IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Мелодично лечение срещу белодробни заболявания

15 май 2013 05 20

На специални семинари се преподават различни техники

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

Казват, че който пее, зло не мисли. Изглежда песните не само облагородяват човека, но и помагат за подобряване на неговото здравословно състояние. Една от последните новости, свързана с медицината, е ново мелодично лечение, използващо се за подпомагане на пациенти с белодробни заболявания като астма, бронхит и емфизем.

Изследвания показват, че пеенето заедно с оригиналната мелодия може да облекчи задуха и значително да подобри качеството на живот. Затова сега в най-добрите болници във Великобритания се дават уроци по пеене за лечение на пациентите. Има редица примери, доказващи, че новото лечение наистина дава резултати.

Един от тях е 80-годишна жена, диагностицирана с прогресивно заболяване на белия дроб. Белодробната фиброза е нелечимо състояние, при което белите дробове постоянно се запълват със съединителна тъкан, която значително затруднява дишането. В момента жената се чувства много по-здрава и по-щастлива.

Доктор Николас Хопкинсън от Royal Brompton Hospital твърди, че налице има безспорна връзка между певческите техники и техниките, които физиотерапевти преподават на хора с хронични респираторни проблеми. Пациентите адаптират своите дихателни модели по начин, който да им помогне да получат най-много кислород. Въпреки това без намесата на експертно обучение, този начин на дишане може да задълбочи проблема.

Семинарите по пеене включват техники за това как пациентите трябва да отпускат мускулите на стомаха си. По този начин се дава възможност на въздуха да бъде изтеглен в горната част на тялото. След това се използват същите мускули, които помагат за издишването. Специалните класове учат хората как да забавят дишането си, което води до усвояването на повече кислород в организма, пише вестник Daily Mail.

Автор на статията:
Милена Алексиева

КоментариКоментари