniK
14th May 2009, 08:20
Кайсии не можеш да изядеш много - богати са на желязо и доста тежки. Имам щастието цял живот да съм била зарината с домашни плодове и имам голям опит :D Аз съм от Кюстендил - череши, ягоди, сливи, кайсии, ябълки, круши...Моят мъж е от смокинено--прасковено-гроздения край. Майка му много се старае да ми угоди и понеже с храна не може, ме зарива с плодове. На есен е страшно :shock: - големи сочни смокини и грозде Болгар :cry: И понеже аз трудно хвърлям храна, голямо "дозиране" и запазване на останалото пада :girl_haha:

Аз мои менюта няма да споделям. Всичко си е постарому и нямам повече издънки с банан или шоколад. Умишлено зпочнах да си ги позволявам, за да не лишавам напълно организма си от каквото и да било. Хапвам ягоди по 5-6 броя (от големите), за да имам място и за киви и грейпфрут :mrgreen: Ох, има толкова много неща, които трябва да се хапнат в определен час, че голямо планиране пада кога, какво и по колко :mrgreen:

hatred
14th May 2009, 09:19
Винаги съм констатирала, че кайсиите се отразяват много добре на тялото ми. Много ги обичам с кисело мляко и стевия. Чакам кайсийки и черешки с отворена уста направо. :girl_eat: :girl_eat: :girl_eat:

marie_claire, ето тук (http://www.belchohristov.com/1174.html) нещата с метаболизма, анаболизма и катаболизма са изяснени доста добре. Можеш да придобиеш представа защо в общия случай плодовите режими водят до нежелани ефекти.

Ох, това с цикъла е много неприятно. И моят е полудял - този месец отново получих спотинг, но е разбираемо, отслабнала съм до 52 - 53 кг, тялото ми реагира. Дуфастон ли ти предписаха ? Това е голяма гадост. Имай предвид, че в момента всички момичета около мен са с ненормален цикъл, резките промени във времето също оказват влияние.

aniK, 5 - 6 ягоди ... Ти си много дисциплинирана. Аз съм ги снижила до 350 гр на ден ( хапвам ги рано сутрин, като тръгвам на работа ). Ако ги намаля още, ще ми изчезне удоволствието от тях. Няма пък :evil: Иначе, другият ми плод за деня в момента е една зелена ябълка ( около 10 - 11 часа ). Мислите ли, че е ок ?

Dandulina
14th May 2009, 14:48
Не съм се раписвала одавна ..ама след 3 дни детоксикация ...или ядене на по 2 ябълки на ден ..не можах да се спра после с шоколада..ужас ...Та вземам малко от малко да влизам в час..
Намерих си вкусна извара ..не е обезмаслена ,но е наистина перфектна...
Давам отчет
Закуска - ябълка , кафе
Обяд -салата-домат,краставица,зехтин с 2 малки кюфтета и около 100гр извара
прегрешение - 1/2 смучеща бонбона...пфф
Вечерята ще е салата -домат,краставица,извара...и 2 парчета панирано филе риба около 200гр - знам кофти ама туй ще еееее
Почвайте с коментарите..приемам критики :D

Kraska_Praska
14th May 2009, 15:04
Не знам за критики, ама може да кажеш каква е тази перфектната извара :)

aniK
14th May 2009, 16:42
aniK, 5 - 6 ягоди ... Ти си много дисциплинирана. Аз съм ги снижила до 350 гр на ден ( хапвам ги рано сутрин, като тръгвам на работа ). Ако ги намаля още, ще ми изчезне удоволствието от тях. Няма пък :evil: Иначе, другият ми плод за деня в момента е една зелена ябълка ( около 10 - 11 часа ). Мислите ли, че е ок ?


ХАХАХАХА, аз на ден изяждам 2 кивита и 1 грейпфрут задължително + въпросните ягоди или ябълка. Нямам скрупули да ям повече, но някак си не намирам време да вместя всичко.
Напоследък правя голяма грешка и стомаха не спира да ме боли :( Като изляза към 10.30-11 (хапнала някакъв плод), до към 14-15ч. не ям нищо, з'то нещо не ми харесва да ям в заведения. Храненето ми се концентрира късния следобяд и вечерта и стомахът ми реагира негативно :(
Между другото, hatred, имам опасения, че поддържаш цикъла си редовен чрез хапчетата. Не ми харесват тия спотинги и успокоения с времето, нито за теб, нито за което и да е от момичетата :(

Engel
14th May 2009, 17:00
hatred: Да ти се похваля и аз от 3-4 дни 50% от храната ми е ягоди и ябълки. Толкова се радвам на тези плодове и слънцето, че нямам думи ;) Ям 1 чиния ябълки с кисело мляко за десерт :girl_eat:
Нещо започнах да хода в тоалетната през ден и не ми харесва, сигурно храната ми е много качествена и всичко се усвоява до дупка :2055:

hatred
14th May 2009, 18:49
aniK, и аз се опасявам, че хапчетата могат да скриват картината с цикъла ми :roll: Ще изчакам още месец и ако проблемът продължи, ще взема по - сериозни мерки. А междувременно се старая да стабилизирам малко храненето си.

Странно е това мое отслабване, в момента ям повече от всякога - всеки ден риба, извара, доста ядки и мляко ... Никога не съм яла толкова. А вече почти нямам дрехи, които да ми стават. Единственото, което съм намалила, са плодовете.

Engel, ябълка с мляко вкусно ли е ? Не киселее ли ?

monita_g
14th May 2009, 19:47
Engel, ябълка с мляко вкусно ли е ? Не киселее ли ?

Аз ще кажа моето мнение - не- много е Фкусно :) Енджи хубава идейка ми даде, че аз с това зеле...вече трети ден :) :)

aniK
14th May 2009, 20:43
Странно е това мое отслабване, в момента ям повече от всякога - всеки ден риба, извара, доста ядки и мляко ... Никога не съм яла толкова. А вече почти нямам дрехи, които да ми стават. Единственото, което съм намалила, са плодовете.

Engel, ябълка с мляко вкусно ли е ? Не киселее ли ?

Точно на хормонален дисбаланс ми прилича :(
Ябълка с кисело мляко е уникално вкусно :2003: Настъргана на ренде и поръсена с канела, мммммммммм :candy: Изобщо не е кисело, даже е сладко :2043: За по-мързеливите, може и нарязана на кубчета :P
Стига де, откога съм ви казала, че това е суперско :evil: никой не ме чете май :2021:

Engel, да оправиш WC-то еднагически :buttslap: Колко вода изпиваш на ден ?????

hatred
14th May 2009, 21:31
aniK, от хормонален дисбаланс бях чувала само да се напълнява ... Аз да вметна, че съм подложена на голям стрес, наистина голям ... Да не навлизам в подробности, че ще ви наплаша. Предполагам, че и това се отразява по някакъв начин.

Може би преди от огромните количества плодове съм поемала доста калории, за които един вид не съм си давала сметка и сега все още не съм компенсирала отсъствието им от други източници ...

Днес:

овесени ядки с канела, стафиди и мляко + 5 бадема + 1/2 доза протеин + лъжица ленено брашно
350 гр ягоди
една зелена ябълка и 10 бадема
доза протеин
250 гр извара и 250 гр чери доматки
кисело мляко с лъжица трици
180 гр сьомга, голяма зелена салата с много домати и пълна лъжица зехтин, две тиквички, 1/3 филийка Мастермахер, две маслини
кисело мляко, ленено и сусамово брашно

Знам, че е много еднообразно ... Утре ще си взема и други видове риба - бяла и скумрия ( мнения за скумрията ? ). Решила съм известно време всеки ден да ям риба, за да укрепна. Как мислите, допустимо ли е в рамките на едно хранене да комбинирам яйца и риба ?

Голям проблем ми е режимът в работа - на практика мога да ям "истинска храна" само на вечеря, през деня съм силно рамкирана. Добре че е този протеин на прах, иначе съвсем щях да гладувам.

ледено_sЪrце
14th May 2009, 21:37
В другата тема си публикувах днешното меню, а ето по спомен вчерашното:
Закуска- 2 филии хляб Вита с кашкавал и 1 домат
По-късно- Ябълка
Следобед- Домати и 1 круша

Бях афектирана, че Engel ми се скара и реших съвсем да се огранича откъм количество храна. :lol: Поне успях де, отдавна не се беше случвало, благодарско. :P

marie_claire
14th May 2009, 21:41
hatred, това за хормоналния дисбаланс направо ме наплаши. Сигурно затова и аз съм дебела. Иначе днес вече си развалих плодовия режим.А хапнах и повечеко плодове от друг път. Ще видим утре какво ще покаже кантара. И дано скоро да ми дойде, може да поолекна малко.

1/2 ананас
1 банан
фреш от грейпфрут
3 мини-портокала
500 гр пъпеш
фитнес-2ч.
4 сурови гъби с малко извара; 3 обикновени бисквити;парче ананас

bibi_82
14th May 2009, 22:09
hatred, това за хормоналния дисбаланс направо ме наплаши. Сигурно затова и аз съм дебела.

ъъъ това прозвуча малко несериозно :roll: Смисъл не винаги причината да си дебел е хормонален дисбаланс, понякога може да е и ген :D Иначе наистина когато има хормонален дисбаланс обикновено се качват кг доколкото съм запозната.
Между другото добър вечер от мен :D Нямаше ме известно време и признавам че ме беше обхванал някакъв ужасен въглехидратен глад няколко седмици, но поне пораженията не са големи - явно имам благосклонен метаболизъм :girl_haha:
От няколко дни пак се взех в ръце и да си призная реших да пробвам 90- дневната диета като вкарах едно мое подобрение към нея - да включвам само здравословни храни в менюто :D Засега се чувствам добре, малко ме притеснява въглехидратния ден но ще внимавам в началото докато видя как ми се отразява
:D
Лека вечер от мен :D

marie_claire
14th May 2009, 22:17
hatred, това за хормоналния дисбаланс направо ме наплаши. Сигурно затова и аз съм дебела.

ъъъ това прозвуча малко несериозно :roll: Смисъл не винаги причината да си дебел е хормонален дисбаланс, понякога може да е и ген :D Иначе наистина когато има хормонален дисбаланс обикновено се качват кг доколкото съм запозната.


Е добре де, не се мисля за истински дебела, но може би бих могла да съм по-слаба, ако всичко си е наред с хормоните. Де да знам?!

goldish
14th May 2009, 22:22
Момичета, здравейте!
Аз също се чувствам адски дебела и доста ям фъстъци напоследък. изобщо и бисквитки. Дайте ми примерно меню от режима Ултраметаболизъм, ако не ви затруднявам. Мисля, че трябва някак да се рамкувам в конкретен режим- иначе нанасям големи поражения.

bibi_82
14th May 2009, 22:27
Е добре де, не се мисля за истински дебела, но може би бих могла да съм по-слаба........

Това е нещо друго вече :wink: И аз искам - сигурно затова пиша тук :D

marie_claire
14th May 2009, 22:34
goldish, добре дошла отново, миличка :girl_kiss2: Аз също трудно се контролирам с ядките. Какво става с фитнеса? Спортуваш ли?

Engel
14th May 2009, 22:58
marie_claire: Просто започни да се харесваш такава каквато си и се отдай на тренировките. След 1-2 месеца ще имаш ново тяло :)
goldish: Чак тъжно ми става като те слушам :( Знаеш ли, започни да ядеш без ограничение само здравословни храни и след няколко седмици започни да намаляш количеството за да можеш да направиш преходен период. Предполагам, че сега ти играе много инсулина и затова така се получава.
Bibi: Добре дошла отново в омагьосаният кръг :(
aniK: Пия поне по литър вода и отделно други течности :?
hatred: Според мен няма на къде повече да си увеличаваш храната, то просто ще се превърне в постоянно дъвчене :roll: Я вкарай малко въглехидратни зеленчуци - печена тиква, варени картофи и т.н. Ти не стига, че ядеш само зеленчуци ами и най-диетичните :?

hatred
15th May 2009, 06:17
marie_claire, все пак съм те виждала, няма как да ме заблудиш, че си "дебела" :D Аз сега съм се притеснила, че съм отслабнала, пък ти си по - слаба от мен и искаш да отслабваш допълнително. Просто теглото ти варира, защото и храненето ти много варира - от оскъдно до по - богато, но пък само на въглехидрати. Между другото, замисли се и за това дали задоволяваш дневните си нужди от протеин - необходими са ти поне около 60 - 70 гр, а ме съмнява да си ги доставяш с храната. Липсата на протеин забавя адски много метаболизма.

bibi_82, много добра идея е да вкараш здравословен елемент в 90-дневната диета. Тогава тя може наистина да се превърне в нещо хубаво. Не се тревожи за въглехидратния ден - нали имаш формирани навици за самоконтрол.

goldish, ключът е в теб. Готви си от рано твоите вкусни спаначета, елда и т.н. и просто не купувай бисквити и други продукти, които те вкарват в грях. За ядките, както ми препоръча aniK в друг контекст, си поставяй предизвикателства: например 15 броя за деня и толкова.

Engel, наистина много хубави съвети ни даваш. И аз мисля да вкарам повечко грах, елда, леща и такива разни в храната си.

aniK
15th May 2009, 06:31
Момичета, хормоналният дисбаланс, в зависимост от това кой хормон е завишен или намален, може да действа и неконтролируемо отслабващо - имам двама такива познати.
Все пак такива отслабвания/напълнявания са съпътствани и с други признаци, които показват хормонален проблем. МОЛЯ ТЕЗИ, КОИТО ПЛАЧАТ, ЧЕ НЕ МОГАТ ДА ОТСЛАБНАТ (, а и нямат много нужда) ДА НЕ РЕШАТ СЕГА, ЧЕ НЕЩО ХОРМОНИТЕ ИМ НЕ СА В РЕД :2052:
hatred, аз от стрес също отслабвам неконтролируемо :( Сигурна съм, че скоро всичко при теб ще се нормализира :girl_kiss2: Хайде да не е картофи, но кафяв ориз можеш да хапваш ;)
goldish, спри да държиш под ръка фъстъци и бисквити!!! И поне яж други ядки :2003:
Marie_claire, чакам деня, в който ще постнеш нормално меню :1219: Цялото това хвърляне в крайности никак не е добро за тялото :?
Engel, водата пречиства организма. Ако можеш, пий повече и известно време избягвай запичащи храни :2043:

marie_claire
15th May 2009, 07:35
marie_claire, ти си по - слаба от мен ха-ха-ха-ха :2055: Това изобщо не е вярно!

hatred, aniK, мисля че приключих с крайностите. Просто исках няколко дни да изкарам на лека храна, каквато са плодовете. От днес ще се опитам да намаля въглехидратите за сметка на протеините.

