IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

23 тайни от най-добрите треньори в света (2 част)

27 юни 2012 09 40

Съвети от извора

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

8. Вслушвайте се в тялото си, не в ума си

Елена Броуер, основател на ViraYoga, Ню Йорк: „Твоето тяло знае най-добре! В дните, когато не се чувствате работоспособни, тогава говори вашият ум. Вашето тяло копнее е движение и изцеление. Когато имате от онези „лоши дни“ само за няколко минути може да се почувствате по-добре. Просто трябва да дишате дълбоко, да разперите ръце и да разтегнете тялото си. Това винаги работи.“

9. Не забравяйте, че усилията си струват

Клей Бъруел, съсобственик на High Performance training facility в Манхатън, Ню Йорк: „Треньорът ми ме изпрати на спаринг срещу много силен състезател от Гаяна. Поех няколко удара, но противникът ми продължаваше да ме удря и разкървавява в пет кръга. На следващия ден аз казах на треньора ми, че съм загрижен за бъдещето ми на боксьор, а той ми отвърна да не мисля за крайната точка, а само да се наслаждавам на пътуването.

След това ми просветна: той ме изпрати в битка с този противник, за да мога да се поуча от двубоя. Имам предвид – колко хора са издържали пет рунда срещу бивш световен шампион? Винаги учете житейските си уроци и не забравяйте, че усилията си струват.“

10. Винаги имайте крайна цел

Рейчъл Костгроув, автор на „The Female Body Breakthrough“ и съсобственик на Results Fitness: „Набележете си дадена цел и след това направете план как да я постигнете. По този начин ще бъдете наясно какво се изисква от вас, за да я изпълните, да останете мотивирани и да се движите напред. Например, ако искате да участвате в маратон след 16 седмици, това означава, че вашата тренировка трябва да ви подготви след 8 седмици да се състезавате за половин маратон.“

11. Заложете на емоционалната връзка

Линда Ларул, създател на програмата „Core Transformer workout“: „Повечето хора не успяват да се насладят истински на тренировката. Проучвания показват, че когато човек осъществи емоционална връзка с треньора или пък с други хора от фитнеса, шансовете той да бъде стриктен с тренировките нараства значително. Затова намерете начин да се обвържете емоционално и да се наслаждавате на посещенията си във фитнеса, за да имате желание да се връщате отново и отново.“

12. Работете за повече мускули в по-малко време

Тамал Додж, международен инструктор по йога и звезда от DVD-то „Element Yoga“: „Когато подбирате упражненията, фокусирайте се върху комбинирани упражнения. Те напрягат повече групи мускули, а не както при определени упражнения, които тренират само една група мускули. Сложните упражнения са най-ефективни, а и ще ви направят по-силни и по-тонизирани.“

13. Целете се високо, но преценявайте силите си реалистично

Саманта Клейтън, бивш олимпийски атлет, треньор и фитнес консултант в Малибу: „Треньорът ми ми казваше едно нещо, когато бях в застой: „Рим не е построен за един ден“. Мисля, че и най-добрите спортисти понякога са с прекалено високи очаквания и когато не успеят остават разочаровани. Хубаво е да си поставяте цели, просто се уверете, че те са постижими на този етап.“

14. Използвайте тениска, за да проверявате тренировката си

Джей Кардело, автор и редактор на фитнес списанието „SHAPE“: „Шевовете на тениската ви могат да бъдат индикатор дали има дисбаланс между гърдите и бицепсите (предна част) и гърба. Следващия път, когато сте облечен с тениска застанете пред огледалото и вижте дали шевовете от шията към рамото ви са в права линия – това е добър знак, че работите правилно за гърба. Ако линията е малко по-навътре от врата към раменете, има още по какво да работите.“

15. Изместете фокуса върху краката си

Андреа Лий Роджърс, инструктор по пилатес и създател на тренировката „Xtend™ Barre“: „Харесва ми да напомням на моите клиенти, че подкрепата започва от дъното, което означава да се замислят как се грижат за краката си. Повечето хора правят упражнения без да отдават голямо значение на позата на краката им. Трябва да осъзнаят, че краката поставят основата на баланса на нашето тяло и са важни за правилното и ефективно изпълняване на упражненията.“

Автор на статията:
Милена Алексиева

КоментариКоментари

dfhjgg ( преди 11 години )