ледено_sЪrце
15th May 2009, 07:54
Ох, направих грешката да се претегля- пак съм зациклила. :evil:

goldish
15th May 2009, 08:16
Добро утро!
Много благодаря за съветите! Ще опитам да се стегна!
marie_claire, мисля, че онази диета, която си постнала в другата тема е страшно хубава. Така трябва да се храним непрекъснато.

hatred
15th May 2009, 08:35
goldish, диетата е малко оскъдна според мен, мазнините са крайно недостатъчни.

Защо не постваш менюта ? Това също действа дисциплиниращо.

goldish
15th May 2009, 08:45
Защото менютата ми не стават за постване :oops:

Engel
15th May 2009, 09:40
goldish, marie_claire: Направете списък с любимите ви здравословни храни и се хранете само от тях в продължение на седмица! Сигурна съм, че ще има доста добър успокояващ резултат върху психиката и инсулина ви.. о боже от 2-3 дни повтарям само едно и също :roll: И не трябва да се опитвате, а трябва да го направите.. заради себе си и то точно сега, когато искате! Не чакайте и не губете дни в който да се чувствате гадно, всички имаме право да се чувстваме добре в кожата си :!:

Имам въпросче относно пектина на хапчета :wink: Вчера си взех да пия, защото виждам, че нашето 'аптекарче' до работата е отслабнал страшно много за последният месец, а и в същият момент една клиентка разказваше как нейната колежка свалила 5кг. за 1 месец и тя също се зарибила да пие тези хапчета :roll:
- Намалявали апетита, лошият холестерол и действали благоприятно на стомаха. Вашите мнения? ;) Моля.. ;)

Engel
15th May 2009, 09:42
Ох, направих грешката да се претегля- пак съм зациклила. :evil:
Еми недей да отсъстваш от кардио тренировките и ти препоръчвам да си вземеш крем с който да си правиш антицелулитен масаж на краката и коремчето за по-добър ефект :) Или се приеми такава каквато си и започни да се харесваш, а в същото време продължавай да тренираш :) Радвай се на живота :)

swe3tynka
15th May 2009, 13:22
Здравейте, момичета :*
Ама какво е хубаво временцето на вън.. само за море :cool:
Така ми се ходи вече...

Днес, пак бях на фитнес и плуване, и тренировката ми беше като вчерашната :) Ето какво хапнах:

Закуска (9.30): Парченце дюканско кексче ( :lol: ) + 3 обикновенни бисквитки
След тренировка (14.30): шоколадово корни (50гр)
Обяд (към 16.00): Гювече (с пилешко филе,кисели краставички,домат,пушено сирене,лук) + 2 филийки "Зърнена мозайка".
Edit: Вечеря: ягоди с малко извара



Днес по-добре ли е? :roll:
Ти определено си решила да се самоунищожиш и съм сигурна , че го осъзнаваш. Живота си е твой все пак.



Защо така мислиш...
храната ми ли пак не е наред или спорта? :cry:
Спортувам така единствено събота и неделя, 2 дни в седмицата..наистина не ми е много, нито се чувствам пренатоварена, нито нищо.. :(

btw: Мама мисли да ме заведе да ми направят хормонално изследване, заради липсата на цикъл.. Според нея имам някакъв хормолнален дисбаланс :?
Аз мисля, че нямам цикъл, понеже миналата година (когато отслабнах по-драстично), се хранех изключително оскъдно и тренирах като сега (дори повече :? ). Тогава наистина бях превъртяла.. и го осъзнавах съвсем ясно, че не е добре да гладувам и да се натоварвам толкова, но продължавах да го правя..
Сега, когато се храня значително по-добре ( и като количество и като качество на храната), мисля, че би трябвало да ми дойде.. Все пак на организмът ми му трябва време, за да компенсира загубите...нали? :roll:
Наистина не знам какво повече да включа в менюто си... Вече ям кисело мляко (1,5% вместо 0,1%), слагам зехтин в салатите си, ям ядки, понякога маслини, яйца, риба, овесени ядки, овесени трици...
Не разбирам какво ми липсва :cry:
Нямам ограничения в храненето си през деня (освен за пържено и бързи закуски, но тези храни не ме и влечат ).
Очаяна съм... :cry:

btw2: Имам и проблем с WC-то, ходя по няколко пъти на ден... почти след всяко хранене :shock: Това нормално ли е? :?

swe3tynka
15th May 2009, 13:22
Здравейте, момичета :*
Ама какво е хубаво временцето на вън.. само за море :cool:
Така ми се ходи вече...

Днес, пак бях на фитнес и плуване, и тренировката ми беше като вчерашната :) Ето какво хапнах:

Закуска (9.30): Парченце дюканско кексче ( :lol: ) + 3 обикновенни бисквитки
След тренировка (14.30): шоколадово корни (50гр)
Обяд (към 16.00): Гювече (с пилешко филе,кисели краставички,домат,пушено сирене,лук) + 2 филийки "Зърнена мозайка".
Edit: Вечеря: ягоди с малко извара



Днес по-добре ли е? :roll:
Ти определено си решила да се самоунищожиш и съм сигурна , че го осъзнаваш. Живота си е твой все пак.



Защо така мислиш...
храната ми ли пак не е наред или спорта? :cry:
Спортувам така единствено събота и неделя, 2 дни в седмицата..наистина не ми е много, нито се чувствам пренатоварена, нито нищо.. :(

btw: Мама мисли да ме заведе да ми направят хормонално изследване, заради липсата на цикъл.. Според нея имам някакъв хормолнален дисбаланс :?
Аз мисля, че нямам цикъл, понеже миналата година (когато отслабнах по-драстично), се хранех изключително оскъдно и тренирах като сега (дори повече :? ). Тогава наистина бях превъртяла.. и го осъзнавах съвсем ясно, че не е добре да гладувам и да се натоварвам толкова, но продължавах да го правя..
Сега, когато се храня значително по-добре ( и като количество и като качество на храната), мисля, че би трябвало да ми дойде.. Все пак на организмът ми му трябва време, за да компенсира загубите...нали? :roll:
Наистина не знам какво повече да включа в менюто си... Вече ям кисело мляко (1,5% вместо 0,1%), слагам зехтин в салатите си, ям ядки, понякога маслини, яйца, риба, овесени ядки, овесени трици...
Не разбирам какво ми липсва :cry:
Нямам ограничения в храненето си през деня (освен за пържено и бързи закуски, но тези храни не ме и влечат ).
Очаяна съм... :cry:

btw2: Имам и проблем с WC-то, ходя по няколко пъти на ден... почти след всяко хранене :shock: Това нормално ли е? :?

aniK
15th May 2009, 13:40
btw2: Имам и проблем с WC-то, ходя по няколко пъти на ден... почти след всяко хранене :shock: Това нормално ли е? :? [/i]

И аз съм така и го намирам за супер нормално :2003: Бърз метаболизъм ;)

goldish
15th May 2009, 13:41
Бързам да отговоря на Engel за пектина. Много е полезен. Аз заради него започнах да увеличавам ябълките. В Чернобил са го давали срещу лъчева болест!!! Прави филм върху чревната лигавица и намалява усвояването на мазнините. Изхвърля редица токсини и тежки метали. За понижаването на лошия холестерол си абсолютно права. По никакъв начин не може да ти навреди.
Благодаря за съветите!!! Още от днес започвам съвестно хранене.

Dandulina
15th May 2009, 14:43
Да се разпиша колкото да не е без хич...
Изварата е насипна на Кортен(поне така пише)....
Менюто
Закуска - ябълка,2-3 ореха
кафе
Обяд - 2 кебапчета ,извара и салата -домат,краставица,зехтин
Еднообразно е ама време за готвене няма
Умрях от жега , незнам лятото как ще бутам количката по нашите байри...сега едвам оцелях...
Водата - малко ...ще наваксам

monita_g
15th May 2009, 18:24
Намалявали апетита, лошият холестерол и действали благоприятно на стомаха. Вашите мнения? ;) Моля.. ;)

Всичко това е мнооого правилно, но само внимавай, защото запича и то доста...иначе наистина е много, много полезен. Умерене консумация, това е истината. Вместо хапчета си вземи истински пектин, много е евтин...Слагай мъничко в кисело мляко и пии много вода - това е моят съвет !!! Успех :)

Engel
15th May 2009, 18:37
Аз смятам да приемам по 1 таблетка, когато се сетя през деня и отделно си ям по 2 зелени ябълки. Лошо, че запича.. най-много мразя да ходя с издут корем поради проблеми с WC.
Благодаря на всички за отговорите.
goldish: Стискам ти палци!!!

hatred
15th May 2009, 20:27
btw2: Имам и проблем с WC-то, ходя по няколко пъти на ден... почти след всяко хранене :shock: Това нормално ли е? :? [/i]

И аз съм така и го намирам за супер нормално :2003: Бърз метаболизъм ;)

И аз съм в кюпа :lol: Специално съм питала братовчед ми ( споменавала съм, че той наскоро се дипломира като лекар ) дали е нормално. Той ми каза, че до три пъти на ден даже е хубаво. Ако обаче станат повече от три пъти, е добре целулозата в храната малко да се намали, защото увлича със себе си и ценни хранителни вещества и може да се стигне до слабо усвояване на храната и дефицити.

Engel, много хубаво звучи информацията за тези хапчета. Като сме на лайняна тема, да се изкажа и за пектина. Не мисля, че запича. Случвало ми се е да изяждам по 1.5 кг ябълки на ден, но никога не съм имала проблеми с WC. По - скоро е индивидуално, виж как ще влияе на теб.

aniK
15th May 2009, 20:29
Абеее... и повече от 3 да са, не мисля да променям хранителните си навици ;)
За пектина - ябълките все пак съдържат и други вечества, освен това и целулоза (особено в кората). Да не се сравнява с чистия пектин :D

monita_g
15th May 2009, 20:35
За пектина - ябълките все пак съдържат и други вечества, освен това и целулоза (особено в кората). Да не се сравнява с чистия пектин :D

Много точно изказване... И аз съм на това мнение...

hatred
15th May 2009, 20:37
Прави сте, аргументът ми е глупав. Мен лично ме е много страх от проблеми с WC, въпреки че никога не съм страдала от такива. По тези причини даже контролирам чая от шипки например - не повече от една чаша дневно, въпреки че го обожавам.

hatred
15th May 2009, 21:08
Храната за днес:

овесени ядки с канела, стафиди и мляко + 5 бадема + лъжица елда + лъжица ленено брашно + 1/2 доза протеин
300 гр ягоди
една зелена ябълка + 10 бадема
доза протеин
250 гр извара
100 гр череши ( открих сезона; не бяха зле; :lol: но вижте какво нещо е психиката - веднага изпитах угризения, че вече е три следобед, а аз ям плодове )
лъжица трици с кисело мляко
200 гр филе от пъстърва на пара с две сурови тиквички и домати ( попаднах на страхотни, сладки домати, за които нямам никаква мярка ) + 3 маслини
зелена салата ( голяма ) с много домати, едно варено яйце, лъжица зехтин + 1/3 филийка Мастермахер
няколко лъжици кисело мляко и около 50 гр извара + ленено и сусамено брашно

Ох, тези домати ... ще ме вкарат в грях май :lol: Бяха толкова сладки, че си представям колко въглехидрати са съдържали :cry:

swe3tynka
15th May 2009, 21:40
Ето и моето меню за днес, май ядох повечко..
В момента корема ми е ужасно подут, бълбука ми ( :lol: ) и много ме боли.. но това май е на психическа основа, от нерви и притеснение (има си причина :? ), защото цяла седмица ми беше идеално плосък и не съм имала никакви проблеми (е, и ядох по-малко де.. :roll: ):

Закуска (6.00):2 филийки "Зърнена Мозайка" печени с филе и кашкавал
Междинно: Мини Корни с шоколад без захар (25гр)
Междинно 2: около 200гр кисело мляко + 1ч.л какао + подсладител
Обяд (към 14.00): Гювече (пуешко филе,зеленчуци,яйце,сирене) + десерт йогурт с горски плодове (150гр.) последното изобщо не ми се ядеше просто бях ужасно изнервена и... не знам какво ми стана :oops: :?
Междинно: Круша + ягоди
Вечеря:Шопска салата с извара + малко пушеко филе

Спорт: 1 час велоергометър + 20мин упражнения


Изяла съм около 200гр пуешко филе :P

btw: в момента се чувствам като плондир :shock: ... а и съм ходила до WC-то поне 5-6 пъти :shock: :?

claudia
15th May 2009, 22:29
Здравейте момичета :)
Аз ви чета от ужасно много време и пишех понякога, но тъй като през последната 1 година бях в Америка и ми беше трудно с храната и се бях отказала от постване на менюта.
За щастие вече съм си в България и започвам стегнато да отслабвам, че вече ми писна. В момента съм 56 кг като през зимата мисля, че бях някъде към 54 и се чувствах добре та целта ми е да стигна първо до тези килограми и ако след това все още не съм доволна да сваля още.

Меню:
1. пропуснах закуската защото се възстановявах от кошмарния полет
2. обяд: 2 малки сармички с ориз и лозови листа /не обичам много и знам че не са хубав вариант, но майка ги беше приготвила и неможах да и откажа/ и таратор
3. следобед: към 300 гр ягоди
4. вечеря /към 5/: салата домати и краставици и сирене /по-малко от 50гр/ и 1 филийка от този немския хляб как се казваше нещо с М... oh well... и малко кашкавал
5. към 7: 1 ябълка и 3 сушени сливи /знам че е късно за плодове, но след това излязох на разходка за 2 часа та се надявам, че не се е отразило много-много/

Ако имате някакви критики или съвети, ще съм много радостна да ги чуя :)

Disaster
15th May 2009, 23:57
bibi_82,и аз искам да я започна тази диета.Имам един въпрос(нз ти как си разбрала), обаче може ли да има междинни хранения??В примерните менюта има само обяд и вечеря,а аз няма да мога да искарам така деня.Според мен би трябвало да се хапва още нещо :roll:

Engel
16th May 2009, 08:34
Ох, тези домати ... ще ме вкарат в грях май :lol: Бяха толкова сладки, че си представям колко въглехидрати са съдържали :cry:
Трябва да изядеш 13кг. домати за да качиш 1кг., нещо такова бях чела преди дооооста години :)
claudia: Добре дошла отново и успех с начинанието :) Чакаме да се похвалиш :)
swe3tynka: Ти казваш, че миналата година си имала проблеми с цикъла, а дори и си тренирала малко повече от сега, а пък казваш също, че сега тренираш малко :roll: "единствено събота и неделя"
"и тренирах като сега (дори повече ). Тогава наистина бях превъртяла.."
Ти ако велоергометъра не го слагаш в графата 'тренировки', значи аз не тренирам изобщо :?

swe3tynka
16th May 2009, 08:54
Ох, тези домати ... ще ме вкарат в грях май :lol: Бяха толкова сладки, че си представям колко въглехидрати са съдържали :cry:
Трябва да изядеш 13кг. домати за да качиш 1кг., нещо такова бях чела преди дооооста години :)
claudia: Добре дошла отново и успех с начинанието :) Чакаме да се похвалиш :)
swe3tynka: Ти казваш, че миналата година си имала проблеми с цикъла, а дори и си тренирала малко повече от сега, а пък казваш също, че сега тренираш малко :roll: "единствено събота и неделя"
"и тренирах като сега (дори повече ). Тогава наистина бях превъртяла.."
Ти ако велоергометъра не го слагаш в графата 'тренировки', значи аз не тренирам изобщо :?

Тогава тренирах без велоергометър, но правих всеки ден вкъщи упражнения/тае бо, а съботите и неделите тренирах като сегашната ми тренировка + допълнително кардио (пътека) и наистина се преуморявах.
Ами не че не го слагам в графата "тренировки", но просто той изобщо не ме изморява. Той е за тонус, а събота и неделя- за поддържане на фигурата :roll:

goldish
16th May 2009, 09:52
Здравейте, мацки! Как вървят нещата при вас. Аз уча, че имам изпит във вторник и ще съм си вкъщи днес въпреки хубавото време. Поне ще се опитам да не ям целия ден. Кажете нещо, че скучая.....

bibi_82
16th May 2009, 10:13
bibi_82,и аз искам да я започна тази диета.Имам един въпрос(нз ти как си разбрала), обаче може ли да има междинни хранения??В примерните менюта има само обяд и вечеря,а аз няма да мога да искарам така деня.Според мен би трябвало да се хапва още нещо :roll:

Не ти се забраняват междинни хранения само че трябва да имаш 4 часа межу храненията в белтъчния ден, в деня за бобови и въглехидрати - 2 часа а през плодовия 1-2 часа и естествено да съобразяваш междинното хапване с основното за деня..примерно през белтъчния ден да хапнеш малко кисело мляко като междинно, през въглехидратния 1-2 сухара - нещо такова, говоря условно. След 21 ч ако огладнееш може само плод. Кафето с мляко можеш да го пиеш само през белтъчния ден, а аз както го пия с мед - по принцип си го позволямвам само през въглехидратния и плодовия ден - иначе го пия горчиво през другото време...така като си направя едно следобедно кафе с мед нямам нужда и от междинно хапване :wink:
Аз съм доволна от диетата засега - за 4 дни почти изчистих прегрешенията от въглехидрати за 3 седмици отпреди това или иначе казано 2 кг :D

Disaster
16th May 2009, 10:55
Мерси,bibi.И аз така си представях нещата,но си казах, че е по-добре да попитам :wink: Браво за резултатите!! Само така!

marie_claire
16th May 2009, 11:17
Здравейте, мацки! Как вървят нещата при вас. Аз уча, че имам изпит във вторник и ще съм си вкъщи днес въпреки хубавото време. Поне ще се опитам да не ям целия ден. Кажете нещо, че скучая.....

Нали трябва да учиш, да не те разсейваме... :) И на мен след месец ми започва сесията. Имам доста за учене, а пък така ме мързи...и изобщо не ми се стои вкъщи. Я кажи с фитнеса какво става, тренираш ли? Аз от днес реших да започна диетата, която постнах. Дано успея да я спазвам стриктно!
По въпроса за wc-то съм чела, че идеалният вариант е да се посещава след всяко основно хранене. В това отношение явно съм късметлийка, никога не съм имала проблеми.
Между другото поствам вчерашното си меню, т.к снощи не ми остана време:

09:30 консерва риба тон
крос-тренажор- 35 мин
12:00 консерва риба тон
фитнес- 2ч.
18-20ч:1 протеинова вафла; 50 гр Корни без захар; 100 гр сурови бадеми / много е ама.../
22:00ч: 1 филийка ръжен хляб с Филаделфия Баланс

Да си оправдая яденето между 18-20ч- бях много гладна след фитнеса, а пък трябваше да шофирам и тези неща ми бяха най-удобни за ядене в колата.

goldish
16th May 2009, 11:18
Страхотни резултати!!!
bibi_82, значи си направила добър избор с тази диета. Хм, а на мен ми се струваше някак от по-комерсичлните. Сигурна съм, че разбираш какво имам предвид. В никакъв случай нещо лошо за диетата.

bibi_82
16th May 2009, 12:05
goldish разбирам защото и аз мислех същото :D Една приятелка я пазеше и въпреки това бях скептично настроена докато не я приключи. Тя свали общо 15 кг - то разбира се това е много индивидуално - едни свалят и повече други доста по-малко :D Общо взето принципа й е на основата на разделното хранене а количеството на храната всеки може да си определи според нуждите на организма си - просто е важно да се пази принципа. Дори след въглехидратния ден бях надолу а си признавам откровено че ме притесняваше

swe3tynka
16th May 2009, 20:33
Привет на всички! :)
Пиша, за да се отчета за днес. Наистина се постарах- поразнообразих малко менюто си,хапвах още по-начесто по малко, качествена храна (надявам се)..и най.. трудното :roll: ... намалих маалко тренировката си във фитнеса.

Закуска (към 8.30-9): Елда със сирене и кашкавал + 3 бисквитки
След фитнеса (13.00-13.30): Мини корни шоколад и кокос (25гр) уникално е :shock:
Обяд (16.00): Леща + 1 доматче + малко извара
Към 17.00: кисело мляко (около 200гр) с ягоди и подсладител (аз си го направих :P )
19.30-20.00: 1 круша
21.30: 1 малка чушка с извара + 2 малки краставички


Спорт:

Кростренажор-30мин
Упражнения в залата (1 час):
2х100 упражнения за талия
2х50 махове с крак за дупе и крака (на дюшек)
3х100 коремни преси (на уреда)
4х40 гръбни преси
3х15 повторения за гърди (с по 3кг на ръка)
3х15 повторения за колена (с по 2,5кг на крак)
2х15 повторения на един уред за рамена
Кростренажор-30 мин

Плуване-1 час->2км

Сауна-15мин

Как е? :roll:

claudia
17th May 2009, 03:26
ох и аз да се отчета за днес... т.е. вчера:
1. закуска: отново проспана...
2. 1 час аеробика
3. пъстърва и картофи на фурна и салата зеле и моркови
4. следобед: кафе с обезмаслено мляко
5. шопска салата и 1 филия пълнозърнест хляб и малко кашкавал...

иии започвам с прегрешенията: 1 плочка шоколад, половин бутилка бяло вино, 2 големи водки....

ох ужас аз никога няма да отслабна...

goldish
17th May 2009, 07:32
Добро утро!
swe3tynka, менюто ти звучи сякаш би ме нахранило. Аз си п-адам по много честото ядене. Приерно на час по нещо. Даже се чудя дали не е правилно ад се чака поне 3 часа до следващото мелене :roll: . Тук да се изкажат по-компетентните.
claudia, щом си се хранила и преди здравословно и балансирано съм убедеба, че отново ще влезеш във форма. Няма страшно, че от първия ден не си най-стриктна. Важно е желанието да не те напусне на третия ден (не го казвам за теб, просто си философствам). :good_luck:

Менщто ми за вчера:
закуска- Дюкански кекс с 1/2 кофичка кисело мляко
обяд- елда със сирене и кашкавал
следобяд- плодова салалта от 1 ябълка, 1 портокал, 1 киви и 1/2 кофичка кисело мляко
вечеря- огромна зелена салата (към 600 гр минимум) и пилешка пържола
зелена ябълка
Вечерята не ме наяде. Не знам защо, а беше доста стабилна.
Лек ден!!!
И я кажете всички до къде стигнахте??? :2018:

aniK
17th May 2009, 07:35
claudia, от постваното меню бих махнала картофите от обяда и водката. Даже си мисля и за филийката хляб, но други форумки може да ми се скарат, че става прекалено оскъдно. Надявам се шоколадът да е бил малка плочка ;) и гледай днес да минеш без него :D
Опитай се да нямаш голям интервал между храненията - следобед освен кафето може да хапнеш мялко извара/ няколко бадема/ ябълка/ овесени трици... каквото ти харесва, за да не прегладнееш до вечеря.

Вчера купих ядки от суровия микс и засега изобщо не ме изкушават :P Чак се чудя защо толкова неудържимо съм ги яла :?

Пак вчера пекох гъбки на фурната с малко масло - чудя се защо майка винаги ми е повтаряла, че са "тежка храна" :roll: Като калоричност и съдържание В/Б/М са ОК :?

goldish
17th May 2009, 07:45
aniK, и аз съм си задушила гъбки. Гледах им хранителните вещества- изглеждат идеално, а като знаем и колко соли и целулоза съдържат.

hatred
17th May 2009, 08:27
Мисля, че когато се казва за гъбите, че са тежка храна, се има предвид, че са трудносмилаеми.

На мен вчера ми беше изключително лош ден от гледна точка на храненето, защото като махнем зеленчуците ( домати, краставици и тиквички ) цялата ми храна се състои в обичайната закуска, бадемите, 400 гр извара, белтъците на две варени яйца, доза и половина протеин и 350 гр ягоди ... А, да и кисело мляко вечерта. Просто бях много ангажирана, излязох от нас към 8 и се прибрах в 10 вечерта, беше късно за нормална вечеря.

aniK
17th May 2009, 08:33
Мисля, че когато се казва за гъбите, че са тежка храна, се има предвид, че са трудносмилаеми.



И аз така мисля, но какво значи "трудносмилаеми" - целулоза ли, какво ли :roll: За зелемелачки като нас, гъбите трудносмилаеми ли са ???!!! Не ми се вярва,ч е е това, някакъв ензим специален ли трябва да разграждането
goldish, в твоите книжки дали не пише нещо :?:

Engel
17th May 2009, 08:46
Аз пък се прибрах в 11:30 вечерта и си правих омлет, защото бяха минали почти 6 часа от предишното ми хранене и нямаше да мога да заспа :lol: Предполагам, че белтъците няма да са проблем :P
Аз отивам на барбекю извън града и на разходки за да горя калорий, че Краска ме подмина :lol: Пожелавам успешен ден на всички и отслабващ :)
Заповядайте кафето ;)
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/1604838/2/istockphoto_1604838-cup-coffee.jpg

hatred
17th May 2009, 08:50
Мисля, че когато се казва за гъбите, че са тежка храна, се има предвид, че са трудносмилаеми.



И аз така мисля, но какво значи "трудносмилаеми" - целулоза ли, какво ли :roll: За зелемелачки като нас, гъбите трудносмилаеми ли са ???!!! Не ми се вярва,ч е е това, някакъв ензим специален ли трябва да разграждането
goldish, в твоите книжки дали не пише нещо :?:

Намерих това и друго не продължих да търся, защото тази информация много ми допадна :lol:

По химичен състав гъбите конкурират месото, рибата и зеленчуците. Те са истинска съкровищница на белтъчини. Съдържат всички необходими на организма аминокиселини - тирозин, хистидин, лейцин и аргинин, които не изискват разграждане и се всмукват лесно от червата.
Употребата на гъби ни помага да избегнем натрупването на холестерин, тъй като в тях има лецитин. Гъбите съдържат и някои видове мазнини, въглехидрати, ферменти и микроелементи /флуор, калий, магнезий, желязо, натрий/. Например по съдържание на калий и фосфор, полезни за сърдечно-съдовата система, гъбите могат да се поставят до плодовете. А дневната доза от цинк и мед, необходими за образуването на кръвни клетки, може да се получи само от 100 г гъби. Гъбите изобилстват и от витамини. Белите и млечниците са богати на витамин А, по наличие на витамин РР пък брезовите маматарки са сравними с черния дроб и маята. В повечето ядивни гъби витамин В1 не е по-малко, отколкото в зърнените култури, а по обем на витамин D те могат да се приравнят към кравето масло.

goldish
17th May 2009, 10:16
Страхотна информация hatred. Бих добавила само, че имат дебели клетъчни стени и затова ги водят трудносмилаеми. Но те водят и овесените трици трудносмилаема храна, а ние си ги ядем с кеф. Сега се сетих, че щях да пиша и за пектина. Значи (учихме го скоро, но не ми се рови пак да проверявам за 100% сигурност) е с по-скоро разхлабващ ефект. Набъбва с червата и механично усилва перисталтиката. А в по-малки дози увлича водата и е със запичащ ефект. Само че никъде не открих колко са тези дози. Лично при мен една ябълка на гладно е по-скоро с лаксативен ефект. Но като пиех пектин не мога да си спомня точно дали ми действаше.

alma
17th May 2009, 10:21
Здравейте,
И аз мисля да се отчитам при вас. Така ще ми е по-лесно и стимулиращо.

Днес:
Закуска - 2 бели фрапета и чаша сок.
Обяд - пил пържолка на скара и 200гр зеленчуци.
Вечеря - зеленчуци,но незнам дали на салата или задушени да са...

Спорт - 6км тичане на стадиона.+ упражнения.

Пропуснах закуската,заради спорта. Преди да тичам не ям,а след това стана много късно и предпочитам да обядвам направо....Дано само да не се изкуша и да спазя заплануваната храна :roll:


Ох гледам,че посещавате сауната...как обичам само...но ми е някак свързана с фитнес,а в това време ми е непосилно да тренирам в зала...

goldish
17th May 2009, 15:31
Като стана въпрос за тренировки, мисля аз да почна сутрешен джогинг като hatred. Тъкмо е свжо и не ми се ходи повече в тази прашна зала. Само че зада е аеробно упражнение, може би трябва да е по-бавничко.

monita_g
17th May 2009, 17:05
Малееее, днес направо съм за БОЙ ... :( тъкмо цяла седмица ядох само хубави и полезни неща, от което се чувставах и чудесно, а днес...направо преядох....дори не искам да се сещам какво съм яла, бяха само ужасно калорични и нездравословни неща... :( незнам защо така...Какво ми стана???? Може би напрежението ми беше в повечко - работа 6 дни, университет :( На всичко отгоре 2 дни не мога да смъкна една ужасна температура - 38 градуса... :roll: незнам, но наистина не съм в кондиция ... Съжелявам, че излизам от темата, но менюто ми не е за писана днес :( - за съжаление..... А исках да споделя с вас, че да ми налеете малко акъл :) Хайде дано всичко при вас да е ок :)

Engel
17th May 2009, 18:35
goldish: Благодаря ти за информацията :) Ще пия вече по 2 хапчета пектин сутрин, който съдържат по 240мг. всяко и отделно ще си ям поне по 1 ябълка на ден.. дано да ми се получи обратният ефект на запичането.
hatred: Благодаря и на теб за информацията :) Винаги съм се страхувала от гъби, защото съм си мислела, че съдържат много въглехидрати, но примерно, ако се използват за гарнитура предполагам, че няма да е голям проблем :)
almа: Мисля, че храната ти е недостатъчна, ако си активна на стадиона :P Освен закуската, която си е по принцип можеш да добавиш и едно междинно хранене от млечни храни - примерно 1/2 кофичка кисело мляко. Знам, че вече е трудно да се яде по много заради жегите и съм много благодарна за което :D Сега ако не сваля излишните килограми.. не виждам кога ;) Успех и поздрави!
monita_g: Не приемай постигането на целта си /желани килограми/ за даденост. Цени това, което имаш както подобава. Стига с тези пристъпи на истерий, не позволявай на стреса да те контролира. Успех!

hatred
17th May 2009, 20:08
monita_g, нормално е като си болна да имаш увеличен апетит. Е, не е хубаво да го засищаш с боклуци, но и това се случва понякога. А и ти честичко гладуваш, махалото е отишло от едната крайност в другата :? Оздравявай и после бъди умерена с храненето :2020:

Engel, от гледна точка на опасност от напълняване, гъбите не са никакъв проблем. Даже някои изследователи ги класифицират като храна с "отрицателни калории", тъй като за преработката им в тялото се изисква повече енергия, отколкото те самите носят. Аз съм малко резервирана към теорията за храните с отрицателни калории, но самият факт, че гъбките се мъдрят в този списък, говори достатъчно. Още нещо за тях: когато се възстановявах след "голямото черешово отслабване" ( май вече всички знаят за какво говоря :lol: ), ми препоръчваха да ям повечко гъби, тъй като имали богат аминокиселинен профил.

alma, определено трябва да увеличиш броя на храненията.

maika
17th May 2009, 21:31
Привет на всички! :)
Пиша, за да се отчета за днес. Наистина се постарах- поразнообразих малко менюто си,хапвах още по-начесто по малко, качествена храна (надявам се)..и най.. трудното :roll: ... намалих маалко тренировката си във фитнеса.

Закуска (към 8.30-9): Елда със сирене и кашкавал + 3 бисквитки
След фитнеса (13.00-13.30): Мини корни шоколад и кокос (25гр) уникално е :shock:
Обяд (16.00): Леща + 1 доматче + малко извара
Към 17.00: кисело мляко (около 200гр) с ягоди и подсладител (аз си го направих :P )
19.30-20.00: 1 круша
21.30: 1 малка чушка с извара + 2 малки краставички


Спорт:

Кростренажор-30мин
Упражнения в залата (1 час):
2х100 упражнения за талия
2х50 махове с крак за дупе и крака (на дюшек)
3х100 коремни преси (на уреда)
4х40 гръбни преси
3х15 повторения за гърди (с по 3кг на ръка)
3х15 повторения за колена (с по 2,5кг на крак)
2х15 повторения на един уред за рамена
Кростренажор-30 мин

Плуване-1 час->2км

Сауна-15мин

Как е? :roll:

Първо да отбележа, че нямаш нито обяд/лещата с домат не е обяд , а предеястие/, нито вечеря.Ще направя груба сметка на енергоприема и енергоразхода ти, пък ти сама прецени дали е добре.

Закуска - приблизително 400 кал.
Кроасан - 100 кал
Обяд - приблизително 300 кал
Следобедна - 100 кал.
Подобието на вечеря + крушата преди това - 100 кал.

Общо: 1000 калории храна

Тренировка - 2 часа и 30 мин. - изразходвани 1000 - 1500 кал.

Дишане, ходене, говорене, ядене, спане и т.н/жизнени прцеси/ - изразходвани 1200 кал.

Общо физическа активност минус - 2200 - 2500 калории
Тоест имаш недостиг от почти 1500 калории
Дали е нормално??? Естествено че имаш хормонален дисбаланс и той е вследствие на глад и претрениране.

Хатред, ти според мен нямаш никакъв хормонален дисбаланс, просто:

повече белтъчини + по малко плодове + движение /кардио най-вече/= на отслабване

aniK
17th May 2009, 21:34
Хатред, ти според мен нямаш никакъв хормонален дисбаланс, просто:

повече белтъчини + по малко плодове + движение /кардио най-вече/= на отслабване

Тя няма нужда от отслабване, напротив :? Стана въпрос за хормонален дисбаланс заради евентуални проблеми с МЦ, не заради дебелеене/отслабване.

alma
17th May 2009, 21:34
О, аз днес не останах съвсем така с храната. Просто направихме една 3 часова разходка с прияетли и вечерята ми беше от задушени картофки и сиренце. А и нещо съм настинала и ме боля коремче и за това смених зеленчуците. Но пък мисля,че е ок с това движение.
Мерси за съветите. Наистина закуската няма да я пропускам,но незнам за междинно хранене.
И съм съгласна за жегата и храната :)

swe3tynka
17th May 2009, 21:55
maika, лещата е предястие? :?

Значи трябва да приема още 1500 кал, за да нямам недостиг?? :shock: Това е непосилно за възможностите ми. :?

Какво да ям в такъв случай в тренировачните ми дни за да нямам недостиг? Може ли да ми направиш някакво примерно меню, или да ми кажеш някакви подходящи храни...

Наистина искам да променя нещата и да ми дойде цикъла! Ще направя всичко, което е по силите ми, за да успея :!:

Ето и отчета ми за днес в храненето, спорта ми беше като вчера:

Закуска: 3 тричени палачинки (от 2 яйца,2с.л.трици,4.с.л.прясно мляко)- с конфитюр от ягоди+извара, мед и орехи и лютеница + извара + 1 бисквитка
След тренировката (преди плуването): Мини корни шоколад 25гр
Обяд: Леща + малко телешки салам + 1 домат + малко извара
Следобяд: 1/2 кофичка кисело мляко с ябълка и канела + десетина ягоди
Вечеря: 1 домат + 1 краставица + 3 парченца пушеко филе + малко извара

А и докато си правих закуската за утре кисело мляко с ягоди, ванилия, желатин и подсладител (няма по-вкусно нещо!!! :shock: ) си хапнах няколко лъжички :P

Бях решила утре да ставам да тичам, но... се отказах :? Ще мина само с танците вечерта. А пък във вторник ще тичам :P

hatred
17th May 2009, 22:00
maika, и аз предполагам, че проблемът ми е по - скоро в храненето и стреса, отколкото в хормоните ( или поне се надявам да е така ). Но aniK е права, че има и такава възможност, ако проблемите продължат, ще си направя изследвания.

Знам ли, аз се опитвам тези дни да си смятам калориите ( установих, че е много трудно :lol: ) и ми се струват що - годе нормални.

Днес:

овесени ядки с канела, стафиди и мляко + 1/2 доза протеин + 5 бадема + ленено брашно
350 гр ягоди
10 бадема и доза протеин
250 гр извара ( не можах да й устоя )
кисело мляко + лъжица трици
180 - 200 гр сьомга с броколи и зелен фасул на пара + 2-3 маслини
голяма зелена салата с много домати и зехтин + 2 сурови тиквички + 1/3 филийка Мастермахер + 100 гр извара
кисело мляко, ленено и сусамово брашно

В това меню калориите ми се виждат около 1800 - 2000, струват ми се достатъчно ... А физическото ми натоварване всеки ден се състои в упражнения/тичане - общо около 30 мин, не разполагам с повече време. Другото, ако се брои, е около час и половина - два часа бързо ходене пеша ( работата ми го налага, пунктовете, между които се придвижвам, попадат в най - големите задръствания и дори през зимата разчитам на краката си, за да не закъснявам :lol: ).

Това, което много сериозно ми липсва, е разнообразие. Развила съм психологическа бариера срещу някои храни, които са общоприето диетични. Да не ви обяснявам днес как се двоумях да си купя ли една ябълка от Пикадили, или не, защото вече беше 14:00 часа ... Е, лудостта надделя и не си взех ябълка. А само преди няколко месеца изяждах по 1 кг плодове само следобед ...

goldish
18th May 2009, 06:19
Добро утро!
Менюто ми за вчера:
закуска- Дюкански кекс с 1/2 кофичка кисело мляко
обяд- 3 яйца по Панагюрски
вечеря- елда със сирене и кашкавал
3 ябълки
Сега ще си сметна калориите. Ох, май не трябва да ям толкова късно ябълки. Имах гости и вече само с това ги черпя. Не с бисквити и соленки :wink:

goldish
18th May 2009, 06:32
Получиха ми се 1552 kcal. Това означава, че няма смисъл да се чудя защо не отслабвам при положение, че имам малка физическа активност. Разходка 2-3 часа не се брои за нищо такова, нали.

aniK
18th May 2009, 07:33
Ще ме изгоните от тази тема :cry: Започнахте да се фанатизирате - коя в НЕяденето, коя в спорта, сега пък и калории ще броим :? Всички знаете какво трябва и не трябва да се яде, да се пие вода, да се спортува... оставете малко мозъците си намира.
На мен яденето на swe3tynka ми харесва, да намали малко кардиото и ще е супер. За МЦ отиди на лекар :!:
hatred, ти ядеш само "празни" храни, не знам как ги сметна тези 2000 кал... и това с ябълката следобяд вече е... лудост :shock:
goldish, ти ако наистина искаш да отслабнеш въпреки, че съм сигурна, че повечето момичета тук нямат нужда, не яж елда на вечеря - тя си е б...си въглехидрата+мазнини (сирене и кашкавал), ябълката ти е най-малкия проблем. Даже, ако огладнееш преди лягане, по-добре една ябълка, отколкото някоя бисквитка или солетка.
Сори, нещо се впрегнах.. а мислех, че аз не съм "в ред" с храненето :P

goldish
18th May 2009, 07:41
aniK, подкрепям те абсолютно. Ние сме се заровили като щрауси в някакви подробности, аз сме изпуснали същественото!!! Оценявам това, което казваш като много смислено и разумно. Радвам се, че го каза и то по най-точния начин. :2024: :2003:

aniK
18th May 2009, 07:45
На мен пък ми стана съвестно от горния ми пост и "идвам" да се извиня :oops:
Обаче умишлено няма да го поправя, за да се види първосигналната ми реакция, з'то наистина това не е нормално :?

Снощи завърших вечерята с ядки ;) Броих до 56, но понеже отиваха на свършване, ми беше спокойно, че скоро няма да купя отново. Пък и бяха учудващо гадни (меки, а не хрупкави), но ги ядох :D

hatred
18th May 2009, 08:01
aniK, абсолютно си права.

monita_g
18th May 2009, 08:06
hatred, Engel, благодаря, че ми наляхте малко мозък...благодаря за подкрепата...Днес вече съм добре, чувставам се чудесно, няма и следа от умора, а и гузната ми съвет нещо не се обажда - значи не съм прекалила толкова много, а и да съм... :) Важно е, че днес денят вече е нов, новата седмица също е пред нас и няма спиране :) Много успешна и усмихната седмица ви желая на всички... :2020:

monita_g
18th May 2009, 08:09
Както винаги aniK, с много точни изказвания - добре, че преземяваш хората от време на време, че и аз едни калории бях тръгнала да броя ... ужас ...:) :lol:

А иначе за мненията за гъбките - подкрепям с двете ръце ... и здравословно и диетично.. :) Такива храни обожавам :) :lol: :wink:

Engel
18th May 2009, 08:46
. Разходка 2-3 часа не се брои за нищо такова, нали.
:shock: О, боже. До колкото знам 1 час ходене е -140 калорий и се отешавам с това, а ти го отметна с лека ръка :?

swe3tynka
18th May 2009, 08:51
aniK,наистина си права, май малко повечко се вманиачаваме...това броене на калории :shock: Голяма глупост!
Аз реших, ще намалая малко съботно неделните тренировки, а през седмицата ще си тренирам всеки ден (без да кажем в сряда), по-малко, разумно.
Също така реших още нещо, към вечерята ми, която от не знам колко време е салата и/или някой плод (вместо плодът, който ще го ям по-раничко) ще включа пилешко месо/риба/яйце. Така поне ще имам и 3-то основно хранене, състоящо се от салата + белтък.
Нали няма да ми се отрази на теглото? :roll: Съжалявам за глупавия въпрос, но просто много се страхувам от всякакви нововъведения в режима ми... :(


Иначе вие какво правите? Какво закусвахте?
Аз си забърках смес за 2 палачинки (1с.л.трици + 1яйце + 2с.л.пр.мляко), ама втората ми се разпадна тотатлно и я дадох на котката :lol: Как бързо я изядее...вече открих и друго същество в къщи, освен мен, което да харесва дюканските измишльотини :lol:

Айде, ще ви оставям, че трябва да уча по физика.... :?
Хубав и усмихнат ден!

hatred
18th May 2009, 08:52
То броенето на калории се оказа много трудно нещо, сметките са адски относителни. Като не знам изварата колко точно ккал на 100 гр съдържа и зеленчуците колко бяха като количество ( и каква точно е енергийната им равностойност ), броенето е мисия невъзможна.

А иначе целта ми беше все пак да проверя движа ли се около КБ или съм под него ...

Но нещо става с главата ми в последно време - може би е подсъзнателен опит за бягство от останалите грижи, които са гигантски ( накратко, от мен и способността ми да изплащам по около 1000 лв/месец зависи дали брат ми ще има жилище, или ще трябва да му плащам наем; като добавка, той си счупи крака и сега за 35 дни абсолютно цялата тежест на работата вкъщи пада върху мен ). И сякаш вместо да мисля за тези неща постоянно се концентрирам върху храната си. Вместо да си върша работата, чета разни форуми, в които се обяснява как от половин ябълка ще станеш слон ... Полудявам общо взето :lol:

hatred
18th May 2009, 08:54
Engel, goldish, всяко движение си е разход на енергия, включително разходката. Но друг е въпросът, че ако оползотвориш това време за по - интензивни спортни занимания, ще изгориш няколко пъти повече ккал.

aniK
18th May 2009, 09:05
hatred, брат ти на колко години е? Не помня дали си писала :?

hatred
18th May 2009, 09:12
hatred, брат ти на колко години е? Не помня дали си писала :?

На 17. Не е толкова малък, но му остават още година и половина училище, през които няма начин да се издържа сам. А докато е първи курс в университета отново едва ли ще успява да се справя самостоятелно. И на мен финансовата тежест ми идва в повече - издържам него, баба си, котката, а сега ще трябва да изплащам и кредит :? Че нали все пак трябва да ми остават пари и за сьомга :lol: Добре, че мъжът ми е до мен във всичко това, иначе нямаше изобщо да се справям.

Но си усещам как отлагам всичко останало и концентрирам енергията си в храненето и упражненията - знам, че не е хубаво, но ми е трудно да упражнявам контрол.

aniK
18th May 2009, 09:25
О, да, сетих се, че е на 17 :D Знам, че се грижиш за доста неща/хора, затова попитах :roll: Естествено, че можеш да проявиш малко егоизъм и да обръщаш внимание на това, което е важно за теб - спортът ще те разтоварва, пък грижата за храната е основна за почти всеки от нас.
Освен това ти спортуваш рано сутрин, което не пречи на останалите ти задължения. Аз също ставам в 6ч.всяка сутрин и докато се прибера в 7, никой не е разбрал, че ме няма (за сведение, сега нямам много работа и по цял ден съ фрий)
Ще се справиш с всичко - ти си дисциплинирана :!: :!: :!: Цялото ни това пресмятане, спортуване и т.н. води до каляване на духа и до самодисциплина, която е много полезни в живота :D
Можеш да разкараш котката :mrgreen:

hatred
18th May 2009, 09:38
aniK, между другото, и аз сега имам два що - годе свободни дни ( учениците имат матура и учителите не се допускат в училище :lol: ) и въпреки, че мога да си позволя да поспя, ставам с огромно желание в 6 - 6:30, за да поспортувам сутринта. А преди ранното ставане ми беше голяма болка.

Определено човек става много по - лесно при мисълта за предстоящото раздвижване, с представата за приятното напрежение в мускулите, което ще последва ...

goldish
18th May 2009, 10:36
hatred, убедена съм, че ще се оправиш. Спортът ще ти помогне да преодолееш напрежението, а за яденето- тялото ти помни малкото килограми и да изяждаш по килограм ябълки преди вечеря пак няма грам да качиш.
Engel, аз наистина не мисля, че разходката е някакво по-сериозно физическо натоварване. Мисля, че за да го броиш за някакъв минус в изгаряневто на калории, трябва да е с темпо, което да те задъхва. Казват, че не трябва да можеш спокойно да си говориш, докато ходиш. Имаше някъде статия по колко крачки на ден трябва да изхождаме, но не си спомням.

Engel
18th May 2009, 11:03
Аз говоря за ходенето освен тренировката. Ти ми говориш за ходенето като тренировка. Искам да кажа, че разходките се броят, някой хора с това поддържат тялото си. 2 часа разходки с приятели = 280 калорий, който хич не са малко и ако всеки ден правиш по 2 часа разходки за 25 дни ще свалиш 1 килограм!

aniK
18th May 2009, 11:07
.... 2 часа разходки с приятели = 280 калорий, който хич не са малко и ако всеки ден правиш по 2 часа разходки за 25 дни ще свалиш 1 килограм!


;) "при равни други условия" :1224:

ледено_sЪrце
18th May 2009, 13:58
С всеки път все повече се убеждавам, че изобщо не ставам за тази тема. :shock:
Лично според мен здравословният начин на живот трябва да е приятен, да не се насилва, а като гледам някои го превръщат с пълна паника- броене на калории, глад, свръхактивност...
Защо не помислите малко и за бъдещето? А ако след време решите да промените телата си- на къде ще намалите храната и на къде ще увеличите тренировките? Винаги съм се стараела да си оставям алтернатива, ако зацикля на даден режим да имам възможност да го променя, подобря...
Hatred, не съм аз подходящият по компетенция човек, който да ти говори за здравословно хранене, но според мен твоето си е чист глад и лишение- аз почти досега не съм видяла някоя хранителна храна в режима ти- хубаво е да ядем леки и некалорични храни, но пък не може само с тях...
Наскоро пък някой беше казал, че еди-каква си разтоварваща диета трябвало да стане постоянен режим на хранене на хората... Не знам, хора ,които толкова дълго пишат в такъв форум и дават вид, че са толкова наясно с храненето още ли не са разбрали, че не всичко е в калориите и количеството, все пак колкото и да ни е неприятно- тялото ни жадува за качествени храни- не може вечно да го залъгваме...
И аз определено имам нужда от кардинална промяна в храненето си, но със сигурност никога отново не бих опряла до броене на калории и тренировки по цял ден- резултатът след това беше рязко покачване на теглото, понеже просто не издържах на темповете.
А и ,Голдиш, докато приемаш всяко движение като точно фиксиран разход на калории и очакваш от него някакъв рязък спад в теглото си- едва ли ще го получиш.
Аз се тъпчех- буквално- и единствената ми физическа активност беше по час и нещо обиколка на гребната база- приемах го като приятно занимание- е, имаше ефект, не мога да го нарека нулева активност, въпреки че напълно грешах с храненето си, пак ми се отрази.

Сега искам да отправя и малко критика към себе си :lol: - днес докато си говорех с една приятелка (тя от 3 месеца е на режима на Дюкан) си мислех, че трябва да направя крайна промяна в режима си на хранене- просто е нетърпимо това лутане! тъкмо го стабилизирам една седмица и в края вече го превръщам в пълен хаос! като някакъв омагьосан кръг- та мисълта ми беше, че просто трябва да имам по-ясен план за дневното си меню, защото иначе в чудене какво да хапна- избирам най-неподходящото.
Освен това си мисля, че трябва да наблегна на протеини и зеленчуци- нямам намерение да спазвам изцяло протеинова диета, просто да преобладават в менюто ми по-хранителни неща.

Kraska_Praska
18th May 2009, 14:23
ледено_sЪrце, много ми хареса поста ти!
Права си най-вече за това, че здравословният начин на живот трябва да е приятен. Аз лично, когато изоставих вредните си навици и започнах да се храня здравословно, първоначалната ми цел беше да сваля някакви излишни килограми. С времето обаче, си дадох сметка колко по-добре се чувствам с този режим, и някакси всичко това ми стана съвсем естествено. Вслушвам се в тялото си и му давам това, от което има нужда, а то ми се отблагодарява за това.
Мисля, че и за теб това ще е правилно - просто давай на тялото си това, от което се нуждае. Ако изпитваш нужда от протеини и зеленчуци - хапвай това, според мен те могат да ти донесат само положителен ефект.

ледено_sЪrце
18th May 2009, 14:32
Разбира се, напълно права си...и именно там е парадоксът при мен- самото ми тяло няма нужда от сладко и разни други боклуци- просто всичко ми е в мозъка- чувствам все едно тези неща са забранени и просто вече съм свикнала да се разочаровам от себе си и сякаш по навик се издънвам на определен период.
Самата аз се чувствам много щастлива, когато се чувствам леко, хапвам здравословна и стойностна храна, но- уви, явно трябва първоначално да затегна много строго режима си, докато не преодолея този психически проблем и после да оставя режимът да върви по набраната вече инерция.
Как според вас е най-добре, вие как сте се справили с този проблем?
Честно казано на мен идеалът ми за хранителен режим и навици, към които се стрема са тези на Ани.

Edit- Последното прозвуча малко двусмислено- сякаш се стремя да копирам нечии режим, при положение, че всичко е строго индивидуално- имах предвид като самоконтрол, воля, подбор, баланс между храните, активност и т.н. :P

Kraska_Praska
18th May 2009, 14:52
Точно това си мислех и аз - самото ми тяло няма нужда от сладко и разни други боклуци. Може би ключът е точно в това, което казваш - Самата аз се чувствам много щастлива, когато се чувствам леко, хапвам здравословна и стойностна храна. Просто в един момент се замисляш и си казваш - тази торта нито ще даде на тялото ми нещо, от което то се нуждае, нито ще ме направи щастлива, защо ми е тогава да я ям? На теория звучи супер, но на мен самата ми отне много време(години) да започна да го прилагам на практика, плюс това точно, когато вече ми беше станало естествено да си подбирам само здравословни неща, се издъних като пих бира. Но пък това като че ли ми подейства още по-мотивиращо - видях, че от тази бира нищо добро не получих и един вид ми мина жаланието да пия за в бъдеще :)

aniK
18th May 2009, 14:56
Честно казано на мен идеалът ми за хранителен режим и навици, към които се стрема са тези на Ани.


Оооо, дано да имаш предвид мен (щото аз съм си ани по принцип) :girl_in_love:

Обаче вече и аз не знам какви съвети да давам :D Тук сме си казали всичко за това кои храни са добри, кое е правилно и т.н. С какви невежи се сблъсквам понякога :shock: Ние тук диплом можем да вземем :mrgreen:

Хайде, никой да не се шашка - полагат ли се някакви усилия, те рано или късно се възнаграждават с успех :2043:

Да вземем да си спретнем една среща, мацки, какво ще кажете ???!!!

Красиииии, за бирата или добро или нищо :buttslap: :lachen:

Kraska_Praska
18th May 2009, 15:20
aniK, сигурно няма нищо лошо в бирата за човек, който си изпива по една малка от време на време :)
Лошото става, когато някой като мен е бил пристрастен (не ми се говори за какви количества и каква честота на пиене на бира става въпрос, просто ме е срам :( ).
Ако си имах доверие, че мога да контролирам количествата, и сега бих си позволявала по една малка биричка веднъж седмично. Друг е въпроса, че с моята мигрена е най-добре да избягвам какъвто и да е алкохол...

tonita
18th May 2009, 15:27
Ако трябва да бъда честна аз примерно нямам никакво отношение към здравословното хранене (може да ме хокате за това) В смисъл ако нямах проблеми с килограмите и бях от тези момичета, на които не им се лепят, нямаше пет пари да давам за това кое е здравословно и кое не.
Незнам дали ще ми повярвате, но откакто започнах да пиша в този форум и по-скоро да чета ВАШИТЕ мнения :girl_haha: нещо се промени в моето отношение към храната- усещам се как избягвам някои храни не само защото са калорични, а и защото не са полезни! :) :!:

Хайде една среща в Бургас- лято е :sunbath:

tonita
18th May 2009, 15:32
aniK, сигурно няма нищо лошо в бирата за човек, който си изпива по една малка от време на време :)
Лошото става, когато някой като мен е бил пристрастен (не ми се говори за какви количества и каква честота на пиене на бира става въпрос, просто ме е срам :( ).
Ако си имах доверие, че мога да контролирам количествата, и сега бих си позволявала по една малка биричка веднъж седмично. Друг е въпроса, че с моята мигрена е най-добре да избягвам какъвто и да е алкохол...

Краска сигурна съм, че по една биричка от време на време не е фатално въобще, стига да не са по 5 всеки ден :roll:

Стигнала съм до извода, че човек просто трябва да има мярка във всяко едно отношение! Всичко да е с мякра! И храненето, и пиенето, и диетите.... Но права си, че самоконтрола е най-трудното нещо!!!

aniK
18th May 2009, 16:18
Ееее, Краси, и аз в студентските си години съм изпивала по 4-5 големи бири, но после какъв махмурлук после съм имала... :sick:
Сега много рядко пия 2 - ако се задържа по-дълго на масата, ако ми е гладно или пък седна пред ТВ с бира и ядки (когато съм на почивка примерно). ОБАЧЕ всяка вечер пия по 1 голяма бира :D Много рядко я заменям с чаша вино, но не ми е толкова вкусно :D Бирената мая е много полезна ;)

Kraska_Praska
18th May 2009, 16:32
Хехе, не ми напомняй за бирения махмурлук, мнооого гадно нещо е.
Доста хора са го изпитали в студентските си години, обаче моето студентство на практика приключи (имам само да правя дипломна работа, за да си завърша магистратурата) и вече не ми е времето за такъв бурен живот. Иначе твоят варинт с по една бира вечер си е супер :)

Engel
18th May 2009, 17:25
Аз викам да направим някакъв план за упражняване на практиката :lol: Звучи малко странно, но някакъв план за да се научим да прилагаме това, което знаем, защото до този момент hatred и aniK се справят най-добре. Предлагам всяка сутрин всички на гладно да правим кой каквито упражнения иска и да отчитаме това + това колко вода сме изпили за начало. Някой иска ли? Все пак това не е само ХРАНИТЕЛЕН дневник за отслабващи :)

Kraska_Praska
18th May 2009, 17:30
Engel, идеята е супер :)
Аз спортувам много рядко и съответно ще ме е срам да напиша "днес не правих нищо" :) Така ще се амбицирам всеки ден да имам нещо, с което да ви се похваля :) Колкото до водата, тук вече се гордея със себе си - събират ми се около 2,5 - 3 литра на ден (освен водата включвам в сметките и разните чайчета - зелен, ментов, билков...).

Engel
18th May 2009, 17:34
Добре, включвай ги :) Аз днес съм изпила за сега 500мл. вода и 1 250мл. кафе. За сега се излагам, но ще гледам да изпия още 2-3 големи чаши до края на вечерта :)

hatred
18th May 2009, 17:56
Да вземем да си спретнем една среща, мацки, какво ще кажете ???!!!



Айде, и аз си го мисля това от няколко дни :girl_dance: :2013: :dirty_dance:

И на мен aniK ми е един вид идеал в храненето.

ледено_sЪrце, точно защото имам опит с отслабване и рязко напълняване след захранването, сега се старая да не променям драстично режима си. Действително, изключила съм напълно голям спектър от храни: месо едва ли ще проям отново, от много малка съм с вегетариански вкус; сладкиши, пържено, тестено и мазнотии не възнамерявам да включвам в менюто си. Даже съм много щастлива, че съм отвикнала дотолкова от тях, че изобщо не ме привличат.

Но се опитвам бавно да върна в храната си кашкавала, някои зърнени храни, меда ... И най вече да променя нагласата си и да не изпитвам вина от това, че съм хапнала една ябълка.

Ох, тези ябълки. Откакто прочетох в spider sport как "ябълките директно се залепят на задника" не мога да си го избия от тъпата глава :lol:

Engel
18th May 2009, 19:10
И как по-точно се залепят за задника? :roll:

monita_g
18th May 2009, 19:14
О... аз за водата вече нямам проблеми - днес съм изпила 2 литра и още към 300 мл. кафе (голяма кафеманка съм :) Днес съм на домат и половина; половин краставица; 200 гр. извара... :) :)

Да, Енджи...добър въпрос за ябълките и аз се учудих доста...?!

Babri
18th May 2009, 19:22
Момичета,какво мислите за зърнената закуска на Нестле?

На опаковката пише да се хапва по 30гр със 125мл обезмаслено мляко.Дали това количество ще е достатъчно за нахранване?

Извинявам се ако някъде вече сте обсъждали това :P

jolifille
18th May 2009, 19:54
Babri аз от 4г закусвам само Нестле но мисля че 30гр е малко :?
Ако закусваш 30гр ще е добре към 10-11 чеса да вземеш и плод :wink: :wink:

Babri
18th May 2009, 20:27
Мацка,благодаря ти :girl_kiss2:

И на мен ми се струва че е малко 30гр,ще си сложа малко повече :P

hatred
18th May 2009, 20:56
О... аз за водата вече нямам проблеми - днес съм изпила 2 литра и още към 300 мл. кафе (голяма кафеманка съм :) Днес съм на домат и половина; половин краставица; 200 гр. извара... :) :)

Да, Енджи...добър въпрос за ябълките и аз се учудих доста...?!

monita_g, ти искаш да се самоубиеш, така ли :shock: :shock: :shock: Водата добре си я оправила, ама вземи оправи и храната ! Моля те :roll:

И как по-точно се залепят за задника? Rolling Eyes

Иди ги разбери, спайдерска работа :lol: Само че на моя болен мозък успяха да повлияят.

Момичета,какво мислите за зърнената закуска на Нестле?

Според мен не е много добър избор, съдържа доста захари. Прости при това :lol: Но може и да греша, както вече уточних съм болен мозък.

Babri
18th May 2009, 21:10
Hatred,мацка,една порция т.е 30гр плюс млякото съдържа 11,3гр захари.Това много ли е :2005:

и не си болен мозък,просто си стриктна в храненето :2020:

aniK
18th May 2009, 21:23
Babri, мацка, бЕгай от тук докато не си прихванала :3000:

Сега сериозно: и аз не съм фен на такива закуски - доста подсладени са. Като излезе Nestle Fitness, го хрупах на работа, нямайки нищо друго под ръка и да ти кажа позалепи ми се :( По-добре чисти овесени ядки или мюсли (всякакви ядки+сушени плодове).
Всякакви такива преработени, подсладени и рекламирани за диетични ги подлагам на ОГРОМНО съмнение.

Момичета, много ме ласкаете с изказванията си :oops: :oops: :oops: Добре, че не ме виждате как по цял ден не спирам да дъвча по нещичко :P Тази вечер омаХах една свинска пържола, з'то трябваше да се дояде, но аз месото не го броя :girl_haha: Важното е, че се въздържах от каквото и да било въглехидратно след нея ;)
Вечеря: зелена салата, свински котлет, пилешки гърди + бира :1351:

hatred
18th May 2009, 21:24
Hatred,мацка,една порция т.е 30гр плюс млякото съдържа 11,3гр захари.Това много ли е :2005:

и не си болен мозък,просто си стриктна в храненето :2020:

Болен мозък съм и май лечението е някой да ме удря с чук по главата :2005:
А по темата: зависи от режима. Ако си на въглехидратна рестрикция, има по - добри източници на въглехидрати. Но то си зависи от гледната точка :wink: И аз като aniK хрупах Nestle fitness в онези далечни времена, когато се появи. Вярно, не съм се ограничавала с 30 грама, но простата захар си каза думата, дънките ми поотесняха.

aniK
18th May 2009, 21:27
hatred, :2001: :1219:

hatred
18th May 2009, 21:29
aniK, ако месото не се брои, това означава ли, че и рибата не се брои ? А изварата ? :roll:

Моята мечта е да ям само неща, които все не се броят, ама в големи количества :lol:

Babri
18th May 2009, 21:38
Hatred,не съм на въглехидратна рестрикция/каквото и да означава това/ :lol: Просто си търся подходяща закуска- някакъв заместител на тестените изделия и реших че Нестлето ще ми свърши работа.

Досега си хапвах по една филийка черен хляб с кашкавал и пуешко филе,но все пак трябва да има и някакво разнообразие.

Аник,вече прихванах :1241:

hatred
18th May 2009, 21:39
Ох, менюто за днес няма да го описвам в подробности, защото едва ли ще изненада някого.

За вечеря бях планирала омлет от яйца, извара, лук, чушки и домати с голяма зелена салата, гарнирана с 70 - 100 гр сирене. Плановете ми обаче претърпяха провал. Сиренето се оказа развалено :sick: Толкова дълго време го бях държала в хладилника, че беше станало адски горчиво и слузесто. :cry: Яд ме е, че за един месец не съм успяла да изям и 200 гр сирене light.

Беше късно да размразявам риба, затова компенсирах с повече извара.

Ох, на фона на менюто на monita_g моето жалване, че съм яла малко, звучи като изповед на болен от хиперфагия :lol:

hatred
18th May 2009, 21:45
Hatred,не съм на въглехидратна рестрикция/каквото и да означава това/ :lol: Просто си търся подходяща закуска- някакъв заместител на тестените изделия и реших че Нестлето ще ми свърши работа.

Досега си хапвах по една филийка черен хляб с кашкавал и пуешко филе,но все пак трябва да има и някакво разнообразие.

Аник,вече прихванах :1241:

Babri, наистина не прихващай. Ти изглеждаш страхотно, не е необходимо да полудяваш :lol:

За закуска понякога си мечтая за такива вкусотии - кремчета от извара с плодове, мед, стевия, кокосови стърготини, канела ... Ммммм ... Но при тях има един огромен проблем: трябва да се приготвят от вечерта и подозирам, че може и да не им устоя докато ги правя.

Между другото, днес пробвах една лъжичка от протеина на една приятелка. Беше с вкус на тирамису. Установих, че тирамисуто ще да е нещо много хубаво ( никога не съм яла, изключих сладкото преди да излезе на мода ). Но на протеин е екстра :lol:

aniK
18th May 2009, 21:46
aniK, ако месото не се брои, това означава ли, че и рибата не се брои ? А изварата ? :roll:

Моята мечта е да ям само неща, които все не се броят, ама в големи количества :lol:

Аз не ги броя :mrgreen: Нали ти казах, че затова не готвя риба в къщи - то няма наяждане. С изварата ми е супер спокойно също. Обаче не ям наведнъж големи количества, за да не ми става тежко или да се подуя - през 1-2 часа по нещичко :2003:

Babri, пълнозърнест хляб с филе е супер :2043: При твоите тренировки, физика и липса на необходимост от голяма рестрикция и кашкавала е ОК :D Момичетата бъркат нЕкви Дюкански бъркочи, които даже ми звучат вкусно. Закуската за активно спортуващ е ОК да бъде въглехидратна, но от т.нар."сложни въглехидрати".
hatred, моето сирене Light от отварянето на пакетчето си беше такова :? Не знам малкия как не изплю сутринта звездичките заради него :roll: Тирамисуто е един РАЗКОШ и особено крем-тирамису (а не торта). Основната съставка е сирене Маскарпоне :candy:

Engel
18th May 2009, 22:07
Искам да спра да ям и никога повече през живота си да не ям.. ба*ти и яденето.. направо си живея за да ям!

Babri
18th May 2009, 22:10
Аник и Hatred, :2015: :girl_kiss2:

Бъдете все така отзивчиви и мили :P

swe3tynka
18th May 2009, 22:46
Искам да спра да ям и никога повече през живота си да не ям.. ба*ти и яденето.. направо си живея за да ям!


Не го искаш, повярвай ми!! :2001:

Ето моето меню за днес, аз... съм доволна от себе си! :)

Закуска: Тричена палачинка с мед и орехи + около 100-150гр кисело мляко с ягоди
Обяд: Гювече с пилешко филе, сирене и зеленчуци
Междинно: 1 малка кисела ябълка + около 150гр кисело мляко с 1с.л. пшенични трици, мед и канела
Вечеря: Голяма шопска салата (домат,краставица,лук,извар а,пушеко филе + сос от 2с.л.кисело мляко и малко горчица)

Спорт: Час и половина/ два народни танци интензивно темпо (егати жегата...вир вода станах :shock: /.

Това е :)

hatred
19th May 2009, 06:38
swe3tynka, според мен днес вече менюто ти е много добро :2003:

aniK, странна работа, толкова скъпо сирене, а да го продават развалено :sick:

aniK
19th May 2009, 07:16
Добро утро :computer_coffee:
Аз много рядко гледам цени :oops: , Light по скъпо ли е от другите :?: Вече няколко пъти ми се случва да не е хубаво, а като покисне във вода става още по голям отврат и се налага да го сложа в някоя манджа :?
swe3tynka, на мен много ми харесва менюто ти :2003:
Engel, :buttslap: И за мен харненето е оснавна грижа (не само моето, но и на още двама :mrgreen: ). Наскоро един приятел-билдър ми вика "ама и ти мислиш само за яденето" :girl_haha: Ми к'во, да не сме се намерили на пътя, ще си угаждаме :2043:

hatred
19th May 2009, 07:21
Колко точно по - скъпо е от другото не знам, защото друго сирене не съм купувала от мноооого време. Но при всички случаи е по - скъпо. Все пак килограмът е към 10 лв ( даже повече ), това е цена по - подходяща за кашкавал май.

И на мен храненето ми е много важно, обичам да си угаждам чрез храната.

alma
19th May 2009, 08:00
Ох, аз вчера бях многоо настинала и ми беше хипер зле и не съм мислила много много какво хапвам....и беше доста :(
Но днес съм ок и мисля да си прочистя малко организма с един ден на кисели млекца. И като цяло сега разглеждам бански,за да се стимулирам и да се взема в ръце.

bibi_82
19th May 2009, 10:46
Здравейте момичета :D
Аз вече съм твърдо 54 кг и много се кефя :1207: :1207:
Остават ми да преборя още 4 кг :D
Много харесвам панталони и дънки тип цигара но винаги съм се въздържала да купувам такъв модел защото те стоят добре само на слаби момичета, а аз заради бричовете изглеждам с тях като гръцка амфора
:D
Вчера обаче се престраших да премеря едни дънки такъв модел и ми стояха учудващо добре, освен всичко друго съм и един номер надолу и мисля като сваля още 1 кг да се зарадвам с едни такива и да си се фръцкам доволно :D
Иначе диетата ми върви добре - нямам никакви оплаквания чувствам се добре, гледам да се разхождам много, захванах се и с пролетното почистване у дома. Онзи ден извървях сигурно повече от 10 км :D
Пожелавам хубав и усмихнат ден на всички :D

tonita
19th May 2009, 11:13
И на мен храненето ми е много важно, обичам да си угаждам чрез храната.

И аз така, и то в това ми е проблема- че обичам да си угаждам и съм чревоугодник. Всичко ми се яде и почти няма нещо, което да не обичам :shock: Ужас!

Браво на bibi_82 :bravo: Напълно си си заслужила наградка :)

alma и аз днес съм на кисело мляко с канела!

Disaster
19th May 2009, 12:27
Bibi,пак искам да те попитам нещо.Какво ядеш през въглехидратния ден вместо тия сладкиши?Честно казано ме притеснява да ям каквото и да било тестяно,а торти и шоколад няма да ям със сигурност.Още не съм започнала диетката.Сега събирам информация.Планувам я точно от 01.06,за да са ми пълни месеците.(естествено сега не се тъпча,ям си умерено и здравосовно).Вечерята ме интересува по-специално,за обяд ще го измисля.Благодаря ти предварително!

Engel
19th May 2009, 12:37
Какво значение има как са ти месеците? Диетата се почва от сега, а не от утре, Понеделник, 1ви другият месец, началото на новата година :2016:

alma
19th May 2009, 12:45
tonita с канела не съм пробвала,но звучи много вкусно :)

Disaster
19th May 2009, 12:46
Както казах,но с други думи,сега пак се ограничавам,просто по мой си начин.От тогава просто ще започна ТОЗИ режим.Иначе съм напълно съгласна за това, че диетата се започва от днес.

ioni
19th May 2009, 14:39
Здравейте момичета :D Как сте? Не знам дали ме помните. Преди пишех редовно, а сега само ви чета всеки ден. Никога не съм била по-слаба. Просто поддържам режим и спортувам. И това благодарение на вас и вашата подкепа. И вие имате моята. Успех на всички и хубав ден. :D

bibi_82
19th May 2009, 16:56
Disaster, сладкишите по време на диетата не трябва да те плашат по 2 причини - първата е че те са достатъчно малко като количество и то само веднъж през въглехидратния ден а другата е че въглехидратния глад е нещо страшно - почти всеки, включително и аз съм го изпитвала и колкото и да избягваш сладкото и въглехидратите по принцип идва един момент в който изпитваш адска нужда да ядеш сладко и изобщо всякакви въглехидарти. Ето аз в продължение на 4 месеца почти не ядях сладко но в един момент 2 седмици след Великден просто не можех да се спра, което е по лошия вариант но за съжаление трябва да си много волева и за да избегнеш такъв момент. Затова хапвай - не се тревожи стига количеството да е умерено - по добре малко отколкото изобщо и в един момент да почнеш да ядеш неконтролируемо. Мен също ме плашеше този въглехидатен ден но когато почнах диетата разбрах че количеството на тези сладкиши не е такова че да попречи на отслабването. Всъщност ако се спазва всичко останало стриктно това ти е най-малкия проблем.Аз дори след въглехидратния ден бях свалила.

Disaster
19th May 2009, 17:09
Права си за въглехидратния глад,обаче в действителност се редуват 1 ден белтъчини и после 3 дни въглехидрати(бобови и плодове) :roll: Би трябвало да го няма този гооолям глад за сладки.Нали те не са ни нужни щом храним мозъка с качествени въглехидрати.Оххх,съвсем се обърках,няма да го мисля толкова.Благодаря ти!

bibi_82
19th May 2009, 17:32
Би трябвало ама го има. Аз и преди това се хранеш балансирано и съм приемала въглехидрати но лудостта за сладко пак ме застигна в един момент :roll: За съжаление колкото и да е въглехидратен един банан примерно не може да ми замести шоколада колкото и да ми се ще да е така. Който твърди обратното значи напълно е овладял себе си или просто не обича сладко :D

hatred
19th May 2009, 21:30
bibi_82, браво за постигнатото :2043: :2003:

ioni, пускай от време на време по някое меню :wink: Няма само ти да черпиш идеи от нас, я :D

ioni
19th May 2009, 23:46
Дам, ще се постарая. :D Пускам това от вчера, че беше много добро. :D

закуска - мюсли с прясно мляко, половин банан и канела
обяд - омлет (2 яйца със сирене), домат
следобедна - ябълка
вечеря - риба с доматен сос на фурна, зелева салата

вода - около 2 литра

Гледам така да се храня. Когато ми се прияде нещо "забранено" си го позволявам, защото все пак само поддържам. Пък и спортувам доста.

hatred
20th May 2009, 06:51
Моята храна за вчера беше следната:

овесени ядки с прясно мляко, стафиди и канела + 5 бадема + 2/3 доза протеин ( бляк, взех си един с вкус на шоколад; знаех си, че този вкус не е удачен, мразя го :sick: ) + лъжица ленено брашно
350 гр ягоди
една зелена ябълка и 10 бадема
200 гр извара ( открих една доста хубава - на "Милктрейд"; нова извараааааааааааааа :1203: :1301: :3000: )
доза протеин ( пак тоя шоколадов вкус, чудя се на кого да го пробутам )
лъжица трици и кисело мляко
180 - 200 гр печена сьомга с домати и тиквички + 3 маслини
салата от зеле, моркови, магданоз, краставичка и домати + супена лъжица зехтин ( ок ли е като количество за една салата :?: ) + 1/3 филийка Мастермахер ( планирах да е около половин филийка, но една част от нея ми се заклещи в тостера :lol: )
кисело мляко, ленено и сусамено брашно

Калориите пак ги изкарвам към 2000 ... би трябвало да ми стигат :roll:

ледено_sЪrце
20th May 2009, 07:09
Биби, страшен позитивизъм ми предаде! Честито за постигнатото- аз съм с почти същите цели- сега ме мотивира да те догонвам, че съм +1 кг. :lol:
Вчера от обяд бях все по заведения, но пак се справих прилично-
Закуска- 1 филийка хляб Вита с малко кашкавал+ 1 домат
Обяд- Пилешко шишче и картофки "Соте"
Вечеря- 1/2 салата с домат и сирене + няколко гъбки, пълнени с кашкавал, кис. краставица, царевица и шунка

Само ме е яд, че не можах да тренирам заради страшни болки в коляното. :cry:

aniK
20th May 2009, 07:12
hatred, ти печеш ли го Мастермахера :shock: Не става ли клисав :shock:
Зехтин слагам на око директно от бутилката. Не му следя количеството - той е полезен, а и салата без мазнина е трудно смилаема.
ioni, много разумно звучиш!!! БРАВО!!!

ледено_sЪrце
20th May 2009, 08:16
Реших от утре и аз да почвам 90-дневната диета - по простата причина, че днес вече съм направила 1 ядене и ще си объркам дните.
Прочетох повече за нея и много ми допадна- то не е ли по-скоро нещо като разделно хранене? :P
Само не ми е ясно как да се избегнат млечните продукти във въглехидратния ден, ако се ядат сладки изделия?
За пиците и спагетите решението сигурно е да не са купени навън, а да са домашно приготвени, но пък едва ли ще се занимавам да приготвям сладкиши- може би натурален шоколад е добър избор в този случай.
Че то дори и от тези готовите закуски няма как да се направят, освен ако не се хрупат така, без мляко. :roll:

tonita
20th May 2009, 08:36
Реших от утре и аз да почвам 90-дневната диета
Прочетох повече за нея и много ми допадна- то не е ли по-скоро нещо като разделно хранене? :P

Да, на принципа на разделното хранене е. И на мен ми се струва разумна- даже я бях почнала преди няколко седмици, но се отказах- просто работя извън града и трябваше да си приготвям от предната вечер храната- няколко дена го правих, но после естествено ме домързя :oops: и айде пак на моя си измислен режим :)


ледено_sЪrце даже бях намерила в интернет рецепти за всеки един от дните :) Ако се интересуваш, мога да ти ги пратя на лични :)

ледено_sЪrце
20th May 2009, 08:41
Благодаря ти- ще се радвам да ги разгледам. :P
Сега от една диета на Cosmopolitan, която имах вкъщи, видях идея-
паста с доматен сос+ 2 супени лъжици счукани тиквени семки (нали и ядки може през въглехидратния)

aniK
20th May 2009, 08:53
Аз никога не бих могла да се храня разделно, но принципът на това хранене ми се струва много логичен и разумен.
Стискам ви палци, момичета :2043:

ледено_sЪrце
20th May 2009, 08:54
Ани, аз също винаги съм си мислела, че не мога- е,реших, че е време да разбера. :P
Благодаря за подкрепата! :girl_kiss2:

bibi_82
20th May 2009, 09:52
Ледено сърце радвам се че ви нахъсвам и вас да слабеете с моите приказки :D Пожелавам ти не само да свалиш този 1 кг до моите а и бързо да паднеш по-надолу до тези които целиш :D
Диетата наистина е на принципа на разделното хранене и на мен все още ми е малко смотано отвреме на време че не мога да ям храни съчетавани по определен начин, както съм свикнала да ги ям дори по време на режим, но предполагам че се свиква с времето. Например пия кафето си с малко мляко и мед а сега го пия с мляко само през белтъчния ден а малко мед си позволявам да сложа само през въглехидратния и плодовия :D Вчера ми беше въглехидратен ден и установих че не мога да си направя принцеса с кайма защото храните са несъвместими - абе пълна лудница е, но се свиква :D Най-важното при диетата според мен е да следиш за правилното съчетаване на храните и на вечеря да ядеш това което си ял на обяд но наполовина. Иначе в нета има много рецепти за този режим. Сладкишите както казах и преди това са ти само на 1 хранене през въглехидратния ден и количеството далеч не е толкова голямо колкото ни се струва само като я четем. Ако използвам примера от диетата в нета - с бисквитената торта ами представи си колко е 1 парче бисквитена торта за вечеря при положение че не си ял от обяд :D и на всичко отгоре следващия ден ти е плодов и така ти се остъргва стомаха че забравяш и бисквитена торта и всичко :D

ледено_sЪrце
20th May 2009, 09:55
О, аз нямам проблем- дори се радвам, че има такъв ден, защото така и така сега 1-2 дни в седмицата си позволявам да си поотпусна душата малко. :P Просто се притеснявах, че нали все ще има яйце, мляко в тоя сладкиш. :roll:

bibi_82
20th May 2009, 10:03
По принцип е по-добре да няма мляко и яйце - в нета ми направи впечатление че из рецептите има много такива сладкиши които са без тези съставки. Ако пък има едва ли е толкова страшно но тогава количеството което ще приемеш трябва да е по-малко (по моята логика) Така сам се ограничаваш да ядеш по правилно съчетани храни - за да хапнеш повече. И на мен още това със сладкишите не ми е много ясно но търся и аз няква логика на базата на моите си размишления :D

Engel
20th May 2009, 11:35
Здравейте момичета, прочетох за някакво ново олио на ЮСЕРИН, което заличавало стрийте :roll: Имало ги, но толкова се свивали, че и с "микроскоп" едвам се виждали? Някой пробвал ли го е? за 24.50лв. се взимало опаковка 125мл., която ти стигала за месец и нещо мазане на всякъде. Ще е много добре, ако стане, защото целите ми крака са в стрий :cry: Ще го взема да го пробвам скоро !

Kraska_Praska
20th May 2009, 11:50
Engel, нали ще споделиш дали има ефект? Аз съм малко скептична по отношение на тези мазила за стрии, не си представям как ще помогнат. Но пък ако ги поприкрият, може и аз да си взема, понеже си имам няколко на бедрата.

swe3tynka
20th May 2009, 19:23
Здравейте, момичета.
И аз идвам да се разпиша.. малко... не знам, чувствам се странно като ям повече храна, но пък е полезна /надявам се/ и е разпределена на малки количества и затова може би през 3 часа огладнявам :shock: :? да не говорим, че ходя до тоалетна по 4-5 пъти на ден, след всяко ядене...коремът ми не иска храна :evil:

Меню:

Елда (1/2 каф.чашка) със сирене и кашкавал - към 5.30 сутринта
Диетично Corny с ядки без захар (25гр) + няколко сурови ядки (около 15)
2 парченца пушеко филе с извара
Чушки с яйца и сирене (готвено) + 1 домат- това ми беше обяда към 13.30, но порцията беше наистина малка (не бях особено гладна)
2 малки нарязани и обелени ябълки (към 19.00 :shock: )
няколко лъжички доматено пюре с малко пресен лук и извара

И сега мисля вечерята ми да е пилешка пържола от филе на скара (малка) + малка шопска салата.
Но се чудя за месото... дали не съм прекалила с яденето и да мина без него, макар че пак нещо като че ли съм гладна..? :?

Днес ми е "почивният" ден, без спорт. Ще направя само 20тина минути леки упражнения за талия,дупе и бедра, по-късничко.
А утре съм и на танци, имам и физическо (бягане + кростренажор), ще карам и вело в къщи :cool:

О, забравих, и сигурно съм изпила поне 2л и половина вода.

hatred
20th May 2009, 20:37
swe3tynka, хубаво меню :2003:

Ето и моята храна:

овесени ядки с канела, стафиди и мляко + 5 бадема + 1/2 доза протеин + лъжица лен
250 гр череши ( Ммммммм... :girl_dance: )
150 гр кайсии и 200 гр извара
10 бадема
доза протеин
лъжичка с трици и кисело мляко
"огретенът" на aniK от тиквички, броколи, яйце, извара, копър, чесън и лук + домати + 3 маслини
голяма зелена салата с 80 - 100 гр сирене, лъжица зехтин, много домати и краставици и 1/3 филийка Мастермахер
лен, сусам, кисело мляко

Попитах ви дали една супена лъжица зехтин в салатата е добра доза, защото вчера установих един срамен факт. Една бутилка от литър зехтин ми стига точно за една година :oops: Спомних си, че си я бях купила миналата година точно в края на май, а я привърших вчера. Разпределено на 365 дни в годината, това прави средно по 3 милилитра на ден. Май е малко :roll:

Mena
20th May 2009, 20:51
hatred, имам същия "проблем" със зехтина като теб :lol: , затова си купувам от 0.5 л.

hatred
20th May 2009, 21:02
hatred, имам същия "проблем" със зехтина като теб :lol: , затова си купувам от 0.5 л.

Аз днес си взех от 250 мл. Но както след няколко седмици ще се местя ( живот и здраве ) в ново жилище, усещам как ще нося отворената бутилка със себе си :girl_haha:

swe3tynka
20th May 2009, 21:11
На мен пък мама ми е купила някакъв зехтин- Costa d'Or Light нискокалоричен-250мл... който аз така и нямам навик да добавям в салатите си :roll:

hatred
20th May 2009, 21:17
На мен пък мама ми е купила някакъв зехтин- Costa d'Or Light нискокалоричен-250мл... който аз така и нямам навик да добавям в салатите си :roll:

А с какво ядеш салатите ?!? Само със сол ли :roll:
И аз като видях, че има нискокалоричен зехтин, веднага се зачетох в етикета ( болният ми мозък няма как да остане равнодушен при такъв надпис :lol: ). Но здравият разум взе връх - калориите действително са малко по - малко, но зехтинът не е студенопресован :2022: А това трябва да ни е приоритет при избора на зехтин :2003:

Mena
20th May 2009, 21:30
Ползвам един гръцки био зехтин, студено пресован, има много приятен аромат и вкус. Ще потърся някакъв линк да ви го покажа.
http://www.bio.bg/img/gallery/product_3.jpg?1830035489

swe3tynka
20th May 2009, 21:31
На мен пък мама ми е купила някакъв зехтин- Costa d'Or Light нискокалоричен-250мл... който аз така и нямам навик да добавям в салатите си :roll:

А с какво ядеш салатите ?!? Само със сол ли :roll:
И аз като видях, че има нискокалоричен зехтин, веднага се зачетох в етикета ( болният ми мозък няма как да остане равнодушен при такъв надпис :lol: ). Но здравият разум взе връх - калориите действително са малко по - малко, но зехтинът не е студенопресован :2022: А това трябва да ни е приоритет при избора на зехтин :2003:

АМи ям ги без нищо- само нарязани краставици и домати :lol:

ioni
20th May 2009, 21:50
Здравейте момичета. :D Anik радвам се, че одобряваш начина ми на хранене. От тук съм се учила ;) Радвам се, че рано се ориентирах - на 17 съм и знам какво е полезно и какво не. Днес менюто ми беше горе-долу добре.

закуска - ягоди, Корни с банан

в училище - тостер с диетично хлебче, шунка, млечна, домати, ексада

обяд - ръжени спагети с доматен сос (лук, салам, домати)

следобедна - активия с киви

вечеря (19:00) - пак спагети

Не е много добре де, ама така се случи. Наясно съм за Корнито, Активията и салама ;)

Вода - 1,5 литра

bibi_82
20th May 2009, 22:20
Леле сега като чета колко икономично ползвате зехтина направо ми стана зле - на мен опаковка от 2 л. ми стига за 4 месеца :roll: На салатите слагам по 2 суп.лъжици, ползвам зехтин и за всичко което приготвям ако се нуждае от мазнина.

tonita
20th May 2009, 22:29
Леле сега като чета колко икономично ползвате зехтина направо ми стана зле - на мен опаковка от 2 л. ми стига за 4 месеца :roll: На салатите слагам по 2 суп.лъжици, ползвам зехтин и за всичко което приготвям ако се нуждае от мазнина.

:shock: да бе и аз така. Без салатка не сядам на маста и й слагам само зехтин и подправки, незнам, но имам чувството, че на мен литър зехтин ми стига за месец или нещо такова....

hatred ти не слагаш ли зехтин на салтката?

Engel
20th May 2009, 22:31
Ето и моето меню: Първи ден без плодове :? Интересно е, че не чувствам ужасен глад както като ядеш плодове.
Закуска: Омлет от 2 яйца с няколко лъжици кисело мляко
Обяд: Консерва риба тон в растително олио + 30-40гр. бадеми
Вечеря: 1 домат, 1 краставица, 30гр. сирене + 30гр. кашкавал на салата.
Вода - над литър + 2 кафета и мляко с ниско-маслено какао и подсладител. :P
hatred: Прави ми впечатление, че ядеш много неща на ядене, но по много малко ;) Увеличи зехтина и не се притеснявай. И аз скоро ще отида да си купя, защото и аз ям като ioni без нищо, даже и без сол, защото отдавна съм я отказала.
Успешна и отслабваща вечер на всички!

hatred
21st May 2009, 05:28
Леле сега като чета колко икономично ползвате зехтина направо ми стана зле - на мен опаковка от 2 л. ми стига за 4 месеца :roll: На салатите слагам по 2 суп.лъжици, ползвам зехтин и за всичко което приготвям ако се нуждае от мазнина.

:shock: да бе и аз така. Без салатка не сядам на маста и й слагам само зехтин и подправки, незнам, но имам чувството, че на мен литър зехтин ми стига за месец или нещо такова....

hatred ти не слагаш ли зехтин на салтката?

Слагам, но то се видя по колко :lol: Понякога го заменям с 6 - 7 големи маслини. Не знам дали е удачно като количество.

Engel, да, хапвам по много неща, защото постоянно ме преследва едно усещане, че има толкова много вкусни и здравословни храни, а в рамките на деня нямам време и възможност да опитам от всички.

Менюто ти за днес ми харесва ( вярвам, отцедила си рибата :lol: ).

alma
21st May 2009, 07:16
Ето ме и мен...Аз също ям салатите без подправки и да ви кажа много хора познавам,които го правят...
Виждам,че всички сте много стриктни и здравословни,което е чудесно и е сигнал,че лятото идва...даже според мен е тук :)
аз за вчера:
1 активиа- закуска
300гр ягодки и 300гр череши- обяд
зелена салата с риба тон- вечеря

Днес съм решила да го карам на черешки...знам,че плодовите дни не са ужасно здравословни,но обичам всяка година по време на черешите да карам само на това....Много ги обичам гадните череши.....
Все още се колебая дали да потичам на стадиона...Нали бях леко болничка и незнам дали е добра идея?!А..и съм в сесия и имам да уча....


swe3tynka къде ходиш на танци?

hatred
21st May 2009, 07:30
За салатите знам от много на брой достоверни източници, че е изключително важно да се консумират, подправени със зехтин. Една от причините: много от витамините са мастноразтворими и ако ги приемаме самостоятелно без мазнина, усвоимостта им е изключително слаба.

А и зехтинът си е идеален източник на ненаситени мазнини. Определено ще се постарая тези 250 мл за около месец - месец и половина да ги свърша :lol:


Ох, alma, и на мен в главата ми се въртят разни идеи за черешови дни, но тамън съм го докарала на добър гликемичен контрол :roll: А и открих, че като хапвам по - малко плодове, им се наслаждавам повече. Например, вчера изядох 250 гр череши и изпитвах удоволствието на всяко едно плодче. Преди съм изяждала по килограм - два череши и го правех някак механично, без да отдавам полагащото се значение на вкуса.

Ох, попаднах на едни такива страхотни сладки домати ... Вчера съм изяла общо около 600 - 700 грама. Срам ! :oops:

aniK
21st May 2009, 08:19
За салатите знам от много на брой достоверни източници, че е изключително важно да се консумират, подправени със зехтин. Една от причините: много от витамините са мастноразтворими и ако ги приемаме самостоятелно без мазнина, усвоимостта им е изключително слаба.


У нас май по 2л на месец отиват :D

Mena
21st May 2009, 08:54
Обожавам зехтин, и не мога да си представя салата без него, но дори и да искам не мога да свърша повече от 0.5 л бутилка за половин година, живея сама, а и често се храня навън. :lol:

Kraska_Praska
21st May 2009, 09:19
И аз много обичам салатите със зехтин, дори не съм обръщала внимание за колко време ми стига 1 литър. Лошото обаче е, че там където обядвам няма начин да си сложа зехтин, а аз нито искам да си слагам олио, нито ще ми е удобно да си разнасям бутилка зехтин с мен. По тази причина на обед си ям салатите в чист вид и досега ми се струваше, че това е ОК. Обаче много се замислих над думите на hatred за мастноразтворимите витамини, звучи толкова логично, а аз досега не съм го знаела. И май ще започна да си нося с мен, колкото и непрактично да е. А иначе, мога да ви дам една идейка - понякога вместо зехтин използвам орехово масло или маслко от кайсиеви ядки, продават се в Пикадили в едни малки шишенца. В книгата "Ултраметаболизъм" пише хубави неща за разните масла от ядки и аз реших да ги пробвам. Леко странни са на вкус в първия момент, но след това се свиква, дори вече ми харесва вкуса на салатите с орехово масло.

tonita
21st May 2009, 09:38
Аз пък доста често използвам зехтин (олио) от тиквено семе, той е тъмен и има много различен вкус, много отива на зеленчукова салата. Примерно аз много обичам зелена салата (или айсберг), със сурови гъби (да са много пресни) нарязани на тънки филийки, кедрови ядки и тиквички, също сурови, нарязани на тънки лентички (има едни тъмно зелени тиквички) и като се сложи зехтин от тиквено семе става страхотно :girl_eat:

Kraska_Praska
21st May 2009, 09:42
Аз и от тиквено семе си купих като си купувах ореховото и кайсиевото, но реших да не ги отварям всички наведнъж, че кой знае кога ще ги изхабя. Сега обаче ме изкушаваш да го отворя още довечера :)

Engel
21st May 2009, 10:09
Добро утро :P
http://i229.photobucket.com/albums/ee51/BigsargeJP/Coffee/coffee_morning.jpg

hatred
21st May 2009, 10:59
И мен ме изкушават различните студенопресовани масла: от тиквено семе, орехи, гроздово семе и т.н. Но като гледам с каква скорост консумирам зехтина, само ще изветряват :(

ледено_sЪrце
21st May 2009, 13:49
http://s17.rimg.info/2cb6d26cca5afdd91cce56ae799a4bd3.gif
Някой ял ли е от този хляб? :roll:

allie
21st May 2009, 13:54
ледено_sЪrце аз съм го опитвала. не е лош на тостер с Филаделфия и доматче, но пък на мен ми харесват всякакви такива хлебчета, така че мнението ми може да не е много полезно.

ледено_sЪrце
21st May 2009, 14:03
Аз съм го яла- дори вчера ми свърши, но ме интересуваше дали наистина е без брашно. :roll:

Babri
21st May 2009, 14:04
http://s17.rimg.info/2cb6d26cca5afdd91cce56ae799a4bd3.gif
Някой ял ли е от този хляб? :roll:

Леденко,аз от 1 месец хапвам само такъв хляб :P Като си сложа кашкавал и филе,се получава чудесен сандвич :wink:

Пък и понякога си го хрупам и така! Много ми е вкусен!

allie
21st May 2009, 14:10
ами най-вероятно е без брашно, но все пак съставките му се доближават до брашнените .. може би някой 'професионалист' от форума ще даде по-добър отговор :) аз съм абсолютен аматьор и много от нещата около продуктите не са ми ясни, но гледам и да не се замислям много много, че така е по-лесно хаха :)
я както съм се разписала, да споделя и аз едно меню, че не се е случвало от доста време. В момента съм в процес на задържане на свалените килца. Ето го и менюто:
закуска: кисело мляко 0.1
2 оризовки (едни такива лекички кръгли, не знам дали са полезни ..)
обяд: салата със зеле, домат, печени чушки (неподправена) + 80 гр. плодов сладолед (хапвам си и не ми пречи, явно организма ми добре го разгражда)
за вечеря ще е някакво пилешко + голяма салатка

успех на всички :)

Babri
21st May 2009, 14:18
ХЛЯБ ВИТА (http://www.dobrudjanskihliab.com/bg/product/15-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%BB%D1%8F%D0%B1-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE)

aniK
21st May 2009, 14:26
И аз взимам Вита за мъжа ми (аз не ям хляб). Тъй като си хапва, Мастермахер ми е доста неикономичен вариант, та Вита-та перфектно ме устройва :D Т.е. в моята класация е на второ място след Мастермахер :2003:

swe3tynka
21st May 2009, 15:56
Аз пък ям, когато ям, което на последък е супер рядко, от ТОЗИ (http://www.lukoilacademic.net/page.php?n=1597&SiteID=90) хляб. Препечен на тостер, за закуска, е чудесен! :P

МОМИЧЕТААА!!! Днес за 2-ри месец се опитва да ми дойде САМООО!!! Миналият път беше 1 капчица, само една, но днес цял ден, като че ли се мъчи да потече :shock: :!: И вече Е кръв (не точно, в доооста по-слаб вид, но все пак...определен е нещо, наподобяващо!!). ТОЛКОВА СЪМ ЩАСТЛИВААА!!!
БЕЗ никакви хапчета, хомеопатични, хормони... САМО!!!
И цял ден коремът ми е един такъв изтръпнал, леко ми се гади, абе все едно съм си баш в цикъл...
Ще се побъркам от щастие!!! :girl_dance:

Иначе днес мисля, че и менюто ми не е лошо:

Закуска: Аа направих си най-вкусната закуска: 3с.л.овесени ядки (накиснати от вечерта в малко прясно мляко,така че го бяха поели) + 1 малък банан (смачкан на пюре) + 1с.л. натрошени орехчета= стана нещо като бебешко пюре, но мноооого вкусно!
Междинно: Мини Корни с ягода и йогурт (25гр) + плодово кисело мляко с праскова (190гр)
Обяд: 1/2 супена купичка леща + таратор + 1/2 пилешка пържола на скара (беше доста сухичка, но мннн вкусна)
Междинно (към 16): около 200гр кисело мляко с ягоди и желатин
Вечеря: голяма шопска салата с малко пуешко филе и извара (и малко зехтин!!)

Сутринта карах кростренажор 25 мин, но не съм бягала, за всеки случай..да не вземе да ми спре подобието на цикъл :lol:
Сега ще карам 35мин вело и довечера съм на танци :cool:

aniK
21st May 2009, 16:05
swe3tynka, много се радвам за добрата новина :1219:

Зърнената мозайка изглежда много добре, но май по-трудно се намира.

ледено_sЪrце
21st May 2009, 16:13
Мислех си-нали в Общи приказки имаше някакъв конкурс за НАЙ потребител, та ако в нашия раздел имаше- безспорно Ани щеше да е :2004: и за постижения откъм разумно хранене :popcorn_girl: , откъм тренировки :2056: и разбира се -откъм визуален ефект. :P
Хубаво е, че има кой да ни мотивира със собствени постижения, когато унием.

Engel
21st May 2009, 17:22
Мислех си-нали в Общи приказки имаше някакъв конкурс за НАЙ потребител, та ако в нашия раздел имаше- безспорно Ани щеше да е :2004: и за постижения откъм разумно хранене :popcorn_girl: , откъм тренировки :2056: и разбира се -откъм визуален ефект. :P
Хубаво е, че има кой да ни мотивира със собствени постижения, когато унием.
Съгласна :D

hatred
21st May 2009, 17:35
Мислех си-нали в Общи приказки имаше някакъв конкурс за НАЙ потребител, та ако в нашия раздел имаше- безспорно Ани щеше да е :2004: и за постижения откъм разумно хранене :popcorn_girl: , откъм тренировки :2056: и разбира се -откъм визуален ефект. :P
Хубаво е, че има кой да ни мотивира със собствени постижения, когато унием.
Съгласна :D

:2003:

aniK
21st May 2009, 19:42
Само аз ли съм Ани в тази тема :roll:

hatred
21st May 2009, 21:36
Само аз ли съм Ани в тази тема :roll:

Така като гледам, да :wink:

Engel
21st May 2009, 21:52
Да ви се похваля до работата ми отварят магазин за диетични, диабетични, здравословни и био храни :apple: :1259:
Ето менюто ми за днес:
1. Омлет от 2 яйца + 1/2 домат
2. 50гр. кашу
3. 1 печено яйце, 1 домат + 30гр. кашкавал
4. 1 ябълка, 100гр. ягоди /диетата пак отиди ама как да удържиш като е сезона на плодовете/

hatred
22nd May 2009, 06:08
Да ви се похваля до работата ми отварят магазин за диетични, диабетични, здравословни и био храни :apple: :1259:
Ето менюто ми за днес:
1. Омлет от 2 яйца + 1/2 домат
2. 50гр. кашу
3. 1 печено яйце, 1 домат + 30гр. кашкавал
4. 1 ябълка, 100гр. ягоди /диетата пак отиди ама как да удържиш като е сезона на плодовете/

Според мен е мноооого добре :2003:

aniK
22nd May 2009, 07:24
Само аз ли съм Ани в тази тема :roll:

Така като гледам, да :wink:

Ами аз не смея да се полаская, да не би да не става въпрос за мен :oops:

БЛАГОДАРЯ леденко, хейтред (как го ибра тоя ник :girl_haha: ) :2020: За визия... няма да говорим - всички тук са страшни мацки :dirty_dance: :dizzy: а откакто и Бабрито се включи, картината стана ПЪЛНА :D

Engel-че, аз имах период на пристрастяване към кашу-то... направо болестно състояние :shock: Гледай да не го залюбиш :? Иначе менюто си е суперско и не се притеснявай/ТЕ от плодовете, сега им е сезон, кога да ги ядем...

ледено_sЪrце
22nd May 2009, 07:50
аз имах период на пристрастяване към кашу-то... направо болестно състояние :shock: Гледай да не го залюбиш :?
И аз зимата бях така :shock: Всъщност аз се пристрастявам към всяка храна, която ми харесва и я ям постоянно,докато не я разлюбя и после чакам да се затъжа за нея. :lol:

Engel
22nd May 2009, 08:29
Аз никога не съм разлюбвала ядките :) По-миналото лято бях залюбила кашуто всеки ден, след това като бях в англия ядях миксове от кашу и бадеми, после само бадеми и вчера за първи път си взех кашу и му се насладих :D
Мацки, тези дни ме отпишете.. просто тези абитуриентки ще ни побъркат :2005: Вчера имахме само момчета абитуриенти.. лесна работа, ама от днес какво започва :lol: Довечера ще си снимам творението и ще ви го покажа, ако има време :) Пожелавам ви успешен и отслабващ ден на всички! Кафето е от мен :wink:
http://www.planet-coffee.net/images/coffee_planet.jpg

tonita
22nd May 2009, 08:46
Мерси за кафенцето! Дано работният ти ден е по-малко напрегнат и изтощителен :)

Довечера ще чакаме снимки :)

hatred
22nd May 2009, 09:21
Engel, задължително да покажеш снимките. Ще бъде мнооого интересно.

И продължавай с храната в същия дух.

Днес на отиване към работа си взех 250 грама череши. Разкош :girl_dance: Да ми се лепят където щат :) :wink:

allie
22nd May 2009, 09:54
hatred какво е положението с черешките, ти си експерт в областта май.. аз още не съм открила сезона, но ми се хапват от онези по-хрупкавите.
Меню до момента: около 60-70гр. корнфлейкс със стафиди и половин кофичка кисело мляко 0.1 % с тенденция да стане цяла кофичка. Това не е ли малко множко за закуска? (и кафе с мляко пих)

swe3tynka
22nd May 2009, 16:57
Мислех си-нали в Общи приказки имаше някакъв конкурс за НАЙ потребител, та ако в нашия раздел имаше- безспорно Ани щеше да е :2004: и за постижения откъм разумно хранене :popcorn_girl: , откъм тренировки :2056: и разбира се -откъм визуален ефект. :P
Хубаво е, че има кой да ни мотивира със собствени постижения, когато унием.
Съгласна :D

:2043:

Но мисля, че и hatred не остава по-назад!! :P

Ето и моя отчет за днес, май "цикълът" ми спря.. нищо пак беше МНОГО по-добре от нищо, а и нищо не се знае... :roll:

Закуска (към 6): Бананова овесена каша с орехи (3с.л. овесени ядки, киснали в прясно мляко, 1 малък банан на пюре и 1с.л. натрошени орехи)
Междинно (към 11): 100гр форнети (5 бр) със сирене :P /въобще не ми е гузно, реших да се поглезя, все пак се опита да ми дойде :shock: Нали ще карам 1 час вело, а и беше рано/
Обяд: Гювече /месо от пилешко филе, домат, лук, топено сирене, яйце
Следобедна закуска: 5 кайсии /открих сезонаа :1207: / + 7-8 ягодки
Вечеря: ще е шопска салата/ домат,краставица,лук,извар /

И спорт... 1 час велоергометър :cool:

Как е? :roll:

btw: Ани, пусни си една снимка, да те видиим :1252